1. 01.05.2011 15:02 Skatīt

  Esmu neizpratnē! Uzrakstīju kā vakar bija un nevienu neapvainoju, sausu informāciju devu, bet Jūs mani apsaukājat, ka es muļķības rakstot. Kad daru citādāk kā pārējie, tad esmu slikts, kad rakstu kā pārējie, tad atkal slikts. Pēc kā Jūs nospriedāt, ka manis uzrakstītais vakar vakarā ir muļķības un izdzēsāt to? Tur jau ir tā atšķirība, ka Jūs varat vienkārši izdzēst, pat neko nekomentējot, bet ko darīt cilvēkam, kas redz, ka daži labi pastāvīgā reibumā raksta jēlības? Šai vietnei ir maldinošs nosaukums, jo pareizāk būtu to nosaukt par "mikroklimata vērotāju pulcēšanās vietni". Es ikdienā saskaros ar nemitīgu manas darbības vērtēšanu, tāpēc īsti nesaprotu, kāpēc es nedrīkstu norādīt uz nepilnībām citu darbībā, vēl jo vairāk, ja tam ir pamats? Konkrēti šajā vietnē esmu izmēģinājis gandrīz visus veidus, kā uzrunāt apkārtējos, taču atzīšu, ka visi veidi ir bijuši neauglīgi, lai gan visveiksmīgākais bijis pamuļķa veidols.

  Ielādē...
 2. 01.05.2011 14:43 Skatīt

  Šopavasar? Tak jau pērnajā novembrī tas modelis deva salu pāri -20 Rīgai, bet kaut kad ziemas mēnešos Rīgai deva salu, kas pārsniedz vēsturiskos rekordus. Manuprāt, visi modeļi, kas bāzējas Lielbritānijā, neder Latvijai. GFS ir labs, HIRLAM būtu labs, ja faktiskie novērojumi būtu atbilstošāki realitātei, turklāt m-st. skaits un izvietojums būtu labāki.

  Ielādē...
 3. 30.04.2011 16:13 Skatīt

  Šodien Rīgas centrā un Rīgas apkārtnē diennakts maksimālā +14...+15 precīzi atbilst pēdējo 30 gadu vidējam lielumam, tāpēc vārds "silts" ir neatbilstošs (šis vārds ir daļa no meteo terminiem, ne tikai subjektīvu izjūtu raksturotājs). Savukārt diennakts minimālā un vidējā nepārprotami ir zemākas par aktuālo normu, rezultātā 30. aprīlis galvaspilsētas apkārtnē ir vēss vai auksts, atkarībā no attieksmes, interpretējot novērojumu informāciju. Tikpat labi arī jūlija beigās saulainu laiku un diennakts maksimālo ap +15 varam saukt par siltu dienu. Diemžēl skaitļi runā paši par sevi. Vai tiešām ievu ziedu ķekari pilnīgi atveras jau pirmajā dienā? Parasti tie atveras pakāpeniski, tāpēc pilns plaukums visticamāk vēl nav novērojams, turklāt kādā noslēgtā kaktā tās zied? Vēl vakar nekur nemanīju pat pavērušos ievu ziedus.

  Ielādē...
 4. 29.04.2011 10:02 Skatīt

  Saskaņā ar fiziku, ja 4. stāvā ne gluži pie ēkas sildošās sienas var būt +26, tad 2 m vai pat 1,5 m augstumā būs visi +28. Kaut kā pārāk fantastiska temperatūra iznāk uz tuvējo m-st. fona. Bet lokālie apstākļi vienmēr saistīti ar kādas virsmas citādāku siltuma režīmu, šajā gadījumā ar ēkas veiksmīgu sasilšanu. Neredzu iemeslu mānīties ar dažiem grādiem, turpmāk arī es ik pa laikam ziņošu par savu svelmi, kurai nebūs tieša sakara ar realitāti. Citiem "mācekļiem" iesaku termometru novietot siltumnīcā, lai skaitļi nebūtu gluži no pirksta izzīsti.
  Bet ja nopietni, tad nedaudz "skumji", ka Jūs neesat sapratis, ar ko es nodarbojos. Iesaku vēlreiz palasīt, jo es jau vienreiz devu norādi. Domāju, ka komentāri ir lieki...

  Ielādē...
 5. 28.04.2011 23:21 Skatīt

  Ir OK, es taču pat visos vasaras mēnešos mēdzu valkāt ziemas drēbes un atbilstošu atribūtiku. Mīlu siltumu... Bet vējš tiešām bija stiprs (nevis mērens...), ko apliecina arī m-st. novērojumi. Man arī patīk salīdzināt, piemēram, es visu gadu salīdzinu ar Vostok staciju Antarktīdā. Bet kas no tā? Taču 2009. gada anomāli aukstajās jūnija dienās Vidzemē gan atcerējos janvāra sākumu 2007. un 2005. gados. Apzinājos, ka vasaras mēnesī ir pat aukstāks kā ziemas vidējā mēnesī. Šī apziņa mani iedzina neglābjami dziļā depresijā, no kuras izrāpos vien pērnā gada jūlija siltuma vilnī. Psihologi neiesaka salīdzināt, lai gan cilvēkam kā sugai salīdzināšana ir ļoti būtiska apkārtējās pasaules izzināšanā.

  Ielādē...
 6. 28.04.2011 23:13 Skatīt

  Ko lūdzu? Es zināju, ka būs zināms siltums un attiecīgi rīkojos - neko neesmu zaudējis, esmu tikai maksimālu labumu guvis. Ja Jūs par to prognozi, ko es devu 14.04.2011 20:46, tad par kādu diletantismu var būt runa, ja šobrīd NEVIENS visā pasaulē nespēj precīzi prognozēt laiku tālāk par 5 dienām? Bet no 14. līdz 21. ir vesela nedēļa, nevis pat nieka 5 dienas. Ja nav par ko braukt augumā, tad, protams, var aiz matiem pievilkt pat blusas. Man vienkārši apnika tērēt savu laiku un ik dienu vai pārdienu apdeitot sākotnējo prognozi, taču normālā vidē visi no manis jau laicīgi uzzinātu par šo siltumu (ja Jūs paskatītos nedaudz iepriekš, tad redzētu, ka es gaidīju +25 grādus aprīļa beigās). Galu galā ir redzama zināma nobīde laikā un lielais aukstuma vilnis trāpīs pilnībā maijā, nevis aprīļa pēdējā dekādē. Bet konkrētajā brīdī mani ne visai uztrauc, kāds laiks varētu būt pēc lielā aukstuma viļņa… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 7. 28.04.2011 18:10 Skatīt

  Rīgā šodien nu izteikti riebīgs vējš. Bez pārspīlēšanas, domāju par ziemas vējjaku un ausainīti. Un prognozes ir vēl drūmākas - turpmākās 5 diennaktis pūtīs tāds pats vai vēl stiprāks vējš, turklāt temperatūra būs krietni zemāka. Nu jau domas dodas pie skafandra pūra lādē, jo ar vienkāršu ziemas jaciņu nepārciest nekrietnās Arktikas izdarības.
  Tauta, atzīstas, kuram jau zied ceriņi?

  Ielādē...
 8. 28.04.2011 18:06 Skatīt

  Vismaz kaut kur situācija atbildusi radarā attēlotajai...

  Ielādē...