1. 29.12.2015 22:02 Skatīt

  Pilnībā piekrītu.Esmu dzimis un lielāko mūža daļu nodzīvojis pašā Rīgas centrā,vienlaicīgi arī Rīgas privātajā sektorā Berģos.Nu jau vairāk kā 20 gadus esmu laukos,tātad par ziemas "priekšrocībām" trīs dažādās vidēs varu spriest visai objektīvi.Ne sniegs,ne sals nav sabiedrotais nevienā darbā,ne pilsētā,ne Pierīgā un vismazāk laukos.Protams,ja dienas tiek vadītas apnicīgā garlaicībā,tad katrs negaiss vai ekstrēms sals ienes zināmu pārmaiņu.
  Kādu laiku atpakļ GM rakstīja: "it kā pie -6* nebūtu jākurina".Vairumam lauku māju ir milzīga starpība vai arā ir -6,vai -16 par zemāku t*nemaz nerunājot.Bez tam Magones uzskaitījumu vēl varētu krietni papildināt.Kaut vai - gribētu redzēt cik ilgi tie sniegamīļi priecātos,ja būtu jāizšķūrē ar lāpstu braucams ceļš 300-400 m,un no rīta konstatēt,ka putenis uzpūtis vēl biezāku slāni,kā bija.Vismaz trīs reizes nedēļā tas ir jād… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 2. 17.11.2015 18:42 Skatīt

  Atsauciet atmiņā: ...в тот год осенняя погода стояла долго на дворе/ снег выпал только в январе...

  Ielādē...
 3. 16.11.2015 22:34 Skatīt

  Šim laikam visai netipiska ziņa.Biju mežā, un divatā salasījām negaidīti daudz smilteņu.Sēnes bija dažādas - gan jau lielas,gan tādas,kas tikko lien ārā.
  Tātad sēņotāju sezona turpinās,un domāju,ka ir vērts vēl kādu reizi pamēģināt,jo šoreiz tā bija tāda pēkšņa ideja.Arī suņiem gribēju ļaut kārtīgi izskrieties.

  Ielādē...
 4. 12.11.2015 18:37 Skatīt

  Par Mēnesi ir tik daudz šķēpu lauzts pie tam dažādos līmeņos.Bet tas vezums joprojām neko daudz nav izkustējies.Es uzdrošinos apgalvot,ka lielākais vairums cilvēku pietiekami nenovērtē Mēness lomu mūsu dzīvē.Kādreiz vajadzētu šo tēmu pacelt pietiekami izvērstu,un tad tur tiešām atklātos ļoti daudz kā nezināma un interesanta.Tīri skaitliskās izteiksmēs ir tik daudz dīvaina,ka pat lielākie skeptiķi kļūst domīgi apbrīnojamu skaitļu priekšā.

  Te es tikai pieminēšu dažus faktus.
  Zemes ass ir sasvērusies apm.22,5grādu leņķī pret Saules ekvatoru.Pateicoties tam,mums ir gadalaiki.Ja to nebūtu,tad augstāko dzīvības formu eksistence uz zemes nebūtu iespējama.Pat niecīgas novirzes no šī leņķa radītu katastrofālas sekas dzīvībai.Un šī leņķa nemainīgumu mums,kā milzu stabilizātors,nodrošina Mēness.Tātad,ja nebūtu Mēness,nebūtu arī mēs.

  Un te - neizbēgams jautājums: kas tad īsti tas ir?Neja… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 5. 09.11.2015 12:59 Skatīt

  Man ir ļoti daudz koku - ozoli,liepas,augļu koki,dekoratīvie u.t.t.Un par to es priecājos,jo tas man nodrošina lai apritē vienmēr būtu trīs kompostkaudzes, apm.5 - 6 kub/m katra.Bet tas arī ir liels darbs rudenī.
  Protams,ka mazliet atstatu no mājas lapas vēl nav novāktas,tāpēc vakar gatavojos tam,ka viss būs jāsāk no jauna arī tur,kur ir jau nokopts.Šorīt izgājis ārā novērtēju spēcīgās šā rudeņa vētras postījumus.
  Pagalma zālienā mētājās vien 3-4 lapas,arī citviet nekas nav mainījies - gandrīz vai vilšanās.

  Vakar vakarā maksimumā bija ne vairāk kā 3 - 4m/sek.Un ja jau naktī nepamodos,tad arī ne vairāk.Tātad kārtējais čušš vien bija.

  Ielādē...
 6. 08.11.2015 17:38 Skatīt

  Joprojām mierīgs.Augšā vējš ir,jo mākoņu kustība diezgan ātra.Dienas laikā to kustība mainījās no RZR uz ZZR.Patreiz ir apmācies.

  Ielādē...
 7. 08.11.2015 14:53 Skatīt

  Kādā atelpas brīdī apsēdos un priecājos par jauko dienu.Mākoņu visai daudz,bet arī saules daudz.Iekrita acīs,cik zemu iet saulīte - gandrīz pus debesjuma zemāk,kā jūnijā šajā stundā.Vēl jau tikai pusotra mēneša un ziema ir cauri.Reizēm daži tā mēdz teikt Jāņos - vasara beigusies.Šobrīd tiešām,laikam,klusums pirms vētras, pilnīgs bezvējš.

  Ielādē...
 8. 28.10.2015 18:55 Skatīt

  Šorīt piecēlos tā pavēlāk,tāpēc īsti nezinu,kādi mīnusi bija rīta agrumā.Diena saulaina bet vēsa,tāpēc apsarmojusī zāle vietām tā arī neatkusa.
  Bet šonakt nu gan,laikam,būs riktīgi.Jau tagad termometrs rāda - 3,5,t.i. stundas laikā temperatūra nokritusi par 3 grādiem.Tas nav visai raksturīgi manai vietai.

  Ielādē...