1. 28.04.2011 10:52 Skatīt

  Cik es saprotu, tad vispār nekur nav tā kārtīgi nolijis. Pēc visu 3 valstu radariem varēja padomāt, ka lijis ir daudzviet, taču tajos pašos Brocēnos ne pile nenokrita, tāpat viss ceļš līdz Rīgai bija sauss, līdzīga situācija Vidzemē.

  Ielādē...
 2. 27.04.2011 23:40 Skatīt

  Nāksies vien noraidīt priekšlikumu, jo atrodos Latvijā - valstī, kurā NAV meteoroloģijas, bet tērēt savu laiku uz fikcijām kaut kā nespēju. Ir jau labi, ja katrs pats apkopo par savu apkaimi, taču varbūt ne gluži tik diletantiski kā līvānietis, kura termometrs acīmredzami sasilst no visiem iespējamiem avotiem, pat ja neatrodas tieši saulē. Bet ja man būtu iespēja, izvietot automātisko m-st., tad temperatūru mērītu nevis 2 m, bet 1,5 m augstumā, tad vēl kādus 5..10 cm virs zemes un pašas augsnes temperatūru - 2...5 cm dziļumā. Arī vēja mērīšana 10 m virs zemes man šķiet neadekvāta vidējam cilvēkam, kas nedzīvo augstāk par 2. stāvu.

  Ielādē...
 3. 27.04.2011 23:34 Skatīt

  Kā tad, +26 grādi! Ka tik ne arī... Es saprastu, ja pirmklasnieks - meteo fanāts ko tādu uzrakstītu, bet vīrietis gados, turklāt ar zināmu meteo pieredzi... Nu ja pats nesaprotat, tad ko nu es komentēšu. Starp citu, pērnā ziema pēc mana termometra iznāca viena no vismaigākajām manā mūžā, jo visas ziemas minimums bija nepilni -13. Bet man būtu kauns tos minēt, kā kaut cik atbilstošus realitātei.

  Ielādē...
 4. 27.04.2011 11:49 Skatīt

  Ne jau visur Vidzemes centrālajā augstienē zeme ir izkaltusi, šur tur vēl brīvdienās mašīnas iestiga uz lauku ceļiem, kas nez kāpēc vasarā atgādināja grants, nevis zemes ceļus. Pat nelielos reljefa pazeminājumos pilns ar lāmām.
  Kā par laimi (gaidot martam atbilstošu aukstumu), nekādu baigo lietu es neredzu, vismaz pagaidām. Pēc GFS nakts izlaiduma kaut kāds lietus Vidzemei rādās šonakt, tad no 1. līdz 5. maijam (šajos datumos Jaunpiebalgā TIKAI sniegs). Bet ja ieplūdīs vienkārši auksts gaiss, tad kopumā sausā, nebūt ne siltā zeme diez vai izraisīs pienācīgus konvekcijas nokrišņus. Parasti, jo ilgāks ir sausums, jo grūtāk pēc tam atgriezties pie slapjuma.
  Atzīstieties, Maija, vakardien Jums bija karsti? Spriežot pēc netālās Zosēnu m-st., vakardien bija tik sauss gaiss, ka vesels cilvēks pat +30 grādus nesajustu kā karstus, vismaz ēnā, turklāt nebūt ne bezvējā. Rasas punkta temp. 15:00 bija tikai -6,1! Tuksnesis...

  Ielādē...
 5. 26.04.2011 15:50 Skatīt

  "Baltijas jūrā pie Liepājas ūdens temperatūra ir 5,7 grādi, bet Ventspilī 7,1 grāds, liecina LVĢMC informācija. Rīgas līcī, Skultē, ūdens temperatūra sasniedz 9,7 grādus."
  Neticu ne temperatūrai jūrā, ne jo īpaši ziņām par līci. Kopš kura laika ir atcelts fizikas likums par enerģijas nezūdamību? Vēl vakardien tur bija ledus un jau šodien teju +10 grādi? Kamēr kūst ledus, ūdens nesasilst, vēl jo vairāk, ka vietā, kur mērīta temperatūra vēl vakar bija ledus (tātad šis likums tieši attiecas uz Skulti un Salacgrīvu, pēdējai gan varbūt Salaca kaut kādu siltumu pienesa). Vispār, vēl joprojām ir tikai aprīļa beigas, nevis maija beigas, kad tāda temperatūra būtu ticamāka. Bet ko gan var gribēt no LVĢMC, kura skatījumā Baltijas jūra drīzā nākotnē uzvārīsies, bet pati Latvija izdegs no karstuma. Un kas tie par +14? Kopš kura laika ūdens sasilst vairāk par zemi? Naktīs taču ir ap 0 (pie … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 6. 15.04.2011 04:33 Skatīt

  Pie vainas ir aukstums, ko daži cenšas pasniegt kā prieka avotu. OK, variet vārīties tālāk savā sulā. Man ir pietiekoši, ko darīt.

  Ielādē...
 7. 15.04.2011 04:32 Skatīt

  ECMWF arī ir ansamblis, tāpēc iesaku nepaļauties tikai uz vienu vienīgo variantu no 50! Varu uzreiz pateikt priekšā, ka jūsu redzētais atrodas ansambļa pašā virsotnē - tikai vēl 1 variants no atlikušajiem 49 rāda aptuveni tikpat vai nedaudz siltāku laiku.
  Nekādas saites vairs nedošu, jo šeit nav cieņā sava viedokļa argumentēšana. Spriežot pēc pieredzes, LVĢMC akli seko ECMWF fantāzijām.

  Ielādē...
 8. 14.04.2011 08:22 Skatīt

  Ko domājāt ar "atsātsa"? Ko es noliedzu? Tak pats pasekojiet līdzi, kas tur R-Eiropā notiek! Tas rekordsiltums tikai dažas dienas bija, turklāt Beniluksa valstīm nez kāpēc netika. Interesanti par to jūru, jo DA-Zviedrijā ne pirmo reiz pavasaris ir krietni siltāks kā mums, lai gan jūra faktiski tā pati. Vārds klasiski ir nevietā, jo cilvēki tomēr nedzīvo vairākus gadsimtus un pa lielam nevienu neinteresē, ka 70-jos gados bija tikai "klasiski" aprīļi. Un es par aprīli runāju, ņemot vērā neizbēgamo aukstumu 3. dekādē. Es nevaru runāt tikai par jau nodzīvoto laiku, jo es jau šodien rīkojos, izejot no gaidāmā aukstuma, tātad tas mani ietekmē jau tagad. Izskatās, ka saules šodien Rīgā nebūs un tas pēc aukstas nakts. Vakar vakarā ātrā tempā nostaigāju 10 km un nebija karsti (kur nu, pretī pūta auksts vējš), lai gan rokās bija ziemas dūraiņi un silta cepure. Gāju un… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...