Vasarīgā nedēļa pirms Jāņiem

Vasarīgā nedēļa pirms Jāņiem

Pēc dažām veldzi nesošām dienām šajās brīvdienās, jūnija vidū atgriezīsies sauss, vasarīgi silts un nedēļas otrajā pusē pat karsts laiks. Visdrīzāk, ka valsts lielākajā daļā nākamajā nedēļā nokrišņu tikpat kā nebūs, vienīgais slapjums būs no vājas un šauras nokrišņu zonas otrdien, taču pēc tam vismaz līdz svētdienai pastiprināsies sausums.

Pirmdien pārsvarā saulains laiks ar lēnu ziemeļu, ziemeļrietumu vēju, vakarpusē Kurzemei pietuvosies mākoņu zona, kas naktī uz otrdienu var atnest nelielu un īslaicīgu lietu. Otrdien, sākot no Kurzemes, debesis skaidrosies, priekšpusdienā vēl Vidzemē un Latgalē aizejošā nokrišņu zona var atnest 2 - 5 mm nokrišņu. Pūtīs brāzmains DR, R puses vējš, kad vēsākais laiks gaidāms Kurzemē un Vidzemes piekrastē.

Sākot ar trešdienu nonāksim plaša anticiklona, kas pārvietosies no Polijas uz Krieviju, ietekmē. Pūtīs lēns, mainīga virziena vējš, turklāt no dienvidiem pie mums ieplūdīs karsta gaisa masa. Sākot ar piektdienu gaisa temperatūra tuvosies +30 grādu atzīmei. A…

[Lasīt vairāk]
Vēl viena silta nedēļa

Vēl viena silta nedēļa

Arī jūnija otrajā nedēļā laika apstākļus noteiks anticiklons, gaidāms lēns līdz mērens galvenokārt ziemeļu puses vējš. Tendences ir līdzīgas iepriekšējai nedēļai - laiks kopumā būs vasarīgi silts un bieži arī saulains, pēcpusdienās sākot ar otrdienu vietām lietus un negaiss. Naktīs caurmērā gaisa temperatūra prognozēta +7 ... +14 grādi (zemākās temperatūras no Talsiem līdz Priekulei), pēcpusdienās +18 ... +25 grādi, vēsākais jūras piekrastē, taču tuvāk brīvdienām Vidzemē un Latgalē prognozēts arī karstums līdz +26 ... +28 grādiem. Salīdzinoši mierīgākais, sausākais un sausākais reģions būs jūras piekraste (Liepājā un Ventspilī pēdējie nokrišņi reģistrēti 26.maijā).

Nedēļas sākumā pūtīs ZR puses vējš, līdz ar to zemākas gaisa temperatūras prognozētas jūras pretvēja piekrastē, taču tur arī mazāk mākoņu un bez nokrišņiem. Pārējā valstī ja pirmdien vēl lielākoties bez nokrišņiem, tad otrdien un trešdien vietām līs un ducinās arī pērkons.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm, nedēļas otrajā pusē varētu kļūt vēl par kādu grādu siltāks, taču tuvāk brīvdienām varētu pastiprināties vējš un nedēļas izskaņā iespējama arī īslaicīga vēsāka gaisa ieplūšana.…

[Lasīt vairāk]
Jūnija sākuma anticiklons

Jūnija sākuma anticiklons

Nākamajā nedēļā vārda tiešā nozīmē laika apstākļu ziņā viss griezīsies ap Skandināviju, kur atradīsies plašs anticiklons un tā ietekmē arī pie mums gaidāms lielākoties saulains un pēc aizvadītā vēsuma perioda patīkami silts laiks. Vienīgi naktis nedēļas sākumā būs dzestras, taču sākot ar nedēļas vidu situācija uzlabosies. Neliels lietus iespējams nedēļas sākumā, taču sākot ar ceturtdienu pieaug lokālu pērkona negaisu varbūtība.

Pirmdien daļēji saulains laiks, dienas laikā mākoņu daudzums palielināsies un vakarpusē, sākot no ziemeļiem, nedaudz uzlīs, taču nokrišņu zona neskars visu valsts teritoriju. Pūtīs galvenokārt neliels mainīga virziena vējš. Aizejošās frontes ietekmē otrdien dienas pirmajā pusē vietām Kurzemē un Zemgalē vēl iespējami nokrišņi, taču dienas gaitā spīdēs saule.

Trešdien un ceturtdien lietus iespējamība ir ļoti neliela un lokāla. Pūtīs mēreni stiprs A, ZA puses vējš, kas piektdien pierims. Vēja dēļ vēsākais laiks šajās dienās gaidāms Kurzemes austrumu piekrastē.

