1. 31.03.2011 02:01 Skatīt

  Zosēnos bija aukstāks. Savādi, ka Jums iznācis siltāks kā tuvējos Zosēnos.

  Ielādē...
 2. 31.03.2011 00:55 Skatīt

  Konkrēti, kur tieši saskatījāt manis paustu nihilismu? Fantazēt jau var, bet taču vajag arī mēru zināt!
  Kaut kā janvārī nemanīju pozitīvā akcentēšanu saistībā ar atkušņiem. Vienam te nepārtraukti okeāni rādās un vēl šis tas ne no Latvijas.
  Esmu pats pozitīvisma iemiesojums, jo lieliski zinu, kas ir bijis un kas var būt. Mēs dzīvojam ļoti komfortablā laikā, kad ne tuvu nav tādu anomāliju kā senākos laikos. Tad par ko stresot? Par to, ka kaimiņi piepīpē kāpņu telpu, ka pa ventilācijas sistēmu arī darbavietās kabineti piedūmo no tā sauktās "kūpinātavas"? Nu izbesī visi šie nekrietneļi, tad nu arī laiks liekas drūmāks kā ir. Ne jau laikapstākļos vaina, bet attieksmē pret notiekošo.

  Ielādē...
 3. 31.03.2011 00:47 Skatīt

  Vispār, vajadzētu Jūs ignorēt, jo pat lasīt neprotat, taču ceru, ka vismaz citi prot. Es nekur neko nesolīju, vien atsaucos uz GFS rasa punkta temperatūras prognozi, turklāt nebūt ne tikai GFS deva lielu aukstumu, bet arī šejieniešu iecienītais HIRLAM, kam nav nekāda tieša sakara ar Lietuvu, kur nu vēl to saukt par leišu modeli. Var jau būt, ka pie kādas daudzdzīvokļu mājas sienas un stikla loga, caur kuru pārvietojas siltums (atceramies pamatskolas fizikas kursu par siltuma pārvietošanos) nekur Vidzemē (jo īpaši 4. stāvā!) netika novēroti -12. TAČU... Arī šie dati neko daudz neliecina par sala stiprumu laukos. Cik nav redzēts, braucot auto, ka tas rāda +1, bet visapkārt šosejai balti krūmi un pļavas, tā ka neuzskatu šo visu par izgāšanos. Es vispār nekad nepārdzīvoju par aukstuma prognožu nepiepildīšanos, bet gan lieku reizi ierauju grādīgo, lai nosvinētu aukstuma kapitulāciju. Un kādā sakarā te… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 4. 30.03.2011 10:37 Skatīt

  Putni nav dumji - ja ir kur paēst "на халяву", tad viņi to arī dara un baloži vispār tad tūkstošiem varētu salasīties, jo sugas brāļi pamanītu, kur tie citi dodas ēst. Tas nu nebūs rādītājs, turklāt putnus var tik ļoti pieradināt, ka tie var bariem nākt virsū pat bezsniega laikā. Starp citu, es neesmu pārliecināts, ka Vidzemē šis marts ir aukstāks pat par pērno martu, nemaz nerunājot par tādiem neseniem martiem kā 2006. un 2005. Starp citu, 2005. novembrī ziema sākās vēl agrāk kā šī aizejošā ziema un beidzās arī dikti vēlu martā. Es teiktu, ka Vidzemes sirdī tā ziema bija tikpat ilga, lai gan ne tik sniegota. Taču neraugoties uz mazo sniega segu un silto aprīli, veģetācija tāpat maija sākumā knapi modās. Nē nu nopietni, diez vai vajadzētu šo pavasari tā konkrēti "nolikt". Nu un ko Jūs teiktu, ja vasara sāktos jau maijā ar siltu turpinājumu jūnijā? Mēs atrodamie pārāk tuvu pola… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 5. 30.03.2011 10:17 Skatīt

  Jā, 1956. gada kalendārā vasara bija tik "jauka", ka pēdējos 30 gados tikai 2 vasaras bijušas tikpat vai vēl aukstākas, konkrēti 1993. un 1987., turklāt arī meteo vasaras garums atbilda īsākajām vasarām pēdējos 70 gados. Ar tādu optimismu tad jau katra vasara var būt pat jaukāka. Ja vispār kaut kas labs ir bijis tajos tālajos gados, tad ziema 1960./61., vasaras 1959. un 1963. (pēdējai pieskaitot arī maiju). Īpaši 1963. bija gan kontrastaina, gan ar spēcīgiem un ilgstošiem karstuma viļņiem. Kopumā kaut cik apmierinoši laikapstākļi ir bijuši tikai pēdējās desmitgadēs.

