Trīs vasarīgas dienas

Trīs vasarīgas dienas

Maija pirmā dekāde Latvijā noslēgsies ar ilgi gaidītā vasarīgā siltuma ienākšanu. Nedēļas pirmajā pusē gaidāms pārsvarā skaidrs un silts laiks ar brāzmainu D, DA puses vēju, savukārt sākot ar trešdienas pēcpusdienu mākoņu daudzums visdrīzāk palielināsies, gaidāmas lokālas pērkona lietusgāzes un lietus, kā arī gaiss kļūs vēsāks, nedēļas otrajā pusē pierims arī vējš.

Pirmdiena un otrdiena paies anticiklona zīmē, laiks būs lielākoties silts un daļēji mākoņains ar brāzmainu D, vēlāk DA puses vēju. Nedēļas vidū no DA mūs sasniegs vēsāks gaiss, trešdien dienas otrajā pusē vietām Latgalē un valsts dienvidos, atkarībā no ciklona trajektorijas, iespējams lietus un pērkona negaiss.

Sākot ar ceturtdienu atmosfēras spiediens pazemināsies, un līdz sestdienai gaidāmi mainīgi laika apstākļi, saulainākus brīžus nomainīs lietus, vietām pērkona negaiss un atkal otrādi, savukārt gaisa temperatūra vairs nepakāpsies augstāk par +12 ... +18 grādiem. Prognozes par nedēļas izskaņu šobrīd ir mainīgas, taču visdrīzāk saglabāsies maija vidum pavēss laiks, vienīgi naktis vairs nebūs tik dzestras kā aizvadītajā nedēļā.…

[Lasīt vairāk]
Ciklonu nedēļa

Ciklonu nedēļa

Maija sākumā laika apstākļus noteiks vairāki plaši cikloni un daudzviet gaidāmi spēcīgi un iespējams arī ilgstoši nokrišņi. Tā kā visu nedēļu atradīsimies Eiropas aukstajā daļā, gaisa temperatūra būtiski nemainīsies. Naktīs vietām iespējams neliels sals (aukstāks otrdienas rītā zem skaidrām debesīm Kurzemē), bet pēcpusdienās nebūs siltāks par +5 ... +12 grādiem, aukstāks vienīgi pirmdien, kad ilgstošo nokrišņu rezultātā vietām Vidzemē un Latgalē prognozēti vien +1 ... +4 grādi.

Jau svētdienas vakarpusē Latvijai no dienvidiem pietuvosies pirmais no cikloniem, kas pirmdien valsts lielākajā daļā gādās par apmākušos laiku ar brāzmainu vēju un nokrišņiem, slapju sniegu un lietu. Pašreizējās prognozes vēsta, ka no ciklona vismaz daļēji varētu izbēgt Kurzemē, it sevišķi Kurzemes rietumos un ziemeļos - kamēr citviet gaidāmi ilgstoši nokrišņi, šeit līs pavisam maz. Tā kā ciklons saskarsies ar vēsāku gaisu, valsts centrālajos un vēlāk austrumu novados dienas gaitā nokrišņi var pāriet sniegā. Pūtīs brāzmains un spēcīgs ZA, pēc ciklona arī ZR puses vējš, dienas pirmajā pusē visā valstī brāzmās 10 - 15 m/s, Rīgas jūras līča piekrastē vakarpusē brāzmās līdz 22 m/s.…

[Lasīt vairāk]
Cerot uz siltumu maijā

Cerot uz siltumu maijā

Aprīļa izskaņā krasas izmaiņas laika apstākļos netiek prognozētas. Vairums prognožu sliecas par labu šim periodam stipri vēsam laikam - naktīs bieži sals, dienas laikā līdz +8 grādiem, bet tuvāk brīvdienām varētu kļūt par dažiem grādiem siltāks.

Nedēļas sākumā, pirmdien un otrdien, debesis lielākoties būs apmākušās, daudzviet ik pa liakam gaidāmi nokrišņi, gan lietus, gan slapjš sniegs. Atbilstoši pašreizējām prognozēm, plašākas nokrišņu zonas gaidāmas pirmdien, otrdien lielāka nokrišņu iespējamība valsts austrumos. Pūtīs mēreni stiprs līdz brāzmains R, ZR puses vējš, tā stiprums otrdien mazināsies.

Trešdien īslaicīgi palielināsies anticiklona ietekme, prognozēts mainīgs mākoņu daudzums, dažviet iespējami īslaicīgi nokrišņi, pārsvarā lietus. Līdzīgi arī ceturtdien, taču dienas otrajā pusē no dienvidiem mums tuvosies vairāki nelieli cikloni un nokrišņu zonas komplektā ar siltāku gaisu. Atkarībā no anticiklona izvietojuma, sākot ar piektdienu un brīvdienās pie mums iespējamas gan plašākas nokrišņu zonas, gan saulains laiks. P…

[Lasīt vairāk]
Aprīļa otrās puses vēsums

Aprīļa otrās puses vēsums

Nākamajā nedēļā pavasarīgo siltumu nomainīs būtiski vēsāks laiks. Ja nedēļas sākumā vēl nokrišņi nav gaidāmi, tad sākot ar nedēļas vidu mūsu apkārtnē būs vērojami vairāki cikloni, kas tuvāk brīvdienām no ZR pie mums ienesīs dzestrāku gaisu, kā arī lietum var pievienoties krusa un slapja sniega pārslas.

