1. 14.12.2014 20:03 Skatīt

  Foto,kā jau pierasts,- lieliski.Bet šie skaistie putniņi ir dadzīši,vai kā manā bērnībā sauca - štiglītes (no vācu val. - Stieglitz)

  Ielādē...
 2. 23.11.2014 20:48 Skatīt

  Diena bija ļoti jauka.Pilnīgi skaidra,bez vēja t*+1*.
  Interesanti,ka kaut arī sniegs nokusa jau vakar,uz kurmju rakumiem vēl šodien ir baltas cepurītes.Neskatoties uz to,ka t* ir virs nulles.

  Ielādē...
 3. 23.11.2014 20:39 Skatīt

  Sveiks,Mārča!
  Pastāsti,kas ir stintes.Varbūt,salakas?

  Ielādē...
 4. 14.09.2014 22:18 Skatīt

  Ja skatās pēc virziena,tad Raitis redzēja tās pašas dzērves,kas man gāja pāri.Ja skatās pēc datuma,tad tas ir it kā diezgan agri,bet kaut ko prātot varēs tad,kad būs redzama visintensīvākā gājputnu migrācija.Un tā parasti ir pēc divdesmitajiem datumiem.Nenoliedzami,ka gājputnu migrācijas laiks ir saistīts ar noteiktām likumsakarībām,tikai šai virzienā daudzi jautājumi paliek bez atbildes.
  Nu piemēram 2000.gads.Novembris un decembra divas dekādes bija ar pluss zīmi (nevienas salnas),4.dec. bija uzziedējušas kliņģerītes.Tāpēc varētu saprast,ka gājputni tai gadā gāja vēl ļoti vēlu.Pēc maniem vērojumiem pēdējais kāsis 30.oktobrī.Tas ir vēlākais datums,ko esmu piefiksējis pēdējo 25 gadu laikā.Taču te tūlīt rodas jautājums - kāpēc tad tai pašā gadā pirmie kāši gāja neparasti agri,jau 4.septembrī?
  Šādu neskaidrību ir ļoti daudz,un,ja būtu iespējams tam veltīt kaut cik laika,es domāju,ka… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 5. 12.09.2014 22:37 Skatīt

  Rāma,apmākusies,silta diena. t 19*.
  Pēcpusdienā biju mežā.Sēņu pārbagātība un daudzveidība.Gan jau pāraugušas,gan tikko no zemes izlīdušas.Tas nozīmē,ka šajos mežos izteikta pārtraukuma nebūs.Tas pats attiecināms arī uz baravikām.Divatā atradām 17 baravikas(tumšās),bet mēs jau praktiski uzlasījām tikai to,kam citi bija aizgājuši garām.Šodien (pat pēcpusdienā)likās,ka mašīnu bija vairāk,kā mežā baraviku - pārāk populāras palikušas šīs vietas.
  No sēnēm visvairāk,protams,ir čigānietes.Neatceros,kad ir bijusi tāda šo sēņu bagātība.Žēl ,ka daudzi šo garšīgo sēni nepazīst un vienkārši izspārda.Tas ir apmēram tāpat,kā kādreiz,kad vēl pārsvarā bija stikla pudeles - nepietika,ka to pudeli nosvieda,tā noteikti vēl bija arī jāsasit.

  Runājot par mežu - ir viens moments,kad mežā jūtama rudens smarža,patreiz mežs vēl nesmaržo pēc rudens.

  Ielādē...
 6. 07.09.2014 21:20 Skatīt

  Jā,arī man pievakarē par sevi atgādināja odi.Sen nebija manīti.Varbūt,ar to ir saistīta lielā dažādu putnu aktivitāte.Svīres gan jau vismaz trīs nedēļas kā ir prom.Tās vēlu atnāk un agri aiziet.
  Man dārzā bija jāsagatavo vieta dažiem stādījumiem,un te nu man uzradās apbrīnojams asistents - sarkanrīklīte.Nekāda mierīgā darbošanās man neiznāk,bet nu jau vairākas dienas viņa izturas apbrīnojami droši,brīžiem pienākdama tuvāk par pus metru.Un tā vairākas reizes dienā.Auzu pārslas no rokas gan neņem,bet,no turpat pasviestām,neatsakās.Tā nu mēs abi strādājam,pa laikam aprunādamies.

  Ielādē...
 7. 31.08.2014 21:38 Skatīt

  Miglai.

  Glabāšanai paredzētie ķirbji būtu jāpasargā no salnām.Un te nu jāizdara izvēle.Varētu jau ķirbjus novākt pirms salnām,bet ļoti bieži pēc pirmās salnas seko ļoti jauks laiks,un tad ir žēl,ka to vairs nevar izmantot.Tāpēc no nelielām salnām ķirbjus var pasargāt agroplēve,taču tie noteikti jānovāc pirms īstajām rudens salnām.
  Man,piemēram,uz lauka vēl ir arī arbūzi.Par cik šogad vēlu stādīju,tiem vēl būt jābriest,un es izmantošu katru iespēju,lai šo laiku paildzinātu.
  Nezinu,kādas Jūsu vietai ir klimata īpatnības,bet es ieteiktu tomēr nesteigties ar novākšanu.Manā pusē vismaz pēdējā desmitgadē ir bijuši lieliski rudeņi,un es ceru,ka arī šis būs normas robežās.(2011.,2012.gadā pirmās salnas bija tikai oktobrī.)

  Ielādē...
 8. 28.08.2014 22:06 Skatīt

  Šodien Tukumā diena saulaina,kaut arī mākoņu ir daudz.Vairāk uz ziemeļiem (Rideļos,Engurē)pēdējās dienās lietus nāca joslām,bet neskatoties uz to zeme nav izmirkusi.
  Pa ceļam uz mājām iebraucām tādā mežā,kādā parasti netiek sēņots.Uz pāris stundām iekritām azartā,un tikai mājās visu izkrāmējot,apjēdzām,ka ir pāršauts pār strīpu - ko ar to visu lai iesāk.Šovakar pat nebija vairs prieka tās baravikas saskaitīt.
  Savos tradicionālajos mežos es varu staigāt čībās vai balles kurpēs,bet šodienas mežs nekādu baudu nesniedz - mitrs,tumšs,kalnains.Bet tikai sēnes,kā ironija - elitāras.

  Ielādē...