Februāra vidū gan sals, gan plusi

Februāra vidū gan sals, gan plusi

Nākamās nedēļas pirmajā pusē Latvijā būtiski nokrišņi anticiklona ietekmē nav gaidāmi. Pirmdien un otrdien ir cerības uz saules parādīšanos, gaidāms lēns R, otrdien mērens ZR puses vējš. Gaisa temperatūra nakts laikā pārsvarā nedaudz zem 0 C, bet pēcpusdienā vietām Kurzemes dienvidos tā var sasniegt arī +6 ... +7 grādus.

Nedēļas vidū anticiklona ietekme pie mums nedaudz mazināsies, taču vēl pāris dienas plašas nokrišņu zonas pie mums netiek prognozētas. Debesis gan visdrīzāk būs apmākušās un vietām var sagaidīt sīku lietu un slapju sniegu kā priekšvēstnesi laika apstākļu izmaiņām nedēļas nogalē. Virs Krievijas ZR ieplūst auksta gaisa masa, kas ticami ietekmēs laika apstakļus valsts austrumos, savukārt anticiklons uz dienvidiem no mums palēnām zaudēs savu spēku, paverot ceļu ciklonu ceļam Eiropas ziemeļos. Latvijā pūtīs D, DA puses vējš, kas šoreiz jūtamāks būs valsts austrumos. Gaisa temperatūra pazemināsies, dažas prognozes nakts laikā valsts austrumos pieļauj -7 ... -10 C, bet tas būs atkarīgs no mākoņiem un tā, cik tālu uz rietumiem laiku ietekmēs arktiskais anticiklons virs Krievijas.…

[Lasīt vairāk]
Ziemīgais pavasaris

Ziemīgais pavasaris

Februāra otrā nedēļa Latijā anticiklona uz dienvidiem no mums ietekmē būs pārsvarā sausa ar nelielu nokrišņu daudzumu, nedēļas sākumā R, ZR, bet pēc tam D, DR puses vējš, kas nedēļas lielāko daļu pūtīs mēreni līdz brāzmaini. Gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā vēl atgādinās par meteoroloģiskās ziemas esamību, nakts laikā -3 ... -6 C, nedēļas sākumā arī līdz -9 ... -11 C, izņēmums Kurzemes rietumi, kur iestāsties periods ar teju nemainīgu gaisa temperatūru dažu grādu robežās virs nulles.

Naktī uz pirmdienu mūs šķērsos šaura un neliela nokrišņu zona, daudzviet atnesot nelielu snigšanu, bet diena kopumā valsts lielākajā daļā varētu būt saulaina. No otrdienas līdz ceturtdienai būtiski nokrišņi netiek prognozēti. Virs Baltkrievijas atradīsies anticiklona centrs, kas pie mums gādās par D, DR puses vēju, kas piekrastē būs brāzmains.

Piektdien un sestdien, atbilstoši pašreizējām prognozēm, gaidāmas šajā nedēļā būtiskākās nokrišņu zonas, kas var nest jaunu sniega krājumu papildinājumu, it sevišķi valsts austrumos, kur visu nedēļu gaisa temperatūra būs negatīva. T…

[Lasīt vairāk]
Slapjumu nomainīs sals

Slapjumu nomainīs sals

Janvāra pēdējās dienās, februāra sākumā un ticams, ka visu pirmo dekādi Latvijā tiek prognozēti mainīgi laika apstākļi, kad pēc pāris nosacīti siltām dienām uznāk dažas ar mērenu salu, bet tās jau atkal nomaina vismaz daļējs atkusnis. Nākamās nedēļas pirmajā pusē būs daudz nokrišņu, kas nesīs lietu un sniegu, pēc tam ar ziemeļvēju ieplūdīs auksts gaiss. 

No šīs nakts līdz pirmdienas pēcpusdienai laika apstākļus ietekmēs aktīvs ciklons. Pūtīs brāzmains DR, R puses vējš, nakts laikā gaidāmi intensīvi nokrišņi, galvenokārt slapjš sniegs un sniegs, valsts rietumos un centrālajos novados arī lietus. Dienas otrajā pusē jau bez būtiskiem nokrišņiem. Nākamā nokrišņu zona mūs sasniegs otrdienas vēlā pēcpusdienā, pāris nelieli un izzūdoši cikloni trešdien un ceturtdien nesīs sniegu, taču nokrišņu zonas visdrīzāk nebūs plašas un ilgstošas. Līdz ar zemāku gaisa temperatūru, veidosies sniega sega (valstī kopumā nedēļas beigās tā prognozēta 2 - 10 cm, vietām Kurzemē var būt bez sniega).

No ceturtdienas līdz sestdienai vējš pūtīs no Z, ZR, kļūs aukstāks, nakts laikā strauji pazemināsies gaisa temperatūra un tikai vietām iespējams neliels sniegs. P…

[Lasīt vairāk]
Īslaicīgs atkusnis

Īslaicīgs atkusnis

Janvāra trešajā dekādē salto ZA vēju nomainīs DR puses vējš un pie mums ieplūdīs siltāks gaiss, Kurzemē nesot atkusni. Prieki gan nebūs ilgi, jo visticamāk nedēļas izskaņā ciklons nesīs jaunus sniega mākoņus un janvāra pēdējās dienās jau atkal būs ziemai raksturīgi laika apstākļi. Arī nedēļas sākumā rīta stundās vēl iespējams sals līdz -8 ... -12 grādiem!

Pirmdien un otrdien daļēji mākoņains laiks, bez būtiskiem nokrišņiem. Vējš iegriezīsies no R, DR un gaisa temperatūra, sākot ar otrdienas rītu, pakāpeniski paaugstināsies. Lai gan laika apstākļus noteiks anticiklons, iespējami zemie mākoņi, kas nedēļas vidū var nest sīkus nokrišņus. Lai gan laika prognozes vēl ir mainīgas, visdrīzāk trešdiena un ceturtdiena būs nedēļas siltākās dienas. Tajā laikā atradīsimies starp diviem anticikloniem un gan ECMWF, gan GFS pieļauj pelēcīgas dienas ar mazkustīgu nokrišņu zonu, kas varētu skart arī Latviju, sākumā lietus, bet vēlāk arī slapja sniega veidā.

Piektdien un sestdien ir cerības uz saulaināku laiku, taču brīvdienās no ZR tiek prognozēts ciklons, kas atnestu snigšanu un savukārt pēc tā no ziemeļiem pie mums ieplūstu aukstāka gaisa masa, janvāra pēdējās dienās austrumos nesot mērenu salu.…

[Lasīt vairāk]
Nākamā ziemas epizode

Nākamā ziemas epizode

Arī nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas nedēļas vidū var atnest jaunu sniega segu. Gaisa temperatūra pirmdien vēl +2 ... +6 C, taču no otrdienas līdz piektdienai -2 ... +3 C robežās. Naktī uz ceturtdienu dienvidu ciklons var atnest arī 10 cm sniega segu daļā valsts, taču pēc tam norims vējš un kļūs aukstāks. Visdrīzāk brīvdienās teju visā valstī gaidāms sals.

Pirmdien dienas pirmajā pusē vēl iespējami nelieli nokrišņi, pūtīs brāzmains D, DR puses vējš. Agrā otrdienas rītā no D mūs sasniegs nākamā nokrišņu zona, valsts lielākajā daļā nesot slapju sniegu, dienā arī lietu, bet vakarā un naktī uz trešdienu snigs galvenokārt valsts austrumos. Vējš nedaudz pierims, tas pūtīs mēreni no D, DA puses.

ECMWF šobrīd prognozē, ka trešdien gaidāms pēdējais lielais nokrišņu daudzums, no dienvidiem mūs sasniegs ciklons, kas vakarā, naktī un ceturtdien no rīta var nest arī intensīvu snigšanu. Tajā pašā laikā GFS ciklonu paredz nedaudz vairāk uz austrumiem, kas nozīmētu, ka intensīvāko sniegu saņem valsts centrālā un austrumu daļa, pretstatā Kurzemei ECMWF prognozē (skatīt attēlus zemāk). L…

[Lasīt vairāk]
Nelieli plusi un slapjums

Nelieli plusi un slapjums

Nākamajā nedēļā Latvijā gaidāmi regulāri nokrišņi slapja sniega un lietus veidā. Arktiskais anticiklons, kas pie mums uz dažām dienām ienesa mērenu salu, lēni atkāpsies uz Krievijas dienvidiem, savukārt Eiropas ZR daļu viens pēc otra pārstaigās cikloni un tā ietekmē pie mums visu nedēļu gaidāms mērens līdz brāzmains DR puses vējš. Atkusnis nāks lēni un pamatā ietekmēs valsts rietumus, jo austrumu pierobežā pusi nedēļas minimāls sals sagaidāms arī dienas laikā.

Naktī uz pirmdienu no DR Latviju sasniegs pirmā nokrišņu zona, kas galvenokārt Kurzemē, rīt arī pārējā valstī nesīs nelielu sniegu un puteni. Pirmdienas vakarā no dienvidiem jau atkal gaidāmi nokrišņi, slapjš sniegs, Kurzemē un Zemgalē līdz ar siltāku gaisu arī lietus. Gan GFS, gan ECMWF tāpat prognozē, ka šaurā joslā istrēguši nokrišņu mākoņi otrdien visu dienu var nest nelielu snigšanu Latgalē un Vidzemes austrumos.

Trešdien pēcpusdienā no rietumiem mūs sasniegs nākamā atmosfēras fronte, kā ietekmē līdz ceturtdienas pēcpusdienai daudzviet snigs, valsts rietumos arī līs. Š…

[Lasīt vairāk]