Gaidot maija vidus siltumu

Gaidot maija vidus siltumu

Maija pirmās dekādes pēdējās dienās un otrās dekādes pirmajā pusē Latvijā saglabāsies pavēss līdz mēreni silts laiks, laika apstākļus ietekmējot anticiklonam, kas gādās par bieži saulainu laiku. Gaisa temperatūra ar katru dienu paaugstināsies, un ticams, ka nedēļas beigās atgriezīsies gaisa temperatūra ap klimatisko normu. Diemžēl turpināsies sausums.

Anticiklons, kas sākotnēji atrodas ar centru uz DA no mums, pakāpeniski pārvietosies mūsu virzienā - tā kā būsim tā centrā, visu nedēļu gaidāms pārsvarā lēns DA, nedēļas otrajā pusē arī ZR puses vējš, kas ļaus baudīt pavasara siltuma atgriešanos, vismaz saulainajās dienās, kad gaiss var iesilt līdz +18 ... +21 C, izņemot piekrasti.

  09.05. 10.05. 11.05. 12.05. 13.05. 14.05.
Nakts -1 ... +4 0 ... +7 0 ... +8 0 ... +8 +4 ... +10 +4 ... +11
Diena +12 ... +18 +13 ... +19 +13 ... +19 +13 ... +21 +13 ... +21 +13 ... +21

Ilgtermiņa gaisa temperatūras tendences Ogres pilsētai (weather.us)

Auksts maija sākums

Auksts maija sākums

Maija pirmajās dienās Latvijā no Skandināvijas ieplūst auksts gaiss, turklāt nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra turpinās pazemināties, it īpaši nakts stundās, kad teju visā valstī gaidāms sals. Sākot ar svētdienu ir cerības uz siltāku laiku.

Otrdien debesis apmākušās, daudzviet galvenokārt īslaicīgs lietus, komplektā ar brāzmainu DR puses vēju. Nākamajās dienās mākoņu būs mazāk, daudzviet iespējams īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns līdz mērens R, ZR, vēlāk arī ziemeļu puses vējš, ceturtdien un piektdien pat dienas laikā lietum var pievienoties slapjš sniegs.

Piektdien no ziemeļiem pie mums ieplūdīs vēl aukstāks gaiss, kas varētu nest saulainu, taču maija sākumam aukstu, lai neteiktu ļoti aukstu laiku. Anticiklona centrs Baltijā saglabāsies visdrīzāk visas brīvdienas, pēc tam virzoties tālāk un pamazām pie mums iepludinot arī siltāku gaisu.

  03.05. 04.05. 05.05. 06.05. 07.05.
Nakts -1 ... +4 -3 ... +2 -6 ... +2 -6 ... +1 -4 ... +1
Diena +8 ... +13 +6 ... +11 +4 ... +7 +4 ... +9 +8 ... +12

Ilgtermiņa gaisa temperatūras prognozes Talsiem (weather.us)

Atgriežamies pavasarī

Atgriežamies pavasarī

Aprīļa pēdējā nedēļā prognozēts mainīgs mākoņu daudzums un teju katru dienu vismaz kaut kur iespējams lietus, nedēļas sākumā arī pērkona negaiss. Lai gan prognozes par nokrišņu virzību ir mainīgas, laika apstākļus ietekmēs cikloni Eiropas ZR, kas, lēnām izjukdami, griezīsies uz vietas un gādās par DR puses vējiem un lietu arī pie mums. Gaisa temperatūra no nedēļas vidus būs par 5 - 10 grādiem zemāka, salīdzinot ar šīm brīvdienām, vienīgi pretvēja jūras piekrastē kritums būs niecīgs.

Naktī uz pimdienu galvenokārt Kurzemē vietām uzlīs, bet pirmdien pēcpusdienā ne vien Kurzemē, bet arī valsts centrālajos novados un Vidzemes rietumos iespējams lietus, vietām spēcīgs, kopā ar pērkona negaisu. Ticams, ka arī otrdien daudzviet līs, vietām ar pērkona negaisu.

