1. 27.05.2020 00:24 Skatīt

  Nu gan jauka dieniņa! Saulīte, T pat 21°C saniedza. vienu brīdi gan A pusē bija bargi mākoņi, bet vakarpusē viss noskaidrojās. Parādījušies pirmie odi, kuri pievakarē nobijās no maijvaboļu rūkoņas. Tagad T +11°C.

  Ielādē...
 2. 25.05.2020 23:26 Skatīt

  Priekšpusdienā apmācies un pat padrēgns, T ap +10-12°C. Ap plkst.13-14iem noskaidrojās, tad jau silts palika. Cik rādīja, pat neapskatījos. Beidzot visu apstādīju, šogad sieva drusku "sabojājusies", pašam viss jāizdara. Pēcpusdienā A pamalē bija redzamas iespaidīgu mākoņu grēdas. Radars rādīja, ka pie Limbažiem, aiz Cēsīm brīžam līst, arī kkas pērkonveidīgs pie Valmieras. Likās jau ka saulīte pērkonu uzkarsēs, tāds sutīgs gaiss it kā palika. Ap plkst.19iem uznāca draudīgs mākonis, mierīgi nolija nedaudz pusstundiņu un viss. Tagad viss mierīgi, T +10.1°C

  Ielādē...
 3. 24.05.2020 23:10 Skatīt

  Pelēki mākoņaina diena, pa laikam saules cenšoties atgādināt par sevi aiz mākoņu aizkariem. T vidēji ap +12-13, max +15°C, tagad ap +10°C. Jau no priekšpusdienas mitrums, nu tāds smidzeklis- light, kas īpaši netraucē uzturēties un darboties ārā. No apt.plkst.16iem jau nopietns intensīvs smidzeklis vai līņāšana, tiesa ar pārtraukumiem. Tas ir, kad tu cilvēks konstatē, ka ārā darboties kļūst nepatīkami, ieej iekšā, uzlej kafiju. Kafeja vēl nav ievilkusies, kad jau gandrīz saule spīd. Tad pamet kafeju uz galda un dodies laukā, lai pēc 15 minūtēm atgrieztos pie padzisušās kafejas, jo atkal līņā. Kad kādi 3-4 šitādi cikli ir izieti, tad nolem, ka vairāk tevis ārā vis neredzēs. Sāc darboties pa iekšu un pēc brīža konstatē, ka jau labu brīdi nelīst. Bet jau gandrīz vakars un visam jāmet miers, joprojām nelīst. :)

  Ielādē...
 4. 23.05.2020 22:56 Skatīt

  Gaismai austot T knapi +3°C, iztika bez salnas pilsētas apstākļos. Pa dienu silts un saulains, pēcpusdienā pat +20°C bija ēnā. A es visu pēcpusdienu pa siltumnīcu ar stādīšanu, kamēr nebija lūku automāti pielikti, siltumnīcā T ap +35. Sutā veldzējos ar aukstu Bauskas alu, gandrīz viss izstādīts, sāp kāja un muguru velk. Vajadzēja vēl pa āru pastādīt šo to bet varbūt rīt, ja lietus netraucēs. Patlaban T +11.8°C , kkas ilgi neredzēts šim diennakts laikam.

  Ielādē...
 5. 22.05.2020 23:43 Skatīt

  Pēc pasiltas nakts izvērtās jauka un saulaina diena, mākoņu daudzums samazinājās, līdz pēcpusdienā tie vispār pazuda. T max 16-18°C, tagad vakarā pie +10°C. Rīt visdrīzāk salnas nebūs, vismaz Siguldā ne, ja nu kaut kur laukos.

  Ielādē...
 6. 21.05.2020 23:58 Skatīt

  Pēc puslīdz siltas nakts (T pie +6°C) brīnišķīgs rīts ar zilu debesi un putnu dziesmām. Tomēr jau visai drīz samācās un parādījās aukstas Z vēja brāzmas, brīžiem kopā ar lietus lāsēm. Dienas vidū T bija knapi +8°C. Pēcpusdienā vējš norima, toties smidzināja vai līņāja līdz vakaram, T drusku pacēlās. Virs Krievijas esošajam veidojumam bija plašāka ietekme kā bija prognozēts. Tagad +7°C, mierīgs, nelīst.
  Pastāvīgs siltāks laiks laikam tomēr tiek atlikts uz otrdienu, trešdienu jaunnedēļ. Un tad arī vēl tie bada vēji no ZA, A, DA puses, vismaz T naktī cerīgāk izskatās. Rīt it kā pasilts prognozēts, tomēr nakts uz sestdienu vēsa un brīvdienās lietus pie visai zemes temperatūras. Puse no maija sačakarēta, sākums pasilts un sauss, vidus auksts un paslapjš, vienīgā cerība uz beidzamo nedēļu, savādāk augu attīstiba ir bremzēta, faktiski jau riktīgi uz rocenes stāv.

  Ielādē...
 7. 20.05.2020 01:22 Skatīt

  No rīta pilnīgi skaidrs, salnu neredzēju, pēc sajūtām bija auksts, T ap +2, laukos droši vien mazāk un salna atkal. Pirms pusdienas galīgi samācās, ap dienvidu gan bija neparasti silts- ap +13-15°C. Ap plkst.17iem nedaudz uzsmidzināja, vēlāk mākoņi paklīda, saule parādījās. Tagad atkal noskaidrojies, T ap +4, rīt no rīta droši vien atkal kārtējais aukstais rīts un laukos salna. Nu līdz brošai jau šis aukstās naktis, ceru, ka ar nedēlas nogali tās beigsies un naktī vismaz +5-7°C būs.

  Ielādē...
 8. 20.05.2020 01:11 Skatīt

  Man ir polikarbonāta siltumnīca ar paštaisītām jumta lūkām, kuras aprīkotas ar automātiskajiem at/aizvērējiem. Tie labi darbojas vasarā, jo man patīk ilgi gulēt un manējie arī pa laikam aizmirst. Pašlaik lūkas bez atvērējiem,aizsietas ar stiepli jo nav pietiekami blīvas. Priekš pērkamajām lūkām man skopums piemetās- neadekvāta cena. Arī plēves siltumnīcu durvīm un lūkām var aiz/atvērējus pielikt.
  Sory, nekā meteoroloģiska, tikai dalīšanās ar pieredzi dārzkopju starpā.

  Ielādē...