1. 08.01.2014 17:47 Skatīt

  Var teikt,ka pēdējo reizi tikāmies sen - pērngad.Sveiciens visiem!

  Šodien rīta pusē acīmredzamais/neticamais - +8*! Lēns WSW.Āra darbiem neko labāku nevar vēlēties.Vakardienas samitrinājums arī apžuvis.
  Skatos,ka sarkanlapu lazdai pavērušās skaras,un tas nu nepavisam nav labi.Bebrs zaudējis jebkādu respekta sajūtu - grauž jau pavisam tuvu mājai.Tāpat arī kurmji,liekas,ka sacenšas,kurš vairāk rakumus izcels.Man vismaz rudenī pavaicās noķert vienu sprukstiņu ķiploku dobēs,kas tur ārdijās uz nebēdu,un izrādījās,ka tas bija lielākais kādu jebkad biju redzējis.Laikam tas bija iezīmējis arī lielu teritoriju,jo pēc tam visai plašā platībā ir miers.

  Ielādē...
 2. 31.12.2013 12:24 Skatīt

  Pavisam drīz Laika Vecis atvērs mums katram jaunu lapu gada garumā.Novēlu,lai katrs tajā atrastu sev ko patīkamu un jauku!

  Šorīt saulains,skaists rīts t*ap 0*.Tikai SSW tāds dzestrs.

  Ielādē...
 3. 30.12.2013 20:07 Skatīt

  Par Kvadrantīdām.Tā ir viena no trim spēcīgākajām meteoru plūsmām,tikai ar viņām ir tāda pat problēma,kā ar Leonīdām (novembrī) - maza varbūtība sagaidīt skaidras debesis.
  Kvadrantīdas nāk no Vēršu dzinēja zvaigznāja un to atrast pavisam nav grūti.Vispirms atrodiet Lielo lāci (Lielos greizos ratus),un tad caur roktura pēdējām divām zvaigznēm turpiniet taisni līdz pirmajai spožajai zvaigznei.Tas ir Arktūrs - Vēršu dzinēja alfa.Tas tad arī ir orientieris,kur gaidīt Kvadrantīdas.
  Lai veicas!

  Ielādē...
 4. 29.12.2013 14:24 Skatīt

  ...Pavasaris praktiski bez salnām./Migla/
  Pilnīgi pareizi! Savu pusi raksturojot,es pat varētu svītrot vārdu "praktiski",jo tajos pāris rītos,kad atsevišķās vietās nelieli zāles pleķīši bija apsarmojuši,to nevar saukt par salnu.

  Īsumā novērtējot aizgājušo gadu var teikt - dārzkopim tas bija ideāls.Vienīgi tiem,kam ar ūdens apgādi bija grūtības,sausums sagādāja problēmas.Bet citādi,piemēram,melones,arbūzus visā veģetācijas periodā es ne reizi tā arī nepiesedzu.Pēdējie lauka tomāti tika novākti pēc 20.nov.Un neviens stāds nebija ar slimības pazīmēm (atšķīrībā no siltumnīcas).Starp citu,tas ir ar visu to,ka dažos rītos bija mīnusi.Decembra sākumā vēl varēja atrast smiltenes.Zeme tika uzarta tikai 27.nov.,pavēlu,bet pareizajā fāzē un ļoti kvalitatīvi,pateicoties norvēģu arkla lieliskajām īpašībām.Tāpat līdz pat šim brīdim,laika apstākļi nav traucējuši vai kavējuši kādu darbu.
  Kas var būt vēl labāk?

  Ielādē...
 5. 26.12.2013 19:13 Skatīt

  Līst.

  Barojot putniņus pats galvenais ir, lai viņi dabūtu paēst vakarā.Uzturēt ķermeņa temperatūru ar tukšu vēderu viņi nespēj,un aukstajā naktī aiziet bojā.Bet kas attiecas uz speķi,tad galvenais,lai tas nebūtu sālīts,bet pārejais - man šur tur zaros ir pārpalikumi pat no pagājušā gada,kas pa laikam tiek revidēti.Es domāju,ka kvalitātē tie ir līdzīgi tiem dārgajiem šķiņķiem no Spānijas,jo tos arī vairākus gadus turot saulē.
  Tāpat es neatsaucos aicinājumam nebarot putniņus,arī stirnas,Tie ir savvaļas dzīvnieki un tie paši zinās kad un cik tiem vajag.Starp citu,ko gan daudz stirnām var iedot,vienīgi kvalitatīvas slotiņas,bet tas prasa lielu laiku,kura man nav.Kā pateicību par tām dažām,ko izlieku viņas man apfrizē tūjas - diemžēl,ar gaumi viņām ir tā pašvakāk.

  Ielādē...
 6. 26.12.2013 13:28 Skatīt

  Rīts gaiši apmācies.Temperatūru grūti noteikt,jo uz zemes salna nav bijusi,bet auto jumts ( 1,7m augstumā) apsarmojis.Un tikai jumts,pati mašīna ne.Patreiz vairāk mākoņu,kā no rīta +4*C,pavisam rāms laiks.

  Nebiju divas dienas šeit ielūkojies,un šorīt pirmais,kas iekrita acīs,bija tas,cik divu dienu laikā cītīgi sevi demonstrējusi Dūmaka.Parasti,ja cilvēks pāršauj pār svītru,tas apraujas un cenšas to labot,bet šeit tika spļauts pa labi un pa kreisi bez kādas aiztures.No tā var secināt,ka tas nav nekas cits kā patoloģiska smadzeņu darbība,jo normāls cilvēks visa mūža garumā tik daudz riebeklību neizteiks.
  Vēl var piebilst divas lietas. 1.Galvenais ir cilvēks - ja tā nav,tad arī divi maisi informācijas neko nemaina un neatsver. 2.Ja dumjie zinātu,ka viņi ir dumji,tad muļķība nepastāvētu vispār,vai izpaustos minimālās dozās.

  Ielādē...
 7. 23.12.2013 17:44 Skatīt

  Skaisti,tikai to Zobolu nevajadzēja rādīt - ja būs pamanīts,tad rītā tur būs uzrāpies kāds bļitkotājs/pašn...nieks.

  Ielādē...
 8. 23.12.2013 17:32 Skatīt

  Rīts saulains,gaišs +6*,bet kaut kas tomēr pietrūkst no pavasarīguma.Spirgts WSW,kas rada sajūtu,ka ir vēsāks,kā īstenībā.Dienā vairāk mākoņu,nokrišņu jau vairākas dienas nav bijis.

  Manā pusē ideāls laiks malkas darbiem - dilstošs mēness,sauss.Jāsaka gan,ka no šai ziemai sagatavotā,lielākā puse paliks pāri.

  Ielādē...