1. 02.06.2019 15:36 Skatīt

  Lasīju un domāju, kurā galā karstuma vilnis jūnija 2. nedēļā... Skatos svaigāko GFS izlaidumu un redzu trekni melno līkni, kas rāda siltumiņu uz pāris dienām (vilnis parasti nozīmē vismaz 3 sekojošas dienas) images.vfl.ru Bet kāpēc izraut no konteksta tieši trekni melno, ja visiem modeļiem ir vidējais, ko mēdz redzam kā trekni sarkano līkni? Kāpēc jāskatās sarkano? Jo tā melnā raustās no izlaiduma uz izlaidumu, kamēr sarkanā krietni stabilāka un parāda tieši tendenci! Lūk, ko rādīja rīta izlaidums! images.vfl.ru
  Un te nakts izlaidums images.vfl.ru nekāda karstuma melnajai, a sarkanā bez izmaiņām. Vakar vakarā images.vfl.ru sarkanā bez izmaiņā, kamēr trekni melnā rādīja vēsumu visu 2. nedēļu. Tad kāpēc jāapraksta mainīgā trekni melnā līkne, ja modeļu lietošanas pamācībā paskaidrots, kam ir radīta trekni sarkanā?

  Ielādē...
 2. 02.06.2019 09:20 Skatīt

  Pēc drīzāk zvaigžņotas nakts pēc saullēkta atkal apmācās - siltuma nav, insolācija kā novembrī ne tajā labākajā. Adventes gaidās esmu... Drīz Z-svētki un cerība, ka dienas kļūs garākas, gaišākas. Par +20 lasu kā par +40 - nereāli grādi šeit, toties +1..+11 - ļoti pierasti un tā kā apnikuši. Gribas dažādību.
  Tikmēr melis turpina нагнетать обстановку "Mēnesis kopumā pretendēs uz viskarstākā jūnija titulu Latvijas vēsturē." Piemēram Rīgā pat iekš TOP 3 neiekļūt, jo nu nav tā siltuma prognozēs, nav. Klimatiskie modeļi rāda, ka ar katru nedēļu jūnijā kļūs aukstāks. Ņemot vērā, ka laikapstākļu modeļi redz tikai līdz jūnija vidum, bet jau 2. nedēļa tāda vāja, tad skaidrs, ka pēdējā dekāde visticamāk būs rudenīga, kā tas jau ierasts vairumā jūniju. Vairākos jūnijos pirmajā dekādē bijuši karstuma viļņi - tas nav nekas ārkārtējs. Tālu mums līdz mēneša rekordam. 1999. atrodas pārāk tālu no tuvējiem konkurentiem.

  Ielādē...
 3. 01.06.2019 19:40 Skatīt

  Mīnusotājiem atgādinu, kāpēc slejā "Aktuāli" vispār tika ievietots tiešais kanāls uz Twitteri. Tolaik J. Tr. bija kaut nedaudz patiesāks un objektīvāks. Bet, kopš viņam algu maksā masu medijs, viņš ir progresējoši samaitājies. Līdz ar to ir zudis galvenais iemesls, kāpēc viņš tur ir redzams. Un tagad jautājums mīnusotājiem. Kurš tieši prognozē neierasti siltu vasaru? Neviens no pasaules prognožu centriem nerāda ko vairāk par ierasto mūsdienās. Parastu viduvēju vasaru prognozē!!! Tātad J. Tr. banāli melo publiski. Un tas ir būtisks iemesls, lai viņa meli neparādītos slejā "Aktuāli".

  Ielādē...
 4. 01.06.2019 11:03 Skatīt

  Administrācija varētu kaut vai vismaz apsvērt domu par aktuālās slejas mainīšanu, aizvācot no turienes neadekvāto GS propagandistu? Kā atveru Meteolapu, tā man kliegdami brēkdami uzbrūk tie pekstiņi, ko sacer īstens GS fanāts. Viens no spilgtākajiem demagoģijas piemēriem pēdējā laikā "Ilgtermiņa prognozes rāda, ka jūnijs un vasara kopumā būs siltāka un sausāka nekā ierasts." Ko nozīmē KĀ IERASTS? Tātad šī vasara atšķirsies no iepriekšējo 30 gadu vasarām? Manuprāt, trešdaļa gadsimta ir pietiekošs laiks, lai pierastu pie ierastā. Un lūk, ko rāda viņa paša mīļotais lielais amerikāņu modelis images.vfl.ru Atgādinu, ka sezonu anomālijas līdz -0.7 un +0.7 skaitās normas robežās. Tātad normālu vasaru fanātiķis nodēvējis par neierasti siltu. Lūk anomāli (pret vēsturi dokumentēto) siltas vasaras pārskatāmā pagātnē! 2018., 2016., 2014., 2013., 2011., 2010., 2007., 2006., 2003., 2002., 2001., 1999., 1997.,1995., 1992., 1988. Šī ir gaidāma siltāka?

