1. 05.06.2019 21:41 Skatīt

  Jau redzams aukstums no 14. vai 15. jūnija. Beigās iznāks, ka puse mēneša auksta. Atceroties, ka pirmās 3 dienas nebūt nebija siltas. Nezinu kā citur, bet pēc visām prognozēm tieši šodiena man bija vissiltākā jūnijā - vairs neviena diena nebūs tik silta. Tā ka nezinu, kur visi rauj nākamās nedēļas svelmi...

  Ielādē...
 2. 05.06.2019 18:43 Skatīt

  Jūrā vai Saulkrastos? Jo vismaz Pārdaugavā ļoti retajā jūnijā līdz Jāņiem nav +20. Pat +25 ir teju ik gadu. Īslaicīgs karstumiņš ir visai tipisks jūnija pirmajai pusei, bet ilgstošs jau retāka parādība. Protams, ir patīkami, ka vasara palutināja ne tikai aprīlī (5 dienas), maijā (9 dienas), bet arī jau jūnija sākumā. Būs vieglāk pieņemt rudeni augustā. Ļoti gaišo nakšu dēļ tikai jūnijā iespējams reāli strādāt (laistīt) pat naktī, kas nepavisam nav iespējams augustā.

  Ielādē...
 3. 05.06.2019 16:19 Skatīt

  Tomātu un gurķu man nav, jo visu pavasari laistu (jau no ekstrēmi slapjā marta beigām) un sedzu daudzgadīgos augus. Nemelošu, ka šādā laikā es nespēju pastrādāt ārā. Turklāt vampīru smagā aviācija neliek mieru cauri visam skafandram. Nu jā, skafandra dēļ man jau +25 ir par daudz, lai aktīvi strādātu. Šorīt neizdevās, jo kamēr brokastoju un čammājos, noskaidrojās un jau 9:00 bija +25. Ap 10 iegāju mājā, tikai pa pus stundai izeju palaistīt. Siltumnīca vaļā, jo vējš šodien simbolisks. Pat tuvoties tai negribas. Vispār, nakts bija negaidīti silta. Attiecīgi tagad ceru uz jauku diennakts vidējo. Pagaidām ir OK. Vispār, šodiena atgādināja 90-to gadu un 2000-šo sākuma vasaras. Mierīgs karstumiņš bez vētrām. Tādas agrāk bija vasaras.

  Ielādē...
 4. 05.06.2019 06:34 Skatīt

  Apmācies rīts - lai kas būs vēlāk, tomēr pirmās stundas bez sasilšanas. Empīriski zinu, ka, lai dabūtu maksimāli augstu Tmax, vajag būt skaidrā no saullēkta. A es tā cerēju uz šodienu, jo rīt un parīt gan jau negaisu mākoņi noraus temperatūru. Piedodami, ja kas nolītu (bez krusas, protams, un zibeņošanas), bet drīzāk nostaigās garām, lai man būtu +20..+17 (īpaši vakarpusē), kad pārējā LV +30 līdz saulrietam. Nekādas baudīšanas arī nav, jo pēdējo dienu vētrainais vējš ir radījis tuksnesi. Kā pērn un aizpērn - tikai laistu un laistu līdz nemaņai. Starp citu, GFS ansamblis no 16.06. pēkšņi nolaidies uz zemes grēcīgās. A rīdziniekiem jau svētdien ziemelis nevājš pūtīs no līča nesiltā. Parasts silts jūnijs. Labākajā gadījumā salīdzināms ar 2013. un 2011. Rīgā. Protams, labi, bet nevajag jau uzreiz rekordsiltu iepīt, kur tā nav! Kā 2013. maiju LVĢMC pamanījās pasludināt par rekordsiltu, joprojām nav skaidrs. Vismaz pērn bija skaidrs, kāpēc.

