Zaļi baltais Jaunais gads

Zaļi baltais Jaunais gads

Šī gada pēdējā nedēļa būs lielākoties apmākusies un katru dienu vismaz kaut kur Latvijā sagaidāmi arī nokrišņi, slapjš sniegs un lietus. Atbilstoši pašreizējām prognozēm, gadumija visdrīzāk būs vairāk zaļa, nevis balta. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, nakts laikā teju visur būs neliels sals, bet dienas laikā labākajā gadījumā daži grādi plusā.

Otrdien pūtīs brāzmains DA puses vējš, debesis būs apmākušās un vietām iespējami sīki nokrišņi. Dienas otrajā pusē no dienvidiem mūs sasniegs plaša nokrišņu zona - valsts lielākajā daļā tiek prognozēts lietus, Vidzemē un Latgalē vakarā un naktī slapjš sniegs.

Trešdien un ceturtdien vietām Kurzemē debesis var skaidroties, taču trešdien pa dienu un naktī uz ceturtdienu valsts centrālo un austrumu daļu šķērsos šaura nokrišņu zona, atnesot lietu un slapju sniegu, vējš pierims.

Naktī uz 1.janvāri debesis visdrīzāk klās mākoņu sega, taču nokrišņi šobrīd netiek prognozēti. Pūtīs lēns D, DA puses vējš. Jauna gada pirmajā dienā no dienvidiem tiek prognozēts ciklons, kas, atkarībā no trajektorijas, piektdien un sestdien daudzviet var atnest lietu un slapju sniegu. A…

[Lasīt vairāk]
Ziemassvētku nedēļa 2020

Ziemassvētku nedēļa 2020

Ziemassvētku nedēļā pāri Skandināvijai dosies pāris aktīvi cikloni, kas ietekmēs laika apstākļus arī Latvijā. Debesis bieži būs apmākušās, pūtīs spēcīgs dienvidu vējš. Nedēļas otrajā pusē vējš pierims, tas iegriezīsies no ZR, Z, atnesīs pie mums aukstāku gaisu, un svētku laikā daudzviet var uzspīdēt saule. Gaidāmas vairākas plašas nokrišņu zonas, jo tālāk uz valsts austrumiem, jo vairāk tie izkritīs sniega veidā, izveidojot arī nelielu sniega segu.

Atbilstoši svētdienas prognozēm, pirmdien un otrdien debesis būs apmākušās. Pirmdien pēcpusdienā sākot no rietumiem līs, naktī uz otrdienu valsts austrumu daļā arī snigs. Otrdien ciklona ietekmē gaidāma plaša nokrišņu zona, daudzviet līs, Vidzemē un Latgalē snigs. To visu pavadīs brāzmains dienvidu vējš, gaisa temperatūra daudz nemainīsies un svārstīsies ap nulle grādu atzīmi. Trešdien vējš iegriezīsies no rietumiem, vietām vēl iespējami nelieli nokrišņi galvenokārt lietus veidā, Kurzemē gaisa temperatūra var sasniegt +7 grādus.

Zemāk publicēta laika prognoze Ziemassvētkiem, balstoties uz jaunākajiem ECMWF un GFS datiem svētdienas pēcpusdienā, kas tiks pārskatīta un aktualizēta otrdien, 22.12. vakarpusē.…

[Lasīt vairāk]
Laiks pirmssvētku nedēļā

Laiks pirmssvētku nedēļā

Decembra otrajā dekādē galvenokārt dominēs pelēks un apmācies laiks, iespējami sīki nokrišņi. Jaunnedēļ tiek prognozētas arī divas plašākas nokrišņu zonas laika periodā no 15. līdz 18.decembrim, gaidāms pārsvarā neliels, sākot ar nedēļas vidu arī mērens D > R puses vējš, kas pie mums atnesīs siltāku gaisu. Kurzemes piekrastē jau sākot ar otrdienu gaisa temperatūra pakāpsies virs nulle grādu atzīmes, bet sākot ar trešdienu - ceturtdienu dienas laikā tā būs pozitīva visā valstī, bet naktī sals iespējams tikai dažviet.

Pirmdiena lielākoties pelēcīga, daudzviet iespējams sīks sniegs. Sākot ar pēcpusdienu vietām Kurzemē un Zemgalē var cerēt uz saules parādīšanos. Otrdien līdzīgi, bez būtiskiem nokrišņiem, taču vakarpusē Kurzemes ziemeļu daļu var sasniegt garām ejoša ciklona nokrišņu zona. 

