Vājš atkusnis ar piesalumu

Vājš atkusnis ar piesalumu

Februāra vidū Latvijā gaidāmi pārsvarā pelēki, mitri un mainīgi laika apstākļi. Kopumā prognozes vairākām dienām, pat nerunājot nedēļu uz priekšu ir diezgan atšķirīgas, ko labi parāda attēla beigās pievienotais attēls ar vidēja termiņa prognozēto gaisa temperatūru Tukumam. Tendences gan uzrāda, ka bieži kaut kur Latvijā gaidāmi nokrišņi, kā lietus, tā slapjš sniegs un sniegs. Pēc nosacītā siltuma un nelieliem plusiem nedēļas sākumā, nedēļas vidū uz austrumiem no mums ieplūdīs auksta gaisa masa, savukārt no rietumiem un dienvidiem pie mums ienāks izbijušu ciklonu nesti nokrišņi.

Pirmdien un otrdien pāri Baltijas jūrai dosies ciklons, kas zaudēs savu spēku. Abas dienas prognozētas pelēkas ar nelieliem un sīkiem nokrišņiem, pirmdien galvenokārt lietu, Vidzemē arī atkalu, bet otrdien pēcpusdienā, kļūstot vēsākam, to nomainīs slapjš sniegs, it sevišķi valsts austrumos. Pūtīs neliels līdz mērens, galvenokārt austrumu puses vējš.

Nedēļas vidū vējš iegriezīsies no dienvidiem, no trešdienas līdz piektdienai pa laikam snigs, tuvāk brīvdienām, provizoriski no jauna paaugstinoties gaisa temperatūrai, arī līs. G…

[Lasīt vairāk]
Auksts nedēļas vidus

Auksts nedēļas vidus

Jaunnedēļ Latvijā tiek prognozēta vairāku ciklonu un augstāka spiediena apgabala mijiedarbība. Ja nedēļas sākumā gaisa temperatūra Kurzemē vēl var nedaudz paaugstināties virs 0 C atzīmes, tad pēc tam tā būs negatīva visā valstī, turklāt, sākot ar nedēļas vidu zem skaidrām debesīm lokāli pazeminoties zem -14 C, atsevišķas prognozes valsts austrumos paredz pat -18 C.

Pirmdien mainīgs mākoņu daudzums ar R, ZR puses vēju un, daudzviet, it īpaši Kurzemē un Zemgalē, gaidāms sniegs. Tālākās prognozes par nākamā ciklona virzību otrdien - trešdien vēl ir atšķirīgas. GFS šobrīd prognozē, ka otrdien un trešdien visā valstī gaidāms sniegs, tad ECMWF ciklonu paredz tālāk uz dienvidiem, kas attiecīgi nozīmētu galvenokārt nelielus nokrišņus.

Ceturtdien, paaugstinoties atmosfēras spiedienam un debesīm skaidrojoties, kļus aukstāks, vietām iespējams neliels sniegs. Visdrīzāk piektdien / sestdien gaidāms nākamais ciklons ar sniegu, kas siltāka gaisa ietekmē varētu pāriet arī lietū, taču arī par šo prognozes vēl ir atšķirīgas.…

[Lasīt vairāk]
Nedēļa ap nulli

Nedēļa ap nulli

Janvāra pēdējās dienās Latvijā gaidāms pārsvarā pelēcīgs, taču salīdzinoši silts laiks, savukārt no ceturtdienas visdrīzāk paliks nedaudz vēsāks un pa laikam snigs. Gaisa temperatūra nakts laikā valsts lielākajā daļā zem nulles, dienā no +2 ... +5 C otrdien līdz -2 ... +2 C darba nedēļas izskaņā.

No pirmdienas līdz trešdienai prognozēts DR, R puses vējš, pirmdien un trešdien tas būs mērens. Līdz ar siltāku gaisu no Eiropas DR, pirmdiena un trešdiena būs salīdzinoši silta, otrdien un trešdien daudzviet iespējami nelieli nokrišņi.

