1. 19.08.2025 17:41 Skatīt

    Diena tiešām silta, pēcpusdienā pat sutīga, T +21-23°C. Ap 16iem ZR pusē traki zila pamalē, dzirdami pērkona rūcieni. Pēc Blitzortunga ziņām, atkal Bīriņu Vidrižu apkārtnē. Weteronline zīmē katastrofālus nokrišņus pie/ap Siguldu. Tad jau redzēs...

    Ielādē...
  2. 17.08.2025 14:50 Skatīt

    Pagājušajā naktī un šorīt intensīvi lija, pēc pamestā spaiņa metodes apm. 60 mm. Dīķī ūdens pacēlies par 40-50 cm. Ap pusnakti mikronegaisiņš Bīriņu/Eikažu rajonā, grāvieni bija pamatīgi, ātri beidzās.
    Patlaban saule, mākoņi, pavēss vējš, T +15,6°C

    Ielādē...
  3. 16.08.2025 22:20 Skatīt

    Šodien no vakarnakts lietus ne miņas, T pa dienu +17-19°C, taču pūš auksts vējš 5-8 m/s. Pievakarē pabaisa izskata galīgi rudenīgi mākoņi, nupat drusku nolija, T ap +14°C. Ka tik ne vakarnakts negaisu uguņošana nebija vasaras atvadu pasākums.
    Šodien noraku daļu kartupeļu. Par rakšanu to var saukt nosacīti, tā ir kartupeļu meklēšana laukā, kurā tiem teorētiski vajadzētu būt, jo tie tur tika iestādīti. Daudz mazāk kā pagājušajā gadā dēļ sausuma. Maz, sīki, tā sauktais "cūkuprieks", tikai nav jau to cūku. Galīgi nelabvēlīgs gads lauksaimniecībai- laika apstākļi, kaitēkļu pārbagātība, puves un slimības. Zeme sausa, ar sacietējušu virskārtu, daudz maijvaboļu kāpuru, skudras. Sūdīgi, vienvārdsakot.

    Ielādē...
  4. 16.08.2025 02:10 Skatīt

    Tikko beidzās pamatīga 10minūšu lietus gāze ar vēju. Pielēja visu pagalmu, pabirdināja āboļus un pieslānija pagalmu ar ozola zaru pušķīšiem, ak kā man tie apriebušies. Lietus pievilka klāt jau aizejošo negaisu, kas pa apkārtējiem pagastiem paspārdījās, pilsētā zibens trāpijumi tipa nav atzīmēti. Viss tā kā norimst,aizejot A virzienā.

    Ielādē...
  5. 16.08.2025 01:27 Skatīt

    Abi negaisa mākoņi aiziet A virzienā Vidzemes plašumos. Bija pāris lietusgāžu mēginājumi, 7-15 sekundes katrs. ielu saslapināja, pagalmā zem ozola sauss. Vējš norima, T +19,3°C. ZR pusē aktivizējas jauna negaisa partija, atkal Saulkrastu/ Sējas rajonā, zibeņo un dārd atkal.

    Ielādē...
  6. 16.08.2025 01:04 Skatīt

    Nu baiga zibeņošana visās pusēs, un pamzām mākoņos slīkstošais dilstošais pilnmēness ZA pusē. Nupat baigais grāviens A pusē pēc pamatīgas lejupejošas zibens šautras. Eju oflainā

    Ielādē...
  7. 16.08.2025 00:53 Skatīt

    Pēc relatīvi karstas dienas, T +23-25°C, tomēr nedaudz vējainas dienas, patlaban vērojama zibeņošana ZR un DR virzienos. Patlaban T ap +18°C, tomēr pūš vējš , apm. 7-10 m/s, kas rada vēsuma sajūtu.
    Pēc Blitzortunga datiem, vērojami divi negaisi. Viens pārgājis līcim pāri, patlaban aktīvs Saulkrastu/Bīriņu apvidū un jau sasniedz Straupi, izskatās ka Vidzemē izsīks. Otrs, spēcīgāks, darbojas Rīgas D daļā, Salaspilī, virzās uz Ogri. Izskatās, ka Sigulda izspruks pa vidu cauri, varbūt kāda lietus mala aizķers.
    Bijām izpeldēties Ungura ezerā, ūdens vēsāks kā iepriekš, tomēr vēl tīri labi lietojams. Traucēja vējš un mākoņu daudzuma palielināšanās. Ezerā bija nopietni viļņi. Trešā, un iespējams, beidzamā pelde šovasar.

    Ielādē...
  8. 08.08.2025 22:57 Skatīt

    Kopš esam aizgājuši no siltās gaisa plūsmas no Ukrainas un atgriezušies Atlantijas ietekmē, ir palicis vēsāks. Vakar palīņāja, šodien drusku mazāk, daudz mākoņu. Naktī ir ap +12-14°C, patlaban +14,6°C. Beidzamo dienu T rādījumi pagaisuši no atmiņas, laikam nebija nekā laba, lai būtu vērts atcerēties. Garās bikses kļūst par hronisku parādību.

    Ielādē...