Pavasara kāpumi un kritumi

Pavasara kāpumi un kritumi

Klāt jau aprīļa vidus, kas šogad izdevies īsti pavasarīgs - pārsvarā saulains ar lēnu vēju un gaisa temperatūrām daudzviet virs +20 grādu atzīmes. Jaunnedēļ gan anticiklona ietekme būs mazāk izteikta, Latvijas tuvumā no jauna atgriezīsies arī ciklonu darbība, nesot brāzmainākus vējus un nokrišņus. Kopumā nedēļa būs vēsāka par aizvadītajām dienām, taču gaisa temperatūra joprojām turēsies virs klimatiskās normas. Nokrišņi Latvijā iespējami vien atsevišķās dienās, un to daudzums būs neliels.

Pirmdien debesis daudzviet aizklās mākoņi un Latviju šķērsos zema spiediena ieplaka, atnesot nelielu lietu. Jau naktī neliels lietus iespējams galvenokārt Kurzemē, taču dienā pārējā valsts daļā. Nokrišņi gan nebūs intensīvi un arī gaisa temperatūra vēl saglabāsies pašreizējā līmenī - no +10 ... +15 grādiem vietām piekrastes rajonos līdz +18 ... +22 grādiem pārējā valstī. Jau otrdien daļā teritorijas (Kurzemē) debesis daļēji skaidrosies, taču nedaudz pastiprināsies Z, ZR puses vējš, kā arī mūsu reģionā ieplūdīs jūtami vēsāks gaiss. Gaisa temperatūra otrdien dienā jau būs vidēji par 7 - 10 grādiem zemāka kā pirmdien, visā valstī +6 ... +12 grādi, vien atsevišķās vietās dienvidu daļā tā vēl var pakāpties par kādu grādu augstāk.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien un otrdien (GFS, weather.us)

Aizejošās frontes ietekmē salīdzinoši šaura nokrišņu zona otrdien varētu šķērsot daļu A Latvijas, izteiktāk Latgali. Pēc kopējām nokrišņu prognozēm tā varētu būt nedēļas būtiskākais nokrišņu avots. Jaunākā GFS prognoze sliecas domāt, ka tā šķērsos tikai pašus valsts DA.

Dažādās prognozes par nokrišņu summu otrdien dienā 6h periodā (weather.us)

No trešdienas līdz piektdienai no jauna nonāksim augsta spiediena apgabala ietekmē. Šīs dienas lielākoties iztiksim bez nokrišņiem, taču valsts austrumu daļā atsevišķi mākoņi var atnest nelielu, īslaicīgu lietu. Debesīs ik pa laikam uzspīdēs saule. Maksimālā gaisa temperatūra dienas laikā prognozēta +12 ... +16 grādi, aukstāks piekrastē. Naktīs savukārt gaiss atdzisīs caurmērā līdz +3 ... +8 grādiem.

Nākamās nedēļas nogalē savukārt virs Skandināvijas aktivizēsies ciklonu darbība, kas savā ceļā uz Krieviju vismaz daļēji šķērsos arī Latviju. Jau sākot ar piektdienu jūtami pastiprināsies vējš, brāzmains tas saglabāsies arī sestdien un daļā teritorijas arī svētdien. Brīvdienās galvenie nokrišņi šobrīd tiek prognozēti uz austrumiem no Latvijas, taču vismaz valsts austrumu daļu varētu šķērsot atsevišķas lietus zonas. Pēc pašreizējām prognozēm svētdien no jauna kļūs aukstāks. Tālākās prognozes, kas gan vēl nav jāuztver viennozīmīgi, norāda uz aktīvu ciklonu darbību un gaisa temperatūras kritumu.

Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. Viljams - Limbažu nov.
  Vakar 10:47

  No paša rīta uz brīdi uzspīdēja saule. Pēc tam nomācās, ap 9iem mazliet uzsmidzināja. Pūš auksts vējš. Ārā neko darīt negribas, salst ausis, termometrā +6°C.

  Ielādē...
 2. Mulkari - Saulkrastu nov.
  Vakar 13:55

  Kuldīgā šodien pavasaris pēc pilnas programmas. Saule riktīgi cepina, 14°C un ZR vējš brāzmās ap 10 m/s. Šodien labi izpaužas jūras pavasara aukstuma efekts, pēc meteostaciju datien Vidzemes piekrastē vien ap +6.