Nedēļas beigās pūtīs R, ZR vējš un mūs biežāk skars tālu ciklonu nestas nokrišņu zonas, nesot slapju sniegu, citviet arī lietu. Šī brīža prognozes par laiku brīvdienās ir pretrunīgas, iespējami kā nelieli plusi, tā īslaicīgi +5 ... +8 C.

  29.01. 30.01. 31.01. 01.02. 02.02. 03.02.
Nakts -1 ... +2 -5 ... +2 -5 ... +2 -2 ... +2 -4 ... +2 -2 ... +3
Diena +2 ... +5 0 ... +3 0 ... +5 0 ... +4 -2 ... +2 +1 ... +5

Gaisa temperatūras tendences Saldum (weather.us)

Neliels atkusnis

Neliels atkusnis

Nedēļas pirmā puse būs vējaina, taču ziemīgi silta, Kurzemē atnesot arī atkusni. Pēc otrā ciklona ceturtdien - piektdien līdz ar ziemeļu vēju kļūs vēsāks, bet brīvdienās Kurzemē - atkal neliels atkusnis. Ticams, ka sniega sega nedēļas gaitā saglabāsies visā valstī.

Pirmdien aktīvs ciklons šķērsos Eiropas ZR, Z daļu, pie mums ar brāzmainu DR vēju atnesot siltāku gaisu. Naktī vietām snigs, bet vairāk nokrišņu ar virzību no rietumiem uz austrumiem gaidāmi pirmdien sākot ar priekšpusdienu. Sākumā slapjš sniegs, piekrastē lietus, vakarā un naktī neliels lietus paredzēts arī Zemgalē un citviet, Vidzemē atkalas iespējamība. Latgalē nokrišņi turpināsies arī vēl naktī uz otrdienu, tikmēr Kurzemes piekrastē pēc saulrieta debesis vietām var skaidroties. 

Arī otrdien visdrīzāk pelēcīgs laiks, vietām Kurzemes piekrastē var uzspīdēt saule, vietām sīki nokrišņi, vairāk vakarpusē valsts austrumu pusē, kur iespējams kā lietus, tā slapjš sniegs. Trešdien no agra rīta Kurzemi varētu sasniegt nākamā ciklona nestā nokrišņu zona, kas sākotnēji nestu vairāku stundu ilgu puteni, bet pēcpusdienā arī lietu.…

[Lasīt vairāk]
Temperatūras karuseļi un sniegi

Temperatūras karuseļi un sniegi

Janvāra vidū Latviju šķērsos vairāki cikloni un līdz brīvdienām katru dienu vismaz kaut kur teritorijā gaidāms sniegs. Gaisa temperatūra būs mainīga starp 0 C un -20 C, pa vidu cikloniem, debesīm skaidrojoties un ieplūstot aukstam gaisam no Eiropas ziemeļiem, tā pazemināsies, bet līdz ar nākamo ciklonu un dienvidu vēju, atkal paaugstināsies.

Nedēļas sākumā gaidāms aktīvs ciklons, kas sākot ar pusnakti nesīs sniegu, dienas laikā snigs visā valstī, bet otrdien, ciklonam aizejot, nokrišņus vairāk var gaidīt Kurzemes piekrastē, vējam iegriežoties no Z, kā arī valsts austrumos.

Ticams, ka nedēļas vidū mūs ietekmēs jau nākamais ciklons, bet tā kā tas virs Zviedrijas varētu zaudēt savu spēku, tā nokrišņu apjoms šobrīd prognozēs ir mainīgs. Ja piepildīsies esošā prognoze, valsts lielākajā daļā snigs maz, bet Kurzemes piekrastē tas var nest pat 10 - 15 cm jauna sniega. Tā kā ar DR vēju gaisa temperatūra atkal paaugstināsies, sniegs saplaks.

