Vasarīgi silts arī septembra izskaņā

Vasarīgi silts arī septembra izskaņā

Arī septembra pēdējā nedēļā kopumā turpināsies teju vai vasarīgs laiks. Anticiklons līdz piektdienai gādās par sausu, daļēji saulainu laiku un D, DR puses vējiem, kas mūsu virzienā nesīs siltu gaisu no Eiropas dienvidiem.

Pirmdien un otrdien, virs Baltijas nonākot un pastiprinoties augsta spiediena apgabalam, dominēs lēns vējš, un neskatoties uz anticiklonu, debesis var aizklāt mākoņu sega.

Sākot ar nedēļas vidu, anticiklons atkāpsies uz Krieviju, mūsu virzienā paverot ceļu DA, D, DR puses vējam, kas atnesīs netipiski siltu gaisu, nokrišņi nav gaidāmi. Siltākās prognozes Kurzemes piekrastē naktī prognozē pat +16 ... +19 grādus.

Paredzams, ka lietus Latviju varētu sasniegt piektdien, bet brīvdienās nokrišņus varētu nomainīt saulaināki brīži un otrādi. Pūtīs mērens R, ZR puses vējš, ienesot vēsu gaisu no Skandināvijas. Tālākās prognozes ir mainīgas, taču ticams, ka Eiropas centrālo daļu sasniegs jauns vasarīgu temperatūru vilnis, kas, iespējams, vājākā formā var īslaicīgi atnākt arī pie mums. E…

[Lasīt vairāk]
Teju vasara septembrī

Teju vasara septembrī

Septembra otrās dekādes noslēgumā Latvijā turpināsies silts, lai neteiktu septembra vidum un otrai pusei pat karsts laiks, ap brīvdienām atgriežoties mērenākai gaisa temperatūrai. Jaunnedēļ turpināsies jau iepriekš prognozētais scenārijs, kad cikloni galvenokārt skats Eiropas rietumus, ziemeļrietumus, bet Eiropas dienvidu un austrumu daļā dominēs anticikloni, kas arī pie mums gādās par D, DR puses vējiem, atnesot siltumu. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra klimatiskais modelis gaisa temperatūru virs klimatiskās normas prognozē arī turpmāk.

Pirmdiena būs silta, galvenokārt Latgalē iespējams lokāls lietus, bet otrdien mūs šķērsos atmosfēras fronte ar ātri virzošu nokrišņu zonu. Paredzams, ka vietām Kurzemē un Vidzemē var līt arī trešdien. No nedēļas vidus prognozēta atkārtota siltuma ieplūšana no dienvidiem, to spiežot uz augšu starp ciklonu Eiropas rietumos un anticiklonu Krievijā, nokrišņi līdz sestdienai netiek prognozēti.

Paredzams, ka brīvdienās gaisa plūsma iegriezīsies no rietumiem, pie mums ieplūdīs nedaudz vēsāks laiks un gaidāms lietus. A…

[Lasīt vairāk]
Vasarīgs nedēļas sākums

Vasarīgs nedēļas sākums

Septembra otrā dekādē kopumā prognozēts silts, lai neteiktu vasarīgs laiks. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz vidējo gaisa temperatūru 3 - 5 grādus virs normas. Lai gan nedēļas vidū atgriezīsimies pie normas, tendences vidējo temperatūru virs normas paredz arī turpmāk. Te gan jāpiemin, ka tūdaļ ir septembra vidus un pat īslaicīgi ieplūstot vēsākam gaisam, temperatūra būtiski pazeminās, atbilstoši rudens sezonai.

No pirmdienas līdz trešdienai anticiklons gādās par vasarīgām noskaņām. Lai gan debesis bieži var aizklāt mākoņu sega, vējš būs pavisam lēns no dienvidu, dienvidrietumu puses, savukārt gaisa temperatūra prognozēta teju vasarīgā līmenī. Ceturtdien tiek prognozēta nokrišņu josla ar provizorisko to apjomu 5 - 20 mm, kam sekos jauns augsta spiediena apgabals, ar ziemeļu vēju atnesot pie mums rudenīgākas vēsmas, taču jau nedēļas izskaņā provizoriski iespējams jauns, īslaicīgs siltuma uzplūds. Baudām rudeni!