Pirmdiena būs nedēļas siltākā diena. Debesis pārsvarā skaidras, dienas otrajā pusē, sākot no valsts austrumiem to biežāk aizklās pa kādam mākonim, taču nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns līdz mērens galvenokārt austrumu puses vējš un gaiss iesils līdz +15 ... +18 grādiem, siltākā diena prognozēta valsts centrālajos novados un Kurzemes rietumos, vēsāks būs pretvēja piekrastē.

Otrdien mākoņains laiks, valsts lielākajā daļā bez nokrišņiem, taču Latgalē iespējams lokāls lietus. Mūs sasniegs vēsāka gaisa masa, taču gaisa temperatūra dienas laikā vēl būs salīdzinoši patīkama, it sevišķi Kurzemē.

Nedēļas vidū Skandināvijā un Krievijas rietumu daļā atradīsies vairāki cikloni, kas sāks ietekmēt laika apstākļus arī Latvijā un ar katru nākamo dienu gaisa temperatīura pazemināsies. J…

[Lasīt vairāk]
Vēsi saulainais aprīļa vidus

Vēsi saulainais aprīļa vidus

Nākamās nedēļas sākumā gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, taču nedēļas otrajā pusē tiek prognozēts pārsvarā saulains un mēreni silts laiks. Pašreizējās prognozes nav vienisprātis, vai pirmdiena, kad garām ejošs ciklons sākotnēji pie mums ienesīs siltāku gaisu, būs nedēļas siltākā diena, jo pēc vēsāka perioda no otrdienas līdz ceturtdienai, nedēļas izskaņā pierims arī vējš un saule gaisu varētu iesildīt līdz +14 grādiem. Naktīs gan joprojām daudzviet piesals.

Pirmdien daudz mākoņu, saulaināks valsts austrumu pierobežā. Pūtīs mērens D, DA puses vējš, dienas gaitā galvenokārt Kurzemē neliels lietus. Naktī uz otrdienu un otrdien dienā pāri virzīsies aukstā atmosfēras fronte, teju visā teritorijā līs, vietām iespējams arī slapjš sniegs, vairāk nokrišņu prognozēts Vidzemē un Latgalē. Būs vērojams krass temperatūras kontrasts starp Kurzemi un Zemgali, kur gaiss nebūs siltāks par +3 ... +7 grādiem un Latgali, kur vēl iespējami pat +16 grādi.

Trešdien Kurzemē debesis varētu daļēji skaidroties, tikmēr pašreizējās prognozes paredz lielu iespēju, ka aukstā fronte varētu iesprūst Latgalē, kas nozīmē drēgnu laiku ar sīkiem nokrišņiem, bet pārējā valstī būs par vairākiem grādiem siltāks un bez nokrišņiem. P…

[Lasīt vairāk]
Turpinot gaidīt pavasari

Turpinot gaidīt pavasari

Nākamās nedēļas aktualitāte būs Skandināvijas cikloni, kas praktiski visu nedēļu ietekmēs laiku arī Latvijā. Jaunnedēļ pār Skandināviju dosies vismaz divi aktīvi cikloni, un to ietekmē plašās teritorijās gaidāms galvenokārt slapjš sniegs un lietus. Atbilstoši pašreizējām prognozēm, katru dienu vismaz kādā no Latvijas novadiem gaidāmi nokrišņi. Pirmdiena un piektdiena varētu būt nedēļas tumšākās un slapjākās dienas, bet nedēļas vidū saulainus brīžus nomainīs sniega mākoņi un otrādi. Gaisa temperatūra tuvākās nedēļas laikā prognozēta starp -6 ... +8 grādiem.

Pirmdien no rīta Latviju sāks šķērsot nokrišņu zona, nesot mērenu lietu, bet dienas otrajā pusē un valsts austrumu novados aukstās frontes ietekmē arī slapju sniegu. Pūtīs spēcīgs DR puses vējš, kas Kurzemes piekrastē brāzmās sasniegs 22 m/s.

Sākot ar otrdienu vējš nedaudz pierims, taču joprojām pūtīs mēreni stipri no DR, D. Līdz pat ceturtdienai bieži spīdēs saule, taču ik pa laikam daudzviet gaidāmi nokrišņi - būs vietas, ko tie neskars nemaz, bet citviet teju ik dienu var izveidoties neliela sniega sega. N…

[Lasīt vairāk]