1. 17.09.2021 19:57 Skatīt

  Galvenais- ziemā atcerēties un pārbaudīt , vai viss sakrīt:)) (tas par dzērvēm).
  Ko darīs ar baraviku pulveri? Bērnībā no Latgales uz Rīgu vedu kaltētas baravikas. Ziemā bija garšīga sēņu zupa. Bet viena vasara bija dikti ražīga ar sviesta beciņām, kas vispār gadās reti, jo tās parasti ir masveidā tārpainas. Sakaltējām arī tās. Tās bija foršas: pēc garšas, smaržas kā baravikas, bet piedevām - skaisti baltas....
  Jā, 80. gados tika ganītas govis, tās mēsloja augsni, mežmalas nebija aizaugušas, un, ja gadījās labvēlīgi laika apstākļi, tad sviestbekas varēja lasīt spaiņiem (nepārspīlēju).

  Ielādē...
 2. 17.09.2021 11:28 Skatīt

  Ap 9:00 tikai +6*C, tagad +9*C, sijājas sīks lietutiņš. Šodien pavisam bez saules. Neliels vējš rauj nost ābeļu un bērzu dzeltenās lapas. Zaļās lapas bērzos vēl turās. Vai nu pavasarī plauka dažādos laikos, vai nu cita vaina, bet bērzi ir pa daļai zaļi, pa daļai dzelteni, un tūlīt pa daļai- pliki:) Vakar paspēju nopļaut zāli!! Tik bieza un lekna! Noguru , bet laimīga, ka tiku galā. Pats sētas vidus gan būs jāpļauj vēl, bet pažobeles likšu mierā līdz pavasarim :) Labi, ka solītas sausa dienas, varēs sadedzināt zarus....ja jau netiek uz mežu....tad vismaz lietderīgi nomest tauciņus savādāk:). Salna ir bijusi, bet, kā Migla saka, īsu brīdi, tik , lai "iekrāsotu Latviju". Puķes vēl zied.

  Ielādē...
 3. 15.09.2021 19:47 Skatīt

  " Ja dzērves lido zemu - būs silta ziema. Ja augstu - auksta."(V.Bukšs) Kā lidoja dzērves?:) Kaut kur kaut kad dzirdēju (lasīju), ka nākošā būs auksta ziema. Tad jau redzēs...
  Man vēl uz mežu gribās, bet te gan salnas, gan ziema tuvu. Var nepaspēt:).Varēja šodien aizbraukt, bet nesanāca. Lai gan diena bija ciešama, nu pusdienslaikā, protams. Vismaz saulainā un nelija. Dienā +15*C, tagad +11*C, bezvējš, debesis skaidras.

  Ielādē...
 4. 14.09.2021 10:04 Skatīt

  +11*C, spiediens lēni kāpj, caur vienlaidus mākonsegu mazpamazām sāk izlauzties saule.
  Auksta rasa zālē. Atā, baso kāju sezona!

  Ielādē...
 5. 13.09.2021 10:16 Skatīt

  Silts, +16*C, bet vējains rīts. Kopš vakardienas pielijuši 10 mm svaiga lietus. Atkal netiek dobēs, bet nezāles aug griezdamās. Bērzi paliek arvien dzeltenāki, ābels- rūsganas. Bet takš bijuši rudeņi, kad koki līdz oktobrim stāvējuši zaļi! Joprojām apmācies, rietenis dzenā zemus pelēkus mākoņus, bet pagaidām nelīst. Gribējās (redzu, ka ne man vien) vēl kādu laiciņu kauč slapju, bet siltu....Dabūsim sausu, bet vēsu:). Kāds mūs mēģina "audzināt":)
  18.55 Pēc lietus un brāzmainā vēja, iestājies saulains, bet vēss laiks. Vējš iegriezies no Z puses. Mērtraukā +3 mm nokrišņu, grādrādī+14*C.

  Ielādē...
 6. 12.09.2021 11:42 Skatīt

  Silts joprojām, lai gan vēsāks kā vakar, +19*C. Dažbrīd uzspīd saule. Pūš mērens vējelis, žāvējot rasu. Naktī vairākas reizes bija nolijis, arī migla bija. Tipisks septembris.

  Ielādē...
 7. 12.09.2021 11:36 Skatīt

  Es arī pāris reizes nodomāju par to, ka redz, bija tik karsta vasara un tik ilgs karstums, kuram vajadzēja vaiņagoties ar tropisku šovu . Bet rezultātā pat normāla LV negaisiņa nebija. 2021.gada atipiskā vasara.

  Ielādē...
 8. 11.09.2021 20:42 Skatīt

  Pagājusi skaista un silta atrudens diena. Zeme arī jau ir apžuvusi, varēja paraustīt nezāles. Piemājas mežiņā saaugušas košas mušmires, bet ēdamo sēņu faktiski nav. Ja nav sēņu, jācer uz bagātīgu riekstu ražu. Diez, lazdas pilnas?
  Grādi un atm.spiediens lēni krīt, ik pa brīdim nogrand attāls pērkons. Piņķus šīs te negaisiņs laikam neķers, taču jau tāpat ir paspējis mazliet uzlīt. Rīt būs vēl. Žēl, ka siltums bija tik īsu laiku, varēja kādu dienu vēl pasildīt:) . Patlaban +18*C.

  Ielādē...