1. 13.09.2015 20:35 Skatīt

  UZMANĪBU,ĀRKĀRTĒJAM PAZIŅOJUMAM!
  Ar to tiek darīts zināms,ka visi līdz šim publicētie izteikumi par sēnēm tiek atcelti,jo TĀ STUNDA IR SITUSI!
  Biju līča rietumu piekrastes jūrmalā,un tā pa jokam iebraucu mežā iepretīm Abragciemam.Apmēram pusotras stundas laikā 24 baravikas.Pārsvarā priežu sarkanās un tikai dažas brūnās.Vairākās vietās auga bariņā no 3 - 5gb.Visas ideālā lielumā izņemot vienu,kura bija ap pus kilogramu,taču ļoti jauna un cieta,cieta.
  Bija arī citas sēnes,makavicas,bērzlapes,gailenes un pat viena čigāniete.

  Kad vakar portālos bija tās beku bildes,es neticēju,ka tās lasītas pie mums,bet nu ir jātic.Bet tas vēl nav viss.Šodien Blīdenē esot bijis simtiem mašīnu,laikam,puse Jelgavas sabraukusi.Un,kā man teica beku esot pieticis visiem,tikai tur liela daļa bijušas apšubekas.
  Piezīmēsim sev,ka šodien ir jauns mēness.

  Tātad,mosties,celies un...

  Ielādē...
 2. 01.09.2015 22:13 Skatīt

  Īsti rudenīga diena.Vizuāli.Pēc sajūtām - diezgan silts,17 - 18*.Dienas pirmajā pusē lietus un brīžiem diezgan stiprs.Gar dienvidu pusi uz A virzījās visai stiprs negaiss,bet tas bija tālu.Pēcpusdienā nokrišņi mitējās.

  Pievakarē aizlaidu līdz mežam.Liekot lietā gadu gaitā uzkrāto sēņotāja pieredzi,maksimāli koncentrējos un...ATRADU VIENU GAILENI! Ar to tad arī smagi iekabināju savai partnerei.

  Ielādē...
 3. 29.08.2015 22:48 Skatīt

  Šorīt izbraucot no Jelgavas Tērvetes virzienā ieskrēju tādā lietusgāzē,kādu reti nākas piedzīvot.Troksnis tāds it kā būtu baigā krusa.Bet pie Zaļeniekiem sauss asfalts - ne piles.Tas tāpēc,ka Zaļenieku pilī šodien bija svinīgs pasākums un lietus varētu sabojāt visu norisi.Vispār mani pārsteidza tas,cik Zemgalē ir nodzeltējuši koki salīdzinot ar Tukuma novadu.Vietām lapas klāj zemi kā oktobrī.

  Iegriezos arī Zaļenieku kokaudzētavā (nebiju tur bijis),diemžēl, ierobežotā laika dēļ,visu jau neiznāca apskatīt.

  Ielādē...
 4. 28.08.2015 20:18 Skatīt

  Savulaik Alberts Šveicers rakstīja,ka nekur nav tik viegli saaukstēties kā Āfrikā,un tas nebija joks.Viņš taču tur pavadīja lielāko daļu mūža.

  Ielādē...
 5. 28.08.2015 20:11 Skatīt

  Augi nespēj paredzēt laikapstākļus..(c). Šī muļķība no jums jau ir dzirdēta.Toreiz runa bija arī par dzīvniekiem.Pret Jūsu savākto meteo statistiku nevar iebilst,jo neviens jau tās patiesumu nepārbauda,taču par lietām,kas ir ārpus Jūsu sapratnes sniegt kategorisku apgalvojumu ir nekorekti.Vēl tikko kā runājāt par objektivitāti.

  Ielādē...
 6. 31.07.2015 21:45 Skatīt

  Šodien pilnmēness.It kā jau pierasta lieta,un tomēr šis pilnmēness ir īpašs.,jo tas ir otrais pilnmēness šajā mēnesī(jūlijā).Parasti gadā ir 12 pilnmēneši,bet 2015.g. to būs 13.

  Lunārais mēnesis ilgst 29,53 zemes diennaktis,un tas ir īsāks nekā visi zemes mēneši,izņemot februāri.Šī neatbilstība arī izraisa "lieko" trīspadsmito pilnmēnesi dažos gados.Tas notiek vidēji reizi 2,7 gados.
  Visai rets astronomisks notikums.Iepriekšējais bija 2012.g.augustā.

  Ielādē...
 7. 30.07.2015 22:05 Skatīt

  Kas sākas?Vai viņa ko nepareizu pateica?

  Ielādē...
 8. 30.07.2015 21:53 Skatīt

  Kopumā dienai nebija ne vainas,kaut arī ik pa laikam nolija.Bet īslaicīgi.Gar Talsu pamali gan aizgāja zilimells,tur noteikti trāpija pamatīgi.Vispār jau to krānu varētu griezt ciet,zeme ir padzirdīta un vairāk nevajag.

  Pie mājas izplaukusi pirmā baravika,būs jāaizlaiž līdz mežam - un ja nu pēkšņi...

  Vēl man jautājums Maiklam.Kad vēl Meteolapas nebija,bet bija tikai Tavs blogs,tajā bija foto galerija ar lieliskām bildēm.Cik nopratu - paša fotogrāfētas.Kāpēc nepiedalies tagad?

  Ielādē...