1. 31.10.2020 21:28 Skatīt

  Pēc daļēji saulainas pēcpusdienas pievakarē noskaidrojās pilnīgi, redzams paliels mēness un zvaigznes. T +4,3 pagaidām, redzama izpūstā elpa. No rīta droši vien piesals lai gan to it kā neviens neprognozē.
  Bijām mežā, rezultāts- sešas gailenes. Viss rāda ka ar sēnēm ir cauri šosezon.

  Ielādē...
 2. 26.10.2020 23:01 Skatīt

  Otrā diena bez lietus, tas ir sasniegums! Vakar vēl ar sauli, šodien gan līdz ar tumsas iestāšanos uzsmidzināja, T +9-12°C. Ziemas laiks un pāragrā tumsa protams ir nepatīkams temats, bet nākas pielāgoties.
  Paldies Miglai par ziņām no sēņu karaļvalsts! Sejas grāmatā bija plašāka informācija ar krāšņām bildēm un ziņām par jaunatklātu sēņu sugu. Būs man ar jāiet lūkot...

  Ielādē...
 3. 24.10.2020 22:15 Skatīt

  Nemaz nevelk uz rakstīšanu, jo līdz šim viss iet pēc principa -ne dienu bez lietus. Nu jā, un vēl citas debilas parādības cilvēku populācijā, draudošā pāreja uz ziemas laiku..
  Taču šodien ir jāieraksta, jo noturējās spoža saule dienas vidū vairākas stundas un tas jau ir kaut kas. T ap +12-14°C. Dienai ejot uz vakarpusi, samācās un tumsai iestājoties, protams, atkal lietus. Jaunnedēl nelielas cerības uz nokrišņu daudzuma samazināšanos. Tagad T +11°C, spiediens 754 m/Hg, līņā.

  Ielādē...
 4. 24.10.2020 22:07 Skatīt

  Nav bijis izdevības pa mežu pastaigāt? Interesanti, kā klājas sēņu karaļvalstī, apstākļi tā kā būtu labvēlīgi...

  Ielādē...
 5. 19.10.2020 23:24 Skatīt

  Jau otro dienu riktīgs rudens, visman ne man tīkamākajā formā. Kā vakar, tā šodien diena sākas daudzmaz mierīgi, ar drēgnu rītu, tad saules brīži mijas ar lietus un krusas brāzmām. Dienai tuvojoties vakaram, saules brīži samazinās, nokrišņu brīži biežāki un garāki. Tumsai iestājoties, viss daudzmaz nomierinās, brīžam uzlīst, redzamas zvaigznes caur pašķidriem mākoņiem. Šodien vēl bija gandrīz bezvējš brīžos, kad saules spīdēja un spēcīgas vēja brāzmas, kārtējam lietusmākonim tuvojoties. Nu vismaz 18-22 m/s, pa gaisu lidoja lapu kaudzes, čiekuri un sīkie zari, koki locījās tā ka bija doma par mašīnas novietošanu uz ielas, jo man teritorija vienos kokos. Līdz Siguldas "zelta rudenim" šogad netiks laikam, lapas noraus ātrāk kā tās pagūs nokrāsoties. T pa dienu bija pat ap +7°C, tagad +4.9°C, spiediens 758 mm/Hg.

  Ielādē...
 6. 15.10.2020 23:00 Skatīt

  Šodienas priekšpusdienā beidzās lielais lietus, kurš turpinājās no vakardienas vidus. Tāda palīņāšana bija, varbūt pa nakti vairāk, toties zemes virkārtā mitrums ir jūtams. Arī dīķī ūdens cēlies, grūti gan salīdzināt ar iepriekšējo, jo ir mainīta lietus ūdens novadīšanas sistēma, atvienojoties no pilsētas kanalizācijas (valdīšana paģēr, saproties). Sāku art dārzu, varbūt vajadzēja drusku pagaidīt, dažas vietas varēja drusku apvilkties, vienkārši gribējās pieķerties šim pasākumam. T pa dienu ap +7°C. Ap plkst.17iem sāka skaidroties, gandrīz jau noskaidrojās pavisam, vēl tagad daži mākonīši redzami. Strādājot ar dubļainiem apaviem un slapjiem cimdiem pa dārzu, pirms tumsas iestāšanās neganti sāka salt rokas un drusku kājas arī, pirmoreizi tāda parādība šoruden. Patlaban T +6.1°C. Jāmeklē siltā jaciņa!

  Ielādē...
 7. 15.10.2020 22:47 Skatīt

  Redzēju prognozē slapja sniega iespējamību pirmdienas rītā. Tā ka šoreiz ticējums var piepildīties.

  Ielādē...
 8. 13.10.2020 23:05 Skatīt

  Faktisko laika apstākļu kartē Vidzemes ZA daļā uzrādās baisi zemi grādi, kas vēl nebūs no rīta! Pie manis vēl normāli, T +7.6°C, pa dienu bija +10-14°C. Man intensīvie dārza darbi- izraku dālijas, gladiolas, vēl ir sakņaugi. Šodien pirmā diena šoruden, kad strādājot dārzā ar paslapiem lakstiem, pievakarē rokas sāk salt. Nedaudz ir uzlijis un zemes virskārta tīri patīkami pamitra, līdz šim bija Sahāras smiltis vai nokaltis pliens. Beidzot varēs apart, tādu sausu art negribējās.

  Ielādē...