Viena karsta diena un pāris vasarīgas naktis

Viena karsta diena un pāris vasarīgas naktis

Šonedēļ Latvijā laikapstākļi, kā jau ierasts, būs mainīgi. Nedēļas otro pusi pavadīsim ciklonu darbībā, taču šoreiz viens no tiem gādās arī par siltāka gaisa ieplūšanu no dienvidiem, tiesa īslaicīgi.

No otrdienas līdz ceturtdienai ar katru dienu gaisa temperatūra aizvien paaugstināsies. Otrdien nedaudz pierims arī vējš, īslaicīgi līs galvenokārt tikai vietām valsts Z daļā, bet gaisa temperatūra aizvien turēsies nedaudz zem 20 grādu atzīmes. Trešdien kļūs vēl par dažiem grādiem siltāks, bet ceturtdien mūs sasniegs īslaicīgs karstuma vilnis. Visā valstī gaisa temperatūra sasniegs +26 ... +29 grādus, vietām Kurzemē un Zemgalē, iespējams, būs vēl par kādu grādu siltāks.

Papildināts: jaunākajās prognozēs karstums pārsvarā tiek attēlots vien valsts dienvidu rajonos, līdz ar to pastāv iespēja, ka valsts ziemeļu daļā gaisa temperatūra turēsies vien ap +20 grādiem.


 

Šīs nedēļas ietvaros piedzīvosim arī pāris vasarīgi siltas naktis. Ja nakts uz trešdienu lielā valsts daļā vēl būs dzestra, gaisa temperatūrai esot amplitūdā starp +6 un +10 grādiem, tad piektdienas un sestdienas rītos nebūs vēsāks par +14 ... +…

[Lasīt vairāk]
Klāt saulgriežu nedēļa

Klāt saulgriežu nedēļa

Svētku nedēļas pirmā diena aizvadīta ar pārsvarā saulainām debesīm, mērenu gaisa temperatūru ap un virs +20 grādiem, kā arī brāzmaināku vēju kā priekšvēstnesi laikapstākļu izmaiņām mūsu reģionā. Saulgriežu nedēļa, kopumā raksturojot, nebūs garlaicīga, līdz ar to varēsim izbaudīt dažādām gaumēm tīkamus laikapstākļus gan ar sauli, gan ar lietu un negaisu, kā arī spēcīgām vēja brāzmām.

Avots: Somijas meteoroloģiskais institūts
Pirmdiena, 19.06.2017.
Mēreni silta un mierīga diena, taču jaušama ciklona tuvošanās

Otrdien, ciklonam šķērsojot Latvijas teritoriju, gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš. Kurzemes ziemeļos un Vidzemē ZR vēja brāzmas pēcpusdienā var sasniegt 17 - 22 m/s. Jau no paša rīta īslaicīgi līs Kurzemē, vēlāk nokrišņu zonai pastiprinoties un līdz vakaram šķērsojot arī pārējo valsts teritoriju. Spēcīgākie nokrišņi, pēc pašreizējām prognozēm, iespējami Vidzemē un Latgalē, kur ir arī pērkona negaisa varbūtība. Diena, lai gan vēsāka par pirmdienu, kopumā vēl būs salīdzinoši silta, valsts DA gaisa temperatūrai pakāpjoties arī virs +22 grādu atzīmes.…

[Lasīt vairāk]
Mēreni tradicionālās vasaras turpinājums

Mēreni tradicionālās vasaras turpinājums

Jūnija otro dekādi esam iesākuši ar mērenām gaisa temperatūrām un lietus šaltīm. Nedēļas pirmajā pusē gaisa temperatūra kopumā gaidāma zemāka par klimatisko normu.

