1. 28.02.2011 19:15 Skatīt

  Varētu ne tikai izstumt krastā, bet arī saspiest torosos. Bet par to jau brīdinās piektdienas vakarā, kad vairs neko nevarēs izdarīt.

  Ielādē...
 2. 28.02.2011 13:06 Skatīt

  Maijiņ, ne jau Latvijai ir tas ledlauzis, bet "kabatās rausēju" Rīgas brīvostā. Protams, šoreiz valstij bija jāuzņemas atbildība, jo valsts iestāde LVĢMC dievojās (Andra Leitasa personā) jau ziemas sākumā, ka februāris būšot absolūti normāls, bet jau februāra sākumā tika apgalvots, ka teju pavasaris sākšoties februārī, jo īpaši, ka ne reizi Latviju neapciemošot arktiskais gaiss ne no pašas Arktikas, ne no Krievijas vidienes. Drīzāk apciemoja gan viens, gan otrs un rezultātā brīvosta "iesala". Ja valdības locekļa R. Vējoņa atbildībā esošā iestāde var mēnešiem murgot par pavisam maigu februāri, tad kā gan valdība pēc tam var kaut ko pārmest brīvostai, kurai īpašas problēmas neradās pat pērnajā pēc temperatūras vēl bargākajā ziemā? Bet protams, brīvostai ir jāalgo vai jānopērk vēl vismaz viens ledlauzis, jo ikgadējā peļņa to ļauj - vismaz mazāk kabatās ierausīs.
  Paskatīsim… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 3. 28.02.2011 07:14 Skatīt

  LVĢMC netaisa prognozes mēnesim, bet, tāpat kā daudzas ES valstis un arī Norvēģija, dod ECMWF prognozes. Īpaši man patīk šis:"ļauj uzlabot kvalitāti prognozēm, kas sagatavota 3-10 diennaktij, kā arī tuvākajam mēnesim". Manuprāt, mēneša prognoze ne par matu nav uzlabojusies, drīzāk pat pasliktinājusies, jo briti ir slaveni ar savu nebeidzamo siltumu prognozēs.
  Bet tik skumji, ka ledus jūrā samazinās, es tā cerēju uz visas jūras aizsalšanu. Tad jau iznāk, ka Baltijas jūrā ienākušais Krievijas atomledlauzis veltīgi radījis risku šī reģiona ekoloģijai.

  Ielādē...
 4. 27.02.2011 14:39 Skatīt

  Bet ir taču bijis, ka visaukstākais martā uznāk tā otrajā pusē vai pat mēneša beigās. Man liekas, ka šogad tieši tā arī būs, turklāt pēc tik daudzām desmitgadēm ziema atkal droši iesoļos arī aprīlī, nu tā līdz mēneša vidum. Un ja reiz pērngad bija viskarstākā vasara, tad šogad varētu būt visaukstākā jeb līdzīga 1928. gadam.

  Ielādē...
 5. 25.02.2011 22:06 Skatīt

  Vismaz es sapratu, ka domāti 306 tūkstoši km2.

  Ielādē...
 6. 25.02.2011 16:09 Skatīt

  Jūs, kā ar kokiem pazīstama, nezināt, vai šādā laikā gadījumā netiek bojāta koku miza? Ļoti liels sals naktīs, savukārt pa dienu saules apspīdētās virsmas krietni sasilst. Nevarētu parādīties plaisas? Agrāk kokus masveidīgi kaļķoja, bet tagad reto koku var redzēt ietērptu baltā vielā. Kā tur īsti ir? Varbūt Latvijā tas tikai martā draud?

  Ielādē...
 7. 21.02.2011 23:41 Skatīt

  Tas nebiji Tu, kas kaut kādā radio stacijā runā? Tad skaidrs.

  Ielādē...
 8. 21.02.2011 23:39 Skatīt

  Es jau pirms 2 gadiem saglabāju grafisku attēlu. Tas ir somu, jo tur somu valodā šis tas rakstīts. Kur ņēmu, nudien neatceros, bet diez vai somiem ir daudz vietņu par ledu Baltijas jūrā.

  Ielādē...