Atgriezīsies rudenīgs siltums

Atgriezīsies rudenīgs siltums

Nākamajā nedēļā no ziemeļiem ieplūdušo auksto gaisu nomainīs rudenīgi silts laiks. Virs Eiropas dienvidiem un vēlāk rietumiem esoša ciklona ietekmē līdz mums sāks ieplūst jūtamāki siltāks gaiss no Āfrikas. Tas gan nenozīmē vasaras atgriešanos, jo pie logiem jau tūdaļ klauvēs novembris, taču kopumā varēsim pieredzēt vairākas dienas ar gaisa temperatūru ap un virs +10 grādiem.

Pirmdien kopumā sagaidāms visai daudz mākoņu, maksimālā gaisa temperatūra 0 ... +5 grādi. Galvenokārt Zemgalē, un it īpaši Latgalē, iespējami nelieli nokrišņi, kas pārsvarā būs slapja sniega veidā. Naktī uz otrdienu Latgalē varētu izveidoties arī plāna sniega kārtiņa. Pirmās nedēļas dienas gaidāms mērens līdz brāzmains saltais A, vēlāk DA puses vējš. Spēcīgākās brāzmas visdrīzāk varēs sajust otrdien, kad to spēks prognozēts 14 - 19 m/s. Otrdien Kurzemi jau būs sasniegusi jūtami siltāka gaisa masa, iespējami nelieli nokrišņi. Līdz valsts ZA rajoniem siltums vēl nebūs ticis, tāpēc tur gaisa temperatūra sasniegs pāris grādus virs nulles, bet Kurzemes DR pievakarē termometra stabiņš varētu pakāpties līdz +11 ... +…

[Lasīt vairāk]
Atvasaru nomaina cikloni un vēji

Atvasaru nomaina cikloni un vēji

Oktobra trešās dekādes pirmo nedēļu laikapstākļus galvenokārt ietekmēs no Skandināvijas nākošu ciklonu darbība. Šobrīd paredzams, ka nedēļas laikā mūs šķērsos divi cikloni, atnesot brāzmainu vēju un lietu, vietām arī slapju sniegu. Atbilstoši jaunākajai GFS prognozei, pirmā īslaicīgā šī rudens sniega sega gan mūsu pusē visdrīzāk vēl neizveidosies. Nedēļas pirmajā pusē būsim saltajā Eiropas daļā, taču nedēļas atlikušajā daļā aukstums, visdrīzāk, ieplūdīs arī dziļāk uz D un R.

Pirmdiena varētu būt nedēļas siltākā diena, kad galvenokārt Kurzemē gaiss var iesilt vēl līdz +10 ... +13 grādiem, kamēr pārējā teritorijā gaisa temperatūra būs pāris grādus zemāka. Dienas gaitā valsti šķērsos atmosfēras fronte, līdz ar to visā teritorijā iespējams pārsvarā neliels lietus. Pirms frontes pretvēja piekrastē vēja brāzmu spēks var sasniegt 18 m/s. Kurzemē līs jau no rīta, bet pēcpusdienā debesis jau skaidrosies. Latgali nokrišņi visdrīzāk sasniegs pēcpusdienā. 

Maksimālā gaisa temperatūra 22.10., kā arī nokrišņu daudzums līdz vakaram (weather.us…

[Lasīt vairāk]
Atvasara tuvojas savam finišam

Atvasara tuvojas savam finišam

Pēc rudenīgi siltām pēcpusdienām un vislatvijas siltuma rekordiem, vismaz daļa no mums jau kārtējo reizi ir rīkojusi vasaras noslēguma dārza balles. Šoreiz līdz mums atnestais siltums un saulainās dienas ir kā radītas vēl atlikušajiem dārza darbiem un košo rudens skatu baudīšanai. Lai gan lapkritis jau pilnbriedā vai pat pāri pusei, jaunās darba nedēļas sākumā vēl varēsim baudīt rudens siltumu, taču jau nedēļas izskaņā visdrīzāk gaiss būs par 5 - 9 grādiem vēsāks, salīdzinot ar oktobra otrās dekādes pirmajām dienām.

Nedēļas pirmajās dienās laikapstākļus Latvijā joprojām noteiks anticiklons, kā centrs atrodas uz DA no Latvijas. Pūtīs neliels līdz mērens D puses vējš un nokrišņi nav gaidāmi, naktīs dažviet veidosies migla. Vairāk mākoņu varētu sarasties otrdien. Līdz trešdienai gaisa temperatūra būtiski nemainīsies un pēcpusdienā gaiss iesils līdz +15 ... +20 grādiem, bet naktīs teritorijas lielākajā daļā temperatūra svārstīsies starp +2 ... +8 grādiem.

