1. 17.05.2020 17:00 Skatīt

  Izskatās, ka maija laikapstākļu maucības turpināsies... Savādāk i nepateikt. Eh, lai notiek kas notikdams, vairs nav jēgas stresot, kad nāks laika maiņa, tad nāks. Kā 90.gadu sākumā dziedāja Aldis Drēģeris, "Pie d... man!". :D

  Ielādē...
 2. 17.05.2020 16:48 Skatīt

  Kur nu vairs par sausumu runāt!... Pie manis tak sen jau visas normas pārsniegtas, 5.-6.05. diennakts laikā 2/3 mēneša normas nolija www.meteo.lv, bet tad vēl nāca citi lieti un arī lielais sniegs, tā kā mitruma vismaz manā galā jau teju pusvasarai pietiek. Varētu vēl to lietu pieciest, ja viņš tik pa brīdim lītu, taču vējš un aukstums reāli nomāc, neļauj neko dārzā iesākt, kur viss tamdēļ mežonīgi aizkavējies...

  Ielādē...
 3. 16.05.2020 22:52 Skatīt

  Nakts uz sestdienu mākoņaina, bet līdz ar to krietni siltāka nekā pirms tam, t. nenoslīdēja zem +6,5°C. Dienā nejauks laiks, jo visu dienu pūta stiprs, brāzmains DR vējš, ik pa laikam atnesot lietus šļācienus. Krusa un negaisa pazīmes gan nemanījās. Saule arī brīžiem uzspīdēja, bet visai nevarīga uz mākoņu fona.
  T. lēkāja - rāmākos un saulainākos brīžos līdz +13°C, bet lietus un stiprāko vēju laikā vien +7...+8°C. Vēlākā pēcpusdienā un pievakarē dažas stundas bez lietus, arī vējš pierima, bet pēc 20.00 un ap 22.00 vēl pāris šļācieni, un atkal brāzmās līdz ~15 m/s.
  Šobrīd lietus pārstājis, bet vējš joprojām trako. T. +7°C, spiediens 755,5 mm. Nevaru sagaidīt labāku laiku, šajā gadā kopš tā sākuma ar to lielas problēmas... Brr un Fui.

  Ielādē...
 4. 15.05.2020 17:34 Skatīt

  Par cilvēka ietekmi uz globālajiem atmosfēriskajiem procesiem (ja iet runa par ikdienas dzīvi) nav vērts pat runāt. Tā ir pārāk niecīga, Zeme pati diriģē savus vējus. Šogad galvenais diriģents laikam aizmidzis vai pillā, un plūsmas plūst, kā tām patīk. Ir jau kaut kas līdzīgs (ne tieši tāds, bet ideja līdzīga) bijis citiem gadiem citās planētas vietās.
  Ja mēs te sāktu atombumbas spridzināt, tad varētu runāt par vērā ņemamu ietekmi, bet ne jau lielāks vai mazāks lidmašīnu skaits var ietekmēt globālās plūsmas. Ar visu koronavīrusu vai bez tā. :)

  Ielādē...
 5. 15.05.2020 17:28 Skatīt

  Nakts pirmajā pusē, jau drīz pēc pusnakts, uznāca mākoņi, un t. turējās ap +2...+3°C. Taču pirms 4.00 noskaidrojās, un turpinājumā vēsāks, min.t. sasniedza +0,6°C. Pilsētas centrā salnas nebija, bet no tuvējiem laukiem ziņo, ka visa zeme balta bijusi. Cerams, ka augstāk par zāli nekas daudz nav bijis. Labi, ka Saule lec jau pēc 5.00, neļaujot gaisam atdzist vēl vairāk.
  Dienā nepastāvīgs, lielākoties arī visnotaļ nepatīkams laiks - MMD, uzspīd arī Saule, bet tādu īsti saulainu brīžu nav, jo regulāri nāk mākoņi ar lielākām vai mazākām lietus šaltīm, straujām vēja brāzmām, kas rada temperatūras lēkāšanu - piemēram, nesen bija +12, bet nāca lietus mākoņi, uzpūta stiprs vējš, uzlija, un vairs tikai +7°C... Vidēji t. turas ap +9...+11°C, spiediens 758,5 mm. Auksts visur, arī dzīvoklis sāk izsalt, īpaši R puse, kas vairāk pakļauta vējiem. Tur riktīgs drebulis, vilnas zeķēs un jakā (vai zem segas) jāsēž/jāguļ. Brrr!
  Pievienojos Miglai un pārējiem, kam aukstums apnicis līdz kliņķim.

  Ielādē...
 6. 14.05.2020 23:56 Skatīt

  Aizvadītajā dienā pārsvarā mākoņains laiks, brīžiem skaidrojās un iestājās MMD ar Sauli, gk. pēcpusdienā. Nakts salna palika aiz stūra, nebija vēsāks par +2,7°C, naktī pārsvarā turējās +3...+4°C. Rītā nedaudz uzlija, dienā visi nokrišņu mākoņi aizgāja citiem ceļiem, lai gan brīžiem šķita, ka nu nekur sprukt. Ja kas arī trāpīja, tad vien dažas piles.
  T. dienas vidū un agrā pēcpusdienā gk. +10...+11°C, vēlākā pēcpusdienā, kad ilgāk saulains, epizodiski iesila līdz +12...+13°C. Vējš lēns līdz mērens, it kā no ZR, bet tāds kā mainīgs. Vakarā norima pavisam. Tagad mākoņu maz, grādi slīd uz leju, vairs tikai +2,8°C. Pagaidām izskatās potenciāli bīstamākais vakars salnu riska ziņā no visiem šīs nedēļas aizvadītajiem, jo vēl pat pusnakts nav. Leišu modelis gan rāda, ka zemāk par -1°C nebūs, bet nu nav zvanīts... Šonakt galvenie spēlētāji būs mākoņi, kas arī noteiks, kur sals un kur ne.

  Ielādē...
 7. 14.05.2020 23:43 Skatīt

  Tu nu gan riktīgs tundras radījums! :)))

  Ielādē...
 8. 14.05.2020 23:41 Skatīt

  Tāpēc arī man šajā laikā prāts uz jokiem nenesas. Jo silta ziema jau kopš laika gala gandrīz vienmēr nozīmējusi aukstu vasaru. Un, ja vēl tik traki kā aizvadītajā kalendārajā ziemā, tad vispār... Jā, dažreiz gadās izņēmumi, bet kā būs, vēl nav zināms. Ja vēl nelāgās arktiskās gaisa šprices beigtos maijā, tad jau būtu labi. Galvenais, lai nekas nenosalst tuvējās naktīs. Un neieslēdzas Atlantijas sūknis vasarā.

  Ielādē...