1. 11.05.2011 23:22 Skatīt

  Nu taču Rīgas centrā arī viss zied un pieneņu pūkas kanālmalā pie Stokmaņa jau pirmdien lidoja projām. Starp citu, es zināju, ka aprīlī oficiāli atkal būs novērots lēnāks vējš par ilggadīgo. Tāpēc iznāk, ka tikai mums abiem izskatās vēja palielināšanās pēdējos gados. Oficiāli vēja stiprums retā mēnesī atbilst ilggadīgajam. Man ir versija - vējš tiek mērīts zāles līmenī. :))) Paskatoties uz šo var padomāt, ka aizvadīts viens riktīgi silts aprīlis. Turklāt pat uz pēdējo desmitgažu fona, šis aprīlis tiešām esot bijis jūtami silts. Esmu šokēts, jo siltumu tādos apmēros nemanīju... Nu bija parasts aprīlis, bet vai līdzās siltākajiem aprīļiem... diez vai.

  Ielādē...
 2. 07.05.2011 22:25 Skatīt

  Pēc Jūsu saites iznāk, ka bez opija vai vismaz kokaīna devas turienieši nevarēja piedzīvot +15 (vismaz šajā maijā), bet paliek variants ar termometra papildus uzsildīšanu, bet tas jau antropogēnais vai ģeotermālais efekts... Rīgā šodien bija +14,2, nebūtu tur to lielo koku un tas aukstais kanāls blakus, būtu visi +16. Bet es neskaldu matus, jo tīri subjektīvi kārtējā ledainā diena, taču vismaz saule godam atspīdēja un atstāja savu daudzumu siltuma slēgtās telpās. Taču, cienītā, ko Jūs tā iekrampējusies siltajā Arhangeļskā? Jūs nejaucat ar Murmansku vai Hatangu, vai pat Anadiru? Arhangeļskā pat nav mūžīgā sasaluma un no kontinenta pēdējos padsmit gadus tur katru gadu ieplūst siltums par kādu mēs varam tikai sapņot, turot mutē kaljanu. Šodien tur jau +22,3! Un? Vēl neviena siltuma rekorda, bet turpmāk tie rekordi tikpat tālu kā Rīgā - starp +25 un +30. Jūs labāk uzmetiet aci, kas tur ga… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 3. 07.05.2011 00:51 Skatīt

  Drīkst iebilst? Rīgas centrā laikā starp 15:00 un 18:00 tika fiksēti pilni +10,0. Minskā m-st. atrodas antropogēnajā siltumā, tāpēc turienes +10,6 ir apšaubāmi. Kā visi zinām, tad Rīgas centra m-st. vāji atspoguļo lielpilsētas siltumu dienas laikā no maija līdz lapkritim. Nebūtu tur to koku, gan jau būtu tie paši +10,5 kā citviet. Lai gan man pie loga vakardiena bija aukstāka par iepriekšējām dienām un arī nebija pilnu +10 grādu. Bet Islandē, kur tieši tie +15 fiksēti? Visur diennakts maksimālā bija zem +15,0. Ja tā paskatās pēdējās dienas, tad es neteiktu, ka Islandē būtu siltāks kā Latvijā. Bet Arhangeļskā kontinentālāks klimats, turklāt visbiežāk Krievijas ziemeļos liels siltums pēkšņi var beigties ar sniegu jebkurā vasaras mēnesī. Ja tur jau tagad liels siltums, tad gan jau kaut kad vasarā nabadziņi drebēs no aukstuma. Par Somiju gan tā neteiktu, jo tai nereti atlec siltums no Ska… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 4. 05.05.2011 10:34 Skatīt

  Nē, Maijiņ, šāds laiks ne tuvu nav normāls, piemēram, Rīgā pēc pēdējo 30 gadu normas pēdējo 3 diennakšu vidējā temp. ir bijusi par 6 grādiem zemāka. Nemaz nerunājot par to, ka šorīt Rīgas lidosta devusi jaunu aukstuma rekordu šim datumam. Visvairāk žēl Vācijas, kura aprīlī izbaudīja gandrīz īstu vasaru, taču tagad veģetācija neizbēgami cieš no salnām. Uz kaut kādu siltumu ceru vien no svētdienas vai pat tikai nākamnedēļ - mums jau te piekrastē neko silts nevar būt, jo vēl vakar līcī peldēja ledus.

  Ielādē...
 5. 04.05.2011 13:04 Skatīt

  Kā, Saksija, tiešām -7,2 (pārliecināties var šeit vai šeit). Izskaidrojums pēc izvēles vai viss kopā: atrodas upes krastos, tātad kaut kādā reljefa pazeminājumā, pēc tuvējām meteozondēm virs turienes bija pietiekoši auksta gaisa masa un ļoti sausa, tāpat naktī rasas punkta temperatūra nokrita līdz -8, kas tad arī ļāva pašam gaisam atdzist līdz -7, nu un protams bezvējš, kā arī nebūt nez zems atm. spiediens. Bet salīdzinot ar normālo jeb vidējo diennakts minimumu 4. maijam, kas ir +8, saprotam, cik anomāla parādība notikusi. Es vakar forumos lasīju, kā poļi šokējās par sniegu, šodien laikam lasīšu par šoku lielās salnas dēļ.

  Ielādē...
 6. 03.05.2011 21:56 Skatīt

  Es nedomāju, ka tie kultūrvēsturiskie novadi, ko mūsdienās saucam par reģioniem, saistīti ar dialektiem un izloksnēm. To labi parāda šī karte. Manuprāt, daudzi zina, ka gulbenieši un alūksnieši runā krietni citādāk kā vairums tipisko vidzemnieku, taču kultūrvēsturiski Alūksne vienmēr bijusi saistīta ar Vidzemi, nevis Latgali. Tāpēc varbūt tā Zemgale arī ir sniegusies gandrīz līdz Mērsragam. Vēl jau tāda lieta, ka faktisko laikapstākļu kartē reģioni piesaistīti jauno novadu robežām, bet varbūt pirms adm. reformas tas Z galējais pagasts bija Kurzemē. Laiks iet un viss mainās, arī adm. iedalījums.

  Ielādē...
 7. 03.05.2011 17:45 Skatīt

  Tajā kartē izskatās reģioni no pirmskara Latvijas (Vidzeme tiešām bija ļoti liels reģions, ietverot visu Rīgu un tagadējo Jūrmalu), jo arī robežas stipri sakrīt ar kādreizējiem rajoniem, kurus ieviesa Padomju vara. Bet reģionu nav oficiālajā administratīvajā iedalījumā, lai gan pat adresēs nereti tiek norādīts Rīgas reģions un tas darbojas vismaz policijas līmenī. Vēl es ņemtu vērā šo dalījumu, jo kas gan var būt oficiālāks par tiesām? Varbūt kaut ko jaucu, jo nav laika iedziļināties Jūsu jautājumā.

  Ielādē...
 8. 03.05.2011 10:53 Skatīt

  par labām lietām parasti nerunā, lai kāds nelabvēlis nenoskaustu. Šīs nakts izlaidums ir visskaistākais, kādu esmu redzējis pēdējā laikā, tāpēc neredzu pamatu tā ticamībai, lai gan sirds grib ticēt kaut kam tik jaukam. Šodienas mega sniegpārslas mani jau histērijā iedzinušas, labi, ka Lietuvas postažas nav jāvēro klātienē.

  Ielādē...