  Ielādē...
 5. 01.06.2019 04:06 Skatīt

  Šonakt, drebēdams kā apšu lapa, ķerstīju salnu (jo pusnaktī iemirdzējās nodevīgās zvaigznes ar blāzmu Arktikas virzienā), bet svinīgi un majestātiski ieradās Viņas Augstība migliņa Glābjošā un padzina visus mīnusus. Tagad atliek baiļoties par pirmdienas nakti saltā vientulībā.

  Ielādē...
 6. 01.06.2019 03:33 Skatīt

  "+" no manis. Pats skumjākais, ka rezultātā pat Tmax nebūs nekāda baisā. GFS ansamblis, kas arī ir īstais modelis, jo ansamblis ir ikvienam modelim (kā kvalitātes rādītājs). Smuki norāvis visu siltumu jūnija 2. nedēļā, atgriežot uz grēcīgās zemes jeb normas. Nu neprot cilvēki sagaidīt labo dzīvē, ar vārdiem to aizbaidot, nonivelējot un visādi citādi iznīcinot. Būtu vienā mierā klusējuši un baudījuši vasaru, bet nē - obligāti vajag celt paniku, ka nupat uzbruks +30 grādu svelmes maratons bez gala un malas. Interesanti, ka 31. maija naktī Rīgas lidosta atdzisusi līdz +5, bet 1. jūnija naktī pat +3. Un tas pēc +2 ceturtdienas naktī. Riktīgs aukstuma maratons. A par to ne vārda masu medijos.

  Ielādē...
 7. 30.05.2019 20:58 Skatīt

  Es patiešām ne ar vienu nekasos, šeit rakstu lasītājiem, kas nav rakstītāji. Man ir sakrājušies secinājumi, kā cilvēki vispār uztver apkārtējo pasauli. Piemēram, visu vecumu mietpilsoņi zvēr un dievojas, ka salna nav bijusi, kamēr pie sienas vai loga nav zem 0 bijis. Man pie sienas bija +3.7, tātad līdz salnai, kā līdz Himalajiem. Tā cilvēki dzīvo. Arī siltumu izdomā, kad tā nav. Piemēram, kad patiesībā ir tikai +15, viņiem kaut kādā specifiskā vietā rāda +20 un viņi paziņo, ka ir normāls vasarīgs laiciņš. Bet +20 patiesībā viņiem rādās kā +25 un jau neizturama svelme. A +30... nu tas jau ir karstāk kā ellē. Un atkārtoju vēlreiz, ka sienas rādījumi nerāda pagalmu vai ielu grādus, tikai pašas sienas spēju akumulēt un atdot siltumu, tāpat mājas siltumizolācijas līmeni. Tā nav meteoroloģija, pat ne amatierlīmenī, jo tas viss attiecas uz celtniecību, inženierzinātnēm. A tikmēr man kārtējā salna sākusies... Pie mājas sienas +12.8, pie šķūņa sienas +11.6, patiesībā ir krietni mazāk.

  Ielādē...
 8. 30.05.2019 17:36 Skatīt

  Es neko neesmu ienēmis, vienkārši rakstu savu pieredzi. Mani šī tēma vairs neinteresē, bet nesen Aglims atsaucās uz LVĢMC mēslstaciju kā pamatojumu viņa nepārprotami kļūdainajiem mērījumiem. Tikai tāpēc tagad parādīju piemēru, kas gadiem tracinājis. Ko? Dzīvoju, strādāju Siguldā, salstu, redzu nekādus grādus, a tikmēr Sigulda oficiāli ziņo par tropu oāzi. Nu ieēdusies manī tā sāpe par nekaunīgiem meliem.
  Cilvēkam nav svarīgi sienas grādi, jo cilvēks nav vaboles, kas rāpo pa sienu. Cilvēku ietekmē vējš. Rīgā vējš pūš teju vienmēr (agrāk pūta retāk un vājāk). Tad lūk, lai kādus grādus vakarā rādītu sienas, logu termometri uzkarsušajā Rīgā, ejot pa ielu, jāatņem grādi nost, jo efektīvo pazemina vējš. Dienā saulē jāskatās termometrs, uz kura spīd saule, jo uz ielas taču spīd? Tāpēc visi tie rādījumi nav izmantojami parastam cilvēkam. Tas ir pašapmāns. Vot Magone skatās uz pārkarsušu grādrādi un šausminās. Pašsuģestija nostrādā!!! Mana vecmamma arī tā darīja.

  Ielādē...