[Lasīt vairāk]
Iesoļojam septembrī

Iesoļojam septembrī

Laiku septembra pirmajā pusē var raksturot īsi - provizoriski visai jauks vasaras noslēgums vai rudens sākums, atkarībā kas nu kuram tuvāks. Septembra pirmajā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks anticiklons, nokrišņu būs ļoti maz, bet gaiss silts līdz mēreni silts. Pēc jaunākajām prognozēm raksta tapšanas brīdī, nedēļas sākumā mūs ietekmēs anticiklons virs Eiropas centrālās daļas, vietām Latvijā iespējams neliels lietus, savukārt ar nedēļas vidu plaša anticiklona ietekmē visā valstī sauss un daļēji saulains laiks. Pūtīs pārsvarā lēns D, DR, sākot ar nedēļas vidū, brīžam arī Z puses vējš, kas pāris naktīs un dienās atnesīs rudens dzestrumu, atgādinot par septembri. Brīvdienās gan ir cerības uz siltām, lai neteiktu vasarīgām dienām.

  04.09. 05.09. 06.09. 07.09. 08.09. 09.09.
Nakts +8 ... +16 +8 ... +17 +11 ... +16 +6 ... +12 +6 ... +14 +10 ... +17
Diena +19 ... +22 +19 ... +22 +18 ... +21 +16 ... +19 +19 ... +22 +22 ... +26

Gaisa temperatūras tendences Saldus pilsētai (weather.us)

Spēcīgi nokrišņi un siltums

Spēcīgi nokrišņi un siltums

Augusta noslēgumā un septembra sākumā Latvijā turpināsies mēreni silta līdz silta vasara. Prognožu tendences uzrāda gaisa temperatūru 1 - 3 grādus virs klimatiskās normas, ko galvenokārt nodrošinās D, DR puses vēji, kas mūsu virzienā nesīs siltu un mitru gaisa masu, nedēļas vidū pat īslaicīgu karstumu, iespējams spēcīgs pērkona negaiss un plašas lietusgāzes. Nedēļas nokrišņu summa no 5 līdz pat 60 mm, šobrīd prognozēt kur un cik daudz to būs, ir neiespējami.

Pirmdien pāri Latvijai dosies pirmais no cikloniem, kas savā ceļā tikai pastiprināsies. Kurzemē, sākot ar pusnakti, līs, daudzviet piekrastē intensīvas lietusgāzes var turpināties līdz pirmdienas pusdienlaikam, no rīta un priekšpusdienā līs arī Sēlijā un vēlāk Vidzemē. Otrdiena, pēc pašreizējām prognozēm, daļēji mākoņaina, augstāka spiediena apgabala ietekmē, bet sākot ar dienas otro pusi vietām līs, iespējams pērkona negaiss.

Siltās frontes ietekmē naktī uz trešdienu daudzviet iespējamas lietusgāzes, pērkona negaiss. Grūti paredzami laika apstākļi ar spēcīgiem negaisiem iespējami kā naktī uz trešdienu, tā trešdien un vietām pat ceturtdien, kad gan sinoptiskie modeļi prognozē mazāku enerģiju bīstamu negaisu augšanai. L…

[Lasīt vairāk]
Mērenāka vasara augusta beigās

Mērenāka vasara augusta beigās

Augusta trešā dekāde iesāksies ar būtiski zemāku gaisa temperatūru, salīdzinot ar aizvadīto nedēļu, taču, lai gan pēc sajūtām, it sevišķi lietainākos brīžos, sajūtas varētu būt rudenīgas, vidējā temperatūra gaidāma ap klimatisko normu. Arī naktis nedēļas lielāko daļu vēl par izteikti dzestrām nevarēs saukt. Bieži uz vietas veidosies un izzudīs lietus mākoņi, plašāka ciklonu darbība iespējama vien nedēļas izskaņā.

No pirmdienas līdz trešdienai pūtīs lēns līdz mērens, DR, R puses vējš. daudzviet iespējams lietus kā arī pērkona negaiss. Laiku ietekmēs anticiklona nomale, atmosfēras spiediens mazināsies lēnām, kopējā gaisa masa būs par kādiem 7 grādiem vēsāka kā aizvadītajās brīvdienās.

Ceturtdien un piektdien jau atkal gaidāms lēns vējš līdz bezvējš, ticams, ka debesis bieži aizklās mākoņu sega. Brīvdienās pieaug iespēja plašākai ciklonu aktivitātei, taču prognozes šobrīd ir mainīgas. Karstāka gaisa masa no Eiropas centrālās daļas virzīsies uz ziemeļiem, taču jaunākās prognozes paredz, ka karstums paliks Baltkrievijā un līdz mums nenonāks.…

[Lasīt vairāk]