1. 22.08.2014 21:14 Skatīt

  Vakar braucot uz Rīgu,ieskrēju Kauguru tirgū palūkot,kā ir ar sēnēm,bet šodien biju centrāltirgū.Pierasts redzēt baravikas pa čupiņām un blakus cena.Šodien baravikas bija kastēm.Pārsvarā brūnās egļu,taču bija arī tumšās priežu baravikas.Vakar Kauguros cena bija līdz 35 eiro/kg,bet šodien Rīgas tirgū jau bija nokritusies līdz 15 e/kg.Draudzīgi aprunājoties uzzināju,ka viņi lasa tās Ādažu poligonā.Šorīt biju pavisam netālu no poligona,būtu zinājis,droši vien būtu ieskrējis apskatīties.
  Tātad bekotāji - meklējiet lielākus grozus!

  Ielādē...
 2. 20.08.2014 22:07 Skatīt

  ...diemžēl tur ar sēnēm pašvaki (c) - tā saka Migla.Ja pašvaki,tad kaut kas tomēr ir,bet es vakar aizbraucis uz mežu konstatēju,ka neatceros,kad ir bijis tik tukšs mežs.Pat suņu sēnes nevienas.Man te dominē gandrīz tikai minētie "sausie meži",taču visu vasaru vismaz gaileņu bija daudz,sākumā arī bija brīdis,kad bija arī baravikas.
  Neliela cerība uz nākamo mēness fāzi un rudenī uz smiltenēm.Baravikošana man te ir gandrīz vai kā sports,un salasīto vienmēr kādam atdodu, vienīgi attiecībā uz smiltenēm man ir gastronomiskas intereses.

  Ielādē...
 3. 14.08.2014 00:14 Skatīt

  KAD SATIEKAS SPOŽĀKĀ AR LIELĀKO.
  Aicinu nepalaist garām unikālu iespēju pavērot mūsu debesīs kaut ko patiesi neparastu.
  Venēra aiz Saules un Mēness ir nākamais spožākais spīdeklis,arī Jupiters ir viens no spožākajiem objektiem debesjumā,tad nu,lūk,no 15. - 20.augustam abi šie spīdekļi satuvināsies.Bet kulminācija būs 18,augustā.Ja būs skaidras debesis,šajā rītā būs redzamas abas planētas cieši blakus viena otrai.Jāpieceļas pirms saules un jāskatās austrumu virzienā apm.ap 4.30.

  Cerēsim,ka mums paveiksies redzēt Venēras un Jupitera tikšanās spožumu.

  Ielādē...
 4. 13.05.2014 21:58 Skatīt

  Arvien vairāk nāk bēdīgu ziņu par posta darbiem,kurus pastrādājuši šī pavasara salnas/sals.Par labību jau ir zināms,bet daudzviet arī izsalušas kultūras,kas parasti pārcieš bargas ziemas,piemēram,ziemas ķiploki,narcises,tulpes.Pamatīgi cietusi augļkopība Pūrē,tur ķiršu un plūmju raža pilnīgi iznīcināta.Par pārējām augļkopības kultūrām varēs spriest pēc divām,trim nedēļām.
  Man bargās salnas praktiski nav nodarījušas neko,taču rezultāts var būt maz ko labāks,kā tad,ja būtu izsalis.Ķirši un plūmes ir pilnziedā,kā kupenas,bet šādā laikā bites tik pat kā nelido un ar apputeksnēšanu būs visai švaki.
  Izrādās,ka kailsals un bargās salnas neko nav spējuši padarīt gliemežiem.To patreiz ir tik daudz,kā vēl nekad.Tikai no upenēm vien koppumā esmu nolasījis vismaz spaini,t.i. no kādiem 20 krūmiem.Bet cīņa joprojām turpinās.

  Tukumā šodien bija saulains,bet šeit pievakarē atkal ik pa brīdim līst.

