1. 24.05.2019 06:28 Skatīt

  Ne ar ko es nepiesedzos un Meteolapa nav nekāds slēgtais klubiņš, kuru lasa tikai meteolapieši - rakstītāju šeit ir labi ja 1% no lasītājiem. Es to vien dzirdu no visiem cilvēkiem (vidējais mietpilsonis neko nezina par vidējo, viņš uz sienas redz dominējošu siltumu), ka kļūst siltāks, ka agrāk tā nebija (nudien varētu padomāt, ka pirms 30 gadiem bija tundra, lai gan Latvijā pat taigas nav, pirms cilvēki sāka masveidā audzēt egles un priedes - vēl cara laikā šeit dominēja lapu koku meži!!!). Uz atejas cauruma nevaru uzkāpt, lai man pretī no turienes nebrēktu par GS. Jā, cilvēki tagad viltīgi par klimata pārmaiņām runā, kad jebkura atkāpe no nez kāda viņu iedomāta konstanta laikapstākļu etalona (lietum jālīst regulāri strikti noteiktā daudzumā, grādiem jābūt ļoti stabiliem, vējam jābūt nemanāmam) tiek pasniegta kā apokalipsi vēstoša. Tas nav nekāds burbulis, tā ir apmātība, masu histērija.

  Ielādē...
 2. 23.05.2019 23:09 Skatīt

  Un mani apmierina šejienes klimats. Šorīt uztaisīju 2 galerijas kā pierādījumu šejienes fenomenālajam siltumam, bet "lapas" administrācija tik ilgi izskatīja, ka man piegriezās un izdzēsu. Attiecīgi man NESKAUŽ pat Rīgas, Jelgavas, Liepājas vai D-pils centrs. Visa gaušanās ir tikai par to, ka klimats nesasilst nekur LV. A OIK ir tikai GS dēļ, milzīgā akcīze www.vid.gov.lv fosilajam kurināmajam ir GS dēļ. Īpaši riebjas, ka dabasgāzei tā ir, jo tās sadegšana izdala vairāk ūdens tvaiku, nevis CO2. Nevajag izdomāt LV sasilšanu, mērot pirtīs, plītīs, krāsnīs! Man pietiek saprāta atšķirt ēku sienu mikroklimatu no autentiska klimata.

  Ielādē...
 3. 23.05.2019 22:36 Skatīt

  Gudrs vai kā? Jau reizes miljons esmu atkārtojis, ka esmu vidzemnieks, kas lielāko daļu mūža nodzīvojis visaukstākajā vietā LV (tā nav gluži Sigulda). Es bez zīšanas pārspēju visu LV. Vot savādi, kādā valodā rakstīt, lai dažs labs apjēgtu, kāpēc es vispār šūmējos. Vai tiešām neviens nav pamanījis, ka es nekad nepiekasos pie aukstuma grādiem? Bet nepamatota siltuma saskatīšana laikā, kad visa pasaule ir nepārprotami nojūgusies ar to savu iedomāto GS, riktīgi derdzas. Es neesmu vainīgs, ka vairumam atmiņas vietā ir melnais caurums. Mūsdienu karstuma viļņi ir vienā līmenī ar tādiem 80-jos un 90-jos gados. Super NEziemas viena pēc otras bija vēl Gorbačova laikā, karstuma viļņi pavasaros arī bija, svelmainas vasaras arī bija. Turklāt agrāk to bija vairāk - tās atkārtojās biežāk: 1997., 1999., 2001., 2002., 2003., 2006. Tad kurā caurumā ir tā LV sasilšana? Jā, Gorbačovs atnesa ne tikai perestroiku, bet arī momentānu klimata sasilšanu, kas NEPROGRESĒ, bet nemainīgi stāv sasniegtajā līmenī.

  Ielādē...
 4. 23.05.2019 17:49 Skatīt

  Tak tur jau gāž, skatoties no Rīgas centra viesnīcas-debesskrāpja Kursas virzienā.

  Ielādē...
 5. 23.05.2019 17:48 Skatīt

  Un tomēr Rīgas lidostā gaiss pavisam sauss kļuvis. rp5.ru Rasas punktiņš tikai +4 grādi.

  Ielādē...
 6. 23.05.2019 17:14 Skatīt

  Es atvainojos, a vai tad es ko citu rakstīju? Varbūt kaut vienreiz dzīvē paskatīsieties faktu (animāciju no orbitālajiem uzņēmumiem) un tikai tad rakstīsiet? Andrejam ir vairāk taisnības, jo viņš ir pamanījis (tas ir redzams faktiskajos attēlos) antilīča efektu R-Vidzemē. Kas attiecas un negaisu sakopojumiem pārējā LV, tad tie tā kā aug uz vietas jeb nav konkrētas plūsmas, neskaitot ļoti vāji pamanāmu kopējās gaisa masas cirkulāciju tā kā no ZR uz D, DA. Visticamāk, tas viss ir saistīts ar auksto fronšu (viena no Skandināvijas-Polijas un otra no Karēlijas) tuvošanos, kas gaisu virs Latvijas tā kā spiež uz augšu, forsējot spēcīgu konvekciju.

  Ielādē...
 7. 23.05.2019 13:17 Skatīt

  Skatāmies mākoņu kustību un nerakstām...! en.sat24.com Plūsma ir no Z, nevis R, turklāt no R nemaz tik bieži nenāk nokrišņi, īpaši jau vasaras sākumā, kad ūdeņi ir patiešām auksti. Piemēram Atlantijas ciklonus mēs izbaudām to siltajā sektorā (DR, D vējš mākoņos un bieži arī Birutas līmenī) un to pakaļā (ZR, Z, ZA vēji), bet principā var būt jebkurš virziens - atkarībā no ciklona centra atrašanās tobrīd. Man šeit gaisa mitrums ik dienu bijis pat ļoti augsts (rasas punktiņš +13..+16), bet putekļu, putekšņu tāpat bijis ekstrēmi daudz.

  Ielādē...
 8. 23.05.2019 05:44 Skatīt

  Pretīga, dzestra novembra migla noklājusi mani. Nav ne jausmas, kad izklīdīs, bet diena ir norakstīta, tāpat kā diennakts. Negaidīju, ka tik ātri ieradīsies rudens.

  Ielādē...