Turpināsies sauss laiks

Turpināsies sauss laiks

Nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļu ziņā atradīsimies starp plašu un spēcīgu anticiklonu Krievijā un ciklonu plūsmu Eiropas rietumos un Skandināvijā, savukārt nedēļas otrajā pusē tiek prognozēta jauna augsta spiediena apgabala rašanās virs Dānijas, kas attiecīgi turpinātu nodrošināt sausu laiku bez nokrišņiem. Visu nedēļu gaidāms dienvidu puses vējš, darba dienās tas būs brāzmains un turpinās purināt nost dzeltenās lapas, taču nedēļas nogalē tas pierims.

Pirmdien un otrdien daļēji apmācies laiks, vairāk mākoņu Kurzemes piekrastē. Pirmdien un otrdien pār Baltijas jūru stiepsies šaura nokrišņu josla, kas visdrīzāk nokrišņus nenesīs, vienīgā nelielā iespēja sagaidīt lietu ir Kurzemes piekrastē.

Arī nedēļas vidū būtisku izmaiņu nebūs, atradīsimies anticiklona nomalē, sagaidāms mainīgs mākoņu daudzums. Nedēļas nogalē, savukārt, sāksies nākamā anticiklona ietekme, taču gaiss kļūs nedaudz vēsāks, it īpaši naktīs - daudzviet atgriezīsies salnas. Brīvdienās saradīsies vairāk mākoņu, taču nokrišņus vismaz līdz svētdienai tie joprojām nenesīs.…

[Lasīt vairāk]
Septembra beigu anticiklons

Septembra beigu anticiklons

Septembra pēdējās dienās laika apstākļus Latvijā noteiks plašs anticiklons ar centru Krievijas rietumos. Tā ietekmē pie mums pūtīs mērens D, DA puses vējš un pārsvarā iztiksim bez būtiskiem nokrišņiem, bet gaisa temperatūra būs mērena, tieši atkarīga no saules un mākoņu daudzuma - siltākajās pēcpusdienās līdz +12 ... +15 grādiem, bet naktīs +2 ... +9 grādi.

Ja pirmdien vēl teju visā valstī tiek prognozēts saulains laiks, tad ar katru nākamo dienu mākoņu daudzums varētu pieaugt. Salīdzinot dažādu modeļu prognozes jāsaka, ka GFS visu nedēļu prognozē lielākoties saulainu un sausu laiku, bet ECMWF otrdien un trešdien pieļauj lokālus īslaicīgus nokrišņus valsts austrumos, savukārt naktī uz piektdienu šaura nokrišņu zona varētu šķērsot visu valsti. Brīvdienās anticiklona ietekme mazināsies, atradīsimies tā ZR malā, tuvāk ciklonu aktivitātei Eiropas ziemeļrietumos un Skandināvijā.

[Lasīt vairāk]
Salts nedēļas sākums

Salts nedēļas sākums

Septembra trešā dekāde iesāksies ar aukstu laiku, jo nedēļas lielāko daļu virs Latvijas atradīsies auksta gaisa masa. Nedēļas sākumā vairāk mākoņu un līdz ar to arī īslaicīgs lietus no mazkustīga ciklona iespējams galvenokārt Latgalē, savukārt pārējā valstī nokrišņi netiek prognozēti, saulaināks Kurzemē. Līdz ar to arī izteikts temperatūras kontrasts - valsts austrumos dienas laikā +3 ... +6 grādi, citviet Kurzemē +9 ... +12. No pirmdienas līdz trešdienai ar katru dienu pierims ZA, vēlāk arī Z vēja ātrums. Ceturtdien un piektdien Skandināvijā gaidāms aktīvs ciklons, kas arī pie mums pēc ilgāka pārtraukuma var nest intensīvu lietu un spēcīgu DR, R, vēlāk ZR puses vēju. Pašreizējās prognozes vēsta, ka brīvdienās visdrīzāk nokrišņi mazināsies, kā arī gaiss varētu kļūt par kādu grādu siltāks.

  20.09. 21.09. 22.09. 23.09. 24.09. 25.09.
Nakts -1 ... +7 -1 ... +7 -1 ... +7 0 ... +9 +4 ... +11 +6 ... +11
Diena +3 ... +13 +4 ... +12 +7 ... +12 +8 ... +14 +8 ... +15 +9 ... +13

Ceturtdien - piektdien pēc ilgāka pārtraukuma tiek prognozēts aktīvs ciklons ar intensīviem nokrišņiem (ECMWF, wxcharts.co…

[Lasīt vairāk]
Ardievas siltumam

Ardievas siltumam

Septembra otrajā dekādē laika apstākļus bieži noteiks rudenīgs anticiklons, līdz ar to nokrišņi kopumā nebūs daudz, nākamnedēļ plašāka nokrišņu zona tiek prognozēta tikai pirmdien. Taču līdz ar skaidrām debesīm un aukstāka gaisa ieplūšanu mūsu reģionā, jau sākot ar nedēļas vidu pieaug salnu risks, it īpaši naktīs uz trešdienu un ceturtdienu. Nedēļas sākumā dienās gaisa temperatūra svārstīsies starp +13 ... +18 grādiem, bet nedēļas otrajā pusē vien +9 ... +14 grādi.

Pirmdien no rīta un dienas pirmajā pusē aizejošā ciklona un aukstās frontes ietekmē valsts lielākajā daļā līs, vietām Zemgalē, Vidzemē un Latgalē arī spēcīgi. Kurzemē jau dienas vidū, pārējā valstī dienas otrajā pusē debesis skaidrosies. Otrdien būsim augsta spiediena apgabala ietekmē, pūtīs mērens ZR puses vējš, būtiski nokrišņi netiek prognozēti.

Arī nedēļas vidū daudzviet saulains laiks bez nokrišņiem, iegriezīsies ZA puses vējš. Ceturtdien un piektdien atradīsimies augsta spiediena apgabala nomalē, savukārt Dānijā un Polijas dienvidos tiek prognozēti cikloni. P…

[Lasīt vairāk]
Septembra siltums

Septembra siltums

Nākamajā nedēļā kopumā gaidāms septembra sākumam atbilstošs laiks ar tendenci uz silto pusi un pēc aizvadītās aukstās nedēļas to, iespējams, varētu saukt arī par atvasaru. Nokrišņu nedēļas griezumā būs maz, un ļoti iespējams ka atsevišķus novadus lietus skars tikai pašā nedēļas izskaņā. Anticiklons gādās par R, DR puses vēju, kas mūsu platuma grādos ienesīs arī siltāku gaisa masu. Priekšā vēl viena auksta nakts, taču pēc tam gaisa temperatūra būtiski pakāpsies - naktīs caurmērā ap +7 ... +15 grādiem, bet pēcpusdienās +17 ... +23 grādi.

No pirmdienas līdz trešdienai debesīs būs daudz mākoņu, galvenokārt pirmdien daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, rīta pusē lietus gaidāms vietām Kurzemē, dienas otrajā pusē spēcīgāk līt var Vidzemē un Latgalē, iespējams arī pērkona negaiss. 

Nedēļas otrajā pusē bez būtiskām izmaiņām, taču prognozes par laiku brīvdienās vēl ir mainīgas. Šobrīd jāsaka, ka ar lielāku iespēju brīvdienās varam sagaidīt ciklonu, taču tā virzība tik tālu uz priekšu šobrīd nav paredzama.…

[Lasīt vairāk]
Septembris sāksies ar aukstumu

Septembris sāksies ar aukstumu

Augusta pēdējās dienās un septembra sākumā dominēs gaisa plūsma no ziemeļiem un nedēļas gaitā gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, līdz brīvdienās vismaz sajūtu līmenī no jauna nonāksim dziļā rudenī. Turpmākajā nedēļā laiku pie mums ietekmēs vairāki cikloni, taču nedēļas nogalē - anticiklons, kad gaiss būs ~ 5 grādus aukstāks par klimatisko normu. Nokrišņu sadalījums no 3 - 5 mm Kurzemes ziemeļrietumos līdz 40 mm vietām Vidzemē un Latgalē.

Pirmdien un otrdien pūtīs lēns līdz mērens ZA puses vējš. Ja pirmdien valsts lielākajā daļā nokrišņi nav gaidāmi, tad naktī uz otrdienu un otrdien no dienvidiem nākoša ciklona ietekmē daudzviet, it īpaši Latgalē un Sēlijā līs, vietām spēcīgi, mazāka nokrišņu iespējamība Vidzemes ZR daļā, kā arī Kurzemes R, ZR daļā. 

Nedēļas vidū vējš iegriezīsies no ziemeļiem, pie mums atnesot aukstāku gaisa masu. Pašreizējās prognozes vēsta, ka trešdien un ceturtdien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, vietām nedaudz līs.

Piektdien no Skandināvijas uz Krieviju dosies aktīvs ciklons, nesot gan intensīvu lietu, gan spēcīgas vēja brāzmas. Š…

[Lasīt vairāk]
Pirmā rudens nedēļa

Pirmā rudens nedēļa

Augusta pēdējā nedēļā laiks Latvijā būs šim periodam vēss līdz auksts ar gaisa temperatūru vairākus grādus zem klimatiskās normas. Ja nedēļas pašā sākumā bieži spīdēs saule un aizvējā vēl varēs sajust vasarīgas notis, tad nedēļas vidū gaidāms aktīvs ciklons, Kurzemē arī daudz nokrišņu, brāzmains vējš un zem biezajiem mākoņiem pavisam rudenīgas gaisa temperatūras. Prognozes par brīvdienām vēl ir mainīgas, iespējama kā ciklonu, tā anticiklona ietekme.

Pirmdien un otrdien no ziemeļiem pie mums ieplūdīs vēsāks gaiss, taču laiks kopumā būs saulains, dažviet iespējams lokāls lietus, taču nokrišņu nebūs daudz. Pūtīs lēns līdz mērens Z, ZR puses vējš un šo apstākļu ietekmē turpmākās naktis būs aukstas, gandrīz visā valstī +5 ... +7 grādi, vietām Vidzemē un Kurzemē otrdienas un trešdienas rītā prognozēti pat +2 ... +5 grādi, siltāks piekrastē. Pirmdiena vēl mēreni silta, taču jau nākamajās dienās vajadzēs meklēt kādu siltāku apģērba gabalu.

Trešdien un ceturtdien no Norvēģijas pāri Baltijas jūrai dosies aktīvs ciklons, kas jau trešdien sasniegs Latvijas piekrasti. I…

[Lasīt vairāk]
Rudenīgu sajūtu nedēļa

Rudenīgu sajūtu nedēļa

Augusta vidū un nākamajā nedēļā būsim aukstajā Eiropas daļā, jo Skandināviju un Baltiju pārstaigās vairāki cikloni, nesot vēsu gaisu, lietu un brāzmainu vēju. Ja pirmdien gaisa temperatūra vēl būs patīkama, tad sākot ar otrdienu gaidāma padsmit grādu nedēļa, proti, tikai vietām gaiss iesils līdz +20 ... +23 grādiem, citviet visu nedēļu gaisa temperatūra svārstīsies ap +15 grādu robežu.

Pirmdien Skandināvijas ciklons ar DR vēju sākotnēji līdz mums atnesīs ne vien nedaudz siltāku gaisu, bet arī lietu. Dienas gaitā, sākot ar Kurzemi, daudzviet līs, vietām stipri, pēcpusdienā un vakarā lietusgāzes ar lokālu krutu un vētru iespējamas arī pārējā valsts teritorijā. Maksimālā gaisa temperatūra +19 ... +25 grādi.

Naktī uz otrdienu no dienvidiem mūs sasniegs nākamais ciklons, kas, lai gan samērā ātri šķērsos visu valsts teritoriju, otrdien dienā var nest intensīvu lietu un pērkona negaisu vairāku stundu garumā. Precīzu trajektoriju, kā jau tas nereti mēdz būt, šobrīd vēl grūti paredzēt, taču intensīvs lietus iespējams visā valsts teritorijā. N…

[Lasīt vairāk]
Mērens vasaras turpinājums

Mērens vasaras turpinājums

Augusta otrajā nedēļā laiks Latvijā būs mēreni silts, gaisa temperatūra tiek prognozēta ap klimatisko normu. Nedēļas sākumā un pirmajā pusē dominēs gaisa plūsma no Atlantijas ar regulāriem nokrišņiem, kā arī D, DR puses vēju, kas pirmdien būs brāzmains, savukārt tuvāk brīvdienām visdrīzāk nonāksim anticiklona ietekmē - ir cerības un daļēji mākoņainu laiku un mērenu ZR, R puses vēju. Gaisa temperatūra naktīs +9 ... +15 grādi, pēcpusdienās +18 ... +24 grādi. Piekrastē naktis būs siltas, taču dienas - vēsas.

Pirmdien mākoņains laiks ar mērenu līdz brāzmainu DR puses vēju. Rīta pusē galvenokārt Kurzemē un Zemgalē līs, vietām spēcīgi un komplektā ar pērkona negaisu, dienas gaitā negaiss iespējams arī valsts austrumu pusē, taču tuvāk vakarpusei tie mitēsies. Otrdien kopumā saulaināks laiks, vietām īslaicīgs lietus, lielāka nokrišņu iespējamība Kurzemē. 

Trešdien daudzviet, taču ceturtdien galvenokārt Zemgalē, Vidzemē un Latgalē iespējams lietus un pērkona negaiss. Nedēļas nogalē visdrīzāk pilnībā bez nokrišņiem neiztiksim, taču laiks kopumā varētu būt nedaudz siltāks, saulaināks un sausāks, bez plašām nokrišņu zonām.…

[Lasīt vairāk]
Vēsais augusta sākums

Vēsais augusta sākums

Jūlija pēdējā dienā pāri Skandināvijai dosies ciklons, kas ietekmēs laiku arī Latvijā. Turpinās pūst spēcīgs DR puses vējš, naktī uz svētdienu un svētdien dienas pirmajā pusē daudzviet līs, lielāka nokrišņu iespējamība Kurzemē un Vidzemē.

Augusta sākumā Latvijā gaidāms pavēss laiks ar nevienmērīgu nokrišņu sadalījumu, salīdzinoši sausāks, taču tajā pašā laikā aukstāks būs nedēļas vidus, kad naktīs daudzviet gaisa temperatūra pazemināsies zem +10 grādu atzīmes. Pirmdienas aktualitāte būs aktīvs dienvidu ciklons, kas ar lielāku iespēju Latgalē nesīs ilgstošu un intensīvu lietu. Tā kā nokrišņu daudzums būs tieši atkarīgs no ciklona trajektorijas, bet tā prognozes vēl ir mainīgas, arī valsts vidienē nevar izslēgt ilgstošu nokrišņu iespējamību. Ja piepildīsies sliktākais no scenārijiem, jābūt gataviem arī lokāliem izskalojumiem. Attiecīgi no virzības būs atkarīga arī gaisa temperatūra - zem biezajiem mākoņiem nebūs siltāks par +14 ... +15 grādiem, citviet +19 ... +22 grādi.

 

 

Pirmdien prognozētā nokrišņu summa (ICON EU, ECMWF, GFS prognozes, weather.us…

[Lasīt vairāk]