1. 21.05.2020 23:58 Skatīt

  Pēc puslīdz siltas nakts (T pie +6°C) brīnišķīgs rīts ar zilu debesi un putnu dziesmām. Tomēr jau visai drīz samācās un parādījās aukstas Z vēja brāzmas, brīžiem kopā ar lietus lāsēm. Dienas vidū T bija knapi +8°C. Pēcpusdienā vējš norima, toties smidzināja vai līņāja līdz vakaram, T drusku pacēlās. Virs Krievijas esošajam veidojumam bija plašāka ietekme kā bija prognozēts. Tagad +7°C, mierīgs, nelīst.
  Pastāvīgs siltāks laiks laikam tomēr tiek atlikts uz otrdienu, trešdienu jaunnedēļ. Un tad arī vēl tie bada vēji no ZA, A, DA puses, vismaz T naktī cerīgāk izskatās. Rīt it kā pasilts prognozēts, tomēr nakts uz sestdienu vēsa un brīvdienās lietus pie visai zemes temperatūras. Puse no maija sačakarēta, sākums pasilts un sauss, vidus auksts un paslapjš, vienīgā cerība uz beidzamo nedēļu, savādāk augu attīstiba ir bremzēta, faktiski jau riktīgi uz rocenes stāv.

  Ielādē...
 2. 20.05.2020 01:22 Skatīt

  No rīta pilnīgi skaidrs, salnu neredzēju, pēc sajūtām bija auksts, T ap +2, laukos droši vien mazāk un salna atkal. Pirms pusdienas galīgi samācās, ap dienvidu gan bija neparasti silts- ap +13-15°C. Ap plkst.17iem nedaudz uzsmidzināja, vēlāk mākoņi paklīda, saule parādījās. Tagad atkal noskaidrojies, T ap +4, rīt no rīta droši vien atkal kārtējais aukstais rīts un laukos salna. Nu līdz brošai jau šis aukstās naktis, ceru, ka ar nedēlas nogali tās beigsies un naktī vismaz +5-7°C būs.

  Ielādē...
 3. 20.05.2020 01:11 Skatīt

  Man ir polikarbonāta siltumnīca ar paštaisītām jumta lūkām, kuras aprīkotas ar automātiskajiem at/aizvērējiem. Tie labi darbojas vasarā, jo man patīk ilgi gulēt un manējie arī pa laikam aizmirst. Pašlaik lūkas bez atvērējiem,aizsietas ar stiepli jo nav pietiekami blīvas. Priekš pērkamajām lūkām man skopums piemetās- neadekvāta cena. Arī plēves siltumnīcu durvīm un lūkām var aiz/atvērējus pielikt.
  Sory, nekā meteoroloģiska, tikai dalīšanās ar pieredzi dārzkopju starpā.

  Ielādē...
 4. 19.05.2020 00:50 Skatīt

  Diena pilnīgi bez lietus, T ap +10-12°C, diezgan daudz saules un zilu debesu, līdz pēcpusdienai pūta ar jūtami. Vakarā noskaidrojās pilnīgi, tagad T starp +4-5°C, ka tik ne salna atkal, īpaši ārpus pilsētas. Prognoze paliek drusku cerīgāka...
  Vēsais laiks priecē ar ilgu tulpju ziedēšanu, siltumā parasti dažas dienas un viss. Vēl jau zied šis un tas. Pateicoties slapjumam sīpoli saņēmušies, citādi jau lokiem dzelteni gali bija. Tāpat arī ķiploki. Gada 98.dienas zirņi jau vairāk kā nedēļu iestrēguši un neaug garāki, drīz jau ar nezālēm saplūdīs.

  Ielādē...
 5. 17.05.2020 22:50 Skatīt

  Pēc pasiltas nakts- T ap +5°C, lija arī; visa diena pēc sistēmas: ne stundu bez lietus vai lietusgāzes. Pa starpu mākoņi vairāk vai mazāk, drusku saules ar. Vējs maz jūtams, bet ir, T pie ap +10°C. Pēc dārzā pamesta spaiņa mērīšanas metodes (spaini lietoju aizvakar), no aizvakardienas vakara līdz šīsdienas vakaram salijis 30-40 mm nokrišņu. Mitrums vai gandrīz jau slapjums zemē ir jūtams. Tagad vajadzīgs siltums, ja vēl nedēļu vai vairāk būs auksts un līs, zemē iesētās sēklas sapuvīs. Ceru uz izmaiņām pēc 22-23. datuma.

  Ielādē...
 6. 16.05.2020 23:34 Skatīt

  Pagājušā nakts bija neierasti silta- ap +5-7°C. No rīta un priekšpusdienā nopietni lija, bija arī jūtamas vēja brāzmas, it īpaši lietus laikā- līdz 15-17 m/s. Dienas vidū MMD, saule, T pie +10°C, lietus mākoņi pa pamalēm, vējs līdz 12 m/s. No plkst.20-30 atkal nopietni līst, vismaz bez vēja. Tagad T +5.6°C, līst, nu jau slapjumu var sākt sajust. Pildītajām tulpēm smagās galvas no slapjuma lūzt nost.

  Ielādē...
 7. 14.05.2020 23:27 Skatīt

  Saulaina diena, MMD, vējš neliels, bet neganti auksts, T ap +7-9°C. Ilgstoši gar DA pusi gāja lietus mākoņi garām, pie manis tikai reta pile uzpilēja. Pievakarē nācās nomainīt džinsu jaku pret silto jaku, vēlāk arī cimdus uzvilkt, pat fiziski strādājot, sala. Tad vēl T bija virs +5°C, tagad zem +4°C. Roku salšana man ir viena no drošas salnas pazīmēm.
  Augsne joprojām viegli mitra, visu uzlijumu nožāvē ātri. Sēju dārzā visu kas īpaši nesalst, kamēr mitrums pieturas, kad būs silts, gan jau augs. Izskatās gan ka maija mēnisis priekš dārzkopjiem ir izcūkots, pārskatāmā nākotnē maijam atbilstošas prognozes neredzu.

  Ielādē...
 8. 14.05.2020 13:58 Skatīt

  Pa nakti bija lietus, krusa un vējš, T starp +2 un +3°C. Nokrišņu daudzums apm. līdz 10 mm. No rīta ap sešiem filma nomainīta- zila debess, spoža saule, T +5°C. Pašlaik saule, MMD, vējelis līdz 10 m/s, T +10,2°C

  Ielādē...