Spēcīgi nokrišņi un siltums

Spēcīgi nokrišņi un siltums

Augusta noslēgumā un septembra sākumā Latvijā turpināsies mēreni silta līdz silta vasara. Prognožu tendences uzrāda gaisa temperatūru 1 - 3 grādus virs klimatiskās normas, ko galvenokārt nodrošinās D, DR puses vēji, kas mūsu virzienā nesīs siltu un mitru gaisa masu, nedēļas vidū pat īslaicīgu karstumu, iespējams spēcīgs pērkona negaiss un plašas lietusgāzes. Nedēļas nokrišņu summa no 5 līdz pat 60 mm, šobrīd prognozēt kur un cik daudz to būs, ir neiespējami.

Pirmdien pāri Latvijai dosies pirmais no cikloniem, kas savā ceļā tikai pastiprināsies. Kurzemē, sākot ar pusnakti, līs, daudzviet piekrastē intensīvas lietusgāzes var turpināties līdz pirmdienas pusdienlaikam, no rīta un priekšpusdienā līs arī Sēlijā un vēlāk Vidzemē. Otrdiena, pēc pašreizējām prognozēm, daļēji mākoņaina, augstāka spiediena apgabala ietekmē, bet sākot ar dienas otro pusi vietām līs, iespējams pērkona negaiss.

Siltās frontes ietekmē naktī uz trešdienu daudzviet iespējamas lietusgāzes, pērkona negaiss. Grūti paredzami laika apstākļi ar spēcīgiem negaisiem iespējami kā naktī uz trešdienu, tā trešdien un vietām pat ceturtdien, kad gan sinoptiskie modeļi prognozē mazāku enerģiju bīstamu negaisu augšanai. L…

[Lasīt vairāk]
Mērenāka vasara augusta beigās

Mērenāka vasara augusta beigās

Augusta trešā dekāde iesāksies ar būtiski zemāku gaisa temperatūru, salīdzinot ar aizvadīto nedēļu, taču, lai gan pēc sajūtām, it sevišķi lietainākos brīžos, sajūtas varētu būt rudenīgas, vidējā temperatūra gaidāma ap klimatisko normu. Arī naktis nedēļas lielāko daļu vēl par izteikti dzestrām nevarēs saukt. Bieži uz vietas veidosies un izzudīs lietus mākoņi, plašāka ciklonu darbība iespējama vien nedēļas izskaņā.

No pirmdienas līdz trešdienai pūtīs lēns līdz mērens, DR, R puses vējš. daudzviet iespējams lietus kā arī pērkona negaiss. Laiku ietekmēs anticiklona nomale, atmosfēras spiediens mazināsies lēnām, kopējā gaisa masa būs par kādiem 7 grādiem vēsāka kā aizvadītajās brīvdienās.

Ceturtdien un piektdien jau atkal gaidāms lēns vējš līdz bezvējš, ticams, ka debesis bieži aizklās mākoņu sega. Brīvdienās pieaug iespēja plašākai ciklonu aktivitātei, taču prognozes šobrīd ir mainīgas. Karstāka gaisa masa no Eiropas centrālās daļas virzīsies uz ziemeļiem, taču jaunākās prognozes paredz, ka karstums paliks Baltkrievijā un līdz mums nenonāks.…

[Lasīt vairāk]
Vasarīgais augusta vidus

Vasarīgais augusta vidus

Augusta otrās dekādes vidū un otrajā pusē Latvijā gaidāms vasarīgi silts laiks, turklāt gaisa temperatūra pēc ilgāka laika atkal tiek prognozēta vairākus grādus virs klimatiskās normas, it sevišķi Zemgalē un Latgalē. Nedēļas sākumā uz A, DA no mums atradīsies anticiklons, attiecīgi pie mums pūtīs lēns, mainīgs D, DR puses vējš, starp gaisa masām vietām veidosies pērkona negaisi, bet nedēļas otrajā pusē visdrīzāk nonāksim cita anticiklona virs Skandināvijas ziemeļiem ietekmē ar A, ZA vēju.

Pirmdien un otrdien Latvijā no dienvidiem ieplūdīs karsta gaisa masa, kas šeit uzturēsies līdz ceturtdienai, attiecīgi naktis būs siltas, nedēļas vidū iespējama arī tā sauktā tropiskā nakts. Vietām veidosies lietus un negaisa mākoņi, bet citviet nelīs nemaz. Lielāka negaisu iespējamība otrdien Kurzemē, bet trešdien jau plašākā valsts teritorijā.

