1. 18.06.2022 05:24 Skatīt

  Pēdējās divās dienās saulains laiks ar MMD, arī visai vējains, īpaši ceturtdien, kad brīžiem brāzmās riktīgi stipri uzpūta. Piektdien mērenāks pūtiens, tikai epizodiski mēreni stiprs, pārsvarā līdz 8-10 m/s, brīžiem pavisam atslāba. T. pēcpusdienā mazliet virs +20, piektdien brīžiem līdz +22°C. Galvenais labums, ka lietus nav bijis un viss pamazām žūst, arī vējš tādā ziņā labs palīgs. Dārzā daļa kartupeļu, kuri bija mazāki un kādu laiku pabija pilnībā zem ūdens, izskatās, ka būs pagalam, par citiem pagaidām grūti spriest. Zeme tajās vagās vēl pārslapja. Trakākais tas, ka jau svētdien atkal ziņo stipru lietu...

  Ielādē...
 2. 16.06.2022 02:40 Skatīt

  15.06. Rītā vēl apmācies, bet jau ar skaidrošanās pazīmēm. Diezgan drīz arī mākoņi šķīrās un uzspīdēja Saule, pēcpusdienā jau vispār saulains laiks ar laba laika gubumākonīšiem. Tīri silts, siltākajās stundās līdz +20...+21°C, taču traki vējains, pēcpusdienā bieži brāzmās līdz 15 - 16 m/s. Uz vakaru gan vējš diezgan strauji norima, arī visi mākoņi pazuda. Pamazām vēsāks, pašlaik vairs tikai +11,5°C. Spiediens 762 mm.

  Par dārzu atsevišķs stāsts. Šodien uzzināju, ka puse no dārza zem ūdens, kartupeļiem, āra gurķiem un sīpoliem tikai deguni ārā rēgojas, dziļums pat uz taciņas ap 20-30 cm... Likās jau, ka viss pagalam, jo tāds ūdens daudzums nevar vienkārši izžūt, bet izrādījās, ka šo lielo okeānu lielā mērā bija radījis ielas pārbūves laikā (kas vēl turpinās) lietus ūdens noteksistēmā iestrēdzis akmens vai aizdambējums (tā varēja nojaust no pašvaldības pārstāvju skaidrojuma), pēc tā likvidēšanas ūdens sācis strauji atplūst. Gribas ticēt, ka viss aizplūdīs un izdosies saglābt topošo ražu.

  Ielādē...
 3. 15.06.2022 04:12 Skatīt

  Sameklēju datus LVĢMC par tuvāko - Sīļu meteostaciju - pēdējai diennaktij. Sasummējot iegūto datu visu stundu rādījumus, man sanāca 52,1 mm. Nav tik traki kā Madonā un vēl šur tur, bet nepilnas diennakts laikā, maigi sakot, nu galīgi nav maz.

  Ielādē...
 4. 15.06.2022 01:01 Skatīt

  Nu laikam lielās lietavas būs beigušās. Tik ilgstošs un nepārtraukts lietus sen nebija bijis ‐ kā sāka 14.06. ap 1.30, tā beidza kaut kur pēc 22.00. Gandrīz diennakti no vietas. Vienīgā laime, ka tādi izteikti stipri gāzieni nemanījās, tiesa, visu laiku jau pie loga nesēdēju. T. konstanti ap +12...+13°C, nakts vai diena, nekas nemainās. Dienā pūta arī jūtami stiprs vējš.

  Cik daudz pielijis, grūti spriest, bet šķiet, ka jūtami mazāk nekā Jēkabpilī (Zīlānos). Būs vēl rīt jāpārskata Sīļu stacijas rādītāji, tad varēs spriest vairāk.
  Bet labi, ka tas aiz muguras, vien paliek bažas par dārzu, un ne man vienam, jo jau līdz šim lējienam ūdens vagās stāvēja. Pēc stāvokļa pilsētas centrā neko nevar pateikt, jo ūdens ātri noskrienas, bet aizbraukt vismaz 2 dienas nebūs laika, jo gaida akūti darbi datorā. Turklāt droši vien jau tur tāpat neko nevarēs vismaz dažas dienas iesākt.
  Bet pašlaik visapkārt ir ūdens pārsūkusies pasaule, nelīst, bet kaut kur kaut kas vēl pil, +11,7°C, spiediens 757 mm.

