1. 12.04.2015 12:09 Skatīt

  Rīts bija it kā ļoti jauks, bet debesis tādas "biezas". Ap pusvienpadsmitiem palika tumšs un sacēlās vējš, bet ap pusdivpadsmitiem nokrita pirmās lietus lāses. Nevar gan teikt, ka īpaši lītu, bet pa brītiņam uzslapina kaut ko. Siltāks par +8 nebija; tagad +7.

  Ielādē...
 2. 11.04.2015 11:18 Skatīt

  Stārķu ligzda šorīt pilna. Sulas tek. Ap saullēktu +2, tagad jau stipri vairāk. Visādi putni čiepst apkārt, debesis pilnīgi skaidras, vēja gandrīz nav. Pavasaris. Cik ilgi? Rīt jau atkal sola lietu un vēju.
  Pēcpusdienā 15:30 +15,5*C, rāms, bet jūtams vējiņš, skaidras debesis. Rozes pēc ziemas apčubinātas un dabūjušas zirgu mēslus. Pagājušo nedēļu vēja salauztā siltumnīca salabota. Par zaļumiem no dārza vēl sapņot nevar, jo zeme nupat tikai uzrokama, lai kaut ko varētu sākt iesēt vai iestādīt. Pat gārši (mazās lapiņas lieliski der salātiem) ir tik vien, cik zarkukaiņus pabarot. Neraugoties uz vēju, mitrums daudzviet vēl joprojām ļoti liels.

  Ielādē...
 3. 10.04.2015 21:59 Skatīt

  Daži ir. Bet es nebiju tas, kurš iesāka kašķi. Nevaru teikt, ka tas nemaz, nemaz neietilpst manos paradumos, bet katrā ziņā ne Meteolapā, kur tam patiešām nav vietas Vari apskatīt manu postu vēsturi - vispār rakstu maz un vienmēr tikai par tēmu. Un nekad neesmu uzbraucis nevienam - vēl jo vairāk tāpēc, ka man vienkārši slikts grastāvoklis (kā pats kašķa uzsācējs raksta). Manis rakstītais ir tikai reakcija uz absolūti nepelnītu, muļķīgu uzbraucienu, sākotnēji varbūt vairāk pat izbrīns par to.

  Ielādē...
 4. 10.04.2015 14:54 Skatīt

  Es arī nē - un pat netaisos :) "Analītiķis" zin visu (un ir izteicis šādu prognozi tepat augstāk), bet es uz to nepretendēju. Izsaku tādas prognozes, kādas atļauj mana dabas un laikapstākļu apzinātas vērošanas apmēram 40 gadu pieredze. Varbūt vēl mazliet papildināta ar mūsmājās savulaik vecākās paaudzes vestiem ilggadīgiem laikapstākļu pierakstiem. Ne vairāk, ne mazāk.

  16:46: Esmu jau uzrakstījis un aizstāvējis, bet tev vidusskolas eksāmeniem jāgatavojas. Ar ko mana prognoze sliktāka par tavējo, tā i nesapratu. Tāpēc, ka atšķiras?

  Ielādē...
 5. 10.04.2015 06:29 Skatīt

  Es jau biju uzrakstījis - un pagaidām piepildās. Ilgs, vēss un drēgns pavasaris, faktiski līdz pat šīs nedēļas sākumam... arī tagadējo vēju nenosauksi par siltu un patīkamu, vienīgi šodien un sestdien kaut kas patīkamāks, bet svētdien un, jo īpaši tālāk, atkal "pē" kādu laiku. Tikai tas "analītiķis" mani nezkāpēc izsmēja - es šeit citēju 1:1 viņa paša vārdus no komentāra manam postam pie raksta 2 nedēļas iepriekš. Man tas likās ļoti dīvaini, jo kur gan citur vēl izteikt savas pārdomas par laikapstākļiem, ja ne šajā lapā. Oponēšana prognozei būtu ļoti normāla, bet trula bezargumentu apd.. drīzāk būtu atbilstoša kāda dzeltenā portāla komentāru kultūrai.
  P.s. Dažādu datu ieguve un analīze jau 20 gadus ir mans ikdienas darbs - gan interesants, gan padodas, par to labi maksā.

  Ielādē...
 6. 09.04.2015 20:43 Skatīt

  Tad jau redzēs ģēnij. Es arī māku iebāzt pirkstu gaisā un pateikt kāds būs laiks turpmāk.

  Ielādē...
 7. 09.04.2015 14:58 Skatīt

  Piekrītu. Jau otro dienu vējš vai rauj ausis no galvas nost. Vakar salauza rāmi mazajai, nupat "Depo" pirktajai siltumnīcai - labi, ka nekas vēl tur nebija iestādīts, jo zeme pie mums vēl joprojām šļurkst, izņemot dažas vietas piesaulītē. Dīķis pārplūdis, vasarā sausais grāvis (pašlaik tiek tīrīts) - tajā tikai ar garajiem zābakiem var iekāpt. Šobrīd, kaut arī +8, nemaz negribas iet ārā kaut ko padarīt...

  Ielādē...
 8. 06.04.2015 22:04 Skatīt

  Beidzot patiešām jauka diena, visu dienu pie āra darbiem aizvadīju, pat nepaskatījos uz termometru. Kādi +7 - 8 bij pēc jušanas pēcpusdienā. Piesaulītē labi iesvīst dabū, bet jaku nost vilkt tomēr riskanti...
  Pļavas pilnas ar ūdeni, dīķis iet pāri malām - vakar vakarā pamatīgi lija - īsts lietus, ne pēdējo dienu striķu pūdētājs; spainī kādi 3 centimetri bij sanācis. Taču aizvējā saules pusē zeme jau paspēja apžūt un sieva lecektī kaut kādus stādus pat iebakstīja. Debesīs skaisti, apaļi cumulus, tādi vasarīgi jau.
  Skatoties LVĢMC temperatūras prognožu līkumus, rādās, ka reāli silts varētu būt tikai uz nedēļas beigām.

  Ielādē...