1. 05.04.2011 01:24 Skatīt

  Cienītā Maija, zeme sasala tikai februāra vidū, kad uznāca tas lielais sals. Tāpēc šī ziema ir iznākusi ārkārtīgi nelabvēlīga - visu decembri augi zem biezās sniega segas izsuta, arī sapelēja, tad janvārī kopā ar lietu pavisam izmirka, tiesa, tad zeme jau bija atdzisusi, salīdzinot ar novembra beigām. Es zināju, ka februāra sals sasaldēs zemi, jo tā nebija sniega sega, kas klāja zemi - tā bija kaut kāda ledaina substance, kas faktiski nepilda siltumu aizturošu funkciju. Šī noteikti bija vissliktākā ziema manā mūžā. Tādā ziņā pērnā ziema bija daudz labvēlīgāka, jo sniegs uzkrita uz nedaudz sasalušas zemes un tad lēnām atlaidās, tāpat janvāra saltums neļāva izsust. Starp citu, februāra beigu siltā saule ir nodarījusi postu, ko es jau gaidīju, taču nevarēju novērst - šis tas ir vienkārši izkaltis. Domāju, ka arī bumbieru šogad nebūs, tāpat kā pērn, tāpat ķiršu un plūmju, nemaz nerunājot pa… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 2. 04.04.2011 17:52 Skatīt

  Ja zeme nebija sasalusi, tad Jums nav pamata žēloties, jo man vēl būs jāgaida, kamēr noies sniegs, ledus un kamēr atkusīs zeme. Īsti nesaprotu, kā Jaunpiebalgā zeme varēja nesasalt, ja pat Jūrmalā sasala. Ledus izveidojās decembrī un janvārī, kad siltā zeme kausēja sniegu, kas tika spiests un blīvēts no augšas, turklāt janvārī vēl lietus krietni lija.
  Ar nepacietību gaidu tekstus no Jums par vējiņu nedēļas nogalē, ja jau pat šajās dienās vējš nepatīkams. Varbūt kļūdos, taču vējš šādā laikā palīdz nokust sniegam, tā ka drīzāk ir gaidīts viesis. Bet vispār, man nepatīk vējš, dodu priekšroku bezvējam arī ziemā.

  Ielādē...
 3. 03.04.2011 10:10 Skatīt

  Šķiet, ka Jūs pirmais esat pamanījis, lai gan greizi, jo viss šis saucas daudz pieticīgāk. Bet ja nopietni, tad Jūs man dikti glaimojat. Pat nakts melnumā nekad neesmu domājis, ka būtu ar intelektu apdāvināts, kur nu vēl citus ar to "nospiest". Laiks, protams, ir aukstāks kā varēja būt, bet tas jau dabiski, ka siltums šogad ir deficītā. Varbūt jāpriecājas, ka ir +12, nevis +2.

  Ielādē...
 4. 02.04.2011 07:22 Skatīt

  Ka tik ne arī. Ja klajā laukā, kur nekas netraucē saulei kausēt, var būt 20 cm sniega un 20 cm tīra, blīva ledus, tad tā kušana fiziski nav iespējama tik ātra. Labāk jau nu nebaro vidzemniekus ar pārāk lielu optimismu! Man tāds izmisums bija, ka gribējās sildīt ūdeni un liet uz ledus, tikai pārāk dārgi tas būtu. Centos vismaz sniegu no vajadzīgajām vietām noskrāpēt. Kaut ko tādu noteikti vēl nekad neesmu redzējis. Šķiet, ka ledus izveidojās decembra dēļ, kad biezā sniega sega uz siltās zemes kusa no apakšas, savukārt lielais svars to saspieda ledus blīvumā. Atrodoties jebkurā pilsētā, rodas sajūta, ka nupat nupat viss nokusīs, jo urbanizētā vide maldina, bet nomalēs situācija ir reāli ziemīga.

  Ielādē...
 5. 01.04.2011 12:38 Skatīt

  Nu, pēc ECMWF vismaz Zosēnos nekāda aktīvā kušana nav gaidāma, turklāt jau pēc nedēļas jauni sniegi. Tā ka, labāk jau gatavojieties vietējam ledus laikmetam! Bet to jau visi dikti grib... Es vairāk domāju, kā noies ūdeņi no smagi piesnigušajām tuvējās Krievijas ārēm un vai Lādoga "nenonesīs" Pēterburgu. Vakar braucu pa asfaltētiem meža ceļiem tepat nedaudz uz A no Rīgas, skats bija apokaliptisks. Ja Rīgā un uz lielās šosejas ir komfortabli, acij tīkama aina, tad tur pat ceļa segums nebija redzams, jo viscaur balts sniegs, pat lāgā kusis nebija, kokos vēl sniegs bija redzams. Ne tikai man sirds "sastinga", bet arī pārējiem mašīnā garastāvoklis sabojājās. Un ja uz šosejas bija +6, tad tur tikai +2. Tā ka varu tikai iedomāties, kas darās tālāk no Rīgas, virzienā uz sniegoto Krieviju un Igauniju arī.

  Ielādē...
 6. 31.03.2011 10:36 Skatīt

  Mūsu visu tik ļoti cienītais Bastard(iņš) beidzot kaut ko labu izlaidis. Aprīļa vidējās temp. anomālija. Minējis arī līdziniekus: 2008. bija jauks, 2005. - nosacīti, jo beigās sniegs krita, 1999. - visai patīkams, 1996. - nosacīti jauks, bet ļoti saulains gan.

  Ielādē...
 7. 31.03.2011 08:32 Skatīt

  Vismaz Jūsu vieta attaisnoja saltās Vidzemes centrālās augstienes statusu. Varbūt uz Zaubes un Ērgļu pusi bija vēl aukstāks, bet to jau mēs neuzzināsim.

  Ielādē...
 8. 31.03.2011 08:29 Skatīt

  Nav laika meklēt, bet šajā pašā martā (arī februārī) ne reizi vien bijis, ka Jums krietni aukstāks kā Zosēnos, tāpēc biju gandrīz pārliecināts, ka pie -16 Zosēnos Jūs rakstīsiet par -20 savā sētā. Ir radies iespaids, ka Jūsu māja atrodas vietā, kur ir aukstāks kā citviet tuvējā apkārtnē. Kurā ēkas pusē Jums termometrs? Likās, ka bija lēns D puses vējš, tā ka, ja Z pusē termometrs, tad tas varēja neparādīt īsto aukstumu, kas plosījās pagalmā un dārzos.

  Ielādē...