Pavasaris, vai tomēr ziema?

Pavasaris, vai tomēr ziema?

Februāra pēdējās dienās un marta sākumā Latvijā gaidāma pavasara saule ar ziemīgi aukstu ziemeļvēju. Plašs anticiklons virs Lielbritānijas gādās par Z, ZR puses vējiem pie mums, kas, lai gan ienesīs arī siltāku gaisu kā aizvadītajās brīvdienās, kopumā par pavasari liecinās garākās dienas un saulaini brīži, mazāk pati gaisa temperatūra. Aukstākais laiks būs pirmdien, nedēļas vidū Zemgalē un vietām Kurzemē tālāk no jūras gaisa temperatūra var sasniegt +6 ... +8 C, tikmēr valsts austrumu pusē pārsvarā dominēs sasalums un dienas laikā no otrdienas līdz piektdienai gaiss iesils vien nedaudz virs nulles, proti, stabili turpinās ziema.

Pirmdien, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, paredzams kopumā saulains laiks ar lēnu Z, ZR puses vēju, bez nokrišņiem. Sākot no otrdienas vējš atkal pieņemsies spēkā, bet attālu ciklonu virs Krievijas rezultātā galvenokārt Vidzemē un Latgalē vietām iespējama neliela snigšana, otrdien Zemgalē, ieplūstot siltākam gaisam, var nedaudz uzlīt, Kurzemē tikmēr cerības uz pārsvarā saulainu laiku.…

[Lasīt vairāk]
Temperatūras svārstības februāra beigās

Temperatūras svārstības februāra beigās

Pirmdiena sāksies ar ilgstošu un plašu nokrišņu zonu, kas 5 - 6 stundu garumā nesīs slapju sniegu, vietām Kurzemē un valsts centrālajos novados zonas aizmugurē (Kurzemē t.sk. sākumā) arī lietu, pastiprināsies vējš. Pašreizējās prognozes paredz, ka Kurzemes piekrastē līt sāks jau no rīta, Rīgu sniegs sasniegs agrā pēcpusdienā, savukārt valsts austrumos snigs pēcpusdienā, vakarā un pārsvarā mazākā intensitātē arī naktī uz otrdienu. Ciklona nestais nokrišņu daudzums ap 5 - 15 mm, sniega pieaugums ap 2 - 7 cm. Ticams, ka otrdien no rīta sniega sega būs valsts lielākajā daļā, izņemot Kurzemes R / DR piekrasti.

Arī otrdiena būs pārsvarā apmākusies, no rīta vēl nedaudz var snigt valsts austrumos, bet pēcpusdienā - Kurzemē. Naktī uz otrdienu brāzmains R, ZR, vēlāk Z vējš, piekrastē 17 - 22 m/s, pārējā valstī 12 - 17 m/s, izņemot Krievijas pierobežu, bet priekšpusdienā tas pierims. Nedēļas vidū - īslaicīga anticiklona ietekme un mērens sals kā dienā, tā naktī. Jau trešdienas rītā gan GFS, gan ECMWF Vidzemē un Latgalē zem skaidrām debesīm prognozē -12 ... -…

[Lasīt vairāk]
Februāra vidū gan sals, gan plusi

Februāra vidū gan sals, gan plusi

Nākamās nedēļas pirmajā pusē Latvijā būtiski nokrišņi anticiklona ietekmē nav gaidāmi. Pirmdien un otrdien ir cerības uz saules parādīšanos, gaidāms lēns R, otrdien mērens ZR puses vējš. Gaisa temperatūra nakts laikā pārsvarā nedaudz zem 0 C, bet pēcpusdienā vietām Kurzemes dienvidos tā var sasniegt arī +6 ... +7 grādus.

Nedēļas vidū anticiklona ietekme pie mums nedaudz mazināsies, taču vēl pāris dienas plašas nokrišņu zonas pie mums netiek prognozētas. Debesis gan visdrīzāk būs apmākušās un vietām var sagaidīt sīku lietu un slapju sniegu kā priekšvēstnesi laika apstākļu izmaiņām nedēļas nogalē. Virs Krievijas ZR ieplūst auksta gaisa masa, kas ticami ietekmēs laika apstakļus valsts austrumos, savukārt anticiklons uz dienvidiem no mums palēnām zaudēs savu spēku, paverot ceļu ciklonu ceļam Eiropas ziemeļos. Latvijā pūtīs D, DA puses vējš, kas šoreiz jūtamāks būs valsts austrumos. Gaisa temperatūra pazemināsies, dažas prognozes nakts laikā valsts austrumos pieļauj -7 ... -10 C, bet tas būs atkarīgs no mākoņiem un tā, cik tālu uz rietumiem laiku ietekmēs arktiskais anticiklons virs Krievijas.…

[Lasīt vairāk]
Ziemīgais pavasaris

Ziemīgais pavasaris

Februāra otrā nedēļa Latijā anticiklona uz dienvidiem no mums ietekmē būs pārsvarā sausa ar nelielu nokrišņu daudzumu, nedēļas sākumā R, ZR, bet pēc tam D, DR puses vējš, kas nedēļas lielāko daļu pūtīs mēreni līdz brāzmaini. Gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā vēl atgādinās par meteoroloģiskās ziemas esamību, nakts laikā -3 ... -6 C, nedēļas sākumā arī līdz -9 ... -11 C, izņēmums Kurzemes rietumi, kur iestāsties periods ar teju nemainīgu gaisa temperatūru dažu grādu robežās virs nulles.

