1. 02.04.2015 20:19 Skatīt

  Nav jau svarīgi,cik slapji vai sasiluši ir zari (pumpuri), - viss sākas saknēs.Kad zeme ir sasilusi līdz nepieciešamai temperatūrai,saknes sāk savu darbu un pumpuri plaukst.Šo dabas procesu dārznieki reizēm piekoriģē savām interesēm.Piemēram,ja redzams,ka vīnoga var uzziedēt tad,kad vēl draud naktssalnas,ziedēšanu iespējams aizkavēt piesedzot sakņu zonu,t.i. neļaujot tai saulē sasilt.Reizēm, atsevišķos gadījumos rīkojas tieši pretēji.

  Ielādē...
 2. 04.03.2015 21:49 Skatīt

  Labas lietas jau nevar paslēpt.Agrāk vai vēlāk tās neizbēgami izgaismojas, - par prieku daudziem.

  Lai daudz radošu ideju arī turpmāk!

  Ielādē...
 3. 25.02.2015 21:12 Skatīt

  Tiem rukšiem,laikam, navigācijas ierīces sagājušas grīstē.Agrāk vai vēlāk būs jānāk atpakaļ,jo tur,kur viņi iet,tiem nav kur palikt.Priekšā ir Bābelītis,aiz tā Ķīšezers,ne pa kreisi,ne pa labi nav izejas.Ja nu vienīgi sadomājuši ar negaidītu manevru triecienā izlauzties līdz Mežaparkam...Stratēģiski pareizāk tomēr būtu forsēt Ķīšezeru pa ledu,bet ar tiem saraiņiem jau nekad neko nevar zināt.

  Ielādē...
 4. 14.02.2015 20:20 Skatīt

  Līvāni un to apkaime nav viens un tas pats.Maikls runā par minēto vietu APKAIMI.

  Ielādē...
 5. 10.02.2015 21:55 Skatīt

  Fantastiska diena.Tukumā mašīnas termometra rādījums uzkāpa līdz pat 12*.Nevar jau šo rādījumu ņemt par pilnu,bet vienalga,patīkami redzēt šādu skaitli.

  Manās mājās putniņu aktivitāte nav mazinājusies,drīzāk otrādi.Vienu dienu pamanīju arī divas stērstītes un tās man te parādās tikai kad pavasaris jau tuvu.No galvas neatceros,bet vienu februāri 90tajos bija atlidojuši jau strazdi.Jāsaka,ka es gan par tiem pārsteidzīgajiem atnācējiem nepriecājos,jo parasti jau tiem nākas maksāt par savu drosmi.Tāpat arī laikā atnākušiem reizēm tiek uzlikts pārbaudījums.Vienu gadu bija atlidojuši visai daudz gājputnu,un tad aprīlī kādu nakti uzsniga apm.35 - 40cm sniega un nekusa nost vismaz 3 - 4 dienas.Mazajiem putniem tas jau ir kritiski.Biju nošķūrējis palielu laukumu,lai varētu uzbērt barību,un pavisam drīz tajā salaidās simtiem žubīšu.Dažas dzērves nāca līdz pašai mājai,meklējot kaut ko ēdamu… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 6. 08.02.2015 13:33 Skatīt

  Labdien!
  Šorīt zeme pēc ilgiem laikiem, var teikt, balta.Ja nebūtu stiprais vējš,tad būtu pavisam balta.Kaut arī ir mākoņi, - pārsvarā saulains,tikai vēja brāzmas ir rēcoši stipras.No rīta mašīnu nācās "iepakot" tā it kā būtu jāsūta pa pastu,citādi pārklājs bija jāsavāc tuvējos kokos.

  Patreiz t +1*,ziemeļvējš vēl nedomā rimties.Dabas novērojumi saka - ja nāk graudains sniegs,tad otrā dienā nāks sals. Izskatās,ka šoreiz tā arī būs.

  Ielādē...
 7. 01.01.2015 17:06 Skatīt

  Sveiciens 2015jā!
  Par dažām lietām,kas ietilpināmas meteolapas rāmjos teikšu lūk ko:
  Novēlu visiem sapratni un iecietību pret to,ko nevaram mainīt. Mazāk gausties un nebūt vienmēr neapmierinātiem ar nepatīkamiem laika apstākļiem,bet vienmēr paturēt prātā,ka mums ir dots brīnišķīgs klimats un jauki gadalaiki.Tāpat,bez maz vai ideāla dienas un nakts garuma attiecība attiecīgajā gadalaikā.Bet,ja nu nepavisam nevar apslāpēt neapmierinātību,tad padomāt,ka pasaulē dzīvo cilvēki neiedomājami smagos klimatiskos apstākļos - tie ir tuksneši,arktiskie apgabali, llietus meži,regulāri applūstošas platības, seismiski aktīvas zonas,graujošu tropisku vētru neizbēgamība u.t.t.Tāpēc novērtēsim un priecāsimies,ka mums lemts dzīvot tik brīnišķīgā vietā uz zemes.Tas nu tā starp citu.

  Bet kas attiecas uz visu to,kas ir ārpus meteo,tad vēlu visiem veiksmes un prieka pilnu šo gadu,un,protams,pirmām kārtām - veselību!


  Ielādē...
 8. 30.12.2014 17:21 Skatīt

  Var gadīties tā,ka rīt būs jājūt līdzi tiem ,kas ceļā.Šodien ceļi,nu kā jau ziemā,bet nupat braucot mājup no Tukuma,vietām ceļi jau šķērssvītraini - veidojas kupenas.Temperatūra Tukumā mainīga,no -1,5 līdz -3,5*.Puteņo arī šobrīd.Redzamība ap 0,5km.

  Ielādē...