Ceturtdien plaša un gara nokrišņu zona varētu šķērsot Eiropas centrālo daļu ar virzību uz Krieviju, bet šobrīd būtu pāragri prognozēt cik ļoti un vai vispār tā skars Latviju. P…

[Lasīt vairāk]
No sala līdz salam

No sala līdz salam

Janvāra otrās nedēļas rīts Latvijā sāksies ar spēcīgu salu, taču jau pirmdienas pēcpusdienā Kurzemē gaisa temperatūra varētu sasniegt 0 C atzīmi, no ZR valstī ieplūstot siltākam gaisam, kas nedēļas vidū visā valstī varētu nest nelielu atkusni ar gaisa temperatūru 0 ... +4 C. Visdrīzāk, ka piektdien un pēc tam, sākot ar 15.janvāri no jauna gaidāms aukstāka laika periods.

Pirmdien dienas gaitā vējš pakāpeniski iegriezīsies no DR, R, ZR, paverot ceļu siltākam gaisam. Sagaidāms, ka no pirmdienas līdz trešdienai Latvijā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, savukārt ceturtdien virs Krievijas rietumiem prognozēts ciklons, kas var nest snigšanu arī pie mums, nosacīti arī noslēdzot īslaicīgo atkusni.

Aiz ciklona ar Z, ZA vēju uz dienvidiem ieplūdīs auksts gaiss un Baltijas valstis, pēc pašreizējām prognozēm, visdrīzāk būs uz robežas starp siltāku laiku Eiropas R, ZR un aukstumu Krievijā. Ticami, ka piektdienas rītā valsts austrumos iespējams padsmit grādu sals, bet dienā vietām snigs.

Sestdien no jauna gaidāms siltāks laiks, bet nedēļas izskaņā līdz ar R, ZR vēju no Eiropas ziemeļiem pie mums varētu ieplūst auksts gaiss ar gaisa temperatūru vairākus grādus zem klimatiskās normas, bet par to visu precīzāk jau zināsim pēc nedēļas.…

[Lasīt vairāk]
Janvāra sākuma aukstums

Janvāra sākuma aukstums

Jauns gads sāksies ar aukstu un vējainu laiku, kas vēl vairāk pastiprinās sala izjūtu. Anticiklons ar aukstu gaisu virs Krievijas ZR gādās par A, DA puses vēju pie mums. Nedēļas vidū gara nokrišņu zona varētu veidoties uz D, DR no mums, taču Latvijā plaši un būtiski nokrišņi pēc pašreizējām prognozēm nav gaidāmi.

Gaisa temperatūra visaugstākā gaidāma valsts DR, R, bet zemākā - valsts ZA. Caurmērā līdz sestdienai dienas laikā nebūs siltāks par -18 ... -8 C, bet naktīs sals Krievijas pierobežā var sasniegt -25 ... -22 C. Prognozes par laiku brīvdienās šobrīd ir pretrunīgas, dienās iespējami kā nelieli plusi un snigšana, tā mērens sals.

  02.01. 03.01. 04.01. 05.01. 06.01.
Nakts -19 ... -8 -22 ... -10 -25 ... -10 -25 ... -8 -25 ... -6
Diena -16 ... -6 -17 ... -10 -20 ... -12 -18 ... -8 -12 ... -5

Gaisa temperatūras tendences Alūksnei (weather.us)

Gaisa temperatūras tendences Saldum (weather.us)

Snigs, līs un atkal snigs

Snigs, līs un atkal snigs

Līdz Jaunajam gadam Latvijā bieži gaidāma ciklonu aktivitāte ar dažāda veida nokrišņiem un brāzmainu vēju, kad siltāku laiku nomainīs vēsāks un atkal otrādi. Naktīs valsts lielākajā daļā gaidāms sals, siltāks vien Kurzemē un it īpaši valsts DR.

