Vasaras lietainākā nedēļa

Vasaras lietainākā nedēļa

Laiks doties sēņot! Gandrīz vai šādi gribas iesākt un aprakstīt augusta pirmās nedēļas laika apstākļus. Katru dienu vismaz kaut kur Latvijā gaidāms lietus, nereti arī spēcīgs, bet gaisa temperatūra, lai gan ap klimatisko normu vai nedaudz zem tās, ilgstoši mērenā līdz vēsā laika dēļ par vasaru Kurzemē un lietainajās dienās arī citviet diez vai atgādinās. Jūras piekrastē Kurzemē - siltas naktis līdz +17 ... +19 C, bet tikpat vēsas dienas, savukārt citviet mērenas naktis +10 ... +14 C un siltas dienas ar +19 ... +25 C, būtiski vēsāks dienās ar stipriem un ilgstošiem nokrišņiem sākot ar nedēļas vidu. Kopumā gan jāsaka, ka notiekošais nākamā nedēļā ir grūti prognozējams krasi atšķirīgo temperatūru un gaisa masu dēļ.

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus ietekmēs vairāku ciklonu darbība, kas ar D, DR puses brāzmainu vēju viens pēc otra nesīs daudz nokrišņu, kopumā vairāk Kurzemē, kur to apjoms pirmajās 2 diennaktīs sasniegs 20 - 45 mm.

Sākot ar trešdienu un provizoriski teju nedēļu atradīsimies uz robežas starp vēsāku gaisu Eiropas ZR un anticiklonu ar karstu gaisu Krievijā. J…

[Lasīt vairāk]
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums

Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums

Jūlija pēdējā nedēļa, kā jau iepriekš prognozēts, vēl būs vēsa, turklāt ik pa laikam gaidāms lietus, taču mēneša pēdējās dienās un līdz ar augusta sākumu laiks kļūs siltāks un gaisa temperatūra atgriezīsies ap klimatisko normu.

Pirmdiena valstī kopumā būs nedēļas aukstākā diena. Darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā ietekmēs ciklonu darbība, debesis bieži būs apmākušās un pa laikam līs. Vairāk nokrišņu tiek prognozēts naktī uz otrdienu un otrdien valsts centrālajos un austrumu novados, kad to summārais apjoms diennaktī lokāli var sasniegt 30 mm, bet citviet vien ap 5 mm. Pirmdien vējš būs lēns, tas pūtīs no D, DR, otrdien dienas gaitā pastiprinoties.

Nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, trešdien un ceturtdien vēl mums apkārt dosies vairākas nokrišņu zonas, kuru precīzu virzību šobrīd ir grūti prognozēt, taču vismaz daļēji tās var skart Latvijas teritoriju, pazeminot gaisa temperatūru.

Arī turpmāk ticams, ka turpināsies gaisa plūsma no D, DR, bet karstums no Eiropas DR varētu biežāk nonākt līdz mums, ko pa brīdim nomainītu vēsāks gaiss no rietumiem. E…

[Lasīt vairāk]
Vēsi mērenā jūlija otrā puse

Vēsi mērenā jūlija otrā puse

Pēc karstās un sutīgās svētdienas, jaunnedēļ gaisa temperatūra būs mērena, ar tendenci saglabāties nedaudz zem ilggadīgās klimatiskās normas. Eiropas ziemeļos laika apstākļus ietekmēs ciklonu darbība, taču tie būs patālu no mums, tomēr to ietekmē ik pa laikam gaidāms lietus, turklāt visu nedēļu pūtīs mērens un brāzmains DR, R puses vējš.

Plašas nokrišņu zonas nav gaidāmas, un nedēļas kopējais to apjoms prognozēs svārstās no 1 mm līdz pat 30 mm, uz vietas radušos gubu mākoņu rezultātā.

Gaisa temperatūra naktī visai plašā diapazonā - pirmdienas rītā vietām jūras piekrastē un Latgalē līdz pat +17 ... +20 C, Kurzemes vidienē un Zemgalē tikmēr +10 ... +12 C, nedēļas vidū un otrajā pusē no +7 ... +11 C valsts lielākajā daļā līdz +14 ... +16 C jūras piekrastē. Dienas laikā no vēsajiem +18 C jūras piekrastē līdz +23 C tālāk iekšzemē, vienīgi pirmdien vēl +22 ... +28 C.

Eiropas vidēja termiņa prognožu modelis paredz, ka šāds, pavēss līdz mēreni silts laiks gaidāms līdz pat mēneša izskaņai, kas salīdzinot ar vairākiem aizvadītajiem gadiem, kad regulāri saskārāmies ar karstuma viļņiem, šķiet par samērā neparasti.…

[Lasīt vairāk]
Normāls vasaras turpinājums

Normāls vasaras turpinājums

Nedēļas un otrās dekādes sākumu varētu saukt par pavēsu, taču daļēji saulainu, ar vēsu ziemeļu puses vēju. Nedēļas gaitā sagaidīsim gan siltāku gaisu, gan lietu, taču plašas un ilgstošas nokrišņu zonas šobrīd netiek prognozētas. Gaisa temperatūra naktī caurmērā +10... +15 C, vēsāks naktī uz otrdien un trešdienu, bet siltāks vietām piekrastē, savukārt dienā starp +19... +25 C.

Pirmdien un otrdien atradīsimies anticiklona ietekmē. Lai gan kopumā daudzviet spīdēs saule, debesis ik pa brīdim aizklās mākoņu sega, kas lokāli var nest īslaicīgu lietu, pirmdien galvenokārt valsts austrumos, bet otrdien vietām Kurzemes DR. Pūtīs galvenokārt lēns Z puses vējš.

Trešdien pēcpusdienā no DR mums pietuvosies nokrišņu zona, kas var nest kā nelielu, tā arī spēcīgu lietu, taču pirms tam dienu varēs saukt par siltu, varbūt par karstu. Raksta tapšanas brīdī GFS diennaktī paredz vien niecīgu lietu 0 - 5 mm apjomā, taču ECMWF prognozē vietām Kurzemē iezīmēti pat 10 - 15 mm, kas saistāms ar temperatūras atšķirībām.…

[Lasīt vairāk]
Rudenīgas vēsmas pirms karstuma

Rudenīgas vēsmas pirms karstuma

Pēc ciklonu aktivitātes jūlija sākumā, kas pēc ilgāka pārtraukuma atnesīs spēcīgu DR puses vēju un plašas lietusgāzes, nedēļas otrā pusē atmosfēras spiediens paaugstināsies un atgriezīsies saulaini siltas vasarīgas dienas.

No pirmdienas līdz trešdienai netipiski stiprais vējš komplektā ar nokrišņiem pēc vasarīgā siltuma un sausuma aizvadītajās nedēļās varētu atgādināt rudeni. Kopumā katru dienu vismaz kaut kur līs, visas dienas vairāk nokrišņu Kurzemē un Vidzemē, sausāks Latgalē. Vēja brāzmas pirmdien valsts iekšzemē 12 - 17 m/s, piekrastē 17 - 22 m/s, pēc tam tās nedaudz pierims, skrējošus lietus mākoņus nomainīs saule un atkal otrādi. Dienas laikā vēsākais laiks gaidāms Kurzemē un Vidzemes piekrastē, siltākais - Zemgalē un Latgalē.

Sākot ar ceturtdienu, uz vairākām dienām varētu nostiprināties anticiklona ietekme ar tā centru virs Baltijas valstīm nākamās nedēļas izskaņā. Klimatiskie modeļi gan nav vienisprātis par iespējamiem nokrišņiem un gaisa temperatūru ceturtdien, kas svārstās no +16 līdz pat +29 grādiem gadījumā, ja mūs ietekmēs cita silta gaisa masa. V…

[Lasīt vairāk]
Turpināsies vasarīgi silts laiks

Turpināsies vasarīgi silts laiks

Jūnija pēdējā nedēļā būtiskas izmaiņas laika apstākļos nav gaidāmas - turpināsies vasarīgi silts laiks ar gaisa temperatūru ap klimatisko normu, ik pa laikam vietām uzlīs, taču nokrišņu zonas neskars visu valsti. Jaunākās ECMWF prognozes šādu siltu laiku, kad vēsākas dienas mijas ar karstākām, paredz visu jūliju.

Visu nedēļu pūtīs mainīgs, galvenokārt ziemeļu un rietumu puses vējš, kas pūtīs lēni, nedēļas vidū arī mēreni un kopumā gādās par svaigāku laiku Kurzemē. Pirmdien dienā daudzviet veidosies lietus mākoņi, bet otrdien no DR mūs sasniegs šaura, mazkustīga nokrišņu zona, kas galvenokārt valsts dienvidos nesīs lietu un būtībā rotēs tepat uz vietas, līdz izlīs. Šāda scenarija gadījumā zem mākoņiem vietām Sēlijā un Latgalē dienas laikā var nebūt siltāks par +16 ... +18 C. Citviet joprojām silts laiks, lokāli īslaicīgi uzlīs no gubu mākoņiem.

Pēc tam sagaidīsim par kādu grādu siltāku laiku, lokāli iespējams lietus, bet brīvdienās jau atkal īslaicīgi paliks vēsāks. 

[Lasīt vairāk]
Jāņi gandrīz bez lietus

Jāņi gandrīz bez lietus

Līgo svētku nedēļā Latvijā turpināsies mēreni silts līdz silts laiks, turklāt nedēļas sākumā daudzviet sagaidāms lietus, kas kaut nedaudz palīdzēs izkaltušajām platībām, protams, nemazinot kopējo sausumu. Laika apstākļus ietekmēs kā anticiklons, kas nedēļas sākumā vidū gādās par karstu laiku vietās, kur nebūs mākoņu un nokrišņu, tā arī zemāka spiediena ieplakas, kas nesīs lietu. Naktīs gaisa temperatūra caurmērā +12 ... +18 C, vēsāks dažviet piekrastē un valsts austrumos, bet dienas laikā no +18 ... +23 C zem mākoņiem vietām Kurzemē līdz +27 ... +30 C citviet, nedēļas nogalē vēsāks.

Nedēļas sākumā galvenokārt lēns, mainīga virziena vējš. Pirmdien no dienvidiem pie mums ieradīsies jauni lietus mākoņi, kas nesīs lietu, iespējams arī pērkona negaiss, taču nokrišņi neskars visu valsts teritoriju. Pēc pašreizējām prognozēm, otrdien un trešdien jau līs maz, vietām debesis aizklās mākoņi, būs sutīgs.

Nedēļas vidū vējš iegriezīsies no rietumiem un nedēļas nogalē pastiprināsies, bet gaisa temperatūra sākot ar ceturtdienu būs par kādu grādu zemāka kā nedēļas sākumā. P…

[Lasīt vairāk]
Sausumam pievienojas karstums

Sausumam pievienojas karstums

Pirmssvētku nedēļā Latvijā prognozēts vasarīgi silts, pat karsts laiks ar gaisa temperatūru virs klimatiskās normas. Vēl pāris naktis nedēļas sākumā būs salīdzinoši vēsas, taču nedēļas otrajā pusē arī tās varēs saukt par teju vasarīgi siltām, bet dienas laikā termometra stabiņš rādīs starp +25 ... +30 grādiem, vienīgi nedēļas pirmajās dienās vēl +20 ... +25 C. Šī raksta tapšanas brīdī atšķirīgas prognozes starp GFS un ECMWF kopumā ir tikai par laiku daļā DR Kurzemes, kur iespējami apmācies laiks ar lietu var kavēt gaisa iesilšanu.

Saglabāsies mēreni stiprs jau iepriekšējās dienās pieredzētais Z, ZA, arī A puses vējš. Nedēļas pirmā puse joprojām bez nokrišņiem, bet sākot ar ceturtdienu, mazinoties anticiklona ietekmei, pieaug iespēja sagaidīt vismaz lokālu lietu, galvenokārt Kurzemē un Zemgalē, ko var pavadīt pērkona negaiss. Diemžēl pēc ilgstoši ieilgušā sausuma šādi laika apstākļi būtiskus uzlabojumus diez vai nesīs, drīzāk izskalos zemi, kas nespēs uzsūkt nokrišņu apjomu lokālu pērkona negaisu gadījumā.…

[Lasīt vairāk]
Sagaidot vasarīgu siltumu

Sagaidot vasarīgu siltumu

Pēc aukstām dienām jūnija sākumā, nākamajā nedēļā pakāpeniski atgriezīsies vasarīgi silts laiks ap klimatisko normu, arī naktis vairs nebūs rudenīgi aukstas. Anticiklona ietekmē turpināsies bieži saulains, taču joprojām ļoti sauss laiks, lokāli nokrišņi iespējami vien dažviet.

Nedēļas sākumā anticiklona virs Baltkrievijas ietekmē pūtīs mērens, galvenokārt DR, R puses vējš, bet nedēļas otrajā pusē cita anticiklona virs Somijas un vēlāk jau Krievijas ietekmē ZA, A puses vējš. Atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un ticams, ka līdz mēneša vidum nokrišņu praktiski nebūs.

  05.06. 06.06. 07.06. 08.06. 09.06. 10.06.
Nakts 0 ... +8 +4 ... +10 +7 ... +12 +8 ... +12 +9 ... +14 +8 ... +13
Diena +14 ... +22 +14 ... +25 +14 ... +25 +18 ... +27 +17 ... +26 +18 ... +23

Gaisa temperatūras prognozes Bauskai (weather.us)

Vējains, auksts un sauss vasaras sākums

Vējains, auksts un sauss vasaras sākums

Maija pēdējās dienās un jūnija sākumā Latvijā tiek prognozēti mainīgi laika apstākļi. Pūtīs mērens, arī brāzmains mainīga, bet pārsvarā ziemeļu puses vējš, gaisa temperatūra kopumā zem klimatiskās normas, tostarp ar salnām un salu pat gaisā, it sevišķi nedēļas nogalē, kad ticami var palikt vēl nedaudz aukstāks. Lai gan brīžam debesis aizklās mākoņi, kas vietām pirmdien - otrdien un nedēļas otrajā pusē var nest arī nelielu lietu, joprojām saglabāsies izteikti sauss laiks, jo kopējā nokrišņu daudzuma prognozes nepārsniedz 5 - 10 mm, turklāt tikai lokāli, daudzviet nelīs nemaz.

  29.05. 30.05. 31.05. 01.06. 02.06. 03.06.
Nakts 0 ... +8 -2 ... +8 0 ... +6 +2 ... +8 -2 ... +8 -2 ... +6
Diena +14 ... +22 +14 ... +19 +16 ... +23 +15 ... +24 +11 ... +17 +12 ... +17

Kopējā nokrišņu daudzuma prognozes līdz svētdienai (weather.us)

Gaisa temperatūras prognožu tendences Saldum (weather.us)