No trešdienas līdz piekdienai daudzviet izjutīsim iepriekš pieminēto temperatūras kritumu, vietām līs, pūtīs mērens līdz brāzmains DR puses vējš. Mazāk nokrišņu varētu būt nedēļas nogalē, taču šobrīd tā ir tikai varbūtība, jo prognozes par iespējamā anticiklona novietojumu vēl ir atšķirīgas. N…

[Lasīt vairāk]
Pavasara saule

Pavasara saule

Nākamās nedēļas sākums Latvijā būs pavēss un vietām līs, taču pēc tam gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, kā arī biežāk uzspīdēs saule. Kopumā nokrišņu būs maz, it sevišķi Kurzemē, kur vietām to daudzums sasniegs 0 - 2 mm, taču Sēlijā prognožu modeļi paredz 5 - 20 mm, galvenokārt no mazkustīgām nokrišņu zonām nedēļas pirmajās dienās.

Pirmdiena galvenokārt apmākusies, no rīta vietām Vidzemē, Zemgalē un Latgalē turpināsies nakts laikā ieradies lietus, kas dienas gaitā mitēsies, lokāli atnesot nelielus nokrišņus arī šur tur Kurzemē un Vidzemes ziemeļos. Pūtīs pavisam lēns Z, ZA puses vējš.

Otrdien un trešdien, atbilstoši pašreizējām prognozēm, varētu būt saulains laiks, ar lielāku iespējamību valsts dienvidos lokāli iespējams pavisam neliels lietus. Vējš pūtīs lēni līdz mēreni no Z, ZA. Naktis būs vēsas, vietām temperatūra tuvosies 0 C.

Nedēļas otrajā pusē visdrīzāk bez lietus, taču atmosfēras spiediens samazināsies un svētdiena, iespējams, jau noslēgsies ar pretēja virziena vēju, ciklonu un lietu. G…

[Lasīt vairāk]
Mēreni silts aprīļa vidus

Mēreni silts aprīļa vidus

Nedēļā pēc Lieldienām Latvijā saglabāsies mēreni silts laiks ar tendenci gaisa temperatūrai nedaudz pazemināties, turklāt ik pa laikam daudzviet sagaidāms lietus, nedēļas pirmajā pusē iespējams arī pērkona negaiss. Eiropas centrālo un rietumu daļu pārstaigās cikloni, taču Krievijas ZR pastiprināsies anticiklons un mēs tam visam atradīsimies pa vidu. Visu nedēļu pūtīs lēns līdz mērens DA puses vējš.

Prognozes nedēļas izskaņai gan šobrīd vēl ir atšķirīgas, iespējams kā saulains laiks, tā arī sniegs.

  11.04. 12.04. 13.04. 14.04. 15.04. 16.04.
Nakts +3 ... +7 +3 ... +8 +5 ... +9 +5 ... +9 +2 ... +8 -1 ... +5
Diena +13 ... +18 +12 ... +17 +9 ... +15 +9 ... +16 +10 ... +16 +8 ... +15

Gaisa temperaturas tendences Saldus pilsētai (weather.us)

Lieldienās ilgi gaidītais pavasaris

Lieldienās ilgi gaidītais pavasaris

Aprīļa pirmā dekāde Latvijā kopumā aizritēs anticiklona zīmē ar mērenu un aukstu Z, ZA, A puses vēju, taču nokrišņu būs ļoti maz un ik pa laikam spīdēs saule, turklāt gaiss pamazām iesils un Lieldienās iekšzemē, it sevišķi dienvidos, gaisa temperatūra pakāpsies virs +10 C. Nakts laikā gan teritorijas lielākā daļā saglabāsies neliels sals.

Pirmdien Kurzemē saulains laiks, Vidzemē un Latgalē dienas laikā apmāksies, vietām Vidzemē iespējams neliels sniegs. Naktī uz otrdienu Latgali sasniegs izzūdoša ciklona nokrišņu zona, kas vēl otrdien dienas pirmajā pusē nesīs galvenokārt nelielu sniegu Latgalē, Sēlijā, Zemgalē un daļā Vidzemes, bet Kurzemē visdrīzāk bez būtiskiem nokrišņiem. 

No trešdienas līdz svētdienai laika apstākļus ietekmēs Skandināvijā un Krievijas ZR esoši augsta spiediena apgabali, attiecīgi pie mums pūtīs nelieli līdz mēreni ZA, A puses vēji un arī gaiss saules ietekmē pamazām iesils. Pretvēja piekrastē šādos laika apstākļos saglabāsies būtiski vēsāks laiks, turklāt maksimālā gaisa temperatūra būs atkarīga arī no mākoņu segas. T…

[Lasīt vairāk]