1. 31.08.2021 23:30 Skatīt

  Viena no dienām, kad var teikt - dienas nebija. Jo kopš rīta dziļi apmācies, bet pirms 8.00 sākās nebeidzams lietus, kas lija praktiski nepārtraukti visas dienas garumā un turpinās arī vakarā. Lielākoties neliels vai mērens, bet dienā bija arī vairāki stiprākas līšanas periodi. Vienīgi vakarpusē pēc 19.00 uz neilgu laiku gandrīz mitējās (palika tikai plāna, krītoša migla), bet drīz atkal sāka līņāt. T. visu dienu gandrīz nemainīga, +13...+14°C robežās, pūta lēns līdz mērens ziemeļvējš.
  Radarā visu dienu bija redzams, kā gara nokrišņu "desa" karājās pār nelielu Latvijas daļu, un nekust ne uz priekšu, ne atpakaļ... Nepaveicās būt zem šādas ilgi nekustīgas frontes, jo tādos gadījumos, pēc manām domām, ir praktiski nejaukākais iespējamais laiks no tiem, kas var būt. Vienīgi vējš nebija pārāk stiprs. Un labi, ka nebija ieplānotas nekādas āra aktivitātes. Siltā istabā (cik ilgi vēl būs silta, tas cits jautājums) ar ieslēgtām spuldzēm sēdēt un lasīt vai skatīties TV var...

  Ielādē...
 2. 30.08.2021 23:44 Skatīt

  30.08. Pēc miglainā rīta diena izdevās laba, pārsvarā valdīja saulains laiks ar MMD un lēnu līdz mērenu ZA vēju. T. pēcpusdienā dažas stundas turējās ap +20°C, bet situācija sāka mainīties pēc 16.30, kad debesis diezgan ātri pārklāja mākoņi un Saule pazuda. Pamazām sāka kļūt vēsāks, tomēr vēl ap 18.30 bija gandrīz +18°C. Vējš uz kādu laiku pierima, debesis saglabājās nevienmērīgi apmākušās, bet vēlākā vakarā vējš ir pieņēmies spēkā un tagad brīžiem jau mēreni stipri uzpūš. Šobrīd T. +14,2°C, spiediens 761 mm, apmācies, bet pagaidām sauss.

  Ielādē...
 3. 30.08.2021 17:51 Skatīt

  Es necenšos neko aizrādīt, šajā gadījumā es tikai pievienojos diskusijai un izteicu savu viedokli. Rakstībai, tāpat kā runai un jebkurai citai saziņai, vienmēr ir pastāvējusi sava kultūra. Taisnība, ka mūsdienās daudzi to neievēro, bet nebūt ne visi. Par tiem, kas to apzināti nedara, tādējādi nicinot valodu un tās vērtību, man patiešām nav labs iespaids.
  Es, atšķirībā no Tevis, mācījos laikos, kad latviešu valoda bija pabērna lomā, un dominēja krievu valoda. Tāpēc es ar lielu prieku sagaidīju Latvijas neatkarības atjaunošanu un latviešu valodas uzvaru pār krievu valodu un nostiprināšanos saziņā. Bet tagad nāk jauni draudi no citas puses, jo jaunajai paaudzei acīmredzot ir citas vērtības, un valoda bieži tiek izmantota nekorekti. To pašu dara citi interneta komentāru rakstītāji, kam ar valodu grūti iet, un mūsdienās, kad katram ir iespēja kaut ko uzrakstīt, tad šādi "rakstnieki" arī piesārņo informācijas telpu ar zemas kvalitātes skricelējumiem, kam arī lielas jēgas parasti nav.

  Ielādē...
 4. 30.08.2021 16:07 Skatīt

  Ja saziņa notiek rakstiski, tad ir svarīgs viss - gan pasniegtie fakti, gan to izklāsta veids, korekta gramatika un stils. Rakstīšana "kā pagadās" ar milzumdaudz gramatikas un drukas kļūdām par tādu rakstītāju labu iespaidu nerada.

  Ielādē...
 5. 30.08.2021 05:06 Skatīt

  Patiešām, šī gada siltais gadalaiks pavisam dīvains padevies. Auksts un garš pavasaris, kam sekoja divi hiperkarsti mēneši, un pēc tam atkal vēsums un rudens pirms laika... Katrs gads šādu vai tādu pigoru izmet.

  Ielādē...
 6. 30.08.2021 05:01 Skatīt

  29.08. Labs laiks! To es saprotu un cienu! :) Visu dienu saulains ar laba laika mākoņiem, no lietus ne piles, lēns A puses vējiņš, t. pēcpusdienā līdz +20,5°C, piesaulē pēc sajūtām pat karsti! Arī vakars mierīgs, attiecīgi gan vēsāks, bet bez vēja, +17...+15°C.

  Tagad, jaunās nedēļas pirmās dienas rītā, bezvējš un bieza migla visapkārt, t. +12,2°C, spiediens 762 mm.

  Ielādē...
 7. 30.08.2021 04:58 Skatīt

  29.08. Labs laiks! To es saprotu un cienu! :) Visu dienu saulains ar laba laika mākoņiem, no lietus ne piles, lēns A puses vējiņš, t. pēcpusdienā līdz +20,5°C, piesaulē pēc sajūtām pat karsti! Arī vakars mierīgs, attiecīgi gan vēsāks, bet bez vēja, +17...+15°C.

  Tagad, jaunās dienas rītā, bezvējš un bieza migla visapkārt, t. +12,2°C, spiediens 762 mm.

  Ielādē...
 8. 28.08.2021 19:47 Skatīt

  Nu neder augustam tāds laiks... Jau otro dienu pēc kārtas svina vāks visu dienu, t. +16...+18°C - it kā auksts nav, bet nu līdz siltumam arī tālu. Ja vien pats neesi jau rudens noskaņās, bet vēl taču augusts... Plus liels mitrums, kas pa visām spraugām lien arī telpās. Pretīgi. Oktobrim drīzāk tāds piestāvētu, tad vismaz apkure būtu.
  Dienas otrajā pusē laiks sabojājās pavisam, jo pirms sešiem sāka līt, un līst joprojām, brīžiem stipri. Līdz ar lietu kļuvis krietni vēsāks, vairs tikai +14°C. Riebīgs laiks, negribas degunu ārā bāzt, pat iešanu uz veikalu laikam jāatliek. Ūdens stihijas bērni un rudensmīļi var kaifot, bet pārējiem atliek gaidīt labāku laiku. Ko nevienas prognozes joprojām nesola. Eh... :(

  Ielādē...