Pelēcīgi siltais

Pelēcīgi siltais

Novembra otrā nedēļā turpināsies rudenīgi pelēcīgie toņi un katru dienu vismaz kaut kur Latvijā gaidāms lietus, turpināsies D, DR puses gaisa plūsma, savukārt nedēļas nogalē gaisa temperatūra visdrīzāk pazemināsies.

Naktī uz pirmdienu un pirmdien plašāks lietus dienvidu ciklona ietekmē gaidāms valsts austrumos, bet pēcpusdienā jaunas nokrišņu zonas šķērsos valsti no rietumiem uz austrumiem, pūtīs pārsvarā lēns vējš. Arī otrdien daudzviet līs, vietām stipri, pastiprināsies DR puses vējš, kas šāds saglabāsies vairākas turpmākās dienas.

Visdrīzāk arī trešdien un ceturtdien ik pa laikam līs nākamā ciklona ietekmē. Brīvdienās mūsu tuvumā prognozē dienvidu ciklonu, kas varētu nest jaunus, intensīvus nokrišņus, taču prognozes par tā spēku un virzību ir krasi atšķirīgas. Ja GFS paredz rudenīgi silta laika turpināšanos, tad ECMWF pēc ciklona prognozē anticiklona ietekmi, kas no ziemeļiem ienestu aukstu gaisa masu. Kā tur būs īstenībā - rādīs laiks.

 

[Lasīt vairāk]
Brīdis rudenīga siltuma

Brīdis rudenīga siltuma

Oktobra pēdējās dienās un novembra sākumā Latvijā kopumā gaidāms rudenīgi silts laiks ar pāris vēsākām dienām nedēļas vidū. Nedēļas sākums būs nokrišņiem bagāts, un ticams, ka arī brīvdienās mūs ietekmēs ciklonu darbība.

Pirmdien un otrdien Latviju šķērsos vairāki cikloni. Līs un snigs jau naktī uz pirmdienu, dienā nokrišņi pakāpeniski mitēsies, lai jau otrdien atsāktos ar jaunu sparu.

Nedēļas vidū īslaicīgi iespējama anticiklona ietekme un vēsāks gaiss bez ilgstošiem nokrišņiem, savukārt pēc tam visdrīzāk būsim starp anticiklonu austrumos un mainīgu laiku Eiropas rietumos. Šobrīd prognozes paredz, ka piektdien vai sestdien ciklona ietekmē mūs varētu šķērsot nākamā nokrišņu zona, atnesot lietu. Ar mērenu D, DA puses vēju pie mums ieplūdīs siltāks gaiss, kas varētu saglabāties vēl vairākas dienas. Eiropas vidēja termiņa prognožu centra modelis paredz, ka šāds vai līdzīgs laiks ar mēreni siltu laiku saglabāsies arī turpmāk, tiesa, mēs varētu būt uz robežas starp mēreni siltu un ilggadējiem rādītājiem atbilstošu laiku.…

[Lasīt vairāk]
Pelēcīgā oktobra izskaņa

Pelēcīgā oktobra izskaņa

Oktobra pēdējā pilnā nedēļa Latvijā visdrīzāk būs rudenīgi pelēcīga ar mainīgiem laika apstākļiem. Nedēļas sākums būs slapjš, bet pārsvarā ar lēnu vēju, daudzviet iespējams lietus, vairāk līs naktī uz pirmdienu Zemgalē, Latgalē, bet pirmdien un otrdien dienā jau daudzviet iespējama pilināšana. Pūtīs lēns Z, ZA, otrdien A puses vējš.

Būtībā jau no otrdienas būsim uz robežas starp aukstu gaisu Skandināvijā un siltāku gaisu citviet Eiropā, sākot ar trešdienu jūtamāk pastiprināsies vējš no A, DA puses. Skandināvijā un Krievijas ZR anticiklons gādās par aukstu laiku, bet pie mums jau atkal gaidāmi bieži nokrišņi līdz piektdienai ieskaitot. Pašreizējās prognozes paredz lietu trešdien valsts lielākajā daļā, vakarā un naktī valsts austrumos iespējams arī sniegs, nokrišņi burtiski izbirs virs mums, cikloniem izjūkot. Klimatiskie modeļi šobrīd ir pārliecināti, ka nakts laikā sals gaidāms Vidzemē, taču Kurzemē tās svārstās no +3 līdz pat +9 grādiem, tāpat arī dienas laikā, kur iespējama kā 0 C, tā arī +13 C.