Nedēļas vidū ciklons noteiks laiku visā Latvijā, diena pelēka, valsts lielākajā daļā līs, austrumos gaidāms arī sniegs. Vējš kļūs brāzmains un pūtīs no D, vēlāk arī rietumiem. Ceturtdiena, atbilstoši pašreizējām prognozēm, visdrīzāk paies bez būtiskiem nokrišņiem, taču jau naktī uz piektdienu / piektdien visai valstij pāri virzīsies nākamā plašā nokrišņu zona. B…

[Lasīt vairāk]
Austrumu anticiklons

Austrumu anticiklons

Nākamajā nedēļā gaidāma gaisa temperatūras pazemināšanās, par ko gādās plašs un spēcīgs anticiklons virs Krievijas rietumdaļas. Visu nedēļu Baltijā gaidāms galvenokārt mēreni stiprs līdz brāzmains DA puses vējš. Nedēļas sākumā debesis biežāk skaidrosies, gaidāms sals kā dienā, tā naktī, taču sākot ar ceturtdienu anticiklona ietekme mazināsies un tuvāk brīvdienām iespējamas vairākas nokrišņu zonas, kā arī nedaudz siltāka gaisa ieplūšana. Lai gan nokrišņu daudzums visdrīzāk būs neliels, vismaz dažviet Latvijā no jauna varētu izveidoties neliela sniega sega, jo gaisa temperatūra pārsvarā saglabāsies negatīva.

No pirmdienas līdz trešdienai gaidāms lielākoties saulains laiks, vairāk mākoņu Kurzemē un valsts centrālajos novados. Pūtīs mērens DA puses vējš, brāzmās līdz 9 - 16 m/s. Gaisa temperatūra nakts laikā starp -3 ... -9 grādiem, dienā -1 ... -6 grādi.

Nedēļas vidū debesis sāks aizklāt mākoņu sega, ceturtdien un piektdien daudzviet iespējams neliels sniegs, piektdien arī lietus. Prognozes par brīvdienām vēsta par lielākoties apmākušos laiku, valsts lielākajā daļā saglabāsies sals, iespējami arī jauni sniega mākoņi.…

[Lasīt vairāk]
Pirmais ziemas mēģinājums

Pirmais ziemas mēģinājums

Novembra pēdējā dienā un decembra sākumā daudzviet Latvijā gaisa temperatūru ziņā iestāsies ziema. Valsts austrumos līdz sestdienai gaisa temperatūra būs negatīva kā nakts, tā dienas laikā, tikmēr pārējā valstī tā svārstīsies ap nulle grādu atzīmi, dienā pakāpjoties minimāli virs tās, bet naktī pazeminoties, vienīgi nedēļas vidū arī dienas laikā daudzviet gaidāms neliels sals. Lai gan bieži dominēs apmācies laiks, vienīgie ievērojamie nokrišņi prognozēti nedēļas pašā sākumā. Skaidrāks laiks varētu būt nedēļas vidū, kad sagaidāmas arī zemākās gaisa temperatūras, taču jau brīvdienās no jauna kļūs siltāks. Praktiski visu nedēļu pūtīs lēns līdz mērens D, DA puses vējš.

Pirmdien pār Latviju virzīsies neliels ciklons, atnesot snigšanu lielā valsts teritorijā, sākot no Kurzemes vidienes līdz Latgales austrumiem. Lietus iespējams galvenokārt tikai Kurzemes rietumos. Pētīs lēns, mainīga virziena vējš.

Naktī uz otrdienu un otrdien pa dienu vēl vietām snigs, Kurzemē arī nedaudz līs, taču dienas gaitā nokrišņi vairs netiek prognozēti. N…

[Lasīt vairāk]
Aukstums nedēļas nogalē

Aukstums nedēļas nogalē

Novembra pēdējās nedēļas sākumā turpināsies Atlantijas ciklonu darbība pāri Skandināvijai un tās ietekmē pie mums pūtīs brāzmains un spēcīgs galvenokārt R puses vējš un ik pa laikam gaidāmi nokrišņi. Ir visai ticams, ka nedēļas otrajā pusē pie mums no ziemeļiem ienāks auksta gaisa masa, līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā, atnesot snigšanu galvenokārt valsts austrumos, savukārt vējš tikai nedaudz pierims. Arī jaunnedēļ darba dienās turpināsies temperatūru dalījums starp valsts rietumiem un austrumiem - Kurzemē, it sevišķi tuvāk piekrastei, temperatūra svārstīsies +6 ... +9 grādu robežās, kamēr valsts austrumos būs 0 ... +5 grādi.

Pirmdien prognozēts mainīgs mākoņu daudzums, sausāks laiks gaidāms Kurzemē, savukārt Vidzemē, Zemgalē un Latgalē pa laikam līs, iespējamas arī lokālas lietusgāzes, it īpaši vakarpusē Vidzemē. Otrdien dienā, sākot ar Kurzemi, mūs sasniegs jauna nokrišņu zona, diena valsts lielākajā daļā būs pelēka un mitra, vienīgi valsts austrumos var cerēt uz skaidrākām debesīm un attiecīgi iespējamu salu nākamajā naktī.…

[Lasīt vairāk]