Mēreni silts aprīļa vidus

Mēreni silts aprīļa vidus

Nedēļā pēc Lieldienām Latvijā saglabāsies mēreni silts laiks ar tendenci gaisa temperatūrai nedaudz pazemināties, turklāt ik pa laikam daudzviet sagaidāms lietus, nedēļas pirmajā pusē iespējams arī pērkona negaiss. Eiropas centrālo un rietumu daļu pārstaigās cikloni, taču Krievijas ZR pastiprināsies anticiklons un mēs tam visam atradīsimies pa vidu. Visu nedēļu pūtīs lēns līdz mērens DA puses vējš.

Prognozes nedēļas izskaņai gan šobrīd vēl ir atšķirīgas, iespējams kā saulains laiks, tā arī sniegs.

  11.04. 12.04. 13.04. 14.04. 15.04. 16.04.
Nakts +3 ... +7 +3 ... +8 +5 ... +9 +5 ... +9 +2 ... +8 -1 ... +5
Diena +13 ... +18 +12 ... +17 +9 ... +15 +9 ... +16 +10 ... +16 +8 ... +15

Gaisa temperaturas tendences Saldus pilsētai (weather.us)

Lieldienās ilgi gaidītais pavasaris

Lieldienās ilgi gaidītais pavasaris

Aprīļa pirmā dekāde Latvijā kopumā aizritēs anticiklona zīmē ar mērenu un aukstu Z, ZA, A puses vēju, taču nokrišņu būs ļoti maz un ik pa laikam spīdēs saule, turklāt gaiss pamazām iesils un Lieldienās iekšzemē, it sevišķi dienvidos, gaisa temperatūra pakāpsies virs +10 C. Nakts laikā gan teritorijas lielākā daļā saglabāsies neliels sals.

Pirmdien Kurzemē saulains laiks, Vidzemē un Latgalē dienas laikā apmāksies, vietām Vidzemē iespējams neliels sniegs. Naktī uz otrdienu Latgali sasniegs izzūdoša ciklona nokrišņu zona, kas vēl otrdien dienas pirmajā pusē nesīs galvenokārt nelielu sniegu Latgalē, Sēlijā, Zemgalē un daļā Vidzemes, bet Kurzemē visdrīzāk bez būtiskiem nokrišņiem. 

No trešdienas līdz svētdienai laika apstākļus ietekmēs Skandināvijā un Krievijas ZR esoši augsta spiediena apgabali, attiecīgi pie mums pūtīs nelieli līdz mēreni ZA, A puses vēji un arī gaiss saules ietekmē pamazām iesils. Pretvēja piekrastē šādos laika apstākļos saglabāsies būtiski vēsāks laiks, turklāt maksimālā gaisa temperatūra būs atkarīga arī no mākoņu segas. T…

[Lasīt vairāk]
Ziema marta pēdējās dienās

Ziema marta pēdējās dienās

Marta pēdējās dienās Latvijā īslaicīgi atgriezīsies ziemai raksturīgi laika apstākļi - gaidāms sals un sniegs, brāzmains ziemeļu puses vējš, bet tuvāk brīvdienām atgriezīsies plusi, lai gan gaisa temperatūra ticami saglabāsies zem klimatiskās normas.

No pirmdienas līdz trešdienai Latvijā gaidāmi mainīgi, atšķirīgi un dinamiski laika apstākļi. Pirmdien pārsvarā apmācies laiks, daudzviet nelieli nokrisņi, Kurzemē būs vēsāks, tur galvenokārt slapjš sniegs, citviet lietus. No ZR Baltijā ieplūdīs auksta gaisa masa, taču tajā pašā laikā gaisa plūsma no dienvidiem mūsu virzienā nesīs divus ciklonus, kas būtībā otrdien un trešdien tiks saspiesti tepat virs mums uz robežas ar Krieviju līdz to izjukšanai, proti, izsnigšanai. Gaidāma šaura un ilgstoša nokrišņu zona, kas pēc prognozēm visdrīzāk skars valsts austrumu daļu un Latgali tā varētu sasniegt pusnaktī uz otrdienu. Raksta tapšanas brīdī nav pilnīgi skaidra to trajektorija un līdz ar to arī nokrišņu veids visā nokrišņu zonā, jo austrumos 1,5 km augstumā ieplūdīs siltāks gaiss un dažu desmitu kilometru attālumā gaisa temperatūra ciklonā atšķirsies par 10 - 12 grādiem. T…

[Lasīt vairāk]
No +13 līdz sniegpārslām

No +13 līdz sniegpārslām

Marta trešās dekādes pirmajā pusē laika apstākļus ietekmēs vairāku ciklonu darbība, kas attiecīti nozīmē mērenu, brāzmainu vēju un regulārus nokrišņus, kas paredzami teju katru dienu vismaz kādā Latvijas novadā. Gaisa temperatūra kopumā būs mēreni silta ar kādu vēsāku brīdi nedēļas vidū, savukārt brīvdienās tā potenciāli pazemināsies, marta pēdējās dienās nesot šim periodam aukstu laiku.