Nedēļas pirmajā pusē gaidāmi nokrišņi, pēc tam kļūs jūtami siltāks (GFS)

Otrdien visā valstī gaidāms lietains laiks ar brāzmainu R vēju, maksimālā gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs +12 ... +16 grādus. Sākot ar trešdienu, laiks pamazām uzlabosies, kad nelieli nokrišņi gaidāmi vietām Vidzemē un Latgalē. Gaisa temperatūra par dažiem grādiem paaugstināsies, Kurzemē pietuvojoties arī +20 grādu robežai. Naktis, savukārt, kļūs dzestrākas, kad gaisa temperatūra prognozēta pārsvarā starp +5 un +10 grādiem.

Šobrīd izskatās, ka nedēļas nogale un brīvdienas paies vasarīgā zīmē, taču atkal gaidāmi arī nokrišņi, lai gan nokrišņu zonas, visticamāk, nebūs tik plašas kā nedēļas pirmajās dienās. Atbilstoši prognozēm nedēļas nogalē lielā daļā valsts varētu būt siltāks par +20 grādiem, piektdien un sestdien vietām Kurzemē iespējams arī siltums līdz +24 grādiem, izņemot piekrastes rajonus. S…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.6.2017.) - kopumā debesis ir mēreni nepastāvīgas

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.6.2017.) - kopumā debesis ir mēreni nepastāvīgas

Nedēļa aizgājusi. Tā tomēr izrādījās sausāka - nekā iepriekš prognozēts. Lai gan bez lietus neiztikām. Naktī uz pirmdienu lija daudzviet, pēc tam gan mierīgākas debesis pie neliela augsta spiediena atzara. Neliels anticiklons deva saulainas debesis arī otrdien. Trešdienā oklūzijas fronte nesās no D puses, Latvijā daudzviet uzlija. Ceturtdien vietām lietusbrāzmas ar dažiem pērkoniem - aiz oklūzijas frontes. Piektdien atkal samērā mierīgas debesis pie augsta spiediena atzara. Sestdien aukstā fronte nesa nelielus negaisus Kurzemē, bet svētdien šī pati fronte - negaisus ar gāzieniem Vidzemē un dažviet Latgalē.

Attēlu (c): Sat24.com, Finnish Meteorological Institute.

Paskaidrojumi:
Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Sat24.com attēlos - virs pavadoņa iefiksētās mākoņu segas - ir ar manu roku pārzīmēts mākoņu kustības virziens, kas reizē norāda arī gaisa masu kustību. S…

[Lasīt vairāk]
Jūnija sākumā laiks būs vēss

Jūnija sākumā laiks būs vēss

Jau pēc pāris dienām noslēgsies šī gada piektais mēnesis, kas laikapstākļu ziņā bijis ļoti dažāds, gan ar temperatūrām, kas pārsniedz +25 grādus, gan ar īslaicīgu, taču 10 centimetru biezu sniega kartu. Pēdējās maija dienas vēl aizvadīsim ar šim laikam atbilstošām gaisa temperatūrām, taču, sākoties jūnijam, tā no jauna pazemināsies un nedēļas otrā puse caurmērā būs pavēsa.

Pirmdien un otrdien gaisa temperatūra lielākajā daļā valsts vēl prognozēta +17 ... +22 grādu robežās, vietām piekrastes rajonos +12 ... +16 grādi. Nakts uz otrdienu būs pavēsa, gaisa temperatūra caurmērā +5 ... +9 grādu robežās. Otrdienas vakarā Kurzemi varētu sasniegt nokrišņu mākoņi, kā priekšvēstneši laikapstākļu izmaiņām mūsu reģionā. Nakts uz trešdienu varētu būt siltākā šajā nedēļā, kad gaisa temperatūra nav gaidāma zemāka par +8 ... +14 grādiem.

