1. 09.03.2011 14:53 Skatīt

  Vispār, ir viens oficiāls viedoklis visās Z-Eiropas valstīs - meteo pavasaris sākas, kad diennakts vidējā stabili paceļas virs 0, skaitīšana sākas ar pirmo diennakti, ja tāds siltums stabili turpinās. Un tā kā jau vakardien Rīgas centrā bija pozitīva diennakts vidējā, tāpat šodien tāda būs un arī turpmāk vismaz līdz marta beigām, tad nav NEKĀDA pamata uzskatīt, ka meteo pavasaris Rīgā nav sācies. Pēdējā ziema taču arī OFICIĀLI sākās jau novembra beigās, lai gan pēc Jūsu metodes (10 diennaktis) tā būtu sākusies tikai decembrī. Protams, katrs var domāt kā grib, taču, kā vienmēr, pastāv arī oficiālais viedoklis. Turklāt laikapstākļi šobrīd ir ļoti tāli no ziemas. Un mani ne mazākajā mērā nemulsina tik pēkšņs pavasaris, lai gan gaidīju to tikai aprīlī. Kad kaut kas patīkams notiek negaidīti, tad prieks ir dubultliels. :)

  Ielādē...
 2. 09.03.2011 14:02 Skatīt

  Nevaru piekrist par daudziem momentiem, lai gan nebūt nav noskaņojums "matus skaldīt".
  Meteo fani nereti pārvērtē 850hPa temperatūras nozīmi, jo gaisa masas nav cilvēku radītas un nepakļaujas cilvēku ierobežotajam skatījumam. Regulāri pētot meteo zonžu datus, redzams, ka nereti 850hPa augstumā ir viena temperatūra, bet jau 870...900hPa pavisam cita. Spilgts piemērs ar siltuma vilni šajā janvārī, kad pāri Vācijai un Polijai pāršalca reāli tropisks gaiss. Toreiz visaugstākā temperatūra bija 400...800 m augstumā virs zemes, kas tad arī ļāva zemes m-st. fiksēt fantastisku siltumu. Ar šo gribu pateikt, ka ļoti iespējams, aukstums būs tikai 850hPa augstumā, bet jau zemāk būs pietiekoši bieza kārta silta gaisa (līdz kādiem 400..600 m virs zemes), lai mēs ignorētu temperatūru 850hPa.
  Kārtīgi meteo fani parasti neskatās modeļu prognozēto piezemes temperatūru (jo īpaši pava… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 3. 09.03.2011 13:41 Skatīt

  Tas tiešām priecē, jo vēl decembrī es sabijos, redzot biezo sniega segu R-Lietuvā. Igaunijas sniega lauki netraucē pavasarim atnākt, jo tas taču nāk no Lietuvas un Baltkrievijas puses.

  Ielādē...
 4. 09.03.2011 13:39 Skatīt

  Tāpat kā pēdējos 23 gados ziemas ne tuvu nav bijušas tik aukstas kā 60-jos un 40-jos gados, nemaz nerunājot par 19. gs. otrās puses ziemām, tad lielu ažiotāžu un faktiski pat zināmu bijību izraisa pat oficiāli -30, lai gan minētajos gados tā robeža bija vismaz -35. Ar to gribu pateikt, ka viss ir relatīvs un atkarīgs no kopējās situācijas. Tāpēc šobrīd pat niecīgas Saules izpausmes tiek vērtētas kā kaut kas īpašs, jo izskatījās, ka Saule grib atkārtot Maundera minimumu. Nu varam atviegloti uzelpot, ka Maunders neatkārtosies. :)

  Ielādē...
 5. 09.03.2011 07:21 Skatīt

  Nu gan Saule plosās. Nedod Dievs "nositīs" pavadoņus orbītā ap Zemi.
  Starp citu, es īsti nesaprotu, kāpēc vakardien lielajā siltumā bija tik slapjš, jo rasas punkta temperatūra bija krietni zem 0. Kāds var izskaidrot, kā varēja būt tik daudz ūdens? Un kādam rasas punktam būtu jābūt, lai nerastos tādi ūdeņi? Mongolijā sniegs it kā neradot peļķes, bet uzreiz iztvaikojot.

  Ielādē...
 6. 08.03.2011 18:54 Skatīt

  Es gan neteiktu, ka gaisa masa šobrīd virs Latvijas būtu auksta. Vismaz šeit -5..-7 grādi 850 hPa augstumā skaitās kā atbilstoša šim laikam. Un kā redzam, tad perspektīvā ir iespējama siltu gaisa masu ieplūšana, nevis auksta gaisa sasilšana uz vietas.

  Ielādē...
 7. 08.03.2011 14:56 Skatīt

  Prasās pēc jauna raksta par godu meteoroloģiskajam pavasarim, kas pavisam drīz sāksies, ja ne šodien jau sākās.
  Saksija, Jūsu intuīcija ir apbrīnojama! Ja "ļaunie spēki" nesabojās marta 3. dekādi, tad šis marts konkrēti pārspēs pērnā gada martu, attiecīgi arī no apnikušās sniega segas ātrāk tiksim vaļā. Un ja ceturtdien būs vēl siltāks kā šodien, bet svētdien vēl siltāks kā ceturtdien, tad varēsim aiz laimes diet, kaut gan es jau šodien reāli kaifoju. Man jau arī patīk straujš pavasaris, nevis nedēļām ap 0 un dažus grādus virs tās.
  Varbūt pēdējā laika Saules aktivitāte palīdzējusi siltumam uzveikt aukstumu ziemeļu puslodē... Pagaidām tikai Kanāda mokās ar stipru salu, bet Eirāzijā vairāk vai mazāk iet uz siltumu, arī Centrālā Āzija jau atkopusies no nesenā anomālā aukstuma. Īpaši priecē Austrumsibīrijas jūra, virs kuras anomāls siltums tusē. Dzīve iet uz priekšu!

  Ielādē...
 8. 07.03.2011 08:18 Skatīt

  Igaunijā arī ļoti auksta nakts un vēl aukstāks rīts. Narva Karjääri -21,0 un Jõgeva -20,4. vairākās vietās -16..-19.
  Kaut kā pēc prognozēm neizskatās, ka marts varētu iznākt siltāks par pērnā gada martu, taču saulaināks gan. Ja kaut cik droši zinātu, ka mēneša 20-jos datumos nebūs liela sala, varētu rakt nost sniega segu no vietām, kur gribas, lai zeme ātrāk atkūst.

  Ielādē...