Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Nedēļa: No pirmdienas visu nedēļu līdz pat sestdienai - BERT ciklons ar regulāriem nokrišņiem pāri Latvijai. Svētdiena: atelpa augsta spiediena atzarā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
==================

Svētdiena, 4.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Sestdiena, 3.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Piektdiena, 2.septembrisBERT ciklons - palēnam virzoties uz A pusi - joprojām pāri Latvijai sūta lietusgāzes, reizēm ar dažiem pērkoniem dažās vietās. Visā valstī: līst pa reizei, vietām arī krusa. Un ir fotogeniski gubu-lietus mākoņi - fotogrāfiem :)

Ceturtdiena, 1.septembrisBERT ciklons ir mazkustīgs uz Igaunijas austrumu robežām, mēs esam tā DR malā. Un - "piepalīdzot" siltajai jūrai - arī pie mums turpinās lietusgāzes. Kurzemes Z daļā: tās pat ievērojamas, vienā dienā tiek sasniegta mēneša nokrišņu ilggadīgo novērojumu norma. Aiz ciklona mazkustīguma vietām visā Latvijā lija līdz diennakts izskaņai.

Trešdiena, 31.augustsBERT ciklons vēl aizvien grozās netālu no Latvijas, tā centrs pārvietojies uz Igaunijas ZA -miem. Bet mēs esam tā DR malā. Tamdēļ visas diennakts garumā vēl aizvien nokrišņu brāzmas, kas nāk no DR-R puses. Mākoņi gan mazāk, tomēr jūtams - esam rudens priekšvakarā.

Otrdiena, 30.augustsCiklons BERT jau trešo dienu Latvijas tuvumā. Un arī nokrišņi turpinās, ar lietus joslām noklājot Latvijas lielāko daļu. Vien Latgalē un Vidzemes austrumos nokrišņi mazāki. Daudzviet caur BERT centra tuvuma - bija vērojams arī brāzmains D-DR vējš aiz 10m/s... Kurzemē jau arī rudenīgi vēss zem vienlaidus mākoņu segas +13+14, centrā un austrumos par dažiem grādiem siltāks.

Pirmdiena, 29.augustsCiklons BERT nogruntējies mazkustīgā veidolā Zviedrijas D daļā. Latvija ir tā DA-A malā. Un situācija ir viennozīmīga: daudz nokrišņu, kas reizēm ir kombinācijā ar negaisu. Teiksim, diennakts izskaņā visai labi pērkona mākoņi bija vērojami Kurzemē. Ciklons smagi ierullējies vēl kādām diennaktīm uz priekšu Latvijas tuvumā.

Turpinājums no iepriekšējās nedēļas.
Kā Tu vērtē šo rakstu?
 1. 29.08.2011 09:13

  Viss notiek! Un rudens nav aiz kalniem.

  Ielādē...
 2. 29.08.2011 09:31

  Aizrakstīju somiem sakarā ar bildes miglainību pēdējās dienās.. redzēs, vai kas mainīsies.

  Ielādē...
  1. 29.08.2011 15:28

   Man tā nekas- somu bildes rādās... !?

   Ielādē...
   1. 29.08.2011 15:51

    Attēls vairāk nav tik skaidrs, to atzina arī paši somi un teicās, ka palūkošot, lai būtu tā kā iepriekš. Neemsu neko mainījis, pēdējās dienas attēlam redz nedaudz raibumu / pikseļus.

    Ielādē...
 3. 29.08.2011 20:46

  Jā, šobrīd jau ar karti viss ir kārtībā.. t.i. atpakaļ, tā kā bija :)

  Ielādē...
 4. 31.08.2011 17:49

  sat24.com- pusdienās atsācis strādāt, viss ir savās vietās...

  Ielādē...
 5. 04.09.2011 21:54

  Lapu atjaunošu pirmdien...

  Ielādē...