Brīvdienās, atbilstoši pašreizējām prognozēm, anticiklona centrs nonāks Baltijā, līdz ar to vējš saglabāsies lēns. T…

[Lasīt vairāk]
Maija nogalē nokrišņi mitēsies

Maija nogalē nokrišņi mitēsies

Maija pēdējās nedēļas sākumā Centrāleiropā un Skandināvijā savu ceļu no rietumiem un dienvidrietumiem turpinās vairāki cikloni, daudzviet atnesot lietu, savukārt mēneša izskaņā nokrišņi mitēsies un laika apstākļus lielā Eiropas daļā varētu noteikt anticiklons ar sausu un vismaz nedaudz siltāku laiku. 

Pirmdien saglabāsies mērens līdz brāzmains DR puses vējš, dienas laikā galvenokārt Vidzemē vietām uzlīs. Otrdien debesis apmāksies un sākot no valsts dienvidrietumiem gaidāms lietus, vietām spēcīgs. Līs arī naktī uz trešdienu, lokālas lietusgāzes ar pērkonu iespējamas arī trešdien pa dienu.

Arī ceturtdien mūsu reģionā tiek prognozēts neliels ciklons, bet sākot ar piektdienu nokrišņi mazināsies. Pašreizējās gaisa temperatūras prognozes ceturtdienai svārstās no +11 grādiem vietām Kurzemē līdz pat +22 grādiem Latgalē, ko var ietekmēt gaisa masu kustības trajektorija.

Prognozētā maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien (ICON, ECMWF, weather.us)

Šobrīd gan GFS, gan ECMWF brīvdienās prognozē Skandināvijas / Baltijas anticiklona ietekmi ar lēnu līdz mērenu ZA puses vēju. G…

[Lasīt vairāk]
Jau atkal ievziedu vēsums

Jau atkal ievziedu vēsums

Nākamajā nedēļā saglabāsies vēss, daudzviet piekrastē maija otrajai pusei pat auksts laiks, vismaz līdz ceturtdienai katru dienu kaut kur iespējams lietus un dažviet arī pērkona negaiss. Nedēļas sākumā Krievijas rietumdaļā atradīsies anticiklons ar vasarīgi siltu gaisu, kas plūdīs ziemeļu virzienā, taču pēc pašreizējām prognozēm tas tur arī paliks, savukārt mēs būsim tā nomalē, kur no dienvidiem uz ziemeļiem ceļos vairāki nokrišņiem bagāti cikloni, kontrastējot siltajai un auksajai gaisa masai.

Pirmdien un otrdien daudzviet līs, galvenokārt valsts centrālajos un austrumu novados iespējamas arī pērkona lietusgāzes. Ja pirmdien, atbilstoši prognozēm, līs teju visā valstī, vienīgi dienas otrajā pusē Kurzemē varētu būt saulaināks laiks, tad otrdien lietus un negaiss varētu skart galvenokārt Vidzemi un Latgali. Uzreiz gan jāpiemin, ka prognozes vēl mainīsies - tā kā būsim teju uz robežas starp silto un auksto gaisu, neliela ciklona nobīde vienā vai otrā virzienā var būtiski ietekmēt nokrišņu virzību, spēku un to daudzumu. O…

[Lasīt vairāk]
Trīs vasarīgas dienas

Trīs vasarīgas dienas

Maija pirmā dekāde Latvijā noslēgsies ar ilgi gaidītā vasarīgā siltuma ienākšanu. Nedēļas pirmajā pusē gaidāms pārsvarā skaidrs un silts laiks ar brāzmainu D, DA puses vēju, savukārt sākot ar trešdienas pēcpusdienu mākoņu daudzums visdrīzāk palielināsies, gaidāmas lokālas pērkona lietusgāzes un lietus, kā arī gaiss kļūs vēsāks, nedēļas otrajā pusē pierims arī vējš.

Pirmdiena un otrdiena paies anticiklona zīmē, laiks būs lielākoties silts un daļēji mākoņains ar brāzmainu D, vēlāk DA puses vēju. Nedēļas vidū no DA mūs sasniegs vēsāks gaiss, trešdien dienas otrajā pusē vietām Latgalē un valsts dienvidos, atkarībā no ciklona trajektorijas, iespējams lietus un pērkona negaiss.

Sākot ar ceturtdienu atmosfēras spiediens pazemināsies, un līdz sestdienai gaidāmi mainīgi laika apstākļi, saulainākus brīžus nomainīs lietus, vietām pērkona negaiss un atkal otrādi, savukārt gaisa temperatūra vairs nepakāpsies augstāk par +12 ... +18 grādiem. Prognozes par nedēļas izskaņu šobrīd ir mainīgas, taču visdrīzāk saglabāsies maija vidum pavēss laiks, vienīgi naktis vairs nebūs tik dzestras kā aizvadītajā nedēļā.…

[Lasīt vairāk]