  Ielādē...
 3. lightning - Līvāni
  Vakar 19:03

  Šodien pārsvarā mākoņains, vien paretam skaidrojas, mazliet biežāk Saule uzspīdēja tikai vēlākā pēcpusdienā. Tad arī vissiltākais, mazliet virs +12, bet pirms tam, lielāko dienas daļu, vien +9...+10 grādi, un kombinācijā ar mežonīgu vēju auksts pēc vella. Labi vēl, ka nelīst.
  Tagad vējš nedaudz rāmāks kļuvis, bet joprojām mēreni stipri pūš, debesis brīžiem mazliet vairāk skaidrojas, spiediens 766,5 mm, t. +12,1°C. Pēc grādiem aprīlim it kā normāli, taču vējš... Sajūtas kā piekrastē, tikai jūras nav. :D Gaidu rītdienu un siltumu. :)

  Ielādē...
 4. Vakar 19:57

  Laikam nav nekādas vainas. Viss palēnām notiekas. Vakardiena nomākusies, ar nelielu slapināšanu (bet nekas dižs nepielija), t līdz +10. Vējš dziedāja ventilācijas šahtās. Šodiena arī nomākusies, vēsa, brīžam viegli uzmirdzināja. T arī līdz +9, +10. Pievakarē noskaidrojās, šobrīd skaidra debess.

  Ielādē...
 5. veczigs - Rundāles pag.
  Vakar 21:28

  19. apr. no rīta t. bija +7°C. Spiediens 771 mm. Saulains, bet ar stipru ZR vēju. Zemie gubu mākoņi parādījās ap 11.00. Mākoņos izveidojās ZR virziena skaidras debess ķīlis. Vakarā tas paplašinājās un izzuda. Vējš norima. Pašlaik t. + 7°C. Spiediens 770 mm.

  Ielādē...
 6. Lauma - Mālpils nov.
  Šodien 07:47

  Šorīt bija bieza migla, kas nupat jau izplēn, dodot vietu zilām debesīm. Saule gan vēl ļoti dūmakaina. Pie loga gandrīz +2, bet uz plastmasas trubām, kas stāv uz kastes apmēram metra augstumā no zemes, ledus. Pēc vakardienas negantā vēja šķiet neticami mierīgs :) .

  Ielādē...
 7. Raitis Sametis - Zantes pag.
  Šodien 08:38

  *19.4.2018., ceturtdiena, Rīga (laiks vērots 42 gadus un 43 dienas). Ciklona R malā. Neliela ci+cc mākoņainība dienas garumā. Vakarā atkal skaidrs laiks. ZR vējš brāzmains, visas dienas garumā līdz 6-7m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+4; 9:00+5; 15:00+7; 21:00+5.

  Ielādē...
 8. lightning - Līvāni
  Šodien 15:55

  Šodien skaidrs, lēns līdz mērens vējš, jauks laiks. Rītā auksts, vien +3, bet diena silta, pēcpusdienā t. grozās ap +19°C. Patīkama atslodze pēc vakardienas un pirms rītdienas trakajiem vējiem. Līdz jūlija cepieniem gan vēl tālu, un pavasarī nevar iztērēt vasaras siltumu... :)

  Ielādē...
 9. Mulkari - Saulkrastu nov.
  Šodien 14:45

  Šodien atkal vasarai paredzēto siltumu tērējam. Rīgā centrā 20°C, saule cepina kā jūlijā.

  Ielādē...
  1. Mārča - Liepāja
   Šodien 16:40

   Laimīgais TU!! Mums šodien RietumKrastā +7*C , ledus skapis valda no Baltijas jūras elpa ZR vējelis :(( Es Jūtos atdalīts no pārējās Latvijas daļas , tas nav godigi.. vismazs tie zemie mākoņi varētu izklīst !!

   Neraža..

   Ielādē...
 10. Viljams - Limbažu nov.
  Šodien 17:25

  Šodien pavasaris pēc pilnas programmas - saule, vējš, darbi sokas. Uzaru dārzu, kas rudenī bija pārmircis un palika neuzarts. Vienā pleķītī ir stipri mitrs, citur jau drīz būs strādājams.

  Ielādē...
 11. Šodien 18:11

  Saulains patīkami silts laiks Rīgā, spirgts vējiņš ņeļauj parkarst. Zel, ka ciklons brīvdienās nesīs tikai vēju un bez nokrišņiem.

  Ielādē...