Jau svētdienas vakarā Latvijai no rietumiem pietuvosies pirmā plašā nokrišņu zona, kas nakts laikā nesīs sniegu un puteni, bet dienas gaitā jau citi mākoņi nesīs siltāku gaisu un lietu. Otrdien provizoriski varētu snigt mazāk, plašākie nokrišņi, atbilstoši pašreizējām prognozēm, paliks Lietuvā, taču pastāv iespējamība, ka otrdien un it sevišķi trešdien ar ZR vēju varētu darboties līča efekts, nesot nokrišņus galvenokārt Vidzemē, Rīgas apkārtnē un tālāk Sēlijā. Jāpiebilst gan, ka prognozēt, kur un cik daudz snigs, šobrīd būtu pāragri.

Ticams, ka jau ceturtdien un piektdien gaidāms nākamais ciklons, sākumā ar puteni, Kurzemē arī lietu. Tālākas prognozes gan ir preturīgas, Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis kopumā paredz siltāku gaisa masu un līdz ar to piektdiena varētu būt lietaina, savukārt GFS - vēsāku laiku un sniegu. T…

[Lasīt vairāk]
Ciklonu nedēļa

Ciklonu nedēļa

Decembra otrās dekādes pēdējās dienās vēl visā Latvijā turpināsies plašs atkusnis, bet, sākot ar trešdienu, ciklonam atnesot vēsāku gaisu no Eiropas ziemeļiem, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies. Naktīs piesals, taču dienā visdrīzāk gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, siltāks jūras piekrastē. Bieži pūtīs mērens vējš un gaidāmi nokrišņi - sniegs un lietus.

Pirmdiena būs pelēcīga, vietām iespējami sīki un nelieli nokrišņi, taču pēc plašās nokrišņu zonas, kas Latviju šķērsos naktī uz pirmdienu, būtiski nokrišņi netiek prognozēti. Pūtīs mērens DR, R puses vējš. Galvenokārt naktī uz otrdienu gaidāma nākamā ciklona nestā nokrišņu zona, kas nesīs nelielu līdz mērenu lietu. Lietus sāks šķērsot Kurzemi pirmdienas vakarā, bet valsts austrumu daļu tas atstās otrdien rīta pusē. Aiz ciklona valsts ziemeļu daļā debesis varētu skaidroties.

Trešdien jau jutīsim nākamā ciklona ietekmi, bet, līdz ar vēsāka gaisa ieplūšanu no ziemeļiem, daudzviet iespējama mēreni stipra snigšana. Ceturtdien un piektdien Baltijā un Skandināvijā ieradīsies plašs un aktīvs ciklons, un, lai gan prognozes par tā virzību vēl ir atšķirīgas, sagaidāms, ka no ceturtdienas pēcpusdienas līdz sestdienai Latvijā pūtīs stiprs DR, R, vēlāk ZR puses vējš, biež gaidāmi nokrišņi. A…

[Lasīt vairāk]
Jauns sniegs, putra un atkusnis

Jauns sniegs, putra un atkusnis

Laika apstākļus nedēļas sākumā ietekmēs ciklons, kas no Lielbritānijas sasnigs Baltiju, pa ceļam zaudējot spēku un izjūkot teju tepat virs mums, gādājot par pelēku laiku, nedaudz siltāku laiku ap nulli un ilgstošiem nokrišņiem daļā Latvijas teritorijas. Atbilstoši prognozēm, pirmdien gaidāms sniega segas pieaugums 2 - 7 cm, otrdien vēl 2 - 15 cm, vairums valsts austrumos.

Trešdien un ceturtdien, atmosfēras spiedienam paaugstinoties, gaidāms pelēcīgs, taču mierīgs laiks, vietām iespējams neliels īslaicīgs sniegs.

Prognozes brīvdienām šobrīd ir atšķirīgas, gaidāmā nākamā ciklona, kas nestu siltāku gaisu, un aukstas gaisa masas Krievijā dēļ. Zem skaidrām debesīm vietām valsts ZA sestdienas rītā iespējami -16 ... -12 grādi, bet tikmēr jūras piekrastē +1 ... +4 C. Visdrīzāk sestdien vai naktī uz svētdienu Latviju šķērsos nokrišņu zona, sākotnēji nesot sniegu, vēlāk lietu un atkusni.

 

[Lasīt vairāk]