Šobrīd GFS prognozē, ka nedēļas vidū pašreizējais anticiklons attālināsies un nedēļas otrajā pusē pie mums pakāpeniski ar R vēju palīdzību ieplūdīs arī vēsāks gaiss…

[Lasīt vairāk]
Klāt zelta rudens!

Klāt zelta rudens!

Pēc pelēkās un slapjās svētdienas nākamnedēļ, iespējams, būs pats labākais laiks, lai baudītu zelta rudeni. Laikapstākļus noteiks augsta spiediena apgabals, turklāt pie mums ieplūdīs arī siltāks gaiss. Ja nesaradīsies zemie rudens mākoņi, bieži spīdēs saule un vairākas dienas gaisa temperatūra var paaugstināties līdz +20 grādu atzīmei.

Nedēļas pirmajās dienās pūtīs neliels līdz mērens, Kurzemes piekrastē - brāzmains D, DR puses vējš. Nedēļas otrajā pusē tas visdrīzāk iegriezīsies no DA. Pirmdien un otrdien dažviet ir iespēja sagaidīt arī nelielu lietu, taču nedēļa kopumā varētu būt sausa.

Pie mums pakāpeniski paaugstināsies atmosfēras spiediens, un sākot ar otrdienu ieplūdīs arī jūtami siltāks gaiss. Pēc pašreizējām prognozēm zemākā gaisa temperatūra varētu būt naktī uz pirmdienu, tad daudzviet tā var pazemināties arī kādu grādu zem nulles, taču nedēļas vidū un otrajā pusē visdrīzāk vairs nebūs aukstāks par +4 ... +10 grādiem. Savukārt pēcpusdienās gaiss nedēļas vidū un otrajā pusē iesils līdz +13 ... +…

[Lasīt vairāk]
Ciklonu tradīcijas turpinās

Ciklonu tradīcijas turpinās

Oktobra pirmās nedēļas aktualitāte būs mainīgi, nepastāvīgi un rudenīgi laikapstākļi, kas būs visai līdzīgi šajā nedēļā aizvadītajiem. Tā kā Latvijai pāri virzīsies vairāki aktīvi cikloni, bieži pūtīs spēcīgs vējš, it sevišķi nedēļas vidū un otrajā pusē. Siltākajās pēcpusdienās gaisa temperatūra pakāpsies līdz +12 ... +15 grādiem, bet atsevišķās naktīs iespējamas salnas.

Divi no vairākiem zema spiediena apgabaliem, kas jaunnedēļ šķērsos Latvijas teritoriju

Pirmdiena vēl būs salīdzinoši mierīga un mēreni silta ar mainīgu mākoņu daudzumu. Pelēkākas debesis valsts ZR un R daļā, kur vietām iespējams arī neliels lietus. Maksimālā gaisa temperatūra +12 ... +15 grādi.

Otrdien sāks pastiprināties gaisa plūsma no rietumiem, līdz ar ko sākotnēji mazkustīgā atmosfēras fronte, kas pirmdien būs atnesusi lietu dažviet Kurzemē, virzīsies tālāk uz austrumiem, vietām atnesot nelielu lietu. Tuvojoties ciklonam, pēcpusdienā sāks pastiprināties R puses vējš. Ja no rīta gaiss atdzisīs līdz +4 ... +9 grādiem, pēcpusdienā tas iesils līdz +11 ... +…

[Lasīt vairāk]
Rudens ir klāt!

Rudens ir klāt!

Strauji ir ieradies rudens. Kā jau iepriekš tika prognozēts, pēc netipiski siltām septembra trešās dekādes pirmajām dienām spēcīgs ciklons un aukstā fronte līdz mums ir atnesusi par 10 - 15 grādiem aukstāku gaisu. Rudenim raksturīgi laika apstākļi būs vērojami arī visu nākamo nedēļu - bieži pūtīs brāzmains vējš, ik pa laikam gaidāms lietus.

Pirmdien pār Poliju un Baltkrieviju virzīsies ciklons, ietekmējot arī laikapstākļus pie mums. Debesīs būs visai daudz mākoņu, taču valsts centrālajos un rietumu rajonos ik pa laikam varētu uzspīdēt arī saule. Latgalē diena, visdrīzāk, būs apmākusies. No jūras nākoši mākoņi lietu nesīs Kurzemē, arī Rīgā un Zemgalē, savukārt ciklona ietekmē lietus iespējams Latgales DA. Dienā iegriezīsies ZR puses vējš, Kurzemes piekrastē vakarā brāzmās līdz 18 - 22 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra +9 ... +14 grādi.

Pirmdiena, 24.09. - ciklona ietekmē pastiprināsies vējš, vēsāks laiks Latgalē (weather.us)

Naktī uz otrdienu Kurzemi un Zemgali turpinās šķērsot nokrišņu mākoņi, gaisa temperatūra +3 ... +…

[Lasīt vairāk]