  Ielādē...
 5. 14.06.2022 01:38 Skatīt

  Solītais lietus ir klāt. Pagaidām gan nekas daudz, laikam tikai pats avangards. Mēreni uzlija minūtes piecas, nu mazliet atslābis, bet turpinās. Redzēs, kā situācija attīstīsies tālāk. Šonakt pasekošu līdzi - ja būs kas interesants. Vējš pašlaik minimāls, t. +15°C.

  Ielādē...
 6. 13.06.2022 22:10 Skatīt

  Svētdiena pagāja laba laika zīmē, mākoņiem mijoties ar Sauli, kas radīja tīkamu siltumiņu +21...+23°C apmērā. Galvenais, ka visi lietus mākoņi gāja savus ceļus.

  Arī šodien izdevās iztikt bez lietus. :) Lielāko dienas daļu MMD ar Sauli, bet pievakarē debesis pamazām sāka mākties, un vakarā Saule vairs neparādījās. Šodien jūtamāk pūta vējš, īpaši pēcpusdienā un pievakarē, bet pašlaik pierimis. T. pāris grādus zemāka nekā svētdien, izteiktāk vēsāks rīts, kad vien +11°C, bet pēcpusdienā tāpat ap +20...+21°C grozījās, pievakarē lēnām vēsāks.

  Par rītdienu pagaidām negribas izteikties. Redzēs, kur tas ciklons visvairāk trāpīs. Skaidrs viens, ka tiks daudz, jo sarkanais brīdinājums par stipru lietu nav bijis ļoti sen. Tāpēc rīt bāzt degunu no mājas ārā nedomāju, lai gan dzīvoju pilsētā un salīdzinoši augstā vietā. Plūdi mani nebaida, bet tādā laikā, ko sola, laikam tikai gubumākonis un citi ūdens stihijas bērni varēs justies komfortabli. :)
  Bet pašlaik viss mierīgs, pusapmācies, +16°C, 758 mm.

  Ielādē...
 7. 11.06.2022 15:18 Skatīt

  Vakar pēc karstuma pēcpusdienā, kad t. sasniedza +28°C, pievakarē no R puses uznāca negaisu sērija. Pa īstam šī vārda cienīgs gan bija pirmais, kas pieteicās īsi pirms 18.00. Tas atnesa ļoti stipru, vienu brīdi teju pat necaurredzamu lietu, ļoti lielu skaitu pērkonu un pāris zibeņus arī tiešā tuvumā. Viens skaisti iešāva zemē kaut kur pilsētas robežās tuvāk par 1 km. T. nokritās no +26°C līdz +20...+18°C.
  Lielais negaiss turpinājās nepilnu stundu, lietusgāze gan pārtapa par mērenāku lietu jau ātrāk. Taču tāpat viss pludoja. Vēlākā vakarā nāca vēl negaisa mākoņi, bet vai nu bija lielāko daļu pulvera izšāvuši, vai vienkārši netrāpīja ar pieri, vien aizķēra ar asti. Uzlija arī naktī, un diezgan sirsnīgi, lai gan labāk varētu viss lietus iet tur, kur viņu gaida. Par traku jau, vismaz dārzā.
  Šodien atslodzes diena - daļēji mākoņains, patīkami silts laiks ar lēnu, mainīga virziena vēju. Saule vien epizodiski, bet kopumā gaišs, un arī siltuma gana, t. pēcpusdienā turas ap +22,5...+23°C.

  Ielādē...
 8. 10.06.2022 13:52 Skatīt

  Vakar no rīta bija apmācies, bet jau priekšpusdienā skaidrojās, un dienas otrajā pusē iestājās stabili saulains laiks ar MMD un lēnu, paretam mērenu vēju. T. pēcpusdienā līdz +25°C. Vakars burvīgs, ilgi ļoti silts, praktiski bezvējš.

  Šodien jau agrā rītā silts, pirms 7.00 +16°C, un aizdomas, ka naktī nebija neko vēsāks. Pašā rītā daļēji mākoņains, bet pamazām Saule sāka arvien vairāk spīdēt, gaiss straujāk iesila un tuvāk pusdienlaikam jau kļuva karsts, 12.20 +26,7°C mājas R pusē, kur vēl Saule nebija iespīdējusi. Vējš lēns, no DA puses, paretam mazliet jūtamāk uzpūš. Tagad debesis vispār gandrīz skaidras, t. sasniegusi +27,5°C. Faktisko apstākļu karte rāda, ka vietām Latgalē jau pat tuvu +30.

  Ielādē...