1. 29.06.2022 03:28 Skatīt

  Oppā! Tikko DA pusē nogranda diezgan skaļš pērkons. Interesanti, jautājums - vai turpinājums sekos? Nekādu vēsumu joprojām nejūt, t. +22,2°C.

  Ielādē...
 2. 29.06.2022 02:55 Skatīt

  28.06. Rītā konstatēju, ka bijusi pirmā tropiskā nakts - t. nebija noslīdējusi zemāk par +20,1°C. Pateicoties bezvējam, istabas arī nebija necik jūtami padzisušas, un drīz sāka uzkarst no jauna. Dienā debesīs neliela dūmaka, pēcpusdienā brīžiem biezāka, taču īpaši Saules karstumu nemazināja. Brīžiem bija jūtams pavisam neliels vējš, bet jau pēcpusdienā pazuda. T. vairākas stundas turējās ap +32°C.

  Tuvāk vakaram D un R pusēs parādījās arī atsevišķi lielcepuru gubumākoņi, taču pārsvarā nebija lieli un aizgāja citur. Savukārt pirms saulrieta DR-D pusē neskaidri vīdēja augstu mākoņu malas, un arī tagad, cik var spriest, R pusē vismaz daļēji mākoņains (A pusē gan mākoņu pavisam maz). Karstums turējās ilgi, vēl pirms 21.00 +30°C, un tikai pēc pusnakts svelme sāka atslābt. Taču tagad t. lejupslīde apstājusies, termometri grozās ap +22°C. Iespējams, rietumpuses mākoņi neļauj gaisam atdzist vairāk. Bet par istabām labāk nerunāt - pievakarē bija jau +29°C, arī tagad +27°C. Nevar nekādi atdzesēt... 🥵

  Ielādē...
 3. 28.06.2022 02:45 Skatīt

  27.06. Rīts skaidrs, bez vēja, jau pēc 7.00 pāri +20°C (min. t. +18,8°C). Karstums iestājās ļoti ātri, un pēc pusdienlaika nemainīga svelme +31...+32°C robežās, brīžiem arī vairāk, max. t. +32,6°C. Nedaudz gubu mākoņu, bet visi mazi. No vēja vispār nekā, šoreiz pat pēcpusdienā tikai neliela pūsma, bet pievakarē pazuda arī tā un iestājās totāls bezvējš. Mākoņi arī pazuda.
  Karstums saglabājās līdz vēlam vakaram, tikai pēc 23.00, pat pie vaļā loga sēžot, sāku just kaut nelielu atelpu, kad t. pazeminājās zem +25°C. Pēc pusnakts +23...+22°C, un vēl šobrīd +21,1°C, visi logi vaļā, bet nekādu vēsumu nejūt. Droši vien kaut kur ārpus pilsētas pie ūdeņiem ir dažus grādus vēsāks un komfortablāks, bet jāiztiek ar to, kas ir. Un šovakar/šonakt tas pagaidām ir auksts alus un ventilators. 😉

  Ielādē...
 4. 26.06.2022 16:21 Skatīt

  Aizvadītā nakts bija ļoti silta (vēl pirms 2.00 +20°C), plus ar pilnīgu bezvēju. Ilgi neizdevās kaut cik jūtamu caurvēju uztaisīt, vien uz rīta pusi mazliet uzvēdīja. Min. t. pie loga +18,3°C (lejā vai ārpus pilsētas droši vien mazliet vēsāks, bet man tas neko nedod, jāvēdina ar tik siltu gaisu, kāds cirkulē gar logiem), tāpēc nav brīnums, ka arī dzīvoklis negribēja īsti atdzist.
  Diena uzkarsa ļoti strauji, jau ap pusdienlaiku +30°C un vēl vairāk. Pēcpusdienā t. ituras virs +31°C, brīžiem tuvojoties +32 grādiem (max. +31,8°C). Mākoņu daudzums neliels, tomēr šodien vismaz pūš jūtams DA vējš, kas palīdz veidot caurvēju un pārāk nesakarst. 🙂 Palīdz arī aklimatizācija - lai arī karstāks gan ārā, gan iekšā (istabā jau +27,5°C), pašsajūta labāka nekā vakar. Pārāk ilgi bija auksts, esam aizmirsuši, ko nozīmē vasarīgs karstums. Šobrīd +31,1°C, spiediens 766 mm.

