1. 06.01.2023 07:04 Skatīt

  -16,9°C, mēness ripulis turpina spīdēt tumšajās debesīs, nu jau paspējis pa nakti apmest lielu loku. Veco koka logu stiklos saplaukušas leduspuķes, jaunajos plasmasas logos gan tādas vairs neplaukst. Laikam jau tieši leduspuķes ir viena no lietām,kā dēļ es nesteidzos modernizēt visus logus. Kaķene agri no rīta izskrēja ārā un tikpat ātri iemuka atpakaļ, ieņemot iesildīto vietiņu iemīļotajā kartona kastē netālu no krāsniņas. Salti!

  Ielādē...
 2. 05.01.2023 18:45 Skatīt

  Pusseptiņos vakarā -10,5°C, spīd pilns mēness, sniegs atstaro gaismu un ārā ir tik gaiši, ka priekšmeti pat ēnu met. Bet vējš gan stidzinoši auksts, pēc 1,5 km kājāmgājiena (pret vēju), šķiet, ka deguns pārvērties lāstekā, priecājos, ka biju tik gudra, ka siltos cimdus no rīta paņēmu, bet par biezāku cepuri gan nepadomāju. Lauskis pie viena elektrības staba mani tā pārsteidza, ka pat palēcos, cik ass koka plaisāšanas troksnis atskanēja, nebiju gaidījusi tādu skaņu uz klusa un vientuļa ceļa. Kad mēs Ziemassvētkos ar mazdēlu speciāli izgāgām ārā lauski klausīties, tad tikai kaut kur tālumā dzirdējām sasalšanas sprakšķus. Nu gan ar steigu jākur krāsns, jo no rīta palika neaizvērts šīberis un istabas vēsas. Lai visiem šovakar silti!

  Ielādē...
 3. 05.01.2023 09:29 Skatīt

  Ziema ar austrumpuses vējiem ir atgriezusies, -3,3°C. Cik īsti sasnidzis grūti pateikt, jo vējš vietām sniegu nopūtis līdz zemei, bet vietām- palielas kupenas. Pašlaik snigšana nedaudz mitējusies, bet jumta putenītis turpinās.

  Ielādē...
 4. 03.01.2023 12:46 Skatīt

  Piekrītu Aglimam, laiciņš nudien " pēc suņa". Uz rīta pusi pamodos no vēja gaudošanas skurstenī un brāzmām logā. Nezinu cikos sāka, bet līst joprojām, vējs purina un loka kokus. Visi, ar ko runāju, šonakt slikti gulējuši, kam ar sirdi bijis slikti, kam hroniskās vainas likušas sevi manīt, acīm redzot atmosfēras spiediena izmaiņas. Pie mājas piebraucamais ceļš ir izkusis, bet skatoties uz prognozēm, jau rīt viss apledos un sāksies viss no gala.

  Ielādē...
 5. 01.01.2023 09:36 Skatīt

  Labrīt jaunajā gadā! Šorīt dabā īsts pavasaris, +7°C, līst, pa nokalni strautiņos tek kūstošais ūdens. Tur, kur vēl sniega sega, izveidojusies piezemes miglas kārtiņa, kur sniegs izkusis, kājas stieg dubļos. Pļavā milzu ūdens lāmas. Manis pēc viss varētu nokust un ziema beigties, jo gandrīz pusotru mēnesi jau izbaudīta gan sniega tīrīšana, gan putenītis, gan slidenie ceļi, bet prognoze rāda ko citu. Ceru, ka pa šodienu vismaz līdz galam atkusīs mans ledainais kalniņš, lai var ar auto bez problēmām pa to uzbraukt, jo vēl ir viens posms, kas grūti pārvarams.

  Ielādē...
 6. 30.12.2022 13:06 Skatīt

  Šonakt t visu nakti notutrējās plusos, apledojušās taciņas un grants ceļi kā slidotavas- uz ledus ūdens kārtiņa, bez šipiem ne paiet, ne pabraukt. Izlaidu pīles pastaigāt un sapratu, kur radies jēdziens- kā pīles uz ledus.

  Ielādē...
 7. 28.12.2022 12:13 Skatīt

  T jau otro dienu danco ap nulli, te noslīdot mīnusos, te atkal ielienot nelielos plusiņos. Tāds izteikts atkusnis pie manis vēl nav sācies, cik dienās atkūst, tik pa nakti sasalst. Labi, ka nav lielu vēju, kas izpūš māju vēsu, bet uz gadu miju gan sola pamatīgu pūtienu, kas mums to silto gaisu ienesīs.

  Ielādē...
 8. 26.12.2022 09:20 Skatīt

  2. Ziemsvētku dienas rīts uzausis ar pelēku mākoņu segu un asu, nepatīkamu vēju. -5,6°C. Iznesu zīlītēm sēklinas un izstāstīju, ka rīt jau gaidāmi plusi, bet gan jau viņas to jūt labāk par mums. Pa pļavu gar upi aiziet lapsa. Brīžam palecas un mēģina noķert peli vai ūdensžurku, bet sasalusī sniega sega ir tik cieta, ka tai cauri tik vienkārši neizsisties.

  Ielādē...