Auksts maija sākums

Auksts maija sākums

Maija pirmajās dienās Latvijā no Skandināvijas ieplūst auksts gaiss, turklāt nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra turpinās pazemināties, it īpaši nakts stundās, kad teju visā valstī gaidāms sals. Sākot ar svētdienu ir cerības uz siltāku laiku.

Otrdien debesis apmākušās, daudzviet galvenokārt īslaicīgs lietus, komplektā ar brāzmainu DR puses vēju. Nākamajās dienās mākoņu būs mazāk, daudzviet iespējams īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns līdz mērens R, ZR, vēlāk arī ziemeļu puses vējš, ceturtdien un piektdien pat dienas laikā lietum var pievienoties slapjš sniegs.

Piektdien no ziemeļiem pie mums ieplūdīs vēl aukstāks gaiss, kas varētu nest saulainu, taču maija sākumam aukstu, lai neteiktu ļoti aukstu laiku. Anticiklona centrs Baltijā saglabāsies visdrīzāk visas brīvdienas, pēc tam virzoties tālāk un pamazām pie mums iepludinot arī siltāku gaisu.

  03.05. 04.05. 05.05. 06.05. 07.05.
Nakts -1 ... +4 -3 ... +2 -6 ... +2 -6 ... +1 -4 ... +1
Diena +8 ... +13 +6 ... +11 +4 ... +7 +4 ... +9 +8 ... +12

Ilgtermiņa gaisa temperatūras prognozes Talsiem (weather.us)

Atgriežamies pavasarī

Atgriežamies pavasarī

Aprīļa pēdējā nedēļā prognozēts mainīgs mākoņu daudzums un teju katru dienu vismaz kaut kur iespējams lietus, nedēļas sākumā arī pērkona negaiss. Lai gan prognozes par nokrišņu virzību ir mainīgas, laika apstākļus ietekmēs cikloni Eiropas ZR, kas, lēnām izjukdami, griezīsies uz vietas un gādās par DR puses vējiem un lietu arī pie mums. Gaisa temperatūra no nedēļas vidus būs par 5 - 10 grādiem zemāka, salīdzinot ar šīm brīvdienām, vienīgi pretvēja jūras piekrastē kritums būs niecīgs.

Naktī uz pimdienu galvenokārt Kurzemē vietām uzlīs, bet pirmdien pēcpusdienā ne vien Kurzemē, bet arī valsts centrālajos novados un Vidzemes rietumos iespējams lietus, vietām spēcīgs, kopā ar pērkona negaisu. Ticams, ka arī otrdien daudzviet līs, vietām ar pērkona negaisu.

No trešdienas līdz piekdienai daudzviet izjutīsim iepriekš pieminēto temperatūras kritumu, vietām līs, pūtīs mērens līdz brāzmains DR puses vējš. Mazāk nokrišņu varētu būt nedēļas nogalē, taču šobrīd tā ir tikai varbūtība, jo prognozes par iespējamā anticiklona novietojumu vēl ir atšķirīgas. N…

[Lasīt vairāk]
Pavasara saule

Pavasara saule

Nākamās nedēļas sākums Latvijā būs pavēss un vietām līs, taču pēc tam gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, kā arī biežāk uzspīdēs saule. Kopumā nokrišņu būs maz, it sevišķi Kurzemē, kur vietām to daudzums sasniegs 0 - 2 mm, taču Sēlijā prognožu modeļi paredz 5 - 20 mm, galvenokārt no mazkustīgām nokrišņu zonām nedēļas pirmajās dienās.

Pirmdiena galvenokārt apmākusies, no rīta vietām Vidzemē, Zemgalē un Latgalē turpināsies nakts laikā ieradies lietus, kas dienas gaitā mitēsies, lokāli atnesot nelielus nokrišņus arī šur tur Kurzemē un Vidzemes ziemeļos. Pūtīs pavisam lēns Z, ZA puses vējš.

Otrdien un trešdien, atbilstoši pašreizējām prognozēm, varētu būt saulains laiks, ar lielāku iespējamību valsts dienvidos lokāli iespējams pavisam neliels lietus. Vējš pūtīs lēni līdz mēreni no Z, ZA. Naktis būs vēsas, vietām temperatūra tuvosies 0 C.

Nedēļas otrajā pusē visdrīzāk bez lietus, taču atmosfēras spiediens samazināsies un svētdiena, iespējams, jau noslēgsies ar pretēja virziena vēju, ciklonu un lietu. G…

[Lasīt vairāk]
Mēreni silts aprīļa vidus

Mēreni silts aprīļa vidus

Nedēļā pēc Lieldienām Latvijā saglabāsies mēreni silts laiks ar tendenci gaisa temperatūrai nedaudz pazemināties, turklāt ik pa laikam daudzviet sagaidāms lietus, nedēļas pirmajā pusē iespējams arī pērkona negaiss. Eiropas centrālo un rietumu daļu pārstaigās cikloni, taču Krievijas ZR pastiprināsies anticiklons un mēs tam visam atradīsimies pa vidu. Visu nedēļu pūtīs lēns līdz mērens DA puses vējš.