  Ielādē...
 5. 26.06.2022 15:54 Skatīt

  Domāju gan, ka jāpierod. Vienkārši aukstums ilgi bija ievilcies. Jāaklimatizējas. 😉 Un es šodien jau jūtu, ka ir labāk, kaut grādu vairāk. Vēl pāris dienas, un jutīsimies kā normālā vasarā.

  Ielādē...
 6. 25.06.2022 19:39 Skatīt

  Jāņu diena pagāja Saules un augoša karstuma zīmē, kas pēcpusdienā sasniedza +28°C. Vējš pārsvarā uz nulles, tik paretam mainīga virziena pūsma uzvēdīja. Vakarā ļoti ilgi saglabājās tveicīgs gaiss, tikai pēc pusnakts sāka pamazām atdzist.

  Šorīt rīta agrumā pirms saullēkta gaiss bija paspējis atdzist līdz +14°C, bet pēc tam strauji sasila un jau priekšpusdienā kļuva karsts, pēc 10.00 sasniedzot +27 grādus. Dienas turpinājumā straujais t. kāpums piebremzēja, pēcpusdienā visu laiku turējās virs +29°C, brīžiem tuvojoties +30°C atzīmei, tomēr ne reizi to nesasniedzot - max. t. palika pie +29,7°C.
  Taču būtību šīs dažas desmitdaļas nemainīja, jo svelme pamatīga, Saule svilināja nežēlīgi. Šodien vismaz brīžiem nedaudz uzpūta vējelis, debesīs palaikam nedaudz balti mākonīši parādījās, taču nekas ievērības cienīgs.
  Istabā dienas gaitā temperatūra kāpa tikai uz augšu, un tagad no rīta +24 ir jau izaugusi līdz +27, tomēr rudens ir pats pēdējais, ko es tagad vēlētos. Jo vasara vēl tikko sākusies! 😉

  Ielādē...
 7. 23.06.2022 16:00 Skatīt

  Šodien lielisks laiks. Gandrīz skaidrs, vien atsevišķi mazi balti mākonīši šur tur palaikam parādās. Lēns, mainīga virziena vējš, bieži bezvējš, t. pēdējās stundās turas ap +25,5°C. Rīts gan pavēss, +10...+11°C, bet tas labi, ļāva istabas izvēdināt. Ja iestāsies tropiskās naktis, tad gan būs elle.

  Par karstuma vilni divējādas sajūtas - no vienas puses, lieliski, ka būs stabils AC, jo dārzam žūt un žūt vēl ilgi, bet, no otras, tas karstums tiek solīts visai nežēlīgs (šobrīd - līdz +34), un ilgstošākā laika posmā tas nebūt nav labi.

  Nokrišņu norma vismaz manā pusē ne tikai iztērēta, bet daudzkārt pārtērēta. Kaut gan karstuma viļņa laikā nebūtu par skādi, ja palaikam kāds negaisiņš uznāktu un gaisu atsvaidzinātu. Līdz tam jau viss būs pažuvis. :)

  Ielādē...
 8. 22.06.2022 04:25 Skatīt

  Pagājušās nedēļas nogalē ar laiku Rīgā man atkal nepaveicās, tāpat kā pirms mēneša, jo sevišķi svētdien, kad lielāko dienas daļu palaikam līņāja, pūta nejauks vējš un bija reāli auksts, pēcpusdienā Pļavniekos vien ap +12...+13°C. Tomēr, sākot ar pirmdienu, laiks pakāpeniski uzlabojas. Rīgā jau pirmdienas pēcpusdienā stacijas perona termometrs rādīja +20°C, pēc sajūtām šķita vēl siltāks.

  Arī vakar, 21.06., kad bija bažas par stipru lietu D rajonos, vismaz Līvānos piepildījās labvēlīgs scenārijs - lielāko dienas daļu mākoņains līdz nevienmērīgi apmācies (tiesa, Z pusē regulāri zilas debesis vīdēja), tomēr priekšpusdienā uzspīdēja Saule, arī vēlākā vakarā atkal skaidrojās. Un solītais lietus palika citur - vien ap 20.00 nokrita 3 piles 5 rindās. Nebija arī auksts, siltākajās stundās līdz pat +19...+20°C.
  Naktī gaiss padzisis, jo visi mākoņi izklīduši, toties šobrīd skaidrs, bezvējš, t. +11°C. Spiediens 755 mm. Pēc ilgiem laikiem iepriecina jaunākās prognozes - lietus laikmets beidzies! 🌞

  Ielādē...