1. 30.05.2019 17:28 Skatīt

  ... atgādinājis ar dzīvību nesavienojamo pekli. Nekas tāds nav pieredzēts nevienā citā pilsētā.

  Ielādē...
 2. 30.05.2019 17:27 Skatīt

  Es dzīvoju visaugstākajā Siguldas vietā, precīzāk puse Siguldas ir absolūti līdzena un tur dzīvo teju visi siguldieši. Mani no Z, ZA vējiem pasargāja 4 stāvu ēka ar bēniņiem jeb faktiski 5 stāvu ēka vismaz 100 m garumā. Asfalts visapkārt, mājas visapkārt. Salīdzinot ar Siguldas nomalēm man tur par 1..4 grādiem siltāks bija. Bet pret Rīgas centru Sigulda man likās kā neatkausējama saldētava - naktis bija stindzinošas. Apsalušas mašīnas, sasaluši augi pat jūnijā - ikdiena. Arī augustā salnas nebija retums. Septembra sākumā vispār šausminoši lielas, stipras. Sigulda tā reāli ir siltāka tikai par Vidzemes laukiem (un gan jau Alūksni, Madonu). Bet dienas siltumā atpaliek pat no Cēsīm, Valmieras, Valkas. Sigulda ir pilsēta bez vasaras svelmes. Tikai 2002. un 2010. vasarās tur bija patiešām karsts. Un Rīgas centrā +35 vispār ir teju ikgadēja parādība. Man ir ar ko salīdzināt - Rīgas centrs uz ielām, kad saule spīd tieši pāri visai ielai un vējiņš pūš asfalta un auto uzkarsēto gaisu, izsenis

  Ielādē...
 3. 30.05.2019 17:18 Skatīt

  Tātad Siguldā ir siltāks kā Rīgas centrā pie DA vēja? Nopietni? Kas tur tajā Siguldā - Etna darbojas? Kāpēc meteolapiešiem ir tik grūti pieņemt realitāti, ka LVĢMC nav uzticams avots, ka pat viņi neprot mērīt? Siguldas pļava starp kokiem (tajā plavā neviens nedzīvo un ikdienā nestaigā, tas ir ābeļu dārzs - man kā siguldietim tie grādi atgādina pirts grādus, nu nav Siguldā tāda siltuma, nav ne uz ielām, ne iekšpagalmos, ne pie suņa viņa būdā saules apspīdētajā) fiziski nevar būt karstāka katru gadu vismaz 150 dienas gadā par jebkuras citas pilsētas ielām, māju pagalmiem. Teikas stacija vispār uz jumta atrodas, a jumts - tā ir ēkas mikrovide. Varbūt kāds ir licis jumtus vai vispār pavairāk atradies uz jumtiem? Tur ir riktīgi karsts.

  Ielādē...
 4. 30.05.2019 15:38 Skatīt

  Lūk viens no tūkstošajiem gadījumiem pēdējos gados, kad Sigulda absolūti nereāli izceļas uz visas pārējās LV fona. images.vfl.ru Tāpēc atsaukties uz LVĢMC tīklu ir pats pēdējais, ko godīgs cilvēks darītu. Un nevajag besīties nevietā! Visā pasaulē zinātnieki, speciālisti salīdzina kādu konkrētu meteostaciju ar tuvējām vai līdzīgos apstākļos esošām. Ja apstākļi ir unikāli, tad tas ir mikroklimats un nav labi valsts tīklā turēt tādas stacijas, jo mēs tāpat zinām, ka LVĢMC ļoti mīl ekstrapolēt tādas mistiskas stacijas uz desmitiem km tālu. Tāpat 2012. gadā, kad Rīgu pasaulē pārstāvēja LVĢMC atzītā Rīgas lidostas meteostacija, tā savā februāra apskatā ignorēja pārsniegtos -30! Varētu pasmieties, ka tas jau sīkums, jo nekas ārkārtējs, bet diemžēl tie bija pirmie -30 pēc 1987. gada tajā pašā lidostā! Analoģiskus rekordus ar "+" zīmi LVĢMC izkviec pa visu pasauli, ar siekalām noķēzot visus. Tāpēc...centīsimies nepīt iekšā to kantori!