Arī nedēļas nogalē iespējami vairāki scenāriji, no maziem mīnusiem līdz +13 grādiem, taču paredzams, ka ja ne brīvdienās, tad mēneša pēdējās dienās gaisa plūsma no D, DR tomēr atnesīs arī rudenīgu siltumu līdz mums.…

[Lasīt vairāk]
Pirmā ziemīgā elpa

Pirmā ziemīgā elpa

Nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā noteiks anticiklons rietumeiropā, kas pie mums bloķēs Atlantijas ciklonu aktivitāti. Pimdien un otrdien saulaināks laiks Kurzemē un Zemgalē, citviet no jūras nākoši mākoņi var nest īslaicīgu lietu, kam var pievienoties arī slapjš sniegs.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm, otrdien vakarā - trešdien Latviju šķērsos ciklons, kas sākotnēji atnesīs siltāku gaisu, bet uzreiz pēc tam iezīmēs auksta laika sākumu. Līs, vietām stipri, vienīgi GFS modelis paredz arī snigšanu un nelielas sniega kārtas izveidošanos vietām Vidzemē.

Nedēļas otrajā pusē anticiklons virs Norvēģijas gādās par mērenu Z, ZA, vēlāk A puses vēju pie mums un ziemīgām sajūtām un gaisa temperatūru pēc ilgāka pārtraukuma būtiski zem klimatiskās normas. Teju visā valstī nakts laikā gaidāms sals, siltāks vienīgi Kurzemes rietumos un Ziemeļkurzemē. Šobrīd ir grūti prognozēt precīzākus laika apstākļus, GFS paredz nelielu snigšanu izzzūdošā ciklona ietekmē, bet ECMWF no jūras nākošus gubu mākoņus un īslaicīgu sniegu galvenokārt Kurzemē. T…

[Lasīt vairāk]
Vējains, bet kopumā silts laiks

Vējains, bet kopumā silts laiks

Pirmdiena vēl paies aizejošā ciklona zīmē. Pūtīs mērens līdz brāzmains ZR puses vējš, daudzviet Vidzemē, arī Sēlijā, no jūras nākošiem gubu mākoņiem strīpās gaidāmi nokrišņi - lietus, arī slapjš sniegs. Arī otrdien vietām līs, taču vējš būs norimis.

Trešdien un ceturtdien Skandināviju šķērsos aktīvi cikloni, nesot nākamo vētru, kas gan varētu būt saudzīgāka par brīvdienās piedzīvoto, turklāt īslaicīgi atnestu pie mums būtiski siltāku gaisu. Pūtīs spēcīgs DR, vēlāk R, ZR puses vējš, daudzviet spēcīgi nokrišņi. Ceturtdien, ciklonam aizejot, saulainus brīžus nomainīs lietus šaltis un atkal otrādi. Pašreizējās prognozes uzrāda brāzmas piekrastē līdz 22 - 27 m/s, bet ticamāku scenāriju varētu iegūt īsi pirms ciklona ierašanās.

Arī nedēļas nogalē izskatās, ka būsim uz robežas starp anticiklonu Eiropas D, DA un cikloniem Skandināvijā, šobrīd galvenie klimatiskie modeļi paredz siltāku gaisu kādā brīdī brīvdienās (prognozes šobrīd gan svārstās starp +8 ... +14 C un +14 ... +18 C sestdienā), ko pēc tam atkal nomainītu dzestrāks periods. P…

[Lasīt vairāk]
Rudens vēji

Rudens vēji

Rudens ir klāt! Oktobra pirmā nedēļa visā valstī iezīmēs meteoroloģiskā rudens sākšanos (vai turpināšanos vietās, kur tas tika konstatēts jau septembrī), bieži pūtīs spēcīgs vējš un līs lietus. Gaisa temperatūra kopumā ap normu vai nedaudz virs tās, bet brīvdienās pastāv iespēja, ka pie mums ieplūdīs auksta gaisa masa, temperatūrai būtiski pazeminoties zem normas, atnesot arī sniega pārslas. Tā kā mūsu tuvumā būs gan auksta, gan silta gaisa masa, gan jau patiesība būs kaut kur pa vidu.

Pirmdien mainīgs mākoņu daudzums, kas dienas gaitā palielināsies, pēcpusdienā daudzviet nesot lietu. Otrdien un trešdien Baltijā tiek prognozēts ciklons, kas vēl tikai attīstīsies, tāpēc pat pāris dienu tālas prognozes šobrīd ir atšķirīgas. Daudzviet iespējams lietus, arī spēcīgs, komplektā ar mērenu DR puses vēju, kas Liepājas pusē var nest brāzmas līdz 18 m/s.

Šobrīd paredzams, ka arī ceturtdien mūs skars nākamais ciklons, bet arī šeit klimatisko modeļu prognozes par tā spēku ir atšķirīgas. Kamēr GFS prognozē, ka aiz ciklona ar spēcīgu Z, ZR vēju pie mums ieradīsies auksta gaisa masa, kas var atnest arī pirmās sniegpārslas, ECMWF auksto gaisu prognozē tālāk uz austrumiem, taču pie mums nākamo ciklonu ar lietu, kam sekos jau atkal vasarīgi silts gaiss no Eiropas DR. K…

[Lasīt vairāk]