Prognozes nedēļas izskaņai gan šobrīd vēl ir atšķirīgas, iespējams kā saulains laiks, tā arī sniegs.

  11.04. 12.04. 13.04. 14.04. 15.04. 16.04.
Nakts +3 ... +7 +3 ... +8 +5 ... +9 +5 ... +9 +2 ... +8 -1 ... +5
Diena +13 ... +18 +12 ... +17 +9 ... +15 +9 ... +16 +10 ... +16 +8 ... +15

Gaisa temperaturas tendences Saldus pilsētai (weather.us)

Lieldienās ilgi gaidītais pavasaris

Lieldienās ilgi gaidītais pavasaris

Aprīļa pirmā dekāde Latvijā kopumā aizritēs anticiklona zīmē ar mērenu un aukstu Z, ZA, A puses vēju, taču nokrišņu būs ļoti maz un ik pa laikam spīdēs saule, turklāt gaiss pamazām iesils un Lieldienās iekšzemē, it sevišķi dienvidos, gaisa temperatūra pakāpsies virs +10 C. Nakts laikā gan teritorijas lielākā daļā saglabāsies neliels sals.

Pirmdien Kurzemē saulains laiks, Vidzemē un Latgalē dienas laikā apmāksies, vietām Vidzemē iespējams neliels sniegs. Naktī uz otrdienu Latgali sasniegs izzūdoša ciklona nokrišņu zona, kas vēl otrdien dienas pirmajā pusē nesīs galvenokārt nelielu sniegu Latgalē, Sēlijā, Zemgalē un daļā Vidzemes, bet Kurzemē visdrīzāk bez būtiskiem nokrišņiem. 

No trešdienas līdz svētdienai laika apstākļus ietekmēs Skandināvijā un Krievijas ZR esoši augsta spiediena apgabali, attiecīgi pie mums pūtīs nelieli līdz mēreni ZA, A puses vēji un arī gaiss saules ietekmē pamazām iesils. Pretvēja piekrastē šādos laika apstākļos saglabāsies būtiski vēsāks laiks, turklāt maksimālā gaisa temperatūra būs atkarīga arī no mākoņu segas. T…

[Lasīt vairāk]
Ziema marta pēdējās dienās

Ziema marta pēdējās dienās

Marta pēdējās dienās Latvijā īslaicīgi atgriezīsies ziemai raksturīgi laika apstākļi - gaidāms sals un sniegs, brāzmains ziemeļu puses vējš, bet tuvāk brīvdienām atgriezīsies plusi, lai gan gaisa temperatūra ticami saglabāsies zem klimatiskās normas.

No pirmdienas līdz trešdienai Latvijā gaidāmi mainīgi, atšķirīgi un dinamiski laika apstākļi. Pirmdien pārsvarā apmācies laiks, daudzviet nelieli nokrisņi, Kurzemē būs vēsāks, tur galvenokārt slapjš sniegs, citviet lietus. No ZR Baltijā ieplūdīs auksta gaisa masa, taču tajā pašā laikā gaisa plūsma no dienvidiem mūsu virzienā nesīs divus ciklonus, kas būtībā otrdien un trešdien tiks saspiesti tepat virs mums uz robežas ar Krieviju līdz to izjukšanai, proti, izsnigšanai. Gaidāma šaura un ilgstoša nokrišņu zona, kas pēc prognozēm visdrīzāk skars valsts austrumu daļu un Latgali tā varētu sasniegt pusnaktī uz otrdienu. Raksta tapšanas brīdī nav pilnīgi skaidra to trajektorija un līdz ar to arī nokrišņu veids visā nokrišņu zonā, jo austrumos 1,5 km augstumā ieplūdīs siltāks gaiss un dažu desmitu kilometru attālumā gaisa temperatūra ciklonā atšķirsies par 10 - 12 grādiem. T…

[Lasīt vairāk]
No +13 līdz sniegpārslām

No +13 līdz sniegpārslām

Marta trešās dekādes pirmajā pusē laika apstākļus ietekmēs vairāku ciklonu darbība, kas attiecīti nozīmē mērenu, brāzmainu vēju un regulārus nokrišņus, kas paredzami teju katru dienu vismaz kādā Latvijas novadā. Gaisa temperatūra kopumā būs mēreni silta ar kādu vēsāku brīdi nedēļas vidū, savukārt brīvdienās tā potenciāli pazemināsies, marta pēdējās dienās nesot šim periodam aukstu laiku.

Pirmdiena paies ar lēnu, pēcpusdienā sākot no Kurzemes mērenu D, DR puses vēju. Jau priekšpusdienā Kurzemē, bet vakarā arī citviet valstī iespējams lietus, kas vietām Kurzemē un Vidzemē var būt arī spēcīgs. Otrdien dienas lielākā daļa pelēka, taču bez būtiskiem nokrišņiem. Otrdien vēlu vakarā no rietumiem sagaidāma nākamā nokrišņu zona, galvenokārt lietus, bet valsts ZA naktī un trešdien no rīta iespējams arī slapjš sniegs.