  Ielādē...
 5. 11.05.2014 20:28 Skatīt

  Tiek uzskatīts,ka šogad ir agrs pavasaris.Es teiktu,ka no dārzkopja skatupunkta tik agrs nemaz nav.Trešdaļa maija jau aizvadīta,bet zeme nepilnas lāpstas dziļumā vēl ļoti auksta,bet tur,kur saule mazāk skārusi,pat ledaini auksta.Izņēmums var būt smilšainās augsnes,kas ātrāk iesilst.Tāpēc tie,kas nenocietās un agri kaut ko sasēja,var būt zaudētājos.
  Arī dīķī ūdens vēl ir vēss.20cm no ūdens virsmas ir tikai 11*t.
  Ilgstošais kailsals ir atstājis iespaidu kāpēc pie it kā agra pavasara koki un krūmi nesteidzās ziedēt.

  Ielādē...
 6. 27.04.2014 21:55 Skatīt

  Labvakar!
  Pēdējās dienās redzēju vairākus dzērvju kāšus virzienā uz Somiju.Tātad iznāk,ka tur tikai tagad sākas pavasaris.Salīdzinājumam - pie manis dzērves ieradās 2.martā,t.i. turpat divus mēnešus atpakaļ! Vakar viens dzērvju bars ļoti ilgi riņķoja un nevarēja saformēt kāsi,likās,ka barā ir daudz separātistu,kas gribēja palikt tepat,taču beigās putni uzņēma ļoti lielu augstumu un tad gan mērķtiecīgi aizgāja.

  Vienas dienas laikā dārzā ir izlīduši lāčpurņi vai ķēvpupi - es viņus neatšķiru.Tas arī ir neparasti agri.Savdabīgs dārza rotājums.

  Ielādē...
 7. 16.03.2014 19:55 Skatīt

  Labvakar.
  Šorīt jauks saulains rīts,zeme balta (6-7cm).Toties dienā bija gan saule,gan vējš,gan putenis.Vienu brīdi arī graudains sniegs.
  Iznāk bieži būt Zemgalē,uz dienvidiem no Jelgavas,un tad es spēju novērtēt,cik jaukā vietā dzīvoju.Šajās dienās tur brīžiem zeme ar debesīm juka kopā.Vakar zemais putenis tā plosījās,ka ne no mašīnas izkāpt,ne no mājas iziet.
  Šeit pie manis meži un kalni neļauj vējam tā ieskrieties.Arī ceļi normāli,uz Enguri šoseja saulē sausa,sniegs tikai noēnotās vietās.Jūra pavisam nemīlīga,melna.

  Ielādē...
 8. 25.02.2014 10:47 Skatīt

  >>>Saulcerīte (vakar 19.25)

  Siltumnīcā jau nebūs tādi mīnusi,lai sīpoli neizdzītu lokus.Protams,ka kaut kas sanāks.Ap šo laiku nagi tiešām sāk niezēt,bet ar to agro sēšanu/stādīšanu tā nu ir,kā ir.Aktuāli tas ir tiem,kam ir siltās siltumnīcas un kas ar to pelna naudu.Hobijdārzniekiem pāragra rosība maz ko dod.Man kāda paziņa katru gadu ap šo laiku piezvana un lielīgi paziņo - man tomāti jau iesēti.Tas nozīmē,ka siltumnīcā tie būs jāizstāda tad ,kad augsnes t*vēl būs par zemu.Jūlijā viņai raža jau ir apēsta,bet es pēdējos izlietoju vēl šogad janvārī (iesēti ap 20 - 25 martu).Augsnei lāpstas dziļumā jābūt vismaz 12*C,un tas ļoti bieži nav pat vēl aprīlī.Ja siltumnīcas platība ir vismaz 30-35kv/m,tad kādu rindu var stādīt arī agri sētos,bet mazā platībā ir vairāk zaudēts,kā iegūts.
  Tātad, steigsimies lēnām pār tiltu...

  Ielādē...