1. 27.10.2015 14:27 Skatīt

  Vakara Panorāmā laika ziņas vēstija,ka Anglijā šodien lietus.Kartē arī bija redzams,ka visa R,DR puse mākoņos.Man tur tieši šonedēļ ir kāds cilvēks,tāpēc pabrīdināju.Bet izrādās,ka īstenībā tur šodien ir brīnišķīgs laiks,saulains un ļoti silts.Cilvēki pie jūras pa promenādi staigā šortos.Savukārt es jūtos vainīgs pie tā,ka noticot mana paziņa ir nepiemēroti silti apģērbusies un staipa līdzi lietussargu.
  Jājautā,cik vērtas ir tādas laika ziņas,un kas būtu sliktāk,ja tādas vispār nebūtu?Šaubos vai tur vietējās ziņas šodienai bija tik maldinošas,bet mūsu TV droši pūš pīlītes,jo reti jau kas ies pārbaudīt.

  Ielādē...
 2. 24.10.2015 19:08 Skatīt

  Kad mākslinieks piedalās,vai rīko izstādi,tad vispirms tā ir viņa šābrīža spēju un varēšanas demonstrējums.Tā vien šķiet,ka šī galerija,kā tāda, sit pušu iepriekšējās.Un ar to var tikai apsveikt.

  Ielādē...
 3. 23.10.2015 21:47 Skatīt

  Ap pieciem no rīta uz jūrmalenes vietām bija tādas peļķes,ka ietriecoties pat mašīnu samet sānis.Pie lidostas vairs tikai smidzināja.Tā it kā skaitās ātrgaitas šoseja,tāpēc tik dziļš ūdens uz tās nedrīkstētu uzkrāties.Pēc pusotras stundas braucot atpakaļ,tikai vietām līņāja.Toties šeit pie manis dienā ik pa brīdim līņāja.Temperatūra ap 10*.

  Ielādē...
 4. 18.10.2015 21:15 Skatīt

  Tad jau arī man ir jāpielej eļļa ugunij.
  Šodien man bija jābūt Engurē.Aizbraucu stundu ātrāk un aizlaidu līdz Abragciemam.Jāsaka,ka tajā mežā,ja pastaigātu ilgāk salasīt jau nu kaut cik varētu,pie tam dažādas sēnes.Beku un smilteņu gan nebija,jo smiltenes katrā mežā neaug.
  Vēlāk pievakarē mājup braucot nenoturējos un ieskrēju "savos"mežos t.i. uz Talsu šosejas.Par cik man galvenokārt interesēja smiltenes,tad jāsaka,ka tās mēs salasījām visai daudz.Arī pa kādai baravikai trāpījās.
  Tikai smiltenes patreiz aug tā.ka jāskatās burtiski zem kājām.Lielākai daļai tikai uzcelti pauguriņi,tāpēc lai arī salasījām,bet tikpat daudz arī nepamanījām un aizgājām garām.
  Es domāju,ka smiltenes vēl kādu brīdi varēs sasēņot.

  Ielādē...
 5. 14.10.2015 19:56 Skatīt

  Nu neiznāca man šodien neviens brīvāks brīdis.Redzēs,kā būs rīt un tad jau ziņošu.Nenormāli daudz darāmā patreiz - ar divām rokām jāpieveic daļa no apm.70kubikmetriem baļķu/malkas.

  Ielādē...
 6. 13.10.2015 20:48 Skatīt

  Visā visumā diena bija ļoti jauka,saulaina.Arī rīts bez salnas.Taču dienas nagla bija kas cits.No rīta gaidot kādu cilvēku iegāju Tukuma tirgū,un paliku ar vaļēju muti.Vienai kundzītei bija baravikas!!! Un daudz.Esot Mērsraga pusē sēņojusi.Šādas tādas arī citas sēnes viņai bija.
  Nekas cits neatliek,kā izbrīvēt pāris stundas un aizlaist līdz mežam.Nevar pieļaut,ka šis būtu pirmais gads.kad nav lasītas smiltenes.Izcili garšīgas sēnes,kam baravikas nestāv ne tuvu.Vienu gadu biju smiltenēs pat 25.nov. un nākamajā dienā sāka snigt.

  Ielādē...
 7. 26.09.2015 20:41 Skatīt

  Šodien iet gājputni,pārsvarā dzērves.Agrākais fiksētais datums šai vietai,kad sāk iet gājputni,man ir 11.sept.(90.,93.,99.).Ap 25.sept.parasti šeit vērojama jau intensīva gājputnu kustība,taču šodien redzēju tikai pirmos kāšus.Vēl vēlāk ir bijis tikai 2004.g. - 29.sept.,un tai gadā līdz pusei novembra bija silts.

  Pēc vietējo dzērvju izdarībām arī varētu teikt,ka būs garš rudens,jo dažus savus ikgadējus "rituālus"tās veica gandrīz vai ar mēneša nokavēšanos.Izskatās,ka tās vēl nekur nesteidzas.Lai nu tā būtu.

  Ielādē...
 8. 14.09.2015 21:29 Skatīt

  Negribu te kaitināt cilvēkus,tikai pastāstīšu par saviem novērojumiem,jo tie var kādam noderēt.Ļāvos pierunāties un pašā pievakarē aizlaidām uz savām beku vietām Talsu šosejas malā.
  Mežs te daudz sausāks kā jūrmalā - čab un grab.Un tomēr neskatoties uz to,rezultāts apmēram līdzīgs kā vakardien.Vienīgi citu sēņu bez bekām ir ļoti maz.Gribu pievērst uzmanību šādai īpatnībai.Var nostaigāt lielu gabalu,un tukšums.Ideālas beku vietas,bet sēņu nav,un tad pēkšni vesels bariņš.Atkal tukšums,un atkal bariņš.Būtībā nevienu vientuļu beku neatradu - kā likums vismaz divas.Lielākā grupiņa šovakar bija sešas.Vakar tajā mežā - tas pats,tikai tur pašā mežā beku nebija,visas gar stigu malām,uz meža ceļiem.Tas šobrīd ir jāņem vērā.

  Ielādē...