Pirmdiena paies ar lēnu, pēcpusdienā sākot no Kurzemes mērenu D, DR puses vēju. Jau priekšpusdienā Kurzemē, bet vakarā arī citviet valstī iespējams lietus, kas vietām Kurzemē un Vidzemē var būt arī spēcīgs. Otrdien dienas lielākā daļa pelēka, taču bez būtiskiem nokrišņiem. Otrdien vēlu vakarā no rietumiem sagaidāma nākamā nokrišņu zona, galvenokārt lietus, bet valsts ZA naktī un trešdien no rīta iespējams arī slapjš sniegs.

Naktī uz ceturtdienu, atbilstoši gan ECMWF, gan GFS prognozei, Kurzemi sasniegs nākamie nokrišņi ar spēcīgu vēju, dienā sākotnēji attālās prognozes rādīja cerības uz saules parādīšanos, bet atbilstoši jaunākajai informācijai tā visdrīzāk būs lietaina (papildināts 22.03.). D…

[Lasīt vairāk]
Svārstīgais marta vidus

Svārstīgais marta vidus

Marta otrajā dekādē un vidū kopumā Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi, dažas siltas dienas, iespējams, varēs saukt par pavasari, taču ātri vien tās nomainīs aukstas naktis, sniegs un vēsas dienas, lai jau pēc pārdienām atkal ieplūstu siltāka gaisa masa.

Pirmdien un otrdien laiku ietekmēs divi cikloni. Pirmais no tiem nesīs plašu un ilgstošu nokrišņu zonu, kas jau pirmdienas rītā sāks šķērsot valsti no dienvidrietumiem, nesot sniegu, kas dienas gaitā pāries lietū. Iegriezīsies brāzmains DR, D puses vējš. Arī otrdien debesis būs apmākušās un daudzviet līs, taču gaisa temperatūra visā valstī būs pozitīva.

Trešdien un ceturtdien pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa, debesis brīžam skaidrosies, taču vietām iespējams arī slapjš sniegs, uz saulaināku laiku cerības Kurzemē. Piektdien, kad nokrišņi pašreizējās prognozēs nav paredzami, atmosfēras spiediens sasniegs savu maksimumu, zem skaidrām debesīm nakts laikā iespējams arī mērens sals.

Brīvdienās anticiklons atkāpsies un visticamāk mūs ietekmēs ciklonu darbība Eiropas ziemeļos. K…

[Lasīt vairāk]
Sniega maisam gals ir vaļā

Sniega maisam gals ir vaļā

Marta otrajā nedēļā Latvijā sniega maisam gals būs vaļā - teju katru dienu vismaz kaut kur gaidāms sniegs un līdz ar cikloniem arī brāzmaini vēji, bet gaisa temperatūra zem skaidrām debesīm naktī var pazemināties lidz -8 ... -14 C, bet dienas laikā nedēļas pirmajā pusē svārstīsies ap nulli.

Pirmdien mainīgs mākoņu daudzums, sniega sega īslaicīgi pieaugs par pāris centimetriem. Pēcpusdienā Kurzemē pārsvarā bez nokrišņiem, bet pēc diennakts - ap otrdienas pusdienlaiku no rietumiem ar spēcīgu DR puses vēju ieradīsies nākamais ciklons, kas gan otrdien pēcpusdienā, gan trešdien visā valstī nesīs snigšanu un puteni, aiz tā vējam iegriežoties no ZR. Atbilstoši pašreizējām prognozēm Kurzemē un Vidzemē šo dienu laikā sniega segas biezums var pieaugt vēl par ~ 10 cm, citviet mazāk.

Visdrīzāk cita, neliela ciklona ietekmē snigs arī ceturtdien. Par nedēļas nogali prognozes vēl ir atšķirīgas, taču visdrīzāk pilnībā bez nokrišņiem neiztiksim. Sestdien uz dienvidiem no mums tiek prognozēts aktīvs ciklons, kas atkarībā no trajektorijas var nest nokrišņus valsts dienvidos un varbūt arī plašākā teritorijā, bet pēc tam svētdien vai pirmdien sniegam var pievienoties arī lietus.…

[Lasīt vairāk]