1. 22.01.2014 23:35 Skatīt

  Gubumākoni,negribas Tevi sarūgtināt,bet nevis daži cm.,bet man patreiz jau vairāk,kā 10cm.Un turpina intensīvi snigt.Tā kā esmu visiem smagi iekabinājis.
  Un kā tajā Paula dziesmā - "... ļautiņiem par prieku,un kur lai es to lieku". Nu man taču viņu itin nemaz nevajadzēja...

  Sniegs paliek arī kokos,uz zemes viegls un pūkains.No rīta būs pasakaini skati.

  Ielādē...
 2. 22.01.2014 19:26 Skatīt

  Šorīt -13*,bet ātri sāka t*celties.12.00 vairs tikai -8. Austrumpuses lēns vējš,un parādās tumši mākoņi no jūras puses. Pēcpusdienā sāka snigt un šobrīd zeme jau balta.Vairs tikai -6*.Lēnām turpina snigt.

  Ielādē...
 3. 19.01.2014 18:37 Skatīt

  Kailsals,ja turpināsies,protams,ko sliktu sastrādās,lai gan man it kā nebūt par ko īpaši satraukties.Vienīgi ķiploki.Viena nepazīstama šķirne (universālie) ir izdzinusi jau sprīdi garus dzinumus.Tie droši vien apsals, - kā tas ietekmēs tālāko attīstību,redzēsim.Taču es ceru,ka man tas kailsals dos arī savu labumu - apsals ērces.Pēdējos gados to ir savairojjies tik,ka tas rada ļoti lielu diskomfortu.Pa vasaru savas 10 -15 jāizrauj,pie tam nekādos brikšņos nelienot.Tas ir par traku.Agrāk ap māju vairākas vietas rudenī speciāli atstāja nepļautas,lai pavasarī varētu nodedzināt,un tad,ja vasarā kāda pieķērās, tas bija rets gadījums.
  Es neatzīstu lielu platību dedzināšanu,bet,ja es lasu,ka tur kādai tantei dzēsts kūlas ugunsgrēks 3 kv/m platībā,tas ir absurds.Pag.pavasarī tieši šāda ziņa bija.

  Es šaubos vai šādi aizliegumi ir vēl kaut kur.Man stāstīja,ka,piemēram,Zviedrijā šajā ziņā ir… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 4. 18.01.2014 15:45 Skatīt

  Šorīt tāpat -9*.Diena jauka,saulaina,lēns austrenis.Tomēr t* augstāk par -7* nekāpj.

  Izsitu āliņģi dīķa ledū.Ledus biezuns apm. 7-8 cm.Uz lielākām ūdens tilpnēm tā biezums var būt pat uz pusi mazāks.Zinu,ka 5-6cm ir jau pietiekami,lai pa to varētu staigāt,taču,vienalga,pavisam droša sajūta nebija.

  Ielādē...
 5. 17.01.2014 12:50 Skatīt

  Šorīt aukstākais rīts -9*C. Naktī uzsnidzis apm.5cm.Šobrīd -7*,parādās saule.

  Papildinot Mārču par mēnesi - ieskicēšu viegli iegaumējamu likumsakarību.
  Šajā laikā Mēness lec un riet tieši tajos punktos,kur jūnijā (saulgriežos) lec un riet saule.Mēness ceļš pa debesjumu ir maximāli augstākais.Pa to pašu loku vasaras saulgriežos iet saule,savukārt saule patreiz iezīmē to ceļu,kuru jūnijā veic pilnmēness.Un tas tai laikā lec un riet tajos punktos,kur patreiz lec un riet saule.

  Šāds kustību "spoguļattēls" nav nejaušība.Jūnijā,kad viss plaukst un aug,ir vajadzīga gaisma un siltums.Pilnmēness,kas veicina ražas nobriešanu,šai laikā nav vajadzīgs un tāpēc tam liek iet pavisam zemu,lai nemaisās pa kājām.Tikai jaunam (augošam) mēnesim ir atļauts iet pa augstāko loku,jo tas veicina ūdens (sulu) cirkulāciju augu šūnās.
  Jo tuvāk rudenim,jo situācija mainās - saule iet arvien zemāk,… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 6. 16.01.2014 21:40 Skatīt

  Snieg pūkains sniegs.Uz zemes jau vismaz 3cm!!! -5*.

  Ielādē...
 7. 15.01.2014 13:55 Skatīt

  Šorīt -3*,bet patreiz vairs tikai -!*.Gabalaini mākoņi,pa starpām brīžiem arī saule.Lielisks laiks.Starpība ar Rīgu man sanāk 5*,jo pie šāda virziena (no ZA) gaisa kustības,man siltumu dod līča ūdeņi.

  >>> Pierobežā
  Pie palieliem mīnusiem jaukt vaļā durvis nez vai būtu ieteicams,jo ir dažādi iekšējo paneļu stipinājumi.Ja tie ir plastmasas kņopes,tad salā ir risks tās salauzt.Es ieteiktu darbu secību no vienkāršākā,t.i. pārliecināties,ka durvju slēdzenes darbojas nevainojami un tikai tad iet tālāk.Lielāko tiesu tieši slēdzenes nedarbojas.
  Ziemas (un ne tikai) apstākļos visefektīgākā ir laba silikoneļļa ar grafita piedevu.Tajos laikos tādu importēja no Vācijas DR, es viņu joprojām lietoju,un pēc tik daudz gadiem tā nav zaudējusi savas īpašības.Silikons veicina elļas plūstamību,ieplūšanu visniecīgākajās spraudziņās.Vērtīga eļļas īpašība ir tās spēja eļļot mehanismus,pat mit… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 8. 08.01.2014 23:56 Skatīt

  >>> Mārča

  Neliela nesaprašanās. "Sprukstiņu ķiploks" patiešām neeksistē,un pat netā neatradīsi.Bet sprukstiņš ķiploku dobē var būt,un man tāds bija kurmis.Tu neuzmanīgi izlasīji.
  Zinātniski ir pierādīts,ka sprukstiņi mājo ne tikai Engures pusē,bet vēl šur tur.Sevišķi liela to koncentrācija esot vērojama Jēkaba ielas rajonā.

  Ielādē...