Naktī uz ceturtdienu, atbilstoši gan ECMWF, gan GFS prognozei, Kurzemi sasniegs nākamie nokrišņi ar spēcīgu vēju, dienā sākotnēji attālās prognozes rādīja cerības uz saules parādīšanos, bet atbilstoši jaunākajai informācijai tā visdrīzāk būs lietaina (papildināts 22.03.). D…

[Lasīt vairāk]
Svārstīgais marta vidus

Svārstīgais marta vidus

Marta otrajā dekādē un vidū kopumā Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi, dažas siltas dienas, iespējams, varēs saukt par pavasari, taču ātri vien tās nomainīs aukstas naktis, sniegs un vēsas dienas, lai jau pēc pārdienām atkal ieplūstu siltāka gaisa masa.

Pirmdien un otrdien laiku ietekmēs divi cikloni. Pirmais no tiem nesīs plašu un ilgstošu nokrišņu zonu, kas jau pirmdienas rītā sāks šķērsot valsti no dienvidrietumiem, nesot sniegu, kas dienas gaitā pāries lietū. Iegriezīsies brāzmains DR, D puses vējš. Arī otrdien debesis būs apmākušās un daudzviet līs, taču gaisa temperatūra visā valstī būs pozitīva.

Trešdien un ceturtdien pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa, debesis brīžam skaidrosies, taču vietām iespējams arī slapjš sniegs, uz saulaināku laiku cerības Kurzemē. Piektdien, kad nokrišņi pašreizējās prognozēs nav paredzami, atmosfēras spiediens sasniegs savu maksimumu, zem skaidrām debesīm nakts laikā iespējams arī mērens sals.

Brīvdienās anticiklons atkāpsies un visticamāk mūs ietekmēs ciklonu darbība Eiropas ziemeļos. K…

[Lasīt vairāk]
Sniega maisam gals ir vaļā

Sniega maisam gals ir vaļā

Marta otrajā nedēļā Latvijā sniega maisam gals būs vaļā - teju katru dienu vismaz kaut kur gaidāms sniegs un līdz ar cikloniem arī brāzmaini vēji, bet gaisa temperatūra zem skaidrām debesīm naktī var pazemināties lidz -8 ... -14 C, bet dienas laikā nedēļas pirmajā pusē svārstīsies ap nulli.

Pirmdien mainīgs mākoņu daudzums, sniega sega īslaicīgi pieaugs par pāris centimetriem. Pēcpusdienā Kurzemē pārsvarā bez nokrišņiem, bet pēc diennakts - ap otrdienas pusdienlaiku no rietumiem ar spēcīgu DR puses vēju ieradīsies nākamais ciklons, kas gan otrdien pēcpusdienā, gan trešdien visā valstī nesīs snigšanu un puteni, aiz tā vējam iegriežoties no ZR. Atbilstoši pašreizējām prognozēm Kurzemē un Vidzemē šo dienu laikā sniega segas biezums var pieaugt vēl par ~ 10 cm, citviet mazāk.

Visdrīzāk cita, neliela ciklona ietekmē snigs arī ceturtdien. Par nedēļas nogali prognozes vēl ir atšķirīgas, taču visdrīzāk pilnībā bez nokrišņiem neiztiksim. Sestdien uz dienvidiem no mums tiek prognozēts aktīvs ciklons, kas atkarībā no trajektorijas var nest nokrišņus valsts dienvidos un varbūt arī plašākā teritorijā, bet pēc tam svētdien vai pirmdien sniegam var pievienoties arī lietus.…

[Lasīt vairāk]
Pavasaris, vai tomēr ziema?

Pavasaris, vai tomēr ziema?

Februāra pēdējās dienās un marta sākumā Latvijā gaidāma pavasara saule ar ziemīgi aukstu ziemeļvēju. Plašs anticiklons virs Lielbritānijas gādās par Z, ZR puses vējiem pie mums, kas, lai gan ienesīs arī siltāku gaisu kā aizvadītajās brīvdienās, kopumā par pavasari liecinās garākās dienas un saulaini brīži, mazāk pati gaisa temperatūra. Aukstākais laiks būs pirmdien, nedēļas vidū Zemgalē un vietām Kurzemē tālāk no jūras gaisa temperatūra var sasniegt +6 ... +8 C, tikmēr valsts austrumu pusē pārsvarā dominēs sasalums un dienas laikā no otrdienas līdz piektdienai gaiss iesils vien nedaudz virs nulles, proti, stabili turpinās ziema.

Pirmdien, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, paredzams kopumā saulains laiks ar lēnu Z, ZR puses vēju, bez nokrišņiem. Sākot no otrdienas vējš atkal pieņemsies spēkā, bet attālu ciklonu virs Krievijas rezultātā galvenokārt Vidzemē un Latgalē vietām iespējama neliela snigšana, otrdien Zemgalē, ieplūstot siltākam gaisam, var nedaudz uzlīt, Kurzemē tikmēr cerības uz pārsvarā saulainu laiku.…

[Lasīt vairāk]