1. 04.03.2011 18:46 Skatīt

  Mūsu ministri ik dienu pārspēj paši sevi. Citēju no raksta "Par iespējamiem laika apstākļiem tika brīdināta gan Rīgas brīvosta, gan stividoru kompānijas, uzņēmēji, un brīvostai bija jāsagatavojas bargajai ziemai, piemēram, aizrunājot papildu ledlauzi vai velkoņus, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" norādījis satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS)."
  Pirmā dzirdēšana jeb lasīšana, ka kāds OFICIĀLI būtu prognozējis bargu ziemu un vēl jo vairāk bargu februāri. Ja tā nopietni, tad atkal jau ZZS izceļas, jo arī Vējonis ir no tās pašas kliķes. Galu galā tieši šīs partijas pamatuzdevums būtu lauksaimniecības attīstīšana, bet rezultātā tā ir gandrīz iznīcināta, tāpat kā meteoroloģija. Biju ļoti pārsteigts, ka tik daudz balsu savāca šī kaitnieciskā partija.

  Ielādē...
 2. 04.03.2011 17:36 Skatīt

  Nu lūk, ar visu DR vēju tālāk par 0 netiekam. Taču es cerības nezaudētu, jo pat ledainā Botnijas līča piekrastē jau kuru dienu ir +6 grādi. Ja reiz ledus kalnu tuvumā tālu ziemeļos var būt tik silts, tad gan jau arī mēs drīz ieraudzīsim vismaz tikpat daudz, ja ne vairāk. Dažādu modeļu prognozes gan nedod cerības uz siltumu vismaz līdz 20-iem datumiem. Tā ka meteoroloģiskā ziema visticamāk savāks pilnus 4 mēnešus.

  Ielādē...
 3. 01.03.2011 19:20 Skatīt

  Es jau tikai intereses pēc jautāju, lai sāktu apkopot ziemas posta darbus. Bet bumbieri pērn neziedēja, domāju, ka šogad arī ne visiem ziedēs. Starp citu, varētu būt, ka aļņi tagad vazājas arī pa pļavām, ne tikai mežiem un purviem? Ir interesanti pētīt meža zvēru pēdu nospiedumus. Februāra sākumā kaut kādi lauku grauzēji, kas ziemo cilvēku mājokļos, nodīrāja pakārtu frotē dvieli. Un aizstiepa bez pēdām. Tad mājinieki smējās, teikdami, ka tas uz salu.

  Ielādē...
 4. 01.03.2011 18:19 Skatīt

  Ja viņš orientētos tikai uz britiem, tad būtu pabrīdinājis viņus par ekstremālo decembri, kura rezultātā pat Skotijas satiksmes ministrs zaudēja "silto" vietu.
  Viņš savos aprakstos minēja visu A-Eiropu un ziemas negatīvās anomālijas epicentrs tika dots Ukrainai, nevis Volgas upes krastiem, kur koncentrējās pērnās vasaras epicentrs. Turklāt D-Krievijā decembris vispār bija nenormāli silts, tāpat janvāris neliecināja par ziemu Ukrainā. Un par kādiem grēkiem Somija aizmirsta? Jau 2. ziemu viņš nebrīdināja somus par ekstremālu salu.

  Ielādē...
 5. 01.03.2011 15:38 Skatīt

  BEIDZOT! Nu būs miers no viņa. Kā šodien atceros, ka viņš teju zvērēja - ziemas otrā puse ne tuvu nestāvēs pirmajai pusei sala ziņā. Bet visā A- un ZA-Eiropā ziemas aukstākais periods iekrita tieši februārī. Tāpat viņš lielāko aukstuma anomāliju gaidīja Ukrainā, bet tā trāpīja atkal jau Somijai un citām jau tā aukstām zemēm.

  Ielādē...
 6. 01.03.2011 15:34 Skatīt

  Nu, vai tagad jau ir bīstami augļu kokiem? Siltums dienā ir krietns pat Z pusē jeb ēnā, bet naktī sals tiešām bija liels un ilgs. Tumšā koku miza varētu sasilt līdz kādiem pat +20, bet naktī -15..-19. Vai nav pietiekoši, lai miza saplaisātu? Vismaz pēc citām līdzīgām ziemām un pavasariem koki masveidīgi "suloja" jeb tecēja sveķi no plaisām.

  Ielādē...
 7. 01.03.2011 11:34 Skatīt

  Pilnīgi iespējams, ka marts bus silts pēc mēneša vidējās, taču nereti ļoti saulains un pēc vidējās auksts marts var likties siltāks par it kā siltu, bet ļoti apmākušos martu. Tāpēc es jau nu gan neteiktu, ka siltums VARĒTU pārsteigt. Lai pārsteigtu, vajag tiešām siltu, bet tik silts pat Viduseiropā nerādās, kur nu pie mums aiz aukstās jūras. Varbūt neatceries, bet es atceros kā šodien 2003. gada martu. It kā silts, bet subjektīvi likās auksts ar biežiem aukstiem vējiem, arī saules bija maz. Nu un tam visam sekoja reāli sniegots aprīlis. Man jau patīk agrs pavasaris, taču labāk ziemu martā, bet pavasari aprīlī, nevis otrādi. Man, protams, nav bijis tas gods, pieredzēt 20. gs. 50-to gadu ekstremālos aprīļus, bet pēc arhīva izskatās ļoti nepatīkami. Bet pēc tāda ledus daudzuma jūrā pavasari kopumā NEKAD nav bijuši pamanāmi silti vai draudzīgi. Un no kurienes nākt siltumam, ja D-Krievijas un Ka… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 8. 28.02.2011 22:57 Skatīt

  Tas ir pagrūti, jo, ja uz līguma pamata LVĢMC saņēma tās mēneša prognozes no ECMWF, atbildība automātiski pārceļas uz ECMWF. Bet kurš gan iedomāsies tiesāties ar tik milzīgu organizāciju? Starp citu, briti turpina malt savas mūžīgi siltās prognozes. Arī pavasaris Baltijai (patiesībā visai Eiropai!) sazīmēts neadekvāti silts. Sezonas anomālija +1,5..+2,0 ir visai daudz. Tas ir pavasaris vismaz kā 2008. gadā (aprīlis bija dikti jauks), ja ne 2007. (marts un maijs bija ļoti patīkami). Abos gadījumos līcī ledus vispār nebija. Domāju, ka ir gandrīz neiespējami, lai šī kārtējā nepamatoti siltā prognoze īstenotos. Ņemam vērā, ka uzreiz aiz Latvijas robežām uz A un DA ir sniega klajumi, turklāt visai pamatīga sniega.

  Ielādē...