  Ielādē...
 6. 30.03.2011 10:05 Skatīt

  1. dekāde bija reāli auksta, dekādes vidējā temperatūra bija krietni zem normas, faktiski aukstuma vilnis AC paspārnē. Es kaut kā biju domājis atvasaru, kas atgādina vasaru, nevis siltu un saulainu februāra nogali. Varbūt kādam kaut kas kaut kur tuvojās +20, bet pat Rīgā dienas vidū ne reizi nebija pat +15, tieši otrādi, es jau ar cepuri un cimdiem staigāju - dienas laikā bija stiprs, auksts vējš, naktīs -5, tie gan ne Rīgā. Tātad pārfrāzēju, biju domājis diennakts vidējo vismaz +11..+17, bet dienas maksimālo vismaz +15..+20. Kaut kas līdzīgs oktobra atvasarai bija 2006., bet pārāk slapjš, lai gan silts bija, tad 2000., savukārt 2001. bija visai drēgns, lai gan saulains, nu un tad visai pārliecinoša atvasara bija 1995. gadā.

  Ielādē...
 7. 30.03.2011 05:08 Skatīt

  Man kopš agras bērnības atziemas vai vienkārši aukstuma viļņi radījuši psiholoģisku traumu. Ļoti nepatīkami, kad pēc teju vasarīga siltuma uznāk kaut vai 5 grādus vēsāks laiks, tad jau labāk lai lēnām pakāpeniski sasilst. Bērnībā nesapratu, kā tā var būt, bet vēlāk vienkārši bija nepatīkami, lai gan sapratu, ka tā ir teju neizbēgama mūsu klimata sastāvdaļa. Par ziemu pēc vasaras nav jādomā, jo rudens ir visgarākais, turklāt garantētais gadalaiks (otrs ir pavasaris). Taču vasaras beigās vienmēr uznāk tāda kā nostaļģija pēc vasaras, turklāt jau cik gadus oktobrī nav bijusi atvasara. Agrāk bija, bet mūsdienās vairs nav. Mana attieksme izriet no zināšanām par ekstremālo lielumu galējām robežām. Es salīdzinu ar 1929. gada aprīli un saprotu, ka šis aprīlis būs reāli silts. Taču tā ir pragmatiskā pieeja, bet ir jau vēl emocionālā, kad gribas to labāko, piemēram, 2000. gada aprīli. Atkarībā no tā, kas ko… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 8. 30.03.2011 04:27 Skatīt

  Domāju, ka pēc 20 stundām Jūs savā termometrā redzēsiet visus -20, ja ticēt GFS rasas punkta temperatūras prognozei. Bet ar 4. vai 5. aprīli visi prieki beigsies tā arī nesākušies. skaidrs, ka sniegs nenokusīs pa 3 siltām dienām, tātad turpmākā snigšana AUDZĒS jau tā ne mazo sniega segu Vidzemē un Latgalē. Bet ja nopietni, nebūt ne tālā vēsturē ir tik daudz gadu ar daudz ekstremālākiem rādītājiem, ka var apgalvot tikai vienu - klimats ir tāds pats kā pēdējos 100 gadus un ar tendenci uz mērenākām novirzēm temperatūrā, bet lielākām nokrišņos. Godīgi sakot, es nedaudz bītos pasludināt šo laiku par kaut ko nebijušu, jo Kāds vēl var apvainoties un atgādināt kaut vai 20. gs. 50-tos gadus, jo īpaši 1956. gadu, kaut gan arī 80-tie gadi nebūt nebija patīkami, izņemot 1989. un 1990. gadus.

  Ielādē...