1. 07.06.2019 19:39 Skatīt

  Lidosta ir vēl tālāk uz R, bet tur bija lietus un no +30 uz +21 nokrita. Saprotu, ka nenokrita uz 0 (9 grādi jau nav nekāda temperatūra), tāpēc uzskatām, ka vēsāks nekļuva.
  A man visas lietusgāzes burtiski rokas stiepienā noiet garām gar visām pusēm. Izskatās, ka nāk no D, bet pašķiras vai nu uz A, vai nu uz R. Uz R jau vakar pamatīgi nolija, šodien atkal - tur slapjš jūnijs iznāks.

  Ielādē...
 2. 07.06.2019 16:05 Skatīt

  Izskatās, ka vairāki negaisi dodas tieši uz Rīgu, bet man gan visi aizies garām (daļa pa vakardienas trajektoriju, daļa uz Saldus pusi), ja saglabāsies esošā plūsma. Mākoņu gan daudz un tumšs šodien kā novembrī - tajā drūmākajā daļā, nevis saulainajā.

  Ielādē...
 3. 07.06.2019 13:38 Skatīt

  Šodiena jau par vairākiem grādiem aukstāka kā aizvakardiena un par dažiem kā vakardiena, tāpēc mierīgi strādāju, ienācu tikai padzerties, jo vētrainais vējš kaltē, pat ja dominē mākoņi un saule parādās uz mirkli, lai pazustu uz stundām.

  Ielādē...
 4. 07.06.2019 03:56 Skatīt

  Daļā Itālijas joprojām ir daudz metrus dziļš sniegs. Daudzviet Itālijā joprojām plūdi, krusa. Itālija ir dažāda. Subtropu daļā Itālijā tomēr ir siltāks pirms pusnakts. Manuprāt, parasts vakars karstuma vilnī tepat LV, kādi ir bijuši tūkstošiem pārskatāmā pagātnē. Šaubos, vai Jūs tik daudz vakaru esat pavadījis Itālijā. Man pēc Liepājas negaisiem uznāca vēsums, kāds bija tikai tur, kur pārgāja negaisi, bet nekāda svaiguma nebija - izteikti mitrs, mikls un vampīru piesātināts gaiss. Un tas +21 grādā. Nestādos priekšā, kā +25 pēc lietus varēja likties atsvaidzinoši, zinot, ka sakarsusī Sigulda tvaikoja pēc lietus. Lai mitrā gaisā strādātu un nepilētu no sviedriem vajag zem +18, kas ir ļoti tāli no +25. A +25 ar tvaikojošu mitrumu pēc lietus atbilst pat ekvatoriālajām valstīm lietus periodā. Kaut ko tādu pa savu pus gadsimta mūžu esmu piedzīvojis vien dažas reizes.

  Ielādē...
 5. 06.06.2019 21:36 Skatīt

  Nepatīk man tie vakara negaisi Liepājas pusē, jo tie aizsedz sauli. Rezultātā pusi dienas negaisu (ne manu) dēļ apmācies un progresējoši atdziestošs. Tagad vairs tikai +20. Virs manis skaidra debess - kanāls radiatīvajai atdzišanai. Diennakts vidējā arī vājāka kā vakar. Un ar katru dienu arvien aukstāks. Un ar katru nedēļu arī. Modeļi turpina rādīt salnu uz pirmdienu. Ja to rāda 20..30 izlaidumos bez pārtraukuma, nav ne 0.0001% iespējamības, ka salnas nebūs.

  Ielādē...
 6. 06.06.2019 17:31 Skatīt

  Mākoņi šodien kā torņi - šauri un ļoti augstu uziet debesīs. Gan jau dažs labs pāri 10 km - palielināts krusas risks. Es pilnīgi noteikti izvēlos kaut visu vasaru bez nokrišņiem, lai tikai nevienu reizi krusa netrāpītu. Pēc kārtīgas krusas dzīves vairs nav. Twitterī rāda krusas bumbas uz plaukstām, bet neparāda postījumus. Rodas sajūta, ka baigi interesantā parādība bez jebkādām sekām.

  Ielādē...
 7. 06.06.2019 14:18 Skatīt

  Kā jau bija gaidāms - šodien ļoti vētrains, apmācies (jau dārd pērkons - protams, pa sauso), par daudziem grādiem aukstāks kā vakar un ar katru dienu tikai uz leju. Pēc nedēļas sāksies rudens. Vakardiena bija vasaras kulminācija - viena karsta diena gadā! Baisā klimata pārkaršana.
  Cik interesanti! Negaiss aizgāja garām (uz jūras pusi viss tumši zils). Un uzreiz vējš pierima, a neganti pūta kopš paša rīta. Tagad varbūt sasilšana turpināsies. Neko daudz jau nenokrita tie grādi. Tiesa, virs LT briest kas nelabs...

  Ielādē...
 8. 06.06.2019 11:29 Skatīt

  Šī ir METEOlapa vai melu lapa? Visā LV nav R vēja, ir tikai D un A virzienu vēji. Un cik reizes atkārtot, ka vēja virziens Birutas līmenī neietekmē gaisa masu pārvietošanos, a lietus nelīst no Birutas galvas līmeņa, bet gan augstāk, kur labi redzama plūsma no DA? en.sat24.com Atkal maitu lijas uzklups, ka katrs raksta, kas pie viņa ir, pat ja vērotājam ziloņi lido un vaļi skraida pa pļavām. Nu man vispār kokospalmas un +60! Varbūt tomēr pieturēsimies pie realitātes? Vēja virzienu starp ēkām NAV iespējams precīzi noteikt, jo rodas vēja vērpetes, skrienot, atduroties citu ēku sienās, kokos. Gribas par vēju rakstīt lietus kontekstā, skatieties mākoņu virzību! Negaisi prognozēti palielinātās konvekcijas dēļ. Kāpēc rīta pusē būtu jābūt mājienam uz negaisiem? Nāks vakars, tad arī atklāsies, cik pareizi vai nepareizi modeļi izskaitļojuši gaisa masas nestabilitāti.

  Ielādē...