1. 06.06.2011 00:23 Skatīt

  "nedod dies ko tādu" A kas tas tāds "dies"? Bet ja nopietni, Viņam ta kāds sakars ar visu šo? Pērnā vasara šur tur sākās jau maija vidū, bet šogad maijs bija reti auksts, neskaitot pēdējās 2 dienas. Pagaidām Ļeņingradas apgabals nevar sūdzēties par karstumu, tā ka nekādas paralēles neredzu, jo īpaši, ka D-Krievijas stepēs arī nekāda karstuma nav. Nē nu fantazētāju un gaudotāju, kā arī kaucēju tusovka šeit.
  Ilgi nebiju šeit ievilcies, bet gribēju pajautāt, kur tagad var skatīties šejienes saturu? Nu gribu skatīties tabulas veidā, kur ir dažādi svarīgi parametri, nevis šo bērnudārza karti ar nosaukumu Fak. L. A.
  Ar cieņu un vislabākajiem vēlējumiem.

  Ielādē...
 2. 06.06.2011 00:16 Skatīt

  Cienītā, kurā galā ir svelme? Vidzemē pēdējās 4 dienās nav bijuši pat pieticīgie +28.

  00:32: Un naktis ta kādas stindzinoši aukstas! Maija, kāpēc nav lasāmas kārtējās, nebeidzamās "indīgās" naktis? Jums jau tur 365 dienas gadā ir salnas, vēji kā Antarktikas salās un Sahāras svelme, kas mijas ar Vostok un Summit staciju svaigumu.

  Ielādē...
 3. 17.05.2011 20:34 Skatīt

  Es jau neskaitāmas reizes esmu apņēmies pārtraukt savas destruktīvās aktivitātes, taču man neizdodas sevi savākt. Gribasspēks par vāju. Nemaz nezinu... , taču vienu gan es zinu - man nebūtu kauns lūgt palīdzību speciālistam psiholoģijā, jo es pilnībā apzinos savu netikumu. Diemžēl tas ir par dārgu, tā nu es te turpinu... Patiesi atvainojos visiem, kurus esmu apgrūtinājis ar savām lēkmēm!

  Ielādē...
 4. 17.05.2011 20:29 Skatīt

  Cilvēkiem ir dažādi hobiji... Meteoroloģija mani vispār neinteresē.

  Ielādē...
 5. 17.05.2011 16:12 Skatīt

  Uz Zemes lauksaimniecība visvairāk attīstīta un visaugstākā tās produktivitāte ir valstīs, kur +30 grādi ir vismaz vasaras mēnešos. Latvijai piemērota tikai viena nozare - zāles audzēšana, kā Islandē. Nekas cits šeit nevar normāli izaugt, vēl jo vairāk, ja atgriezīsimies klimatā, kāds bija Maundera minimumā. Turklāt, lai vienreiz izbeigtu to dzīvnieku ekspluatēšanu, ir vajadzīgs siltāks klimats. Jūs pārāk daudz TV skatāties un pārāk maz zināt par mūsu planētu. Ir daudz graudzāļu, kuru biomasa ir desmitiem reižu lielāka kā mūsu tundras zālītēm, taču tām visām vajadzīgs siltums, vismaz garš bezsalnu periods un ne jau dienas ar temperatūru zem +15. Ar vai bez mājlopiem, taču Latvijā mēs tikai veģetējam, nevis pilnasinīgi dzīvojam. Nez vai Jums jau pietiek ūdens, vai arī vēl joprojām aizlūdzat par lietusgāzēm kā ASV vidienes štatos?

  Ielādē...
 6. 17.05.2011 15:58 Skatīt

  Cienītā Saksija, vienmēr esmu nojautis, ka mums tomēr ir vairāk kopīgā kā atšķirīgā. Varu tikai piekrist, jo apstiprinājums Jūsu vārdiem ir redzams gan ASV štatos, kuros gandrīz visos ir labas vasaras, tāpat Ķīnā, Krievijas Eiropas daļas dienvidos, arī Eiropas siltākajos reģionos. Cilvēki pārāk bieži neapzinās, ka siltums ir resurss, jo tā ir enerģija, kas vairo materiālo labklājību. Bet vienīgais, ko aukstums spēj - saglabāt radītās vērtības. Nav siltuma - nav arī ko saglabāt. Bet dotēšanas, subsidēšanas no malas aukstumā nav iespējams vairot labklājību. Bet kas attiecas uz šodienu, tad tā Rīgā ir objektīvi auksta, jo temperatūra dienā atpaliek par daudziem grādiem, salīdzinot ar vidējiem lielumiem (par vēsu varētu saukt, ja novirze būtu neliela).

  Ielādē...
 7. 15.05.2011 12:02 Skatīt

  Nevēlos būt gudrāks par citiem, jo es tāds jau esmu - bez jebkādas gribēšanas. Un es taču neesmu vainīgs, ka citi ir mazāk zinātkāri... Skaidrā, jo īpaši bezvēja laikā ticētu, taču mākoņainā un vēl mitrā laikā NEVAR būt tik lielas atšķirības tik mazā teritorijā. Tātad, ja kāds ilgstoši, nevis pa retam, raksta, ka viņam ir teju cita klimatiskā josla, tad kā to nosaukt, ja ne par maldināšanu? Lūdzu nosauciet gadījumus, kad Jums bijis aukstāks? Nojaušu, kādas tās meteo situācijas varētu būt, kas man liek domāt par reljefa noteiktu īpatnību. Man pēdējā naktī termometrs nerādīja zemāk par +12, bet man pat prātā nenāk domāt, ka tiešām būtu bijis tik silts. Es taču nevienu nemācu, neko nepārmetu, vien vēlos, lai meteo interesenti nedzīvotu ilūzijās. Citādi ir tādi, ka pilnā pārliecībā uzskata, ka mums +39 un pat vairāk mēdz būt. Protams, ka mēdz būt, taču ne PAREIZI mērot un ne 2 m augstumā virs zemes… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 8. 14.05.2011 23:48 Skatīt

  Tajā komentārā ne grama nepārspīlēju, lai gan mēdzu sabiezināt krāsas uzskatāmības labad. Par kādiem saviem novērojumiem? Dzīvoju lielpilsētas biezi apbūvētā rajonā, 4. stāvā ar saules apspīdētiem logiem, bet Z pusē logs ir tādā kā iekšējā stūrī, kurā saule tiešām neiespīd, taču ziemā siltuma plūsma no pirmajiem stāviem ir pārāk liela, bet gada siltajā pusē atdzisušās sienas pazemina temperatūru. Kaut gan pie manāma Z vēja termometrs pat 4. stāvā rādīja +14. Savu atrašanās vietu uzskatu par absolūti nepiemērojamu meteo novērojumu veikšanai (pie loga pat neatrodas mans termometrs, bet gan tas jau bija, kad ievācos, tāpēc pat nezinu tā kļūdas lielumu). Pirms iešanas ārā skatos nevis to termometru, bet gan Internetā pieejamos datus. Man ir pretenzijas ne tikai klasiskajā meteo jomā, bet arī agrometeoroloģijā, tāpat vēl šādas tādas fundamentālas lietas nomāc manu prātu. Un tomēr es nesirgstu ar Don… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...