Ardievas siltumam

Ardievas siltumam

Septembra otrajā dekādē laika apstākļus bieži noteiks rudenīgs anticiklons, līdz ar to nokrišņi kopumā nebūs daudz, nākamnedēļ plašāka nokrišņu zona tiek prognozēta tikai pirmdien. Taču līdz ar skaidrām debesīm un aukstāka gaisa ieplūšanu mūsu reģionā, jau sākot ar nedēļas vidu pieaug salnu risks, it īpaši naktīs uz trešdienu un ceturtdienu. Nedēļas sākumā dienās gaisa temperatūra svārstīsies starp +13 ... +18 grādiem, bet nedēļas otrajā pusē vien +9 ... +14 grādi.

Pirmdien no rīta un dienas pirmajā pusē aizejošā ciklona un aukstās frontes ietekmē valsts lielākajā daļā līs, vietām Zemgalē, Vidzemē un Latgalē arī spēcīgi. Kurzemē jau dienas vidū, pārējā valstī dienas otrajā pusē debesis skaidrosies. Otrdien būsim augsta spiediena apgabala ietekmē, pūtīs mērens ZR puses vējš, būtiski nokrišņi netiek prognozēti.

Arī nedēļas vidū daudzviet saulains laiks bez nokrišņiem, iegriezīsies ZA puses vējš. Ceturtdien un piektdien atradīsimies augsta spiediena apgabala nomalē, savukārt Dānijā un Polijas dienvidos tiek prognozēti cikloni. P…

[Lasīt vairāk]
Septembra siltums

Septembra siltums

Nākamajā nedēļā kopumā gaidāms septembra sākumam atbilstošs laiks ar tendenci uz silto pusi un pēc aizvadītās aukstās nedēļas to, iespējams, varētu saukt arī par atvasaru. Nokrišņu nedēļas griezumā būs maz, un ļoti iespējams ka atsevišķus novadus lietus skars tikai pašā nedēļas izskaņā. Anticiklons gādās par R, DR puses vēju, kas mūsu platuma grādos ienesīs arī siltāku gaisa masu. Priekšā vēl viena auksta nakts, taču pēc tam gaisa temperatūra būtiski pakāpsies - naktīs caurmērā ap +7 ... +15 grādiem, bet pēcpusdienās +17 ... +23 grādi.

No pirmdienas līdz trešdienai debesīs būs daudz mākoņu, galvenokārt pirmdien daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, rīta pusē lietus gaidāms vietām Kurzemē, dienas otrajā pusē spēcīgāk līt var Vidzemē un Latgalē, iespējams arī pērkona negaiss. 

Nedēļas otrajā pusē bez būtiskām izmaiņām, taču prognozes par laiku brīvdienās vēl ir mainīgas. Šobrīd jāsaka, ka ar lielāku iespēju brīvdienās varam sagaidīt ciklonu, taču tā virzība tik tālu uz priekšu šobrīd nav paredzama.…

[Lasīt vairāk]
Septembris sāksies ar aukstumu

Septembris sāksies ar aukstumu

Augusta pēdējās dienās un septembra sākumā dominēs gaisa plūsma no ziemeļiem un nedēļas gaitā gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, līdz brīvdienās vismaz sajūtu līmenī no jauna nonāksim dziļā rudenī. Turpmākajā nedēļā laiku pie mums ietekmēs vairāki cikloni, taču nedēļas nogalē - anticiklons, kad gaiss būs ~ 5 grādus aukstāks par klimatisko normu. Nokrišņu sadalījums no 3 - 5 mm Kurzemes ziemeļrietumos līdz 40 mm vietām Vidzemē un Latgalē.

Pirmdien un otrdien pūtīs lēns līdz mērens ZA puses vējš. Ja pirmdien valsts lielākajā daļā nokrišņi nav gaidāmi, tad naktī uz otrdienu un otrdien no dienvidiem nākoša ciklona ietekmē daudzviet, it īpaši Latgalē un Sēlijā līs, vietām spēcīgi, mazāka nokrišņu iespējamība Vidzemes ZR daļā, kā arī Kurzemes R, ZR daļā. 

Nedēļas vidū vējš iegriezīsies no ziemeļiem, pie mums atnesot aukstāku gaisa masu. Pašreizējās prognozes vēsta, ka trešdien un ceturtdien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, vietām nedaudz līs.

Piektdien no Skandināvijas uz Krieviju dosies aktīvs ciklons, nesot gan intensīvu lietu, gan spēcīgas vēja brāzmas. Š…

[Lasīt vairāk]
Pirmā rudens nedēļa

Pirmā rudens nedēļa

Augusta pēdējā nedēļā laiks Latvijā būs šim periodam vēss līdz auksts ar gaisa temperatūru vairākus grādus zem klimatiskās normas. Ja nedēļas pašā sākumā bieži spīdēs saule un aizvējā vēl varēs sajust vasarīgas notis, tad nedēļas vidū gaidāms aktīvs ciklons, Kurzemē arī daudz nokrišņu, brāzmains vējš un zem biezajiem mākoņiem pavisam rudenīgas gaisa temperatūras. Prognozes par brīvdienām vēl ir mainīgas, iespējama kā ciklonu, tā anticiklona ietekme.

Pirmdien un otrdien no ziemeļiem pie mums ieplūdīs vēsāks gaiss, taču laiks kopumā būs saulains, dažviet iespējams lokāls lietus, taču nokrišņu nebūs daudz. Pūtīs lēns līdz mērens Z, ZR puses vējš un šo apstākļu ietekmē turpmākās naktis būs aukstas, gandrīz visā valstī +5 ... +7 grādi, vietām Vidzemē un Kurzemē otrdienas un trešdienas rītā prognozēti pat +2 ... +5 grādi, siltāks piekrastē. Pirmdiena vēl mēreni silta, taču jau nākamajās dienās vajadzēs meklēt kādu siltāku apģērba gabalu.

Trešdien un ceturtdien no Norvēģijas pāri Baltijas jūrai dosies aktīvs ciklons, kas jau trešdien sasniegs Latvijas piekrasti. I…

[Lasīt vairāk]
Rudenīgu sajūtu nedēļa

Rudenīgu sajūtu nedēļa

Augusta vidū un nākamajā nedēļā būsim aukstajā Eiropas daļā, jo Skandināviju un Baltiju pārstaigās vairāki cikloni, nesot vēsu gaisu, lietu un brāzmainu vēju. Ja pirmdien gaisa temperatūra vēl būs patīkama, tad sākot ar otrdienu gaidāma padsmit grādu nedēļa, proti, tikai vietām gaiss iesils līdz +20 ... +23 grādiem, citviet visu nedēļu gaisa temperatūra svārstīsies ap +15 grādu robežu.

Pirmdien Skandināvijas ciklons ar DR vēju sākotnēji līdz mums atnesīs ne vien nedaudz siltāku gaisu, bet arī lietu. Dienas gaitā, sākot ar Kurzemi, daudzviet līs, vietām stipri, pēcpusdienā un vakarā lietusgāzes ar lokālu krutu un vētru iespējamas arī pārējā valsts teritorijā. Maksimālā gaisa temperatūra +19 ... +25 grādi.

Naktī uz otrdienu no dienvidiem mūs sasniegs nākamais ciklons, kas, lai gan samērā ātri šķērsos visu valsts teritoriju, otrdien dienā var nest intensīvu lietu un pērkona negaisu vairāku stundu garumā. Precīzu trajektoriju, kā jau tas nereti mēdz būt, šobrīd vēl grūti paredzēt, taču intensīvs lietus iespējams visā valsts teritorijā. N…

[Lasīt vairāk]
Mērens vasaras turpinājums

Mērens vasaras turpinājums

Augusta otrajā nedēļā laiks Latvijā būs mēreni silts, gaisa temperatūra tiek prognozēta ap klimatisko normu. Nedēļas sākumā un pirmajā pusē dominēs gaisa plūsma no Atlantijas ar regulāriem nokrišņiem, kā arī D, DR puses vēju, kas pirmdien būs brāzmains, savukārt tuvāk brīvdienām visdrīzāk nonāksim anticiklona ietekmē - ir cerības un daļēji mākoņainu laiku un mērenu ZR, R puses vēju. Gaisa temperatūra naktīs +9 ... +15 grādi, pēcpusdienās +18 ... +24 grādi. Piekrastē naktis būs siltas, taču dienas - vēsas.

Pirmdien mākoņains laiks ar mērenu līdz brāzmainu DR puses vēju. Rīta pusē galvenokārt Kurzemē un Zemgalē līs, vietām spēcīgi un komplektā ar pērkona negaisu, dienas gaitā negaiss iespējams arī valsts austrumu pusē, taču tuvāk vakarpusei tie mitēsies. Otrdien kopumā saulaināks laiks, vietām īslaicīgs lietus, lielāka nokrišņu iespējamība Kurzemē. 

Trešdien daudzviet, taču ceturtdien galvenokārt Zemgalē, Vidzemē un Latgalē iespējams lietus un pērkona negaiss. Nedēļas nogalē visdrīzāk pilnībā bez nokrišņiem neiztiksim, taču laiks kopumā varētu būt nedaudz siltāks, saulaināks un sausāks, bez plašām nokrišņu zonām.…

[Lasīt vairāk]
Vēsais augusta sākums

Vēsais augusta sākums

Jūlija pēdējā dienā pāri Skandināvijai dosies ciklons, kas ietekmēs laiku arī Latvijā. Turpinās pūst spēcīgs DR puses vējš, naktī uz svētdienu un svētdien dienas pirmajā pusē daudzviet līs, lielāka nokrišņu iespējamība Kurzemē un Vidzemē.

Augusta sākumā Latvijā gaidāms pavēss laiks ar nevienmērīgu nokrišņu sadalījumu, salīdzinoši sausāks, taču tajā pašā laikā aukstāks būs nedēļas vidus, kad naktīs daudzviet gaisa temperatūra pazemināsies zem +10 grādu atzīmes. Pirmdienas aktualitāte būs aktīvs dienvidu ciklons, kas ar lielāku iespēju Latgalē nesīs ilgstošu un intensīvu lietu. Tā kā nokrišņu daudzums būs tieši atkarīgs no ciklona trajektorijas, bet tā prognozes vēl ir mainīgas, arī valsts vidienē nevar izslēgt ilgstošu nokrišņu iespējamību. Ja piepildīsies sliktākais no scenārijiem, jābūt gataviem arī lokāliem izskalojumiem. Attiecīgi no virzības būs atkarīga arī gaisa temperatūra - zem biezajiem mākoņiem nebūs siltāks par +14 ... +15 grādiem, citviet +19 ... +22 grādi.

 

 

Pirmdien prognozētā nokrišņu summa (ICON EU, ECMWF, GFS prognozes, weather.us…

[Lasīt vairāk]
Karsto pirmdienu nomainīs vēsa nedēļas nogale

Karsto pirmdienu nomainīs vēsa nedēļas nogale

Jūlija pēdējās nedēļas sākumā uz dažām dienām Latvijā gaidāms ļoti silts laiks, taču nedēļas otrajā pusē un brīvdienās tiek prognozēta vairāku ciklonu plūsma no Atlantijas ar zemākām gaisa temperatūrām un regulārām nokrišņu šaltīm. Gaidāmo siltumu gluži par karstuma vilni negribētos saukt, jo tas būs ļoti īslaicīgs.

Pirmdien anticiklona ietekmē pārsvarā skaidrs un karsts laiks līdz +27 ... +32 grādiem ar lēnu līdz mērenu A, DA puses vēju. Siltums valsts lielākajā daļā turpināsies arī otrdien, kad dienas gaitā Kurzemē iespējams lietus, kas lokāli var būt spēcīgs ar pērkona negaisu. Prognozes šobrīd vēl ir mainīgas - no tādām, kas pa dienu nokrišņus praktiski neprognozē, līdz tādām, kas paredz spēcīgu nokrišņu joslu (20 - 30 mm) pāri visai Kurzemei un Zemgalei jau otrdien pa dienu. Attiecīgi zem biezajiem lietus mākoņiem vēsākais reģions varētu būt Kurzeme, it sevišķi Kurzemes DR - gaisa temperatūra no +24 grādiem Kurzemes DR līdz +30 grādiem Vidzemē, Latgalē. Pūtīs mērens līdz brāzmains, galvenokārt D, DA puses vējš. N…

[Lasīt vairāk]
No svelmes uz dzestrām naktīm

No svelmes uz dzestrām naktīm

Nākamās nedēļas sākumā, pateicoties vēsākam gaisam no ziemeļiem, ziemeļrietumiem, Latvijā gaidāms mēreni silts laiks ar nelieliem un lokāliem nokrišņiem, taču nedēļas otrajā pusē atgriezīsies vasarīgs siltums un brīvdienu izskaņā iespējams arī karstums.

Pirmdien un otrdien pūtīs mērens Z, ZR puses vējš, vietām iespējams neliels īslaicīgs lietus, taču kopumā valsts lielākajā daļā turpināsies sausums. Gaisa temperatūra pēcpusdienā no +19 līdz +25 grādiem, naktis salīdzinoši dzestras +8 ... +11 grādi, piekrastē līdz +13 ... +15 grādiem.

Trešdien un ceturtdien bez būtiskām izmaiņām, vietām iespējams neliels lietus, sāks pastiprināties anticiklona ietekme. Vējš ceturtdien iegriezīsies no rietumiem un Baltijā, kā arī Skandināvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa no Eiropas D, DR. Atbilstoši pašreizējām prognozēm, brīvdienas anticiklona centrs atradīsies virs Baltijas un vēlāk uz austrumiem no Latvijas, pūtīs lēns R, svētdien arī D, DA puses vējš, nokrišņi netiek prognozēti. Visdrīzāk karstā gaisa masa Latvijā uzturēsies vismaz dažas dienas.…

[Lasīt vairāk]
Vēl viena svelmaina nedēļa

Vēl viena svelmaina nedēļa

Arī jūlija vidū Latvijā dominēs karsts laiks un daudzviet var būt vērojamas lokālas lietusgāzes. Nedēļas sākumā prognozēts spēcīgs anticiklons, kura ietekme nedēļas gaitā mazināsies. Atbilstoši pašreizējām prognozēm, tuvāk brīvdienām esošais anticiklons atkāpsies, piektdien un sestdien plašākās teritorijās ir cerība sagaidīt lietu. Brīvdienās visdrīzāk varēsim sagaidīt vēsāku laiku, taču joprojām saglabāsies vasarīgi silts laiks.

Nākamās nedēļas gaisa temperatūras prognozes, balstītas uz GFS, ICON un ECMWF modeļu datiem:

  12.07. 13.07. 14.07. 15.07. 16.07. 17.07.
Nakts +14 ... +21 +17 ... +23 +18 ... +23 +18 ... +23 +17 ... +22 +16 ... +22
Diena +24 ... +32 +28 ... +33 +28 ... +34 +28 ... +34 +26 ... +34 +20 ... +25

Gaisa temperatūras prognožu Bauskai salīdzinājums (weather.us)