Nedēļas vidū atgriezīsies mērens siltums

Nedēļas vidū atgriezīsies mērens siltums

Oktobra otrās dekādes izskaņā un trešās dekādes sākumā Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi. Nākamās nedēļas sākumā vēl saglabāsies auksts laiks, vietām līs un snigs, taču nedēļas vidū at dienvidu, dienvidrietumu vēju Baltijā un Skandināvijā ieplūdīs siltāks gaiss, gaidāms brāzmains vējš un regulāri nokrišņi. Brīvdienās, atbilstoši pašreizējām prognozēm, nonāksim augsta spiediena apgabala ietekmē, būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Iespējams nedēļas izskaņā gaisa temperatūra uz pāris dienām no jauna pazemināsies, taču tālākās prognozes līdz mēneša izskaņai kopumā nosliecas par labu mērena siltuma turpinājumam.

Pirmdien un daļēji arī otrdien laika apstākļus ietekmēs no Skandināvijas uz Krieviju aizejošs ciklons. Tā ietekmē gaidāms mērens un brāzmains R, ZR puses vējš. No jūras nākoši mākoņi un šauras nokrišņu joslas šķērsos praktiski visu valsti, vairāk nokrišņu gaidāms Vidzemē un Sēlijā. Pirmdien Vidzemē var īslaicīgi veidoties arī neliela sniega sega.

Otrdien debesis aizklās mākoņi un dienas otrajā pusē, kā arī naktī uz trešdienu mūs šķērsos nākamā plašā nokrišņu zona, kas lielākoties būs neliels un sīks lietus. Vējš būs iegriezies no dienvidiem un pie mums ieplūdīs siltāks gaiss. Trešdien visdrīzāk vietām vēl uzlīs, taču nokrišņi nebūs spēcīgi.

Ceturtdien un piektdien mūs šķērsos vēl vairākas nokrišņu zonas, vietām līs spēcīgi. Atbilstoši pašreizējām prognozēm, vairāk līs naktī uz ceturtdienu, ceturtdien dienas otrajā pusē, kā arī naktī uz piektdienu. Brīvdienās pāri Skandināvijai uz DA no jauna dosies aukstā gaisa masa, kas, iespējams, īslaicīgi ieplūdīs arī Latvijā, taču būtiski nokrišņi šobrīd netiek prognozēti.

Kopējais prognozētais nokrišņu daudzums līdz nākamajai svētdienai svārstās no aptuveni 20 mm valsts dienvidos līdz pat 60 mm vietām Vidzemes piekrastē (skatīt attēlus zemāk, weather.us).

  19.10. 20.10. 21.10. 22.10. 23.10. 24.10.
Nakts -1 ... +5,
piekrastē
līdz +8
-2 ... +5,
piekrastē
līdz +8
0 ... +8 +6 ... +11 +6 ... +12 -1 ... +7
Diena +3 ... +8 +4 ... +11 +6 ... +12 +9 ... +14 +9 ... +14 +6 ... +11

 

Kā Tu vērtē šo rakstu?
  1. Šodien 08:06

    *21.10.2020. Rīgas ziemeļi. Siltās frontes ietekmē. Apmācies dažādos augstumos visu dienu. Priekšpusdienā – nelieli saules brīži. Uzlija naktī un dažās pilēs vēlā pēcpusdienā. DDR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+6; 9:00+7; 15:00+11; 21:00+7.

    Ielādē...
  2. Šodien 11:06

    Nu jā, šogad lapkritis būs bez krāšņuma. Vienīgais košais laukums mežā- skaists ozoliņš- jau gandrīz pazaudējis savu rudens rotu. Tūlīt vēl būs vēji klāt....Bet ar vējiem atnācis arī siltums. +10*C, no rīta bija nedaudz saule, tagad gan arvien vairāk apmācas. Naktī ik pa brīdim uzlija, bet pagaidām- bez lietus.

    Ielādē...