  Ielādē...
 5. 04.06.2019 18:29 Skatīt

  Aicinu kaut reizi ieslēgt skaitļošanas aparātu tur augšā un saprast, ka es aizrādu vētrainā, lietainā laikā zem blīviem mākoņiem, kad mikroklimata nav nekur. Tās ir reizes, kas labi parāda, kuram termometrs ir kļūdains. Savukārt saulainā, sausā laikā mikroklimati manifestējas pilnā apjomā. Un tomēr tie grādi attiecas patiešām tikai uz to vietu, kur Jūs atrodaties. Nevis Bieriņiem, bet konkrēti uz Jūsu pagalmu, kura mikroklimatu veido ēku izvietojums un konstrukcijas, krāsa, celtniecības materiāli, koku, krūmu, dīķa atrašanās. Tāpēc es iestājos nevis par grādu noklusēšanu, bet tad varbūt nenorādīt pašu apdzīvoto vietu. Jo tajā pašā Siguldā vai Līvānos ir tik daudz mikroklimatu, cik pagalmu. Katrā vietā pilsētā vai ciematā savs mikroklimats. Varbūt kādam lieli ozoli aizsedz pusdienas sauli, a kaimiņam tie ozoli iznāk uz Z. Pavisam dažādi grādi iznāk. Es nevis kasos, bet aicinu cilvēkus domāt plašāk! Starp citu, cilvēki, kurus neinteresē meteoroloģija, nez kāpēc to visu izprot daudz labāk

  Ielādē...
 6. 04.06.2019 17:12 Skatīt

  Salnu modeļi rāda tikai man, nevis pārējai LV. Līvāni vispār par subtropiem pārvērtušies. Pat tie, kuriem tuvumā lidosta un citas stacijas fiksējušas lielāku aukstumu kā man, nekādus postījumus nav redzējuši jeb drīzāk atsakās atzīt skarbo realitāti. Maija kļavas nosalušās nemaz nebija uz manas zemes, bet tāpat kaimiņi dievojas, ka saldē tikai man. Nosalušie hibiski arī neattiecas uz mani. Tāpat teju visa pēdējā galerija rāda situāciju ne tikai pie manis, bet visā apkārtnē. Man SALNAS NEBIJA un nav bijusi kopš marta (salnas man ir tikai no novembra līdz martam). Citrusi ārā pagalmā stāv no aprīļa sākuma - ne reizi nav apsaluši. Uz sienas nebija, tātad nebija. Kas tā par sarmu un apsalušie augi? Salnu spoki, iedomas jeb varbūt izkaltusi rasa. Šodien uz sienas +30, vakar +28, maijā daudz dienu virs +30. Man vienmēr ir ļoti silti. Nākamnakt zem +20 nebūs, jo siena jau tagad labi uzkarsusi. Turpmāk pat zem +25 nenolaidīsies. Viss notiek, optimisms šļācas pāri malām.

  Ielādē...
 7. 04.06.2019 10:01 Skatīt

  Nakts man bija vairākus grādus aukstāka par jebkura modeļa prognozēto. Pilnīgi noteikti neatbilda karstuma viļņa definīcijai. Ja tāds būs atlikušais vilnis, sniegavīrus varēšu velt... Tad lūk tie paši nemākulīgie modeļi turpina uzstāt uz patiešām dzestru nakti 10.06. Kāpēc es redzu salnu? Jo vasarai netipiski augsts atmosfēras spiediens (kas ļauj veidoties inversijai cilvēku līmenī, neatkarīgi no T850 hPa) un pati T850 hPa pietiekoši zema, lai būtu salna, tāpat svētdiena tik vēsa, kas atkal ļaus no mazajiem grādiem iegāzties salā. Tā ir teorija, a mana bezgalīgā pieredze saka, ka vēl ne reizi līdzīgos apstākļos nakts nav bijusi plusos!!! Jeb salnas neizbēgamība 100%.

  Ielādē...
 8. 03.06.2019 21:42 Skatīt

  Pretēji prognozēm šovakar bezvējš, kas ļauj dinamiski atdzist. Turklāt jaunākajā GFS izlaidumā pats ansamblis man rāda mājienu uz salnu nākamās pirmdienas naktī. Njā... baisi saltais jūnijs, kamēr tauta mokās karstumā.

  Ielādē...