Nedēļas vidū ar rietumu un ziemeļu vēju karstumu nomainīs vēsāks gaiss no ziemeļiem, taču prognozes šobrīd ir atšķirīgas par to vai tas atkāpsies uzreiz. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis (ECMWF) prognozē siltu, taču ne karstu laiku, savukārt GFS vēl svētdien Latgalē karstumu līdz +30 ... +…

[Lasīt vairāk]
Straujais vēsums

Straujais vēsums

Pēc īsās svelmes un siltākās nakts novērojumu vēsturē, Latvijā atgriezīsies mērens līdz pavēss laiks ar temperatūru nedaudz zem klimatiskās normas.

Varētu teikt, ka karsuma kulmināca tiks sasniegta naktī uz pirmdienu, kad virs Latvijas atradīsies vissiltākā gaisa masa, kas arī rezultēsies teju vai karstā naktī ar mērenu, Kurzemē brāzmainu D, DA vēju. Galvenokārt Kurzemes DR arī vairāk mākoņu, tur sākot ar pusnakti iespējams spēcīgs lietus ar pērkona negaisu. Sākot ar pirmdienas pēcpusdienu Latviju šķērsos ciklons, līdzi nesot būtiski zemāku gaisa temperatūru. Tā rezultātā daudzviet līs, iespējams arī spēcīgs pērkona negaiss. Otrdien kopumā laika apstākļi uzlabosies, vienīgi Kurzemē gan diena visdrīzāk vēl lietaina un vēsa. Kopējais nokrišņu daudzums starp 20 - 60 mm.

Atmosfēras spiediens pēc salīdzinoši mainīgā un pat neprognozējamā laika nedēļas pirmajās dienās, paaugstināsies, vējš norims. Nedēļas vidū izzūdoša ciklona ietekmē daudzviet līs, izteiktāk Kurzemē, savukārt nedēļas otrā pusē iespējams kā neliels lietus, tā sauss laiks. B…

[Lasīt vairāk]
Vasaras lietainākā nedēļa

Vasaras lietainākā nedēļa

Laiks doties sēņot! Gandrīz vai šādi gribas iesākt un aprakstīt augusta pirmās nedēļas laika apstākļus. Katru dienu vismaz kaut kur Latvijā gaidāms lietus, nereti arī spēcīgs, bet gaisa temperatūra, lai gan ap klimatisko normu vai nedaudz zem tās, ilgstoši mērenā līdz vēsā laika dēļ par vasaru Kurzemē un lietainajās dienās arī citviet diez vai atgādinās. Jūras piekrastē Kurzemē - siltas naktis līdz +17 ... +19 C, bet tikpat vēsas dienas, savukārt citviet mērenas naktis +10 ... +14 C un siltas dienas ar +19 ... +25 C, būtiski vēsāks dienās ar stipriem un ilgstošiem nokrišņiem sākot ar nedēļas vidu. Kopumā gan jāsaka, ka notiekošais nākamā nedēļā ir grūti prognozējams krasi atšķirīgo temperatūru un gaisa masu dēļ.

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus ietekmēs vairāku ciklonu darbība, kas ar D, DR puses brāzmainu vēju viens pēc otra nesīs daudz nokrišņu, kopumā vairāk Kurzemē, kur to apjoms pirmajās 2 diennaktīs sasniegs 20 - 45 mm.

Sākot ar trešdienu un provizoriski teju nedēļu atradīsimies uz robežas starp vēsāku gaisu Eiropas ZR un anticiklonu ar karstu gaisu Krievijā. J…

[Lasīt vairāk]
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums

Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums

Jūlija pēdējā nedēļa, kā jau iepriekš prognozēts, vēl būs vēsa, turklāt ik pa laikam gaidāms lietus, taču mēneša pēdējās dienās un līdz ar augusta sākumu laiks kļūs siltāks un gaisa temperatūra atgriezīsies ap klimatisko normu.

Pirmdiena valstī kopumā būs nedēļas aukstākā diena. Darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā ietekmēs ciklonu darbība, debesis bieži būs apmākušās un pa laikam līs. Vairāk nokrišņu tiek prognozēts naktī uz otrdienu un otrdien valsts centrālajos un austrumu novados, kad to summārais apjoms diennaktī lokāli var sasniegt 30 mm, bet citviet vien ap 5 mm. Pirmdien vējš būs lēns, tas pūtīs no D, DR, otrdien dienas gaitā pastiprinoties.

Nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, trešdien un ceturtdien vēl mums apkārt dosies vairākas nokrišņu zonas, kuru precīzu virzību šobrīd ir grūti prognozēt, taču vismaz daļēji tās var skart Latvijas teritoriju, pazeminot gaisa temperatūru.

Arī turpmāk ticams, ka turpināsies gaisa plūsma no D, DR, bet karstums no Eiropas DR varētu biežāk nonākt līdz mums, ko pa brīdim nomainītu vēsāks gaiss no rietumiem. E…

[Lasīt vairāk]