1. 24.12.2022 11:00 Skatīt

  Vakar vakarā lija un sniegs samērā intensīvi kusa, kad aizgāju gulēt termometrs rādīja +2°C, bet šorīt pamodos pavisam citādā pasaulē - skaidras debesis, -6°C, taciņas ledū kaltas. Pļavā caur sniegu spraucas pērnās zāles rugāji, kurmju rakumi kā melnas čupas rēgojas, bet vakardienas lielā ūdens lāma pārvilkusies ar ledus garoziņu. Sarma atkal sasēdusi kokos un krūmos. bet ne tik balta kā pirms nedēļas. Uz saullēktu ielejā parādījās slāņu migla, nu jau izklīdusi, bet uzradušies mākonīši. Lai visiem mierīgs un sirsnīgs šis vakars!

  Ielādē...
 2. 22.12.2022 09:19 Skatīt

  Neskatoties uz neliem plusiem, sniegs nekūst tik ātri, kā daži vēlētos. Uz mazākiem ceļiem joprojām sniega putra, pat ar kājām ejot, zābaks " krīt cauri" mitrajai sniega kārtai, kas atrodas uz kaut kad it kā tīrīta ceļa,bet kur ledutiņš, tur ūdens kārtiņa pa virsu. Vakar no stāvākiem jumtiem ar skaļiem blīkšķiem gāzās sniegs, bet tie, kas noslinkoja ar siltumnīcu tīrīšanu, žēlojās, ka ieliekušās metāla konstrukcijas. Toties kaķenei prieks - visu nakti bija ārā, no rīta ieskrēja paēst brokastis un atkal laukā. Gaiss smaržo pēc kūstoša sniega un pavasara, esmu bezgala priecīga, ka oža atgriezusies.

  Ielādē...
 3. 20.12.2022 17:35 Skatīt

  Smidzeklis jau sākās no rīta, pie -7°C un turpinās vēl joprojām. Visas virsmas spīd un slīd, no darba 1,5 km vilkos kā pīle , labi, ka radzes uz zābakiem, un tad vēl pāris reizes gandrīz nostiepos. Pie loga rāda -1°C, tas nozīmē, ka sērsnas kārta turpina palielināties.

  Ielādē...
 4. 18.12.2022 07:09 Skatīt

  Nakts vidū t noslīdēja uz -21°C, bet uz rīta pusu lēnām kāpa, pašlaik -15°C. To, ka nakts būs auksta, varēja prognozēt jau vakar vakarā - debesis noskaidrojās, vēja nebija, zvaigznes mirdzēja kā dimanti.

  Ielādē...
 5. 16.12.2022 17:54 Skatīt

  Ja rullis ir stingri notits, nav nemaz tik viegli kādu siena kušķi no malas izvilkt.

  Ielādē...
 6. 13.12.2022 16:59 Skatīt

  Katram vecumam savi prieki no fiziskām aktivitātēm, arī pilsētniekam un viensētniekam dažada attieksme pret sniega tīrīšanu, arī no tā, vai sniegu tīra ar tehniku, vai lāpstu. Jauns un vecs vienu to pašu platību notīrīs dažādā laikā, vienam tā būs neliela fizkultūra, otram nopietns darbs un pretsāpju tablete pēc tam, tā kā viss ir atšķirīgs, raugoties no dažādiem skatu punktiem.
  Siltumnīcu attīra, lai zem sniega smaguma neieliecas konstrukcijas (vai pat nesagrūst, kā tas nesen notika ar āra slidotavas jumtu Daugavpilī).
  Un Edvardam es piekrītu- jācenšas visā atrast pozitīvo!

  Ielādē...
 7. 12.12.2022 13:09 Skatīt

  Naktī bažīgi ausījos, vai vējš nesāks aurot, bet viss bija mierīgi. No rīta uz zemes 1-2 cm svaiga sniedziņa un vietām savilktas kupenas, bet nekas ārkārtējs. Varbūt tāpēc, ka bija liela ažiotāža ar meteo brīdinājumiem. Reizēs, kad tik ļoti nebrīdina, ir bijis trakāk. Ap sešiem no rīta zemē nāca slapjums, kas tūdaļ uz sniega izveidoja sērsnas kārtu. Sniegvilksnis turpinās, bet snigšana apstājusies. Diemžēl sasalstošais lietus ir atsācies, stirniņām atkal būs grūti pa sērsnu staigāt.

  Ielādē...
 8. 11.12.2022 13:44 Skatīt

  Trešās adventes rīta puse mierīga, nomākusies, klusums pirms vētras. Pašlaik salīdzinoši silts, -3,5°C, koki joprojām sarmas balti. Šodien zīlītēm lieku dubultporciju, lai pieēd pilnus vēderiņus pirms gaidāmā puteņa.

  Ielādē...