Naktī uz pirmdienu mūs šķērsos šaura un neliela nokrišņu zona, daudzviet atnesot nelielu snigšanu, bet diena kopumā valsts lielākajā daļā varētu būt saulaina. No otrdienas līdz ceturtdienai būtiski nokrišņi netiek prognozēti. Virs Baltkrievijas atradīsies anticiklona centrs, kas pie mums gādās par D, DR puses vēju, kas piekrastē būs brāzmains.

Piektdien un sestdien, atbilstoši pašreizējām prognozēm, gaidāmas šajā nedēļā būtiskākās nokrišņu zonas, kas var nest jaunu sniega krājumu papildinājumu, it sevišķi valsts austrumos, kur visu nedēļu gaisa temperatūra būs negatīva. T…

[Lasīt vairāk]
Slapjumu nomainīs sals

Slapjumu nomainīs sals

Janvāra pēdējās dienās, februāra sākumā un ticams, ka visu pirmo dekādi Latvijā tiek prognozēti mainīgi laika apstākļi, kad pēc pāris nosacīti siltām dienām uznāk dažas ar mērenu salu, bet tās jau atkal nomaina vismaz daļējs atkusnis. Nākamās nedēļas pirmajā pusē būs daudz nokrišņu, kas nesīs lietu un sniegu, pēc tam ar ziemeļvēju ieplūdīs auksts gaiss. 

No šīs nakts līdz pirmdienas pēcpusdienai laika apstākļus ietekmēs aktīvs ciklons. Pūtīs brāzmains DR, R puses vējš, nakts laikā gaidāmi intensīvi nokrišņi, galvenokārt slapjš sniegs un sniegs, valsts rietumos un centrālajos novados arī lietus. Dienas otrajā pusē jau bez būtiskiem nokrišņiem. Nākamā nokrišņu zona mūs sasniegs otrdienas vēlā pēcpusdienā, pāris nelieli un izzūdoši cikloni trešdien un ceturtdien nesīs sniegu, taču nokrišņu zonas visdrīzāk nebūs plašas un ilgstošas. Līdz ar zemāku gaisa temperatūru, veidosies sniega sega (valstī kopumā nedēļas beigās tā prognozēta 2 - 10 cm, vietām Kurzemē var būt bez sniega).

No ceturtdienas līdz sestdienai vējš pūtīs no Z, ZR, kļūs aukstāks, nakts laikā strauji pazemināsies gaisa temperatūra un tikai vietām iespējams neliels sniegs. P…

[Lasīt vairāk]
Īslaicīgs atkusnis

Īslaicīgs atkusnis

Janvāra trešajā dekādē salto ZA vēju nomainīs DR puses vējš un pie mums ieplūdīs siltāks gaiss, Kurzemē nesot atkusni. Prieki gan nebūs ilgi, jo visticamāk nedēļas izskaņā ciklons nesīs jaunus sniega mākoņus un janvāra pēdējās dienās jau atkal būs ziemai raksturīgi laika apstākļi. Arī nedēļas sākumā rīta stundās vēl iespējams sals līdz -8 ... -12 grādiem!

Pirmdien un otrdien daļēji mākoņains laiks, bez būtiskiem nokrišņiem. Vējš iegriezīsies no R, DR un gaisa temperatūra, sākot ar otrdienas rītu, pakāpeniski paaugstināsies. Lai gan laika apstākļus noteiks anticiklons, iespējami zemie mākoņi, kas nedēļas vidū var nest sīkus nokrišņus. Lai gan laika prognozes vēl ir mainīgas, visdrīzāk trešdiena un ceturtdiena būs nedēļas siltākās dienas. Tajā laikā atradīsimies starp diviem anticikloniem un gan ECMWF, gan GFS pieļauj pelēcīgas dienas ar mazkustīgu nokrišņu zonu, kas varētu skart arī Latviju, sākumā lietus, bet vēlāk arī slapja sniega veidā.

Piektdien un sestdien ir cerības uz saulaināku laiku, taču brīvdienās no ZR tiek prognozēts ciklons, kas atnestu snigšanu un savukārt pēc tā no ziemeļiem pie mums ieplūstu aukstāka gaisa masa, janvāra pēdējās dienās austrumos nesot mērenu salu.…

[Lasīt vairāk]