  Ielādē...
 5. 30.05.2019 09:42 Skatīt

  Aizgāju gulēt vien krietni pēc saullēkta, kad bija skaidrs, ka apokalipse ir beigusies. Es speciāli atstāju garas, ziedošas graudzāles ap māju, lai zeme neatdzistu šajā arktiskajā uzbrukumā. Tad lūk pat virs ceļiem burtiski pie mājas sienas visa zāle bija kristalizējusies stīva un nodevīgi kraukšķēja. Sasalums bija arī zāles biezokņa apakšā. Totāls sasalums kā ziemas mēģinājumos oktobrī. Atkailinātā mitrā zeme bija sasalusi jau 3 naktī. Uz zāles gan šoreiz nebija aukstāks par -6, bet sals bija visaptverošs. Kas attiecas uz gaisu, tad pie tās maģiski siltās mājas sienas zemākā, ko fiksēju, bija +3.7! Tiesa, ne es tur atrodos, ne man tur kas atrodas, neskaitot termometru. Pagalmā arī bija salna uz augiem, kurus banāli nebija spēka ienest, jo smagie toveri taču lietus salieti. Ko varēju, to sanesu, kas varētu izturēt ko tādu, to atstāju. Faraonu zālīti peldamies vannītē atstāju, jo tā zem liepu vainaga - salna tur ķer tikai, kad lapas nokrīt. Nevienu citrusu nesedzu, neglābu un ir OK.

  Ielādē...
 6. 30.05.2019 00:26 Skatīt

  Uz zāles vairs tikai -3, viss ir sasalis. Pirms gada jūnijā pusnaktī bija tikai -2, bet šoreiz atdzišana ir fenomenāla - aktīvi strādājot roķeles ziemas dubultcimdos sāka salt, likās, ka pat dvaša kristalizējās jūtamā ZA vējā (nu tas ir klasiskais virziens ekstrēmā salā). Nekur visā LV maija beigās neesmu piedzīvojis tik apokaliptisku atdzišanu. Sedzu ar materiāliem, kādus tikai ziemā esmu izmantojis, uz nakti atstāts ūdens smidzinātājs, kas stundā iztecina 900 litrus. Tak tas augs līdz rītam peldēs ūdenī... jo ieslēdzu jau 22:00, izslēgšu 6:00 jeb 8 h = 7 m3 ūdens uz 7 m2 zemes!!!
  Salnas neizbēgamību vēl pirms saulrieta vēstīja odu neesamība - 100% drošs rādītājs, ka naktī būs sals. Tas pats bija odu valstībā Jāņu naktī 1992. gadā. Visi brīnījās, kur odi un kāpēc tik auksti pie lielā ugunskura. Lieki piebilst, ka Līgo dienā lija lietus. Attiecīgi lietus nepavisam neglābj.

  Ielādē...
 7. 29.05.2019 19:24 Skatīt

  Ja Rīgā būtu kaut kāds sausums, par kuru būtu pamats celt trauksmi, tā neizskatītos tik sulīgi zaļa www.eradio.lv Parasta situācija kāpu zemēs. Lai kas būtu augšā, apakšā tāpat ir tikai un vienīgi jūras smilts. Nav, kas to ūdeni aiztur. Liepājai gar vienu malu liels ezers, bet tur teju ik vasaru tāds sausums, ka pat lieli koki sažūst, apkalst. Tā ir piekrastes specifika. Un tas ir normāli, ka ir vairāku gadu ilgi periodi ar izteiktāku slapjumu vai izteiktāku sausumu. Nav tādas ļoti nepieciešamas vajadzības par to klaigāt ikvienā komentārā. Tāpat ir skaidrs - kamēr Rīga būs virs ūdens, tā tiks zākāta par Atakamas filiāli. Žēl, ka Laumiņa kaut kur pazudusi, tai arī bija sauss, bet pēc šīm lietavām tur vajadzētu būt ne sliktāk kā pie Miglas tantes. Īsi sakot, visi ir atdzērušies. Man gan pietrūkst vismaz 200 mm, bet es taču par to neklaigāju. Šeit www.cpc.ncep.noaa.gov vispār DR-LV tuksnesī.

  Ielādē...
 8. 29.05.2019 14:56 Skatīt

  Kaukt gribas no aukstuma. Bet labi, ka beidzot saulīte ieradusies, citādi jau māca šaubas, vai maz tā vēl ir. Starp citu, gaiss jau no rīta ir ziemīgi sauss - ar miesu jūtams sausums. Kopā ar sauli un brāzmaino vēju viss mitrums tiek aizpūsts kopā ar siltumu, jo tvaikošana patērē enerģiju. Nez kāpēc man ir apokalipses priekšnojauta... Un bija jau maija vidū. Vai arī jau līdz mielēm pazīstu šejienes arktiskās naktis visos mēnešos.

  Ielādē...