Trešdien pastiprināsies R, DR puses vējš, daudzviet gaidāmi nokrišņi, kas gan visticamāk nemazinās esošo sausumu, jo atlikušajās nedēļas dienās pārsvarā iztiksim bez būtiskiem nokrišņiem.…

[Lasīt vairāk]
Šonedēļ - ievziedu vēsums

Šonedēļ - ievziedu vēsums

Maija trešās dekādes iesākums atnācis ar mērenām gaisa temperatūrām. Ja aizvadītajās 10 dienās pieredzējām gan īslaicīgu sniega segas izveidošanos un spēcīgas salnas naktīs, gan saulainas dienas ar gaisa temperatūru ap +25 grādiem, šīs nedēļas lielākā daļa, kā jau ievziedu laikā nereti piedzīvots, būs pavēsa līdz mēreni silta, bez izteiktām anomālijām.

Caurmērā gaisa temperatūra nedēļas ietvaros nakts laikā prognozēta +4 ... +9 grādu robežās, siltāks piekrastes rajonos, savukārt dienas laikā +13 ... +18 grādi. Piekrastē gaiss varētu likties vēl vēsāks. Ir arī kāda pozitīva ziņa nosalušajiem - nedēļas nogalē  biežāk uzspīdēs saule un gaisatemperatūra mūsu reģionā, visdrīzāk, paaugstināsies, svētdien Kurzemē tā no jauna varētu tuvoties +25 grādu atzīmei.

GFS prognozētā gaisa temperatūra 2m augstumā sestdienas naktī un svētdienas pēcpusdienā

Šonedēļ nav prognozētas plašas un ilgstošas nokrišņu zonas, taču no otrdienas līdz ceturtdienai lokālas lietusgāzes ir iespējamas daudzviet Latvijā, netiek izslēgts arī pērkona negaiss.…

[Lasīt vairāk]
Pērkona negaisu sezonas atklāšana

Pērkona negaisu sezonas atklāšana

Trešajā maija nedēļā gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas, laiks kļūs siltāks un iespējams pat pirmais karstuma vilnis. Aukstas gaisa masas ir atkāpušās uz ziemeļiem un austrumiem, paliekot virs Somijas un Krievijas.

                                         

Pirmdiena būs nedēļas lietainākā diena, kad ir gaidāmi pirmie vasarīgie negaisi. Gaisa temperatūra pārsniegs 20 grādu atzīmi, piekrastē tradicionāli vēsāks. Lielākā negaisu varbūtība ir pēc pašreizējām prognozēm Latvijas austrumos.

                                         

Otrdiena visticamāk būs nedēļas dzestrākā diena. Kopumā gaidāms saulains laiks, īpaši Vidzemē, bet ziemeļu vējš neļaus gaisa temperatūrai paaugstināties virs 15 grādu atzīmes. Diemžēl trešdienas rītā Latvijā iespējamas salnas, izņemot Kurzemi. Dienā iegriezīsies dienvidaustrumu vējš un atkal kļūs ievērojami siltāks, kaut gan gaidāms mākoņains laiks.

Ceturtdien turpināsies mēreni silts, bet mākoņains laiks ar dienvidaustrumu vēju, pēcpusdienā līdz 20 grādiem, siltākais laiks prognozēts Kurzemē. Piektdien un nedēļas nogalē gaidāms ļoti silts laiks, pārsvarā bez nokrišņiem, iespējams pirmais gada karstuma vilnis, kad termometra stabiņš pakāpsies virs 25 grādiem. S…

[Lasīt vairāk]
Klāt arktiskais ziedēšanas laiks

Klāt arktiskais ziedēšanas laiks

Pāris dienas pēc tam, kad turpat vai visā valstī saule gaisu sasildīja līdz +20 un vairāk grādiem, veicinot strauju lapu un ziedu plaukšanu, gaisa temperatūru ziņā uz vairākām dienām atgriezīsimies dažus mēnešus senā pagātnē. Turpmākajās četrās naktīs gaisa temperatūra būs stabili zem nulles, un arī dienās nebūs siltāks par +5 ... +9 grādiem.

Gaisa temperatūras novirze no normas (sarkanā līnija) (GFS)

Agrā otrdienas rītā sals gaidāms pārsvarā valsts austrumu rajonos, taču naktī uz trešdienu un ceturtdienu -2 ... -5 grādi gaidāmi turpat vai visā valstī, atsevišķās vietās Kurzemē un Vidzemē varētu būt vēl par kādu grādu vēsāks. Jau plaši izskanējis, ka aukstums šajā nedēļā nakts laikā var nodarīt būtiskus kaitējumus augļu kokiem.

Aukstums Baltijas reģionā un gaisa temperatūras (GFS)

Naktī uz otrdienu un otrdien dienā nokrišņi galvenokārt gaidāmi Kurzemē, gan lietus, gan sniegs, iespējama arī krusa. Piekrastē prognozēts arī brāzmaināks vējš. Lokāli nokrišņi no gubu mākoņiem iespējami arī trešdien citviet Latvijā.…

[Lasīt vairāk]
Maijs iesāksies ar saulainu un mēreni siltu laiku

Maijs iesāksies ar saulainu un mēreni siltu laiku

Jaunā darba nedēļa līdz ar maija svētkiem iesāksies ar dzestru rītu, kas vēl atgādinās par auksto, nupat aizvadīto aprīli, taču dienas laikā saule gaisu spēs iesildīt arī līdz +10 un vairāk grādiem. Naktī uz pirmdienu gaidāms sals, vietām Kurzemē un Vidzemē no rīta tas var sasniegt -3 ... -6 grādus

Gaisa temperatūras prognozes pirmdienas rītam (LHMT, GFS)

Pirmdien lielākajā daļā Latvijas teritorijas būs skaidrs un saulains laiks, lielāka iespēja uz mākoņainām debesīm ir valsts A un DA rajonos. Gaisa temperatūra pēcpusdienā pakāpsies līdz +8 ... +13 grādiem (ar izņēmumu pašā valsts A pierobežā, kur būs vēsāks).

Gaisa temperatūras prognoze pirmā maija pēcpusdienā (LHMT)

Kopumā nedēļas pirmā puse raksturojama ar nelielu salu naktīs un gaisa temperatūrām dienā ap un virs +10 grādiem. Vairāk mākoņu manīsim sākot ar trešdienu. Pārsvarā gaidāms neliels līdz mēreni spēcīgs un pavēss Z un ZA puses vējš.

Laika prognoze Bauskai (LVĢMC)

[Lasīt vairāk]
Siltumu gaidām tikai maijā

Siltumu gaidām tikai maijā

Esam sagaidījuši arī aprīļa pēdējo nedēļu, kas šoreiz nāk gan ar pozitīvām, gan negatīvām ziņām. Ja atgriežamies mēnesi atpakaļ, ilgi gaidīto pavasarīgo siltumu sagaidījām aprīļa pirmajās dienās. Aprīļa otra puse savukārt bija dzestra, gaisa temperatūrai turoties ne vien zem +10, bet pat +7 grādu atzīmes. Pēc pašreizējām prognozēm siltums Latvijā atgriezīsies jau nākamā mēneša pirmajos datumos.

Pirmdiena, 24.aprīlis
Ar brāzmainiem vējiem un nokrišņiem Latvijai tuvojas ciklons no Skandināvijas

Ciklons laikapstākļus Latvijā ietekmēs turpmākās pāris dienas. Jau pirmdienas vakarpusē debesis Kurzemē apmācās, gaidāms neliels lietus, kas nakts laikā virzīsies tālāk uz austrumiem. Otrdien, sākot no DR no jauna Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona. Vismazāk nokrišņu prognozēts valsts ZR daļā, kamēr centrālos rajonus un Vidzemi turpat vai visu dienu skars ilgstoši nokrišņi, dienas laikā zem nokrišņu mākoņiem nebūs siltāks par +5 ... +8 grādiem. Siltākais reģions otrdien būs Latgale, kur vietām termometra stabiņš varētu pakāpties arī līdz +10 grādiem.…

[Lasīt vairāk]