Janvāra sākuma aukstums

Janvāra sākuma aukstums

Jauns gads sāksies ar aukstu un vējainu laiku, kas vēl vairāk pastiprinās sala izjūtu. Anticiklons ar aukstu gaisu virs Krievijas ZR gādās par A, DA puses vēju pie mums. Nedēļas vidū gara nokrišņu zona varētu veidoties uz D, DR no mums, taču Latvijā plaši un būtiski nokrišņi pēc pašreizējām prognozēm nav gaidāmi.

Gaisa temperatūra visaugstākā gaidāma valsts DR, R, bet zemākā - valsts ZA. Caurmērā līdz sestdienai dienas laikā nebūs siltāks par -18 ... -8 C, bet naktīs sals Krievijas pierobežā var sasniegt -25 ... -22 C. Prognozes par laiku brīvdienās šobrīd ir pretrunīgas, dienās iespējami kā nelieli plusi un snigšana, tā mērens sals.

  02.01. 03.01. 04.01. 05.01. 06.01.
Nakts -19 ... -8 -22 ... -10 -25 ... -10 -25 ... -8 -25 ... -6
Diena -16 ... -6 -17 ... -10 -20 ... -12 -18 ... -8 -12 ... -5

Gaisa temperatūras tendences Alūksnei (weather.us)

Gaisa temperatūras tendences Saldum (weather.us)

Snigs, līs un atkal snigs

Snigs, līs un atkal snigs

Līdz Jaunajam gadam Latvijā bieži gaidāma ciklonu aktivitāte ar dažāda veida nokrišņiem un brāzmainu vēju, kad siltāku laiku nomainīs vēsāks un atkal otrādi. Naktīs valsts lielākajā daļā gaidāms sals, siltāks vien Kurzemē un it īpaši valsts DR.

Jau svētdienas vakarā Latvijai no rietumiem pietuvosies pirmā plašā nokrišņu zona, kas nakts laikā nesīs sniegu un puteni, bet dienas gaitā jau citi mākoņi nesīs siltāku gaisu un lietu. Otrdien provizoriski varētu snigt mazāk, plašākie nokrišņi, atbilstoši pašreizējām prognozēm, paliks Lietuvā, taču pastāv iespējamība, ka otrdien un it sevišķi trešdien ar ZR vēju varētu darboties līča efekts, nesot nokrišņus galvenokārt Vidzemē, Rīgas apkārtnē un tālāk Sēlijā. Jāpiebilst gan, ka prognozēt, kur un cik daudz snigs, šobrīd būtu pāragri.

Ticams, ka jau ceturtdien un piektdien gaidāms nākamais ciklons, sākumā ar puteni, Kurzemē arī lietu. Tālākas prognozes gan ir preturīgas, Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis kopumā paredz siltāku gaisa masu un līdz ar to piektdiena varētu būt lietaina, savukārt GFS - vēsāku laiku un sniegu. T…

[Lasīt vairāk]
Ciklonu nedēļa

Ciklonu nedēļa

Decembra otrās dekādes pēdējās dienās vēl visā Latvijā turpināsies plašs atkusnis, bet, sākot ar trešdienu, ciklonam atnesot vēsāku gaisu no Eiropas ziemeļiem, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies. Naktīs piesals, taču dienā visdrīzāk gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, siltāks jūras piekrastē. Bieži pūtīs mērens vējš un gaidāmi nokrišņi - sniegs un lietus.

Pirmdiena būs pelēcīga, vietām iespējami sīki un nelieli nokrišņi, taču pēc plašās nokrišņu zonas, kas Latviju šķērsos naktī uz pirmdienu, būtiski nokrišņi netiek prognozēti. Pūtīs mērens DR, R puses vējš. Galvenokārt naktī uz otrdienu gaidāma nākamā ciklona nestā nokrišņu zona, kas nesīs nelielu līdz mērenu lietu. Lietus sāks šķērsot Kurzemi pirmdienas vakarā, bet valsts austrumu daļu tas atstās otrdien rīta pusē. Aiz ciklona valsts ziemeļu daļā debesis varētu skaidroties.

Trešdien jau jutīsim nākamā ciklona ietekmi, bet, līdz ar vēsāka gaisa ieplūšanu no ziemeļiem, daudzviet iespējama mēreni stipra snigšana. Ceturtdien un piektdien Baltijā un Skandināvijā ieradīsies plašs un aktīvs ciklons, un, lai gan prognozes par tā virzību vēl ir atšķirīgas, sagaidāms, ka no ceturtdienas pēcpusdienas līdz sestdienai Latvijā pūtīs stiprs DR, R, vēlāk ZR puses vējš, biež gaidāmi nokrišņi. A…

[Lasīt vairāk]
Jauns sniegs, putra un atkusnis

Jauns sniegs, putra un atkusnis

Laika apstākļus nedēļas sākumā ietekmēs ciklons, kas no Lielbritānijas sasnigs Baltiju, pa ceļam zaudējot spēku un izjūkot teju tepat virs mums, gādājot par pelēku laiku, nedaudz siltāku laiku ap nulli un ilgstošiem nokrišņiem daļā Latvijas teritorijas. Atbilstoši prognozēm, pirmdien gaidāms sniega segas pieaugums 2 - 7 cm, otrdien vēl 2 - 15 cm, vairums valsts austrumos.

Trešdien un ceturtdien, atmosfēras spiedienam paaugstinoties, gaidāms pelēcīgs, taču mierīgs laiks, vietām iespējams neliels īslaicīgs sniegs.

Prognozes brīvdienām šobrīd ir atšķirīgas, gaidāmā nākamā ciklona, kas nestu siltāku gaisu, un aukstas gaisa masas Krievijā dēļ. Zem skaidrām debesīm vietām valsts ZA sestdienas rītā iespējami -16 ... -12 grādi, bet tikmēr jūras piekrastē +1 ... +4 C. Visdrīzāk sestdien vai naktī uz svētdienu Latviju šķērsos nokrišņu zona, sākotnēji nesot sniegu, vēlāk lietu un atkusni.

 

[Lasīt vairāk]
Vēl viena ziemīga nedēļa

Vēl viena ziemīga nedēļa

Arī nedēļā starp pirmo un otro adventi Latvijā saglabāsies ziemīgi aukstil laika apstākļi ar gaisa temperatūru zem klimatiskās normas. Atšķirībā no aizvadītās nedēļas, snigs būtiski mazāk, un nedēļas gaitā pastiprināsies DA puses vējš, pastiprinot aukstuma sajūtu. Tālākās prognozes paredz siltāka laika atgriešanos sākot ar 12.decembri.

Naktī uz pirmdienu un dienā daudzviet no jūras un līča nākoši mākoņi vēl nesīs sniegu, kārtējam ciklonam izjūkot tepat virs mums. Kurzemes piekrastē būs salīdzinoši silts, gaisa temperatūra var pakāpties līdz +1 grādam. Vietām nedaudz snigt var arī otrdien, taču, atmosfēras spiedienam paaugstinoties, nonāksim anticiklona virs Krievijas rietumu daļā. Šobrīd grūti teikt, vai debesis aizklās mākoņi, vai arī ir cerības uz saules parādīšanos, taču skaidras debesis naktī nozīmē spēcīga sala iespējamību, lokāli arī zem -20 C valsts austrumu pusē.

Nedēļas vidū atradīsimies starp ciklonu virs Lielbritānijas un anticiklonu Krievijā - pūtīs mērens DA puses vējš, ceturtdien iespējams neliels sniegs. S…

[Lasīt vairāk]
Sniegi sniga, putināja

Sniegi sniga, putināja

Novembra pēdējā nedēļā Latvijā turpināsies ziemai raksturīgi laika apstākļi ar lēnu, brīžam mērenu, mainīga virziena vēju. Debesis bieži var aizklāt mākoņu sega, katru dienu vismaz kaut kur Latvijā snigs, bet, debesīm skaidrojoties, pastiprināsies sals.

Pirmdien mākoņains laiks, līča un vēlāk jūras ietekmē snigs galvenokārt Tukuma un Jelgavas apkārtnē, vakarā un naktī arī jūras piekrastē Kurzemē. Tikmēr no dienvidiem mūs sasniegs pirmais ciklons, kas zaudēs savu spēku un būtībā izsnigs tepat pie mums. Daudzviet ar pārtraukumiem snigs no pirmdienas vakara līdz otrdienas pēcpusdienai.

Trešdien tuvosies nākamais ciklons, kas no dienvidu puses nesīs daudz nokrišņu, bet arī tas, pēc pašreizējām prognozēm, pie mums zaudēs savu spēku. Snigšana Latvijā gaidāma no trešdienas rīta līdz ceturtdienas pēcpusdienai, kas var nest būtisku sniega krājumu papildinājumu.

Paredzams, ka arī nedēļas nogalē ik pa laikam snigs mazkustīgu vai jau izjukušu ciklonu ietekmē, taču provizoriski mazāk kā nedēļas vidū. P…

[Lasīt vairāk]
Veidosies sniega sega

Veidosies sniega sega

Pirmdien un otrdien mierīgs laiks ar mainīgu mākoņu daudzumu un lēnu DA, A, ZA puses vēju. Vietām, ar lielāku iespējamību otrdien Kurzemē, un ap Rīgu, lokāli no gubu mākoņiem gaidāms sniegs, vietām spēcīgs.

Vietām pierastē var nedaudz uzsnigt arī trešdien, debesis dienas gaitā apmāksies, lai jau vakarā mūs sasniegtu aktīvs ciklons, nesot mērenu līdz brāzmainu vēju, kas pēc pašeizējām prognozēm naktī uz ceturtdienu Kurzemes piekrastē var sasniegt 30 m/s. Naktī uz ceturtdienu gaidāms sniegputenis, ceturtdien siltā sektora ietekmē arī lietus, ko noslēgs putenis.

Nedēļas nogalē tiek prognozēts Z un A puses vējš, kā arī vairāki nelieli cikloni, kas vietām nesīs sniegu. Prognozes par sniega segas biezumu nedēļas izskaņā, tik tālu pirms ciklona, ir krasi atšķirīgas, dažviet tā var nebūt nemaz, citviet 15 cm.

  21.11. 22.11. 23.11. 24.11. 25.11. 26.11.
Nakts -8 ... -2 -11 ... -4 -6 ... +4 -2 ... +4 -10 ... -1 -12 ... -2
Diena -4 ... +2 -4 ... 0 -2 ... +8 -1 ... +4 -6 ... 0 -8 ... -2

Gaisa temperatūras tendences Jelgavai (weather.us…

[Lasīt vairāk]
Ap nulli

Ap nulli

Novembra vidus, atbilstoši prognozēm, kopumā būs pelēcīgs, ik pa laikam gaidāmi galvenokārt nelieli nokrišņi, kā arī neliels līdz mērens, mainīga virziena vējš. Gaisa temperatūra variēs ap nulli, no pārsvarā nelieliem mīnusiem līdz nelieliem plusiem.

No pirmdienas līdz trešdienai ik pa laikam līs, Vidzemē iespējams arī slapjš sniegs. Dienvidu ciklons dosies pāri Baltkrievijai, atnesot nokrišņus plašā teritorijā, bet jau otrdien un trešdien cits, neliels un izzūdošs ciklons virzīsies no Dānijas uz A, DA. Vairāk nokrišņu pirmdien, it sevišķi Vidzemē un Latgalē, otrdien un trešdien līs tikai vietām. Kā pirmais ciklons, tā arī aiz otrā ciklona pie mums ieplūdīs vēsāks gaiss. Temperatūra svārstīsies ap nulli, bet, pie nosacījuma, ja debesis skaidrosies, kādas naktis iespējams sals arī līdz -4 ... -6 grādiem.

Ceturtdien, piektdien un sestdien mierīgs laiks, vietām nedaudz uzlīs, iespējams arī slapjš sniegs, savukārt nedēļas izskaņā paredzams, ka anticiklons atkāpsies un no rietumiem mūs sasniegs nākamā ciklona nestā nokrišņu zona.…

[Lasīt vairāk]
Pelēcīgi siltais

Pelēcīgi siltais

Novembra otrā nedēļā turpināsies rudenīgi pelēcīgie toņi un katru dienu vismaz kaut kur Latvijā gaidāms lietus, turpināsies D, DR puses gaisa plūsma, savukārt nedēļas nogalē gaisa temperatūra visdrīzāk pazemināsies.

Naktī uz pirmdienu un pirmdien plašāks lietus dienvidu ciklona ietekmē gaidāms valsts austrumos, bet pēcpusdienā jaunas nokrišņu zonas šķērsos valsti no rietumiem uz austrumiem, pūtīs pārsvarā lēns vējš. Arī otrdien daudzviet līs, vietām stipri, pastiprināsies DR puses vējš, kas šāds saglabāsies vairākas turpmākās dienas.

Visdrīzāk arī trešdien un ceturtdien ik pa laikam līs nākamā ciklona ietekmē. Brīvdienās mūsu tuvumā prognozē dienvidu ciklonu, kas varētu nest jaunus, intensīvus nokrišņus, taču prognozes par tā spēku un virzību ir krasi atšķirīgas. Ja GFS paredz rudenīgi silta laika turpināšanos, tad ECMWF pēc ciklona prognozē anticiklona ietekmi, kas no ziemeļiem ienestu aukstu gaisa masu. Kā tur būs īstenībā - rādīs laiks.

 

[Lasīt vairāk]
Brīdis rudenīga siltuma

Brīdis rudenīga siltuma

Oktobra pēdējās dienās un novembra sākumā Latvijā kopumā gaidāms rudenīgi silts laiks ar pāris vēsākām dienām nedēļas vidū. Nedēļas sākums būs nokrišņiem bagāts, un ticams, ka arī brīvdienās mūs ietekmēs ciklonu darbība.

Pirmdien un otrdien Latviju šķērsos vairāki cikloni. Līs un snigs jau naktī uz pirmdienu, dienā nokrišņi pakāpeniski mitēsies, lai jau otrdien atsāktos ar jaunu sparu.

Nedēļas vidū īslaicīgi iespējama anticiklona ietekme un vēsāks gaiss bez ilgstošiem nokrišņiem, savukārt pēc tam visdrīzāk būsim starp anticiklonu austrumos un mainīgu laiku Eiropas rietumos. Šobrīd prognozes paredz, ka piektdien vai sestdien ciklona ietekmē mūs varētu šķērsot nākamā nokrišņu zona, atnesot lietu. Ar mērenu D, DA puses vēju pie mums ieplūdīs siltāks gaiss, kas varētu saglabāties vēl vairākas dienas. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz, ka šāds vai līdzīgs laiks ar mēreni siltu laiku saglabāsies arī turpmāk, tiesa, mēs varētu būt uz robežas starp mēreni siltu un ilggadējiem rādītājiem atbilstošu laiku.…

[Lasīt vairāk]