1. 17.04.2019 10:03 Skatīt

    Nu cik var nelietīgi melot? Kāda brīze, ja visā Baltijā pūta ZA, ZZA un Z vējš? Šauļos arī jūras brīze? Man arī kaut kad dienā iepūta no Z (arī šajā pusnaktī pūta stiprs ziemelis), lai gan īstās jūras brīze mani principā neskar, jo esmu pārāk tālu. Vot i redzēsiet, ka nekādas brīzes arī šodien nebūs. Nebija vakar (rīta pusē fronte pārgāja - nu mazums kādu vēju iegrieza) un nebūs šodien (frontes nav un pūš stabils vējš no iekšzemes, kas, protams, saldē Kursas piekrasti līča pusē). Ja visur esošs vēja virziens dzesē piekrasti, jo tā iznāk pret vēju, tā NAV brīze, bet gan banāla sagadīšanās, kad no ūdens puses pūš vējš. A kādam vēja virzienam jābūt Skandināvijas AC ar centru virs Norvēģijas? Tak uzlieciet pulksteni uz kartes, tā lai tā centrs būtu virs D-Norvēģijas! Un sapratīsiet, kāpēc pūš vējš it kā no ūdens. Brīze būtu, kad visā LV pūstu D-vējš, bet visā piekrastē pavisam cits.

    Ielādē...
  2. 17.04.2019 06:33 Skatīt

    Nu lūk, šorīt uz pārkaltušā siena, kas joprojām sedz pat zemeņu lapas, nemaz nerunājot par vērtīgākiem augiem, -7!!! A gaisā klajumā +2.8! Gan jau manā lejā (padsmit m zemāk) arī gaisā tuvāk 0, jo šādā bezvējā atšķirība mēdz būt par 2 grādiem. Baidos, ka šīs sala izvirtības šosezon nebeigsies, jo tuksnesis tikai pieņemsies spēkā, a tas nozīmē rasas neesamību un izsalšanu kā Mongolijas klajumos. Ļoti pārdzīvoju par kosas dzinumiem, jo vairums kosu ir vārgas uz salu. Pēdējos 2 jūnijos pļavā (pat augšā) tās kapitāli apsala lielsala naktīs.

    Ielādē...
  3. 16.04.2019 19:26 Skatīt

    Kā viens Jancis ляпнул par brīzi, tā visi pēc viņa atkārto... Lai gan nekādas brīzes nav. Z-vējš ir pat ļoti tālu iekšzemē (nesaistīti ar jūru), pat Šauļu lidostā. Turklāt brīze Kursas jūrmalā ir no R, nevis Z. Tajā pašā laikā Ventspils lidostā saglabājās ZA vējš un attiecīgi ilgstoši +15. Tāpēc aicinu pašiem izanalizēt, kāpēc tāds vēja virziens, nevis visur piesaukt brīzi kā visu nelaimju cēloni! Kādam свербит no virtuāli sasilstošās Arktikas, vēl kādam Atlantijas okeāns traucē (a kāpēc ne Klusais vai Indijas?), kādam dažas dienas saules pēc rekordslapja un drūma marta liekas neizturami mokošas. Nē nu katram sava sāpe, bet diemžēl tam visam nav nekāda sakara ar objektīvo realitāti.

    Ielādē...
  4. 15.04.2019 20:42 Skatīt

    Arī citos periodos starp ledus laikmetiem, kas agrāk bijuši siltāki par mūsdienām (pēdējais ledus laikmets bija visaukstākais un arī tagad mēs ciešam no tā sekām, baidos, ka nākamais būs vēl postošāks), dominējusi R-A pārnese ar aktīvu tropisko ūdeņu plūsmu uz Arktiku. Z-Atlantija bija siltāka un klasiskā R-A pārnese bija tik spēcīga, silta, ka sildīja visu mūsdienu Krieviju. Arī tur bija būtiski siltāks un mitrāks. Kad Arktika apledo un atdziest, sāk dominēt meridionālā gaisa masu cirkulācija (D-Z un Z-D pārnese), ko mēs arī redzam pēdējos gados. Starp citu, viena no teorijām, kāpēc vispār beidzās apledojums mūsu platuma grādos - virs plašajiem ledājiem gadiem stāvēja milzīgs AC, a vasarās taču saule karsēja tāpat kā mūsdienās, attiecīgi ik gadu ledāju malas kusa, kusa, kamēr izkusa tik daudz, ka brīvā sauszeme vasarās sasila, radot jaunas silta gaisa masas, un kausēja vēl vairāk, a aukstie okeāni neveicināja jaunu snigšanu.

    Ielādē...
  5. 15.04.2019 20:33 Skatīt

    "Vairāk par to var izlasīt šeit"

    Labāk gan nelasīt un nepiesārņot savu apziņu ar kliedzošiem meliem... Baltijas reģionā vissiltākais bijis Atlantijas periods pavisam drīz pēc ledus laikmeta beigām. Tas bija ne tikai tikpat silts kā mūsdienu Anglijā (neskaitot kalnus un augstās augstienes), bet arī būtiski slapjāks. Un vēsturiski tieši tā tas notiek arī mūsdienās - jo siltāka Arktika (diemžēl tā joprojām pilnībā aizsalst, ļaujot attīstīties super AC), jo vājāki AC. Andrej, atmosties! AC vienmēr (Z-puslodē) baro aukstums tā A-malā un siltums R-malā - jo lielāks kontrasts, jo ilgāk dzīvo milzīgi plaši AC. Kad Arktikā nebūs peldoša ledus, kad visa Grenlande būs tumši zaļu mežu klāta, vairs nekādu atbaidošu AC, bet vienmērīgi mitrs laiciņš visu gadu. Jā, arī cikloni vājāki, bet nokrišņiem nevajag baisi dziļos ciklonus, pietiek ar konvekciju, zema spiediena ieplakām. Katrā šādā AC labāk lamā Arktiku, kas ir spēcīga kā cara laikā!

    Ielādē...
  6. 15.04.2019 15:58 Skatīt

    Spiedienu cilvēka organisms vispār nejūt, ja tas nemainās. Jūs mierīgi varat izturēt kaut 10 atmosfēras, kas ir patiešām milzīgs spiediens. Tikai pārejai uz tādu jābūt pakāpeniskai. Es to tādā kontekstā, ka pāreja uz esošo spiedienu bija nu ļoti pakāpeniska, lēna, attiecīgi nav tāda cilvēka, kuram tieši spiediens varētu radīt kaut mazāko diskomfortu. Nu tā ir iekārtots cilvēka organisms. Cilvēki (nebūt ne Jurija Gagarina kloni - pēc veselīguma) diendienā braukalē liftos debesskrāpjos, mainot atmosfēras spiedienu minūtēs. Un NEKAS būtisks nenotiek.
    Ja šādā laikā ir grūti, tad varbūt tomēr vainīgs ir kas cits. Statiskā elektrība būtiski palielinās, ir palielināta skābekļa koncentrācija sausajā gaisā. Varbūt vēl kaut kas...
    Es nesauļojos, nepatīk atrasties saulē, pat strādāju ļoti tumšās brillēs ar cepuri pāri, bet psiholoģiski tomēr patīkamāk, kad ir saulains, nevis apmācies. Kompromiss ir - darboties ārā pēcpusdienās vai rīta agrumā, ja ir silts.

    Ielādē...
  7. 14.04.2019 15:33 Skatīt

    Es nekad nepiekasos tāpat vien, jo ir vērtīgāki laika tērēšanas veidi, tomēr šoreiz pamanīju kliedzošu dezinformāciju.
    1) Diez vai milzīgu, spēcīgu, bloķējošu Skandināvijas AC ir adekvāti saukt par kaut kādu apgabalu, jo īpaši, ka nedēļas vidū LV atradīsies tā monstra centrā! Atmosfēras spiediens būs ievērības cienīgs, jo tuvāk vasarai atmosfēras spiediens pārsvarā ir būtiski zemāks pat AC.
    2) Kāds gaiss un kur ieplūdīs? 1600 m virs jūras ieplūdīs? Un kāds tieši latvijiešiem no tā labums? Tādos AC pat vasarā ir inversija, kas nodala augšā ejošo siltumu no realitātes cilvēku līmenī. Vai tikai tuvāk centram nenokļūsim zem inversijas radītā mākoņu deķa. Tad virtuālā siltā gaisa vietā būs arktisks dzestrums. Kamēr gaiss nekļūs mitrāks (nomainoties gaisa masai, kas nav redzams prognozēs), pat miesiski siltumu nesajust.
    3) Vissiltākais bija un būs piekrastē, kur vējš pūš no iekšzemes. Arī aprīļa vidējā temperatūra šobrīd ir visaugstākā Rucavā un Liepājā.

    Ielādē...
  8. 14.04.2019 09:38 Skatīt

    Strauji tuvojas nešķīsto mākoņu deķis. Būtu vismaz iris pa ceļam, bet nē... Protams, ir cerība, ka noies ar maliņu, neskarot DA, D debespusi, kur tobrīd būs sauļuks. Tiesa, vējš pūs no ZA jeb tāpat aukstumu atdzīs no deķa apakšas neatkarīgi no